, ,

8 دلیل تحصیل در نروژ

8 دلیل تحصیل در نروژ

8 دلیل تحصیل در نروژ

تحصیل در نروژ

نروژ یک تجربه دانشجویی منحصر به فرد را ارائه می دهد و مؤسسات آموزش عالی نروژی از درخواست های ارسال شده توسط دانشجویان واجد شرایط از سراسر جهان استقبال می کنند. بین المللی شدن یک اولویت در تمام بخش های سیستم آموزشی نروژ است. دانشگاه ها و کالج های دانشگاهی به طور مداوم در حال کار برای تسهیل  تحصیل در نروژ  برای دانشجویان بین المللی هستند.

در اینجا 8 دلیل تحصیل در نروژ آورده شده است:
1. آموزش با کیفیت بالا

موسسات نروژی با طیف گسترده ای از دوره های با کیفیت بالا و انعطاف پذیری زیاد، ثابت می کنند که یک مقصد تحصیلی ایده آل تحصیل در نروژ هستند. از رشته های حرفه ای گرفته تا مقطع کارشناسی ارشد، فرصت های زیادی هم برای دانشجویان مبادله ای و هم برای دانشجویان جویای مدرک وجود دارد تا جاه طلبی های خود را برآورده کنند.

شما همچنین از فضای غیررسمی دانشگاه ها و کالج های دانشگاهی نروژ بهره مند خواهید شد، جایی که معلمان به راحتی قابل دسترسی هستند و کلاس ها اغلب در گروه های کوچک برگزار می شود. در بسیاری از موارد، دانشجویان می‌توانند از شرکت در پروژه‌های تحقیقاتی هیجان‌انگیز که توسط اساتید هماهنگ می‌شوند، بهره‌مند شوند.
2. روابط نزدیک و مساوی دانشجو و استاد

سیاست «درهای باز» اساتید، معلمان و کارکنان اداری در مؤسسات نروژی به خوبی شناخته شده است. آنها هم برای دانش آموزان در دسترس و هم قابل دسترسی هستند تا حداکثر نتیجه یادگیری را برای دانش آموزان خود ترتیب دهند.
3. تفکر انتقادی تشویق می شود

در سطح تحصیلات تکمیلی از دانشجویان انتظار می رود و تشویق می شوند که هم تدریس اساتید و هم نظریه های موجود در حوزه یادگیری خود را زیر سوال ببرند. تفکر انتقادی و توانایی برخورد با یک مسئله به روش های مختلف، مهارت های ارزشمندی در «کلاس درس» نروژی است.

این سنت یادگیری ممکن است برای برخی از دانشجویان بین المللی ناآشنا باشد، اما چیزی است که اغلب به عنوان یک دارایی مهم برای آموزش نروژی برجسته می شود. این اغلب توسط بسیاری از دانش آموزان به عنوان یکی از بهترین تجربیات آنها در هنگام نگاه کردن به دوران دانشجویی در نروژ شناخته می شود.
4. زمان تخصص تحصیل در نروژ

در بیشتر موارد، برنامه های کارشناسی ارشد ارائه شده در موسسات نروژی بیش از 2 سال طول می کشد. این به دانش‌آموزان اجازه می‌دهد تا یک سال کامل روی پایان‌نامه خود کار کنند، به این معنی که دانش‌آموزان این شانس را پیدا می‌کنند که در رشته تحصیلی خود عمیق‌تر شوند.
5. تحصیل به زبان انگلیسی تحصیل در نروژ

تعدادی از برنامه ها و دوره ها به زبان انگلیسی تدریس می شوند. دانشجویان غیر بومی انگلیسی زبان متوجه خواهند شد که مهارت های انگلیسی آنها در طول تحصیل در نروژ بهبود می یابد، در حالی که دانشجویان بومی انگلیسی زبان خسته نمی شوند. سطح بالای تسلط به زبان انگلیسی در جامعه به طور کلی، تحصیل و زندگی در نروژ را آسان می کند.
6. اکثر دانشگاه ها آموزش تحصیل در نروژ رایگان ارائه می دهند

اکثر موسسات آموزش عالی نروژ دارای بودجه عمومی و دارای مالکیت هستند. دولت نروژ دسترسی به آموزش عالی با کیفیت بالا را برای همه بخش مهمی از جامعه نروژ می داند و به بخش آموزش عالی منابع زیادی اعطا می کند. بنابراین، در مورد اکثر دانشگاه ها، دانشجویان بین المللی در هنگام تحصیل شهریه پرداخت نمی کنند.

قبل از درخواست، حتماً با دانشگاه بررسی کنید که آیا آنها به شهریه نیاز دارند یا خیر. همچنین باید در نظر داشته باشید که نروژ یک کشور پرهزینه است و دانشجویان بین المللی باید انتظار داشته باشند که سطح معیشتی برای تامین هزینه های زندگی خود فراهم کنند.
7. جامعه مدرن و پیشرفته از نظر فناوری تحصیل در نروژ

نروژ یک جامعه مدرن است. برابری ارزشی است که عمیقاً در جامعه نروژی ریشه دارد و ریشه در قانون و سنت دارد. دانشجویان در محوطه دانشگاه از استانداردها و خدمات تکنولوژیکی بالا، امکانات و تجهیزات مدرن و همچنین آموزش نوآورانه بهره می برند. نروژ همچنین به عنوان یک جامعه امن دیده می شود – تقریباً در هر کجا که هستید می توانید احساس امنیت کنید.
8. خارج از مسیر مورد نظر مطالعه کنید

در گوشه شمالی ما از جهان، می توانید مطالعات خود را با فعالیت های هیجان انگیز در فضای باز، زمستان و تابستان ترکیب کنید. می توانید شفق قطبی (“نورهای شمالی”) را ببینید، خورشید نیمه شب، آبدره ها و کوه ها را تجربه کنید.

خود را با اسکی، رفتینگ در آب های سفید یا کوه نوردی به چالش بکشید. یا به سادگی از هوای تازه، آب تمیز و فضای زیاد و زیاد لذت ببرید. به عنوان یک دانش آموز در نروژ، هرگز فرصتی برای تجربه های منحصر به فرد طبیعت ندارید.

8 دلیل تحصیل در نروژ

8 دلیل تحصیل در نروژ

الزامات تحصیل در نروژ

تکمیل تحصیلات متوسطه در سطح پیشرفته، معادل گذراندن امتحان در پایان دبیرستان نروژ، شرط اولیه عمومی برای ورود به دانشگاه ها و کالج های دانشگاهی نروژ است. برای دانشجویان برخی از کشورها حداقل یک سال تحصیلات تکمیلی در سطح دانشگاه نیز لازم است.

متقاضیان تحصیل در نروژ برنامه های کارشناسی ارشد معمولاً مدرک لیسانس/لیسانس یا معادل آن حداقل 3 سال را دریافت کرده اند. این مدرک باید شامل دوره هایی معادل حداقل 1-1/2 سال تحصیل تمام وقت در موضوعی مرتبط با برنامه مورد درخواست باشد.

در نروژ، تمام درخواست‌های زبان انگلیسی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد توسط خود مؤسسات پردازش می‌شوند. این بدان معناست که الزامات آکادمیک و زبان ممکن است بین مؤسسات و حتی بین برنامه های تحصیلی در همان مؤسسه متفاوت باشد.

فهرستی از تمام برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد که به زبان انگلیسی در موسسات آموزش عالی نروژ تدریس می شود را اینجا ببینید.
الزامات زبان تحصیل در نروژ

برای دوره هایی که زبان آموزشی آنها انگلیسی است، همه متقاضیان باید انتظار داشته باشند که مهارت های زبانی خود را مطابق با الزامات تعیین شده توسط موسسات مستند کنند. مراقب باشید که آزمون ها و نمرات مختلف انگلیسی ممکن است توسط موسسات مختلف مورد نیاز باشد.

برای دوره هایی که زبان آموزشی آنها نروژی است، تسلط به زبان نروژی الزامی است و باید مستند باشد.

دانشگاه ها این آزمون های رسمی انگلیسی را می پذیرند:

آکادمیک PTE
آیلتس
تافل
C1 پیشرفته

چرا تحصیل در نروژ؟

آنچه دانش آموزان می گویند:

من بسیار تحت تأثیر خدمات اجتماعی عالی و آموزش با کیفیت هستم. من برای تحصیل در نروژ احساس خوشبختی می کنم
برنامه من در نروژ استثنایی است. من در جای دیگری در اروپا آن را پیدا نکردم
من نروژ را به دلیل کیفیت آموزش و فضای آرامی که برای یادگیری مناسب است انتخاب کردم
روش های تدریس به گونه ای است که دانش آموزان واقعاً مطالب را یاد می گیرند و درک می کنند
رابطه استاد و دانشجو صمیمی و دوستانه است
محیط پاک، مردم شفاف
نروژ یکی از بهترین کشورهای جهان است، کیفیت آموزش عالی است
تقریباً هر نروژی انگلیسی صحبت می کند، بنابراین زندگی در اینجا و برقراری ارتباط با آنها حتی زمانی که نروژی صحبت نمی کنید آسان است.

توضیحات بیشتر از دانشجویان بین المللی در نروژ را اینجا بخوانید.

تحصیل در نروژ چگونه درخواست شود

خدمات بهداشتی در نروژ از استانداردهای بالایی برخوردار است. به عنوان یک دانشجو در نروژ، بدون توجه به اینکه در کدام بخش از کشور زندگی می کنید، از درمان حرفه ای پزشکی مطمئن می شوید. در اکثر موارد، در صورت داشتن پیش نیازهای خاص، درمان رایگان است. این پیش نیازها بسته به ملیت فعلی و مدت اقامت شما در نروژ متفاوت است.

خرید شرکت اماده در سوئیس