15 نکته راه اندازی کسب و کار در اتریش

15 نکته راه اندازی کسب و کار در اتریش

اگر به دنبال مکانی عالی برای توسعه یا تاسیس شرکت خود هستید ، اتریش مکان مناسبی برای ایجاد روابط تجاری جدید است –  به شما کمک می کند.

آیا قصد راه اندازی شرکتی در اتریش یا گسترش تجارت خود در اتریش را دارید؟ آماده سازی خود از قبل و به طور کامل یک عامل کلیدی موفقیت است.
در اینجا مروری بر 15 نکته راه اندازی کسب و کار در اتریش وجود دارد:

نکته 1: ابتدا بر استراتژی تمرکز کنید
نکته 2: یک مرور جامع از بازار دریافت کنید
نکته 3: درباره حقوق سالانه مذاکره کنید
نکته 4: مدیر قانونی – ضروری در اتریش
نکته 5: مشاوران باید هر دو طرف را بشناسند
نکته 6: NoVA (مالیات استاندارد مصرف سوخت) باید در اتریش پرداخت شود
نکته 7: قوانین تجاری اتریش را در نظر بگیرید
نکته 8: قوانین کار اتریش را در نظر بگیرید – حقوق بازنشستگی
نکته 9: قوانین کار اتریش را در نظر بگیرید – مهلت اخطار
نکته 10: وارد شبکه شوید
نکته 11: تجارت در اتریش – ذهنیت اتریشی را در نظر بگیرید
نکته 12: از خدمات برتر دولت الکترونیک استفاده کنید
نکته 13: در نظر بگیرید که قوانین ساخت و ساز تابع قوانین منطقه ای است
نکته 14: هنگام استخدام کارکنان خارجی از برنامه ریزی به موقع اطمینان حاصل کنید
نکته 15: از کارت قرمز-سفید-قرمز-برای کارکنان اصلی استفاده کنید

آیا دوست دارید خبرنامه ما را دریافت کنید؟
خبرنامه صندوق پستی

در خبرنامه ما مشترک شوید و هر دو هفته یکبار اطلاعات جالبی در مورد تحولات محل کار اتریش دریافت کنید.
نکته 1: ابتدا بر استراتژی تمرکز کنید

برخی از شرکت ها بدون تمرکز کافی بر استراتژی خود و انتخاب محل مناسب تجارت خارجی ، توسعه می یابند. چه چیزی را باید از قبل در نظر بگیرید؟

هرکسی که برای اقامت در اتریش قدم بردارد ، به چیزی بیشتر از یک محصول خوب و آرزوی رشد شرکت نیاز دارد. مهمتر از همه ، یک برنامه تجاری برای اطمینان از موفقیت ابتکار عمل مورد نیاز است. علاوه بر این ، یک طرح تجاری خوب ، زمینه را برای متقاعد کردن سرمایه گذاران بالقوه و پیگیری نحوه پیشرفت امور فراهم می کند.

Birgit Reiter-Braunwieser ، مدیر اروپای مرکزی و شرقی و روسیه ، “هر کسی که می خواهد آمادگی خوبی داشته باشد باید آماده رویدادهای آینده باشد”. “برنامه کسب و کار باید حداقل سه سناریو بالقوه را پوشش دهد. به ویژه شرکت های کوچک اغلب این موضوع را دست کم می گیرند.” همچنین مهم است که ماهیت و دامنه فعالیتهای تجاری برنامه ریزی شده برای محل کسب و کار جدید مشخص شود. در دفتر مرکزی در کشور مبدا شرکت چه کارهایی انجام می شود و شرکت تابعه جدید خارجی چه کاری انجام می دهد؟ فروش ، تولید ، بازاریابی ، تحقیق و توسعه؟ در این راستا ، گسترش به اتریش نیز باید مانند راه اندازی یک تجارت جدید مورد توجه قرار گیرد.
نکته 2: یک مرور جامع از بازار دریافت کنید

علاوه بر یک طرح تجاری ، مرور جامع بازار برای مدیریت موفقیت آمیز توسعه ضروری است.

قبل از اقامت در اتریش خود را آماده کنید: به طور کلی موارد زیر صدق می کند: هرچه شرکت آمادگی ورود به بازار جدیدی را داشته باشد ، سریعتر و با موفقیت بیشتر در آنجا جایگاهی پیدا می کند. یک مرور خوب بازار بر چندین عامل مهم متمرکز است: اندازه و پتانسیل بازار ، روندهای بازار و مهمتر از همه ، تجزیه و تحلیل دقیق رقبا.

س questionsالات مهم دیگر عبارتند از: هزینه های نیروی کار محلی ، قیمت ملک و هزینه های جاری عملیاتی چقدر است؟ کدام گروه های صنعتی و امکانات آموزشی برای تسهیل جذب کارکنان ماهر وجود دارد؟ چه طرح های تامین مالی و مشوق های ترویج پژوهش در دسترس است؟ علاوه بر این ، بسته به قدرت خرید مربوطه ، بازارهای کوچک می توانند سودآورتر از آنچه در ابتدا به نظر می رسند ، باشند. میشائلا لوسگر ، مدیر ABA در منطقه آمریکای شمالی می گوید: “ما اغلب می بینیم که شرکت ها عمدتا می خواهند عملیات خود را در پایتخت مستقر کنند.” “اغلب اتفاق می افتد که تصمیم استراتژیک درست است ، اما نه همیشه. علاوه بر این ، ایده خوبی است که منطقه مناسب را در یک شهر بر اساس اطلاعات بازار و” حقایق سخت “انتخاب کنید ، و نه با شنیده ها. به عنوان مثال اگر کسی می خواهد یک رستوران محبوب باز کند ، بهتر است مکانی را در نزدیکی ایستگاه زیرزمینی پیدا کنیم تا آن را در حومه و جایی که دسترسی کمتری دارد ، پیدا کنیم. ”

نکته 3: درباره حقوق سالانه مذاکره کنید

اگر قصد استخدام کارمندانی برای شرکت تابعه اتریش دارید ، در هر صورت توصیه می شود که حقوق خود را به صورت سالانه با آنها مذاکره کنید.

مذاکرات حقوق و آگهی های شغلی خود را با شرایط اتریش تطبیق دهید. اگر قصد استخدام کارمندانی برای شرکت تابعه اتریش دارید ، در هر صورت توصیه می شود که حقوق را به صورت سالانه با آنها مذاکره کنید و نه به صورت ماهانه. با توجه به قوانین کار معتبر ، حقوق ناخالص سالانه در اتریش به چهارده قسمت تقسیم می شود که با نرخ های مختلف مالیات می گیرند. دوازده قسط به عنوان حقوق ماهانه پرداخت می شود و با نرخ رایج مالیات می شود. پاداش کریسمس (حقوق سیزدهم) و پاداش تعطیلات (حقوق 14) به اصطلاح “پرداخت ویژه” (Sonderzahlungen) است. این دو بخش از حقوق سالانه از مزیت مالیاتی برخوردار هستند. قرارداد کار گروهی مربوطه یا قرارداد کار فردی ، حق ، میزان و تاریخ این پرداختهای ویژه را تنظیم می کند.

دوریس دوبیدا ، مدیر آلمان شمالی در ABA-Invest در اتریش می گوید: “کارمندان در اتریش عادت دارند که در اعلامیه ها و مذاکرات به کل حقوق سالانه اشاره کنند. این جنبه مهمی است که هنگام طراحی موفقیت آمیز آگهی های شغلی باید مورد توجه قرار گیرد.”
نکته 4: مدیر قانونی – ضروری در اتریش

به عنوان مثال ، برخلاف آلمان ، یک شرکت در اتریش به یک مدیر قانونی نیاز دارد.

تعیین مدیر قانونی شرط لازم برای اخذ مجوز کسب و کار در اتریش است. این مقررات در مورد مالکیت انحصاری ، مشارکت تجاری ثبت شده (مشارکت عمومی – OG و مشارکت محدود – KG) و اشخاص حقوقی ، به عنوان مثال شرکتها (شرکتهای با مسئولیت محدود – GmbH ، شرکتهای سهامی (AG) و تعاونیها (Genossenschaft) اعمال می شود. نکته مهم برای کشورهای خارج از اتحادیه اروپا این است که مدیر قانونی نه تنها باید دارای مدارک حرفه ای لازم باشد ، بلکه مجوز اقامت معتبر در اتریش را نیز داشته باشد.

فردریش اشمیدل ، مدیر آلمان شمالی در  در اتریش می گوید: “کارآفرینان باید اطلاعات دقیقی در مورد آنچه مدیر قانونی می تواند تصمیم بگیرد و چه وظایفی بر عهده دارد بدست آورند.” در هر صورت ، وی در قبال اطمینان از مطابقت شرکت با مقررات قانون تجارت از جمله قوانین جانبی (مانند ساعات کار ، برچسب گذاری قیمت و آموزش) ، در برابر مقام تجاری مربوطه مسئول است. مدیر قانونی مسئولیت شرکت را در قبال اطمینان از انجام حرفه ای و مناسب کار خود بر عهده دارد. نکته ای از فردریش اشمیدل: “با داشتن شرایط مناسب ، مدیر عامل تحت قوانین تجاری نیز می تواند به عنوان مدیر قانونی خدمت کند.”
نکته 5: مشاوران باید هر دو طرف را بشناسند

هنگام تأسیس شرکت در اتریش ، اجازه دهید متخصصانی به شما توصیه کنند که بتوانند دانش تخصصی خود را در مورد اتریش و کشور مبدا شما نشان دهند.

هنگام تأسیس یک شرکت در اتریش ، شما باید منحصراً توسط متخصصانی که دانش فنی آنها شامل اتریش و کشور مبدأ شما می شود ، به شما توصیه کنند. این امر به ویژه در زمینه هایی مانند قانون مالیات ، مقررات کار ، حقوق اداری و قوانین مستاجر موجر صدق می کند.

در هر صورت ، مشاور مالیاتی ، وکیل و مشاور املاک شما در اتریش باید درک کاملی از وضعیت حقوقی بازار خانه شما داشته باشد و با اصطلاحات تخصصی آشنا باشد. به این ترتیب می توانید اطمینان حاصل کنید که از خدمات مشاوره ای سالم و عینی با چشم انداز موفقیت بهره مند خواهید شد. نکته دیگری که باید به خاطر داشته باشید این است که اصطلاحات تخصصی ، به عنوان مثال در حقوق اداری اتریش ، اغلب فقط در اتریش استفاده می شود. به همین دلیل ، “مترجم” مجرب لازم است.

15 نکته راه اندازی کسب و کار در اتریش

نکته 6: NoVA (مالیات استاندارد مصرف سوخت) باید در اتریش پرداخت شود

به اصطلاح Normverbrauchsabgabe-NoVA (مالیات استاندارد مصرف سوخت) هنگام ثبت اولین خودرو باید در اتریش پرداخت شود ، صرف نظر از اینکه این وسیله نقلیه شخصی باشد یا شرکتی.

مجوزها و قوانین مالیاتی متفاوتی برای ثبت اتومبیل در اتریش نسبت به سایر کشورهای اروپایی اعمال می شود. Normverbrauchsabgabe – NoVA (مالیات استاندارد مصرف سوخت) هنگام ثبت اولین خودرو در اتریش باید یکبار پرداخت شود. توجه به این نکته ضروری است که این مالیات هنگام انتقال خودرو از خارج از کشور نیز باید پرداخت شود. این مالیات بسته به میزان انتشار CO2 وضع می شود و به عنوان درصدی از ارزش خالص خودرو محاسبه می شود.

هنگام خرید وسیله نقلیه جدید ، NoVA به فروشنده پرداخت می شود (به عنوان مثال نمایندگی خودرو). به نوبه خود ، نمایندگی ملزم به پرداخت مالیات به اداره مالیات مربوطه در کشور است.
نکته 7: قوانین تجاری اتریش را در نظر بگیرید

برخی از معاملات فردی در اتریش متفاوت از سایر کشورها تعریف و تنظیم می شوند.

در اتریش به طور کلی بین معاملات تحت نظارت و غیرقابل تنظیم تمایز قائل می شوند. لطفاً از این واقعیت مطلع باشید که برخی از معاملات فردی در اتریش متفاوت از بازار داخلی شما تعریف و تنظیم می شوند. به عنوان مثال ، تجارت غیرقانونی در آلمان ممکن است در اتریش تنظیم شود. معاملات تحت نظارت معاملاتی هستند که به گواهینامه صلاحیت نیاز دارند ، به عنوان مثال نجارها ، شرکت های فلزی و مهندسی.

Liste der reglementierten Gewerbe (فهرست معاملات تحت نظارت) برای معاملاتی که نیاز به گواهینامه صلاحیت دارند ، نمای کلی را ارائه می دهد و Liste der freien Gewerbe (فهرست ملی معاملات غیرقانونی) شامل یک لیست جامع از معاملاتی است که هیچ گواهی صلاحیت برای آنها وجود ندارد. مورد نیاز

مقررات مربوط به هر تجارت مقرر الزامات دسترسی دقیق را تعیین می کند. به طور کلی ، پیش شرط های مورد نیاز برای توجیه اعطای مجوز کسب و کار عبارتند از تابعیت یا تابعیت اتریش در یک کشور عضو EEA/اتحادیه اروپا ، ظرفیت قانونی (حداقل سن 18 سال) ، عدم وجود هرگونه دلیل برای محرومیت (به عنوان مثال جرایم قوانین مالیاتی ، محکومیت دادگاه) و همچنین تعیین سایت تجاری و مجوز فعالیت.

مهم است که قبل از ورود به بازار اتریش نکات زیر را به موقع تعیین کنید: در کدام تجارت با شرکت خود فعالیت خواهم کرد و چه مراحلی را باید بردارم؟ برنهارد باکلایتنر ، مدیر ABA آلمان جنوبی ، می گوید: “با تشریح دقیق فعالیت های تجاری برنامه ریزی شده ، برای سرمایه گذاران علاقه مند توضیح می دهیم که به چه مجوز تجاری نیاز دارند ، چه پیش نیازهایی باید برآورده شود و چه اسنادی برای ارسال درخواست لازم است.”

لطفاً توجه داشته باشید که برخلاف بسیاری از کشورها ، هیچ مالیات تجاری در اتریش اخذ نمی شود.
نکته 8: قوانین کار اتریش را در نظر بگیرید – حقوق بازنشستگی

در نقش شما به عنوان کارفرما ، باید از چندین ویژگی خاص قوانین کار در اتریش مطلع باشید. این شامل حق انفصال است.

کلیه کارکنانی که قرارداد کار آنها در اتریش پس از 1 ژانویه 2003 به اجرا درآمد ، طبق قانون ، حق بازنشستگی دارند (“Abfertigung”) ، حتی اگر استعفا دهند.

این حق قطع حقوق نباید با مزایای پایان کار مذاکره شده (“Abfindung”) که در کشورهای دیگر دریافت می کنند اشتباه گرفته شود.

از ماه دوم رابطه شغلی ، کارفرمایان در اتریش ملزم به پرداخت 1.53٪ از حقوق ناخالص کارکنان از جمله پرداخت پاداش در هر ماه به صندوق بازنشستگی (“Abfertigungskasse”) هستند. این صندوق حساب بازنشستگی برای هر کارمند را مدیریت می کند.

در صورت فسخ رابطه شغلی ، کارمند علاوه بر (پس از سه سال اشتغال) چندین حق بیمه دریافت می کند. به عنوان مثال ، کارمند می تواند تصمیم بگیرد که در همان صندوق بیمه بازنشستگی سرمایه گذاری مجدد کند یا مبلغی را که مستحق آن است به صندوق بیمه بازنشستگی کارفرمای جدید منتقل کند.

نکته 9: قوانین کار اتریش را در نظر بگیرید – مهلت اخطار

شما به عنوان کارفرما در اتریش باید از ویژگی های کلیدی قانون کار اتریش مطلع باشید. اتریش از انعطاف پذیری قابل توجهی در مورد خاتمه روابط شغلی برخوردار است.

به عنوان یک کارفرما در اتریش می توانید بدون ذکر دلایل تصمیم ، کار خود را فسخ کنید. مدت زمان اخطار برای کارفرما بطور کلی بستگی به طول رابطه شغلی دارد و برای کارمندان و کارگران حقوق بگیر به طرق مختلف تنظیم می شود. مدت زمان اخطار برای کارمندان حقوق بگیر می تواند از شش هفته و پنج ماه باشد. دوره های اخطار برای کارگران با توجه به مدت اشتغال مربوطه در قراردادهای گروهی انفرادی تنظیم می شود.

مهلت اخطار برای کارمند در صورت اطلاع قبلی مستقل از مدت زمان کار یک ماه است. اگرچه با توافق می توان این مدت را تا نیم سال دیگر تمدید کرد.

در صورت لزوم ، کارفرما و کارمند آینده می توانند در مورد یک ماه آزمایشی به توافق برسند. در طول این مدت ، هر دو شریک قرارداد می توانند در هر زمان بدون ارائه هیچ دلیلی رابطه شغلی خود را فسخ کنند.

فردریش اشمیدل ، مدیر آلمان شمالی در  در اتریش می گوید: “انعطاف پذیری در فسخ قرارداد کار موانع استخدام کارکنان جدید را کاهش می دهد. در اتریش ، این مدت زمان نسبتا کوتاهی است که افراد در مقایسه با آنها بیکار می مانند”. به اتریش دارای پنجمین نسبت بیکاران طولانی مدت در اتحادیه اروپا است.
نکته 10: وارد شبکه شوید

“قبل از نیاز به شبکه خود بسازید” – یک اصل راهنما که برای کشور کوچکی مانند اتریش از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

در بازار کوچکتر مانند اتریش ، روابط شخصی ایجاد شده در مدت زمان طولانی از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است و می تواند تأثیر بسزایی در موفقیت تجارت داشته باشد. مارتینا هولبلینگ ، مدیر اروپای غربی در  در اتریش می گوید: “در محیط بازار به وضوح قابل نظارت اتریش ، حضور شخصی افراد تجاری بسیار مهم است ، با توجه به اینکه همه آنها قابل مشاهده هستند”.

رویکرد بهینه این است که قبل از ورود واقعاً به بازار به منظور ایجاد روابط مناسب ، زمان خود را در محل تجاری اتریش سرمایه گذاری کنید. “ما به سرمایه گذاران خارجی توصیه می کنیم با اتاق اقتصادی فدرال اتریش و انجمن تجاری آنها و همچنین با  و آژانس های ترویج سرمایه گذاری منطقه ای ارتباط برقرار کنند و از خوشه های برجسته صنعت موجود در اتریش استفاده کنند.”

همچنین توصیه می شود پیوندهایی را با شبکه هایی که ممکن است در ابتدا مورد توجه قرار ندهید ، ایجاد کنید ، مانند بخش های اقتصادی و تجاری سفارتخانه کشور خود در اتریش یا جامعه مهاجران ، که به عنوان مرکز مهاجرت تجارت وین سازماندهی شده است. آژانس.

به گفته مارتینا هولبلینگ ، یک نکته مهم دیگر نیز وجود دارد که کارآفرینان بین المللی در صورت تمایل به یادداشت صحیح باید از آن مطلع باشند. “به عنوان مثال اتریشی ها پیام های بیشتری بین خطوط ارسال می کنند و به طور کلی غیر مستقیمتر از آلمانی ها ارتباط برقرار می کنند. این چیزی است که باید برای درک درست دیگران و جلوگیری از توهین به آنها بدانید.”
نکته 11: تجارت در اتریش – ذهنیت اتریشی را در نظر بگیرید

اگر از ویژگیها و ویژگیهای خاص ذهنیت اتریشی مطلع باشید و آنها را در نظر بگیرید ، مزیت اولیه ای برای تجارت خود در اتریش خواهید داشت. از سوی دیگر ، نادیده گرفتن ویژگی های ملی می تواند بر فرصت های تجاری تأثیر منفی بگذارد. در مورد زندگی تجاری معمولاً اتریشی چیست؟

عموماً اتریشی ها نسبت به همسایگان آلمانی زبان خود “گوهرساز” (سهل انگار ، با عجله کمتر) تلقی می شوند. این ویژگی ای است که بر زندگی تجاری نیز تأثیر می گذارد. شرکای تجاری اتریشی نسبت به همتایان آمریکایی یا آلمانی خود کمتر بر معامله تمرکز دارند و بیشتر به ایجاد رابطه مبتنی بر اعتماد علاقه دارند. در یک رستوران ، افراد تاجر هنگام خوردن دسر در مورد تجارت صحبت می کنند. قبل از اینکه شخص در مورد آب و هوا ، فرهنگ و ورزش صحبت کند. از انتقادات بی پرده از اتریش چندان استقبال نمی شود.

اتریشی ها هنگام انتقاد از خود نیز نسبتاً گسسته هستند. تحولات منفی اغلب به صراحت بیان نمی شود. در اینجا باید یاد بگیرید که بین سطرها بخوانید و “نه” یا “بله” را تشخیص دهید ، حتی اگر آشکارا بیان نشده باشد. یک ابراز عقیده بیش از حد مستقیم و بی واسطه را می توان بدون تدبیر تلقی کرد. مردم در اتریش اهمیت زیادی به موقع بودن و سلام درست به یکدیگر می دهند. کاشی های رسمی بسیار جدی گرفته می شوند و از آنها نیز استفاده می شود. همه عناوین و موقعیت ها معمولاً روی کارت های ویزیت نشان داده می شوند.

نکته 12: از خدمات برتر دولت الکترونیک استفاده کنید

اگر قصد ایجاد شعبه ای از شرکت خود در اتریش را دارید ، توصیه می شود با استفاده از خدمات درجه یک دولت الکترونیک اتریش ، مراحل اداری را بهینه کنید. نقطه اولیه تماس و مرکز خدمات در رابطه با خدمات دولت الکترونیک ، پورتال آنلاین oesterreich.gv.at است. بیش از 90 درصد از تمام شرکت های اتریش از خدمات دولت الکترونیکی استفاده می کنند. پورتال خدمات شرکتی (USP) دولت فدرال اتریش در خصوص به نیازهای شرکتهای اتریش طراحی شده است. این پلتفرم تنها با یک شناسه الکترونیکی به برنامه های دولت الکترونیکی مرتبط با شرکت دسترسی می دهد. به دلایل امنیتی ، فقط حسابهای کاربری شناسایی شده مجاز هستند. ثبت نام در پرتال USP و همچنین استفاده از آن رایگان است. ثبت نام برای مشاغل شخصی بسیار ساده است.

برای بنیانگذاران شرکت ، پورتال خدمات شرکتی USP شامل اطلاعاتی در مورد موضوعاتی است که باید قبل از تأسیس شرکتها مورد توجه قرار گیرد ، انواع مختلف شرکتها ، مشاغل ، امکانات عملیاتی ، راهنمای راه اندازی شرکتهای خصوصی و شرکتها و همچنین انواع فرم ها برای بارگیری ، به عنوان مثال برای ثبت مشاغل و مراحل مختلف اداری با مقامات دولتی در سراسر اتریش.

مهمترین پرتال دولت الکترونیکی مقامات مالی اتریش FinanzOnline است. همه افراد تجاری که شرکت های آنها در اتریش مستقر هستند می توانند در FinanzOnline در هر اداره مالیاتی ثبت نام کنند. کل فرایند ، از ارسال اظهارنامه مالیاتی از طریق فرم آنلاین تا ارزیابی و اطلاع مالیات واقعی ، به صورت الکترونیکی انجام می شود. کل حساب مالیاتی همیشه در دسترس است برای استعلام. بر این اساس ، FinanzOnline یک سرویس در بالاترین سطح در سلسله مراتب خدمات دولت الکترونیکی است.
نکته 13: در نظر بگیرید که قوانین ساخت و ساز تابع قوانین منطقه ای است

اگر قصد دارید هنگام گسترش تجارت خود در اتریش ، ساختمان های تجاری را بسازید ، تغییر دهید یا انطباق دهید ، به خاطر داشته باشید که بخش ساخت و ساز در اتریش تابع قوانین منطقه ای است. بنابراین هر یک از نه منطقه فدرال مقررات مربوط به ساختمان خود را دارد. به همین دلیل ، به شدت توصیه می شود که یک معمار یا سازنده با تجربه منطقه ای را برای تهیه نقشه های مجوز ساخت و مهر زدن روی آن استخدام کند. جلسات ساختمان یا “Bausprechtage” به طور منظم در دفتر اداری منطقه ، “Bezirkshauptmannschaft” (مرجع عمومی اداری یک منطقه سیاسی) ، که مسئول شهرداری مربوطه است ، برگزار می شود. سازندگان احتمالی باید از این خدمات به همراه متخصصان ساختمانی که استخدام کرده اند به عنوان ابزاری برای ساده سازی مراحل تأیید و صدور مجوز و در نتیجه پردازش سریعتر آنها استفاده کنند.

خرید املاک اتریشی عموماً مشمول مالیات انتقال املاک و مستغلات به میزان 3.5 درصد از مبالغ موردنظر (مانند قیمت خرید و فرض بدهی) است. علاوه بر این ، 1.1 درصد هزینه ثبت زمین محاسبه شده بر اساس همان ارزیابی ، برای ورود صاحبان جدید در ثبت زمین وضع می شود.
نکته 14: هنگام استخدام کارکنان خارجی از برنامه ریزی به موقع اطمینان حاصل کنید

اگر قصد دارید در هنگام توسعه به اتریش کارمند خارجی استخدام کنید ، خود را زودتر در مورد پیش نیازهای خاص هر کشور مطلع کنید و “قانون استخدام اتباع خارجی” (Ausländerbeschäftigungsgesetzes-AuslBG) را در نظر بگیرید.

قانون استخدام اتباع خارجی در مورد کارکنان اتحادیه اروپا یا EEA اعمال نمی شود زیرا آنها از آزادی جابجایی و حق کار در اتریش در چارچوب آزادی های اساسی اروپا برخوردار هستند. با این حال ، همچنان محدودیت هایی برای شهروندان کرواسی مطابق با مقررات انتقالی حاکم بر عضویت آن در اتحادیه اروپا وجود دارد.

کارکنان کشورهای خارج از اتحادیه اروپا و EEA اساساً به مجوز اقامت و اجازه کار نیاز دارند. یک بازرگان در اتریش مجاز است هنگامی که مجوز کار یا اجازه ارسال برای کارمند صادر می شود ، یا در مواردی که تأییدیه یا تأییدیه اتحادیه اروپا مبنی بر اجازه کار صادر می شود ، یا هنگامی که تبعه خارجی دارای کار معتبر است ، این افراد را استخدام کند. گواهی مجوز یا معافیت برای این شغل. مرجع مسئول در اتریش دفتر اداری منطقه ای خدمات عمومی اشتغال اتریش (Arbeitsmarktservice – AMS) است.

نکته 15: مهاجرت تجاری: از کارت قرمز-سفید-قرمز-برای کارکنان اصلی و افراد مشاغل آزاد استفاده کنید

بر اساس کارت قرمز-سفید-قرمز ، اتریش یک سیستم مهاجرتی جدید و انعطاف پذیر برای کارمندان و مشاغل آزاد از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی اروپا (اتباع کشورهای ثالث) ایجاد کرده است.

اگر قصد دارید در زمینه توسعه خود به اتریش کارمندانی از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی اروپا (اتباع کشورهای ثالث) استخدام کنید ، خود را زودتر در مورد امکان اخذ کارت قرمز-سفید-قرمز مطلع کنید.

این به ویژه برای طراحی شده است

پرسنل ماهر در حرفه های کم کار
سایر کارکنان واجد شرایط حقوق بگیر
پرسنل کلیدی خود اشتغالی
بنیانگذاران نوپا
فارغ التحصیلان خارجی دانشگاه های اتریش

هدف اساسی این است که مهاجرت کنترل شده و طولانی مدت کارکنان واجد شرایط که تبعه کشورهای ثالث و اعضای خانواده آنها هستند ، مطابق با معیارهای خاص شخصی و مربوط به بازار کار امکان پذیر شود.

مهمترین معیارهای استخدام کارگران خارجی عبارتند از:

صلاحیت های
تجربه حرفه ای
سن و مهارت های زبانی
حداقل حقوق
در دسترس بودن شغل کافی

کارت قرمز-سفید-قرمز-کارت اتریش را برای استعدادهای سراسر جهان جذابیت بیشتری می بخشد. این کارت با توجه به نیازهای بازار کار ، مزایای مشخصی را به شرکت ها ارائه می دهد زیرا کارکنان با صلاحیت سریع در دسترس قرار می گیرند. دو نوع کارت قرمز-سفید-قرمز-برای پتانسیل های بالا مانند کارکنان ماهر و فارغ التحصیلان صادر می شود:

قرمز-سفید-قرمز-کارت به شهروندان کشورهای ثالث اجازه می دهد تا در یک مدت معین و کار با یک کارفرمای مشخص کار کنند.
قرمز-سفید-قرمز-کارت پلاس به اتباع کشورهای ثالث اجازه می دهد تا از اسکان موقت و دسترسی نامحدود به بازار کار (مشاغل آزاد و مشاغل پردرآمد) که محدود به یک کارفرمای خاص نیست ، استفاده کنند.

15 نکته راه اندازی کسب و کار در اتریش

Share This Post!

Joing Over تماس بگیرید برای بهره مندی از مشاوره ما

2021-10-14T18:49:45+03:30

New Courses

Contact Info

ولیعصر، ایستگاه امانیه(روبه روی جام جم)خیابان ابراهیم مُهري،پلاك ٢٠،طبقه ٤، واحد ٨.

نوشته‌های تازه

Go to Top