پرش به محتوا

خرید ملک در اسلواکی

خرید ملک در اسلواکی

خرید ملک در اسلواکی

خرید ملک در اسلواکی

اسلواکی (به طور رسمی جمهوری اسلواکی) کشوری محصور در خشکی در اروپای مرکزی است. از شمال با لهستان، از شرق با اوکراین، از جنوب با مجارستان، از جنوب غربی با اتریش و از شمال غربی با جمهوری چک همسایه است.

این کشور دارای چشم اندازهای متنوعی است که دارای مناطق کوهستانی، بیش از 6000 غار و 1300 چشمه معدنی طبیعی است.

اسلواکی همچنین دارای بالاترین تعداد قلعه در سرانه در جهان است.

تخمین زده می شود که حدود 120000 خارجی در اسلواکی زندگی می کنند که کمی بیش از نیمی (54.5٪) از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا آمده اند. اگر می‌خواهید به آنها بپیوندید، در ادامه بخوانید تا در مورد گزینه‌های خود در مورد اجاره و خرید ملک در اسلواکی در آنجا بدانید.

اجاره ملک

به طور معمول، شما باید یک ودیعه تضمینی معادل اجاره یک ماهه را به همراه اجاره یک ماه پیش پرداخت کنید. اگر ملک خود را از طریق یک مشاور املاک پیدا کنید، احتمالاً باید به آنها حق کمیسیون بپردازید که معادل اجاره یک ماهه نیز خواهد بود.

همیشه ایده خوبی است که هنگام اجاره ملک احتیاط کنید. اطمینان حاصل کنید که از صاحبخانه می خواهید ثابت کند که دارای گواهی مالکیت یا وکالتنامه است تا مطمئن شوید که آنها حق قانونی اجاره ملک را به شما دارند. در برخی شرایط، مستاجرین ممکن است املاک را اجاره دهند. ممکن است بخواهید قبل از اینکه متعهد شوید از مستاجر اجاره کنید، مدرکی دال بر قرارداد اجاره فرعی یا نوعی اجازه کتبی از صاحبخانه را ببینید.

اگر به این زبان صحبت نمی کنید و هیچ دوستی ندارید که بتواند کمک کند، ممکن است ارزش آن را داشته باشد که یک مترجم استخدام کنید و یک نسخه از قرارداد اجاره را قبل از امضای آن ترجمه کنید. به این ترتیب، می توانید مطمئن شوید که با چه چیزی موافقت می کنید و هر بند پنهانی را بررسی کنید. اکثر آپارتمان ها با مبله کامل ارائه می شوند، اما بسته به مالک متفاوت است.

باید بررسی کنید که آیا اجاره شما شامل خدمات آب و برق است یا خیر. قرائت کنتورها معمولاً فقط یک بار در سال در اسلواکی انجام می شود و مصرف به صورت سالیانه محاسبه می شود. بنابراین، زمانی که مطالعه انجام می شود، بسته به اینکه مصرف افزایش یافته است یا خیر، ممکن است نیاز به پرداخت بیشتری داشته باشید.

هزینه های خرید ملک در اسلواکی وکالت در اسلواکی چقدر است؟

??سایر هزینه های خرید ملک چطور؟

خرید ملک در اسلواکی محدودیت قانونی ندارد.

با ورود اسلواکی به اتحادیه اروپا در سال ۲۰۰۴ ، محدودیت مالکیت خارجی زمین ، به استثنای زمین های کشاورزی و جنگلی ، رفع شده است.

خرید ملک در اسلواکی

هیچ محدودیت قانونی برای خارجی ها برای خرید ملک مسکونی در اسلواکی وجود ندارد، زیرا این کشور عضو اتحادیه اروپا است. با این حال محدودیت هایی برای خرید زمین های کشاورزی و جنگلی وجود دارد.

هیچ محدودیت قانونی برای خارجی ها برای خرید ملک در اسلواکی وجود ندارد

روش معمول خرید ملک در اسلواکی چیست؟

هنگامی که ملکی را که می خواهید بخرید انتخاب کردید، از شما انتظار می رود که 10٪ سپرده بگذارید. در این مقطع زمانی، قرارداد پیش خرید توسط دو طرف تنظیم و امضا خواهد شد.

در مرحله بعد، باید یک گزارش نقشه بردار در مورد ملک دریافت کنید، که وکیل شما یک نسخه از آن را دریافت می کند. هنگامی که وکیل شما این را دریافت کرد و به شرطی که مشکلی وجود نداشته باشد، آماده سازی برای قرارداد نهایی را آغاز می کند.

سپس قرارداد نهایی را می توان امضا کرد (توسط هر دو طرف)، و می توانید پرداخت را ارسال کنید.

خرید ملک در اسلواکی باید در دفتر ثبت کاداستر (kataster nehnuteľností) ثبت شود که شامل جزئیات شما به عنوان مالک جدید ملک و ملک و/یا خود زمین است.

خرید ملک در اسلواکی بدون Kataster قابل فروش نیست.

سپس اسناد مالکیت پس از یک دوره چهار هفته ای به نام خریدار منتقل می شود. دفاتر اسناد رسمی قبل از ثبت لازم نیست. هزینه‌های اضافی که معمولاً متحمل می‌شوند شامل کمیسیون عامل املاک (که از 3٪ تا 6٪ متغیر است)، هزینه‌های قانونی (معمولاً حدود 1٪ ارزش ملک) و هزینه‌های اسناد رسمی و ثبت است.

دفاتر اسناد رسمی برای ایجاد برخی حقوق ملکی الزامی نیست. با این حال، یک دفتر اسناد رسمی یا شهرداری محلی معمولاً امضای انتقال دهندگان را در چنین قراردادهای قانونی تأیید می کند.

نقل و انتقال املاک و مستغلات معاف از مالیات بر ارزش افزوده است، به استثنای نقل و انتقالاتی که ظرف پنج سال پس از اتمام رسمی ساخت و ساز انجام می شود. واگذاری زمین به جز زمین ساختمانی مشمول مالیات بر ارزش افزوده نمی باشد. نرخ استاندارد مالیات بر ارزش افزوده 20 درصد است.

اقامت اسلواکی با خرید ملک

خانه های اسلواکی برای فروش

آپارتمان ها و آپارتمان ها از استودیوها (معمولاً دارای یک راهرو کوچک ، یک اتاق یک نفره و یک آشپزخانه کوچک) گرفته تا آپارتمان های چندخوابه و پنت هاوس.

معمولاً ملكها نه از نظر تعداد اتاق خواب بلكه از نظر تعداد اتاق مورد اشاره قرار می گیرند (یك تخت ۳ اتاقه معادل یک تخت با دو اتاق خواب و یک اتاق نشیمن خواهد بود).

پس از انتخاب یک ملک ، انتظار می رود که خریدار ۱۰٪ از قیمت خرید را به عنوان ودیعه برای تأمین اموال و شروع مراحل قانونی پرداخت کند.

در این زمان توافق نامه پیش خرید بین طرفین امضا می شود.

در صورتی که خریدار پس از سپرده گذاری تصمیم خود را تغییر دهد ، پس از آن وی مسئول پرداخت هزینه های انجام شده توسط نماینده است.

این کار با کسر هزینه های انجام شده توسط نماینده از سپرده انجام می شود و موجودی به خریدار پس داده می شود.

در صورت تغییر نظر فروشنده ، وی مسئول پرداخت هرگونه هزینه ای است که نماینده انجام داده و سپرده به طور کامل به خریدار برگردانده می شود.

مرحله بعدی فرآیند اقامت اسلواکی با خرید ملک

تهیه گزارش املاک توسط یک نقشه بردار است که سپس یک نسخه از آن را به وکیل ارائه می دهد تا دومی اکنون بتواند قرارداد نهایی را تهیه کند.

سپس قرارداد توسط هر دو طرف امضا می شود و خریدار اکنون مانده را به فروشنده پرداخت می کند.

ثبت کاداستر (katternalehnutelnosti) مالک ملک را فاش می کند ، و میزان سنگین بودن زمین با رهن و سایر اشکال حق الزحمه های قانونی را نشان می دهد.

در حال حاضر ، تمام آژانس های اسلواکی قبل از فروش ، فروشنده را ملزم به ارائه مقاله Kataster می کند که حاوی وضعیت قانونی ملک است.

این کاغذ برای محافظت از خریدار در برابر هرگونه اختلاف حقوقی ، نمی تواند بیش از سه ماه باشد.

توصیه می شود خریدار قبل از پرداخت بقیه مانده ، نسخه ای از این مقاله را درخواست کند. اسناد مالکیت پس از گذشت چهار هفته به نام خریدار منتقل می شود.

دفاتر اسناد رسمی قبل از ثبت لازم نیست.

پی نوشت ها به جدول هزینه های معامله

خرید ملک در اسلواکی

هزینه های معامله رفت و برگشت شامل تمام هزینه های خرید و سپس فروش مجدد یک ملک است

– حق الزحمه وکلا ، هزینه دفاتر اسناد رسمی ، هزینه ثبت نام ، مالیات ، هزینه نمایندگی و غیره.

هزینه کارگزار املاک و مستغلات:

کارمزد بنگاه های املاک و مستغلات از ۳ to تا ۶ with با املاک ارزان تر و هزینه های بالاتر را شامل می شود.

هزینه های قانونی خرید ملک در اسلواکی

هزینه های حقوقی حدود ۱٪ از ارزش ملک است.

هزینه های اسناد رسمی و ثبت نام

دفتر اسناد رسمی لازم نیست برخی از حقوق املاک و مستغلات را تعیین کند. با این حال ،

یک دفتر اسناد رسمی یا شهرداری محلی معمولاً امضای انتقال دهندگان را در این موافقت نامه های قانونی تأیید می کند.

مالیات بر ارزش افزوده:اقامت اسلواکی با خرید ملک

نرخ استاندارد مالیات بر ارزش افزوده ۲۰٪ است. انتقال املاک و مستغلات معاف از مالیات بر ارزش افزوده است ،

به استثنای نقل و انتقالات انجام شده در طی پنج سال پس از اتمام رسمی ساخت.

نقل و انتقال زمین ، به استثنای زمین ساختمانی ، مشمول مالیات بر ارزش افزوده نیست.

خرید ملک در اسلواکی

خود اشتغالی اسلواکی

ثبت شرکت در اسلواکی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Us