پرش به محتوا

پاسپورت دوم

پاسپورت دوم

پاسپورت دوم

 

شهروندی دوم و تابعیت دوم

با داشتن پاسپورت دوم، می توانید آزادی شخصی و اقتصادی خود را به طرز چشمگیری افزایش دهید.

پاسپورت دوم تضمین می‌کند که شما از تمام مزایا استفاده می‌کنید – بهینه‌سازی مالیات، بهبود پتانسیل سفر، محافظت  – که با سطح قابل قبولی از ریسک (برای شما) متعادل می‌شود.

همه پاسپورت های دوم برابر نیستند. برخی از دولت ها به خاطر دلارهای سرمایه گذاری شما یا قدرت کارآفرینی شما به عقب خم می شوند.

در همین حال، دیگران صرف نظر از اینکه در کجا زندگی می کنید، فقط می خواهند تا آخر عمر از شما پول بگیرند.

دقیقاً به همین دلایل است که شما باید به شدت به دریافت شهروندی دوم فکر کنید.

در زیر، تمام این موارد را بررسی می‌کنم و مزایای دریافت گذرنامه‌های متعدد را توضیح می‌دهم، شما را با روش‌های اخذ شهروندی دوم دیگر آشنا می‌کنم .

گرفتن پاسپورت دوم سخت‌تر و سخت‌تر می‌شود، و پنجره فرصت ممکن است به زودی بسته شود.

امروز با ما تماس بگیرید +989128598823 برای ارزیابی تا ببینید آیا واجد شرایط هستید

پس چرا پاسپورت دوم ندارید؟

کشورهای سراسر جهان نیز این را می دانند. مکان هایی مانند سوئیس و سنگاپور گرفتن پاسپورت دوم از آنها را دشوارتر کرده اند زیرا تقاضای جهانی برای پاسپورت دوم در حال افزایش است.

چینی‌ها، روس‌ها و خاورمیانه‌ای ثروتمند به ارزش تنوع‌پذیری فراتر از کشورهای خود پی برده‌اند و بسیاری از آمریکایی‌های خارج از کشور در حال یادگیری این درس سخت هستند که یک دولت چقدر می‌تواند گزینه‌های شما را محدود کند.

یک تاجر سوئیسی می تواند از یک تجارت آمریکایی پیشی بگیرد فقط به این دلیل که می تواند در نقاط بیشتری در سراسر جهان و با محدودیت های کمتر تجارت کند.

فکر می‌کنم می‌دانید که این به کجا می‌رود – برای بازگرداندن آزادی شخصی و مالی خود در صحنه جهانی، زودتر به پاسپورت دوم نیاز دارید.

پنج راه برای شهروندی دوم

ساده ترین کشور برای دریافت شهروندی دوم به حساب بانکی شما، تمایل شما برای زندگی در خارج از کشور و شجره خانوادگی شما بستگی دارد.

آیا می خواهید یک رویکرد کاملاً غیرمستقیم داشته باشید و صرفاً بر اساس این واقعیت که پدربزرگ و مادربزرگ شما شهروند یک مکان بوده اند به دنبال شهروندی باشید؟

یا می خواهید به یک کشور خارجی نقل مکان کنید و قبل از درخواست شهروندی، چهار یا پنج سال را در آنجا سپری کنید؟

شما می توانید یا هر دو را انجام دهید.

پاسپورت دوم

در اینجا پنج راه برای دریافت شهروندی دوم وجود دارد:

1. تابعیت از نسب

اگر خوش شانس باشید، ممکن است در حال حاضر واجد شرایط دریافت پاسپورت دوم باشید – حتی بدون اینکه بدانید!

برخی از کشورها تابعیت اجدادی را به کسانی که می توانند روابط خانوادگی خود را با کشور ثابت کنند، ارائه می دهند.

این به این معنی است که شما ممکن است بتوانید جکپات شهروندی دوگانه را بدست آورید.

برخی از افراد حتی می توانند با استفاده از روش اجدادی چندین تابعیت دوم را درخواست کنند.

من و تیمم شخصاً به مردم در بریتانیا، کانادا، نیوزلند، لیتوانی، لهستان، مکزیک و ویتنام کمک کرده‌ایم تا تابعیتی را به‌طور شایسته دریافت کنند.

ما می توانیم در مرحله بعدی به شما کمک کنیم، به خصوص اگر میراثی در اسرائیل، ایرلند، برزیل، اتریش، ایتالیا، مجارستان یا اسپانیا دارید!

2. تابعیت و شهروندی دوم از طریق ازدواج

اگر متاهل هستید یا قصد دارید ازدواج کنید، پس خوش شانس هستید. تابعیت از طریق ازدواج تقریبا تضمینی است.

ما نمی گوییم که باید برای شهروندی ازدواج کنید، اما اگر در حال حاضر در حال گفتن “من” هستید، چرا تابعیت را نیز در نظر نگیرید؟

کشورهایی مانند فرانسه و ایالات متحده به سرعت جدول زمانی اخذ تابعیت همسران را برای اخذ تابعیت پیگیری خواهند کرد.

و سپس مکان هایی مانند کیپ ورد وجود دارد که می توانید در آنجا ازدواج کنید و بلافاصله شهروند شوید.

3. تابعیت و شهروندی دوم از طریق سرمایه گذاری

این شهروندی اقتصادی نیز نامیده می شود، این معمولا سریع ترین و ساده ترین راه برای گرفتن پاسپورت دوم است.

این روند ساده است: یک کشور در ازای سرمایه گذاری در کشور یا خرید ملک، تابعیت را به شما اعطا می کند.

معمولاً حدود شش ماه طول می کشد تا این کار انجام شود. بنابراین، یکی از داستان‌های هنرمندان کلاهبردار را که قول می‌دهند پاسپورتتان را ظرف ۶۰ روز به شما می‌دهند، نخرید – این به سادگی امکان‌پذیر نیست.

معمولاً نیازی به اقامت وجود ندارد. در واقع، گاهی اوقات شما حتی نیازی به بازدید ندارید!

چندین کشور برنامه‌های شهروندی اقتصادی را ارائه می‌کنند و چندین کشور دیگر راه‌حل‌های مناسب‌تری را ارائه می‌کنند.

به طور کلی، قیمت‌های برنامه‌های شهروندی اقتصادی در طول زمان افزایش می‌یابد، و گهگاه یک بازیکن جدید قیمت پایین‌تری ارائه می‌دهد.

آنها می توانند باشند، به خصوص اگر به شهروندی دوم سریع نیاز دارید.

با این حال، اگر می خواهید صبور باشید یا کمی شانس داشته باشید، راه های بسیار ارزان تری برای دریافت شهروندی دوم وجود دارد.

در اینجا می توانید از طریق سرمایه گذاری شهروندی دوم دریافت کنید:

شهروندی دوم مالت
وانواتو
 مونته نگرو

اردن
مصر
شهروندی دوم  ترکیه

 سنت کیتس و نویس
دومینیکا
 آنتیگوا و باربودا
گرانادا
 سنت لوسیا

مراحل دریافت پاسپورت کانادا

4. «طبیعت‌سازی سریع»

این یک توپ منحنی است زیرا هیچ قانون سختگیرانه ای برای اعطای شهروندی سریع وجود ندارد. اغلب به عنوان شهروندی استثنایی نامیده می شود، تصمیم برای اعطای شهروندی سریع اغلب در اختیار رئیس دولت است، خواه رئیس جمهور یا سلطان باشد.

یک مثال خوب از تابعیت سریع، خاورمیانه است. کشورهای آنجا اغلب می خواهند ورزشکاران امیدوار کننده ای را از آفریقا به خدمت بگیرند تا برای آنها رقابت کنند.

بنابراین، آنها به آنها پاسپورت می دهند و برای مثال به آنها شهروندی قطر می دهند و به بازی های المپیک می روند.

در آسیا نیز این اتفاق افتاده است، جایی که آنها افرادی را که در هنر فوق العاده ماهر هستند، تابعیت کرده اند.

و یک فرصت نهایی برای کسانی که مایل به سرمایه گذاری قابل توجهی هستند (که به احتمال زیاد بازگردانده می شود، اغلب با سود) در یک کشور ارائه می شود.

مواظب باشید: این برابر نیست با پرداخت پول به مردی که کت پوشیده شده است تا «شما را در سیستم بیرون بیاورد» و یک پاسپورت را بیرون بیاورد.

منظور ما پیروی از یک روند قانونی و قانون اساسی است که در آن می توان بر اساس شرایط خاصی که توسط دولت تعیین می شود، تابعیت دریافت کرد.

پاسپورت دوم
5. تابعیت از طریق تابعیت

اینجا جایی است که شما زمان خود را در زمین می گذرانید، زمان اقامت قانونی در کشور دیگری را ایجاد می کنید و در نهایت برای شهروندی به عنوان «پرداخت» درخواست می کنید.

همان طور که مهاجرانی را دیده اید که در مراسمی شرکت می کنند تا تابعیت آمریکایی/بریتانیایی/کانادایی/و غیره را دریافت کنند. شهروندان، شما می توانید شهروند تابعیت کشور دیگری شوید.

اگر مایل به صبر هستید، این است.

این فرآیندی است که ممکن است کمتر از دو سال یا 30 سال طول بکشد. این به کشوری بستگی دارد که در آن پاسپورت دوم خود را می‌خواهید.

برخی از این کشورها مانند کانادا شرایط سختی برای حضور فیزیکی در کشور دارند. برای دیگران، ممکن است تنها یک یا دو بار در سال نیاز داشته باشید که پا به کشور بگذارید.

واقعیت جالب: تینا ترنر باید حداقل دوازده سال در سوئیس زندگی می کرد تا اینکه واجد شرایط شهروندی در آن کشور شود.

و گاهی اوقات، آزمون‌های دانش فرهنگی، زبان و تاریخی نیز برگزار می‌شود، ناگفته نماند که برخی کشورها از شما می‌خواهند که از هر شهروندی دیگری که ممکن است داشته باشید صرف نظر کنید.

سریعترین کشورها برای دریافت پاسپورت دوم با تابعیت
را

برخی کشورها هستند که مهم نیست چقدر در آنجا زندگی می کنید، شما را شهروند نمی کنند.

کشورهای دیگر از شما می خواهند قبل از اینکه اقامت دائم خود را بگیرید و در نهایت برای شهروندی اقدام کنید، امتیازات اقامت موقت را دریافت کنید.

در اینجا برخی از آسان‌ترین مکان‌ها برای شهروند شدن از طریق اقامت دوم «چکمه‌های روی زمین» آورده شده است.

1. اروگوئه

اروگوئه که در کنار آرژانتین قرار دارد، یکی از توسعه یافته ترین کشورهای آمریکای جنوبی است که سطح زندگی بالایی دارد.

دریافت اقامت دوم در اروگوئه آسان است و اگر متاهل باشید می توانید در عرض سه سال برای شهروندی درخواست دهید (مجردها بعد از پنج سال می توانند درخواست دهند).

با این حال، شما باید برای اولین سال یا بیشتر پس از درخواست اقامت در اروگوئه زندگی کنید تا نشان دهید که جدی هستید و اطمینان حاصل کنید که شهروندی آینده شما قابل دستیابی است.

2. برزیل

برزیل یکی از بهترین اسناد سفر در آمریکای جنوبی را ارائه می دهد و خود این کشور دارای هر نوع چشم انداز و سبک زندگی است که می توانید تصور کنید.

در حالی که برزیل بخشی از کشورهای BRIC است، اگر مایل به راه‌اندازی کسب‌وکار در آنجا یا سرمایه‌گذاری حدوداً 75000 دلار آمریکا یا بیشتر هستید، می‌توانید در عرض چهار سال شهروند برزیل شوید.

برزیل همچنین از این نظر منحصر به فرد است که شهروندان خود را از خاک برزیل مسترد نمی کند.

3. پاسپورت دوم پاراگوئه

این کشور نوظهور آمریکای جنوبی یک برنامه اقامت دائم مستقیم ارائه می دهد که به شما امکان می دهد پس از سه سال برای شهروندی درخواست دهید، مشروط بر اینکه نوعی سرمایه گذاری اقتصادی در کشور انجام دهید.

این می تواند به سادگی افتتاح و تامین مالی یک حساب بانکی با حداقل 5000 دلار باشد.

همچنین می توانید یک کسب و کار کوچک راه اندازی کنید و حقوق مشمول مالیات به خود بپردازید یا چندین هزار دلار در سهام پاراگوئه سرمایه گذاری کنید.

4. پاناما

برنامه ویزای کشورهای دوست پاناما این امکان را برای شهروندان بیش از چهل کشور جهان فراهم می کند تا بتوانند با یک سپرده بانکی 5000 دلاری و یک “قرارداد اقتصادی” دیگر مانند مالکیت در یک شرکت پانامایی، اقامت در آنجا را دریافت کنند.

هنگامی که به طور قانونی در پاناما اقامت دارید، می توانید در عرض پنج سال تابعیت دریافت کنید.

5. پاسپورت دوم کانادا

باور کنید یا نه، کانادا یک جدول زمانی سریع برای تابعیت ارائه می دهد.

این کشور اخیراً برنامه سرمایه گذار مهاجر خود را لغو کرده است، به این معنی که احتمالاً برای نقل مکان به آنجا باید شغلی داشته باشید.

با این حال، پس از دریافت اقامت رسمی، می توانید پس از گذشت تنها چهار سال برای شهروندی اقدام کنید. لازم به ذکر است که شما موظف هستید به جز چند ماه از آن زمان را در کانادا بگذرانید، قانونی که مقامات مهاجرت به شدت آن را اجرا می کنند.

نمونه کارها گذرنامه دوم – بدون محدودیت

درست همانطور که یک سرمایه گذار مجموعه ای از سرمایه گذاری های متنوع را برای به حداقل رساندن ریسک و به حداکثر رساندن بازده ایجاد می کند، شخصی که دارای پورتفولیوی پاسپورت است به دنبال شهروندی های متعدد خواهد بود.

شما نیازی به توقف در دو پاسپورت ندارید، مشروط بر اینکه کشورهایی که آنها از آنها تابعیت دوگانه (یا بیشتر) را داشته باشند.

شاید یک پاسپورت فرصت های سفر بیشتری را برای شما باز کند. و دیگری به شما امکان می دهد سرمایه گذاری های بسیار سودآوری انجام دهید.

داشتن گذرنامه دوم می تواند بهترین اتفاقی باشد که برای شما افتاده است.

اگر به قوانین قانونی و غیرقانونی پایبند باشید، تمام شهروندی شما به طور مشروع به دست می آید و استفاده می شود.

هیچ کس حتی یک پلک هم نخواهد زد.

همانطور که ممکن است بدانید، من از طرفداران قوی «آبیتراژ دولتی» هستم – قرار دادن دولت ها در مقابل یکدیگر برای رقابت بر سر شما بسیار سرگرم کننده است.

پورتفولیوی پاسپورت به شما کمک می‌کند تا دقیقاً به آن دست یابید.

همانطور که گفته شد، باید بدانید که مانند هر چیز دیگری، خطراتی در ارتباط با پاسپورت دوم و شهروندی نیز وجود دارد.

مراقب باشید: کلاهبرداری هایی که باید مراقب آنها باشید

شهروندی دوم

افسانه های زیادی در مورد پاسپورت دوم وجود دارد.

متأسفانه، افزایش تمایل به پاسپورت دوم، صنعت کلبه ای از کلاهبرداران و دستفروشان اطلاعات نادرست را ایجاد کرده است. چندین کلاهبرداری گذرنامه دوم وجود دارد که باید مراقب آنها باشید:

گذرنامه های دیپلماتیک نه، حتی برخی از جمهوری‌های موزی قرار نیست شما را بخشی از هیئت دیپلماتیک خود کنند. دیپلمات‌ها در سرتاسر جهان تابع استانداردهای خاصی هستند و حتی کشورهایی که استانداردهای ضعیف‌تری دارند، نمی‌خواهند چنین افتخاری را در کشور خود اعطا کنند. و البته نه برای 7000 دلار.

برنامه های شهروندی اقتصادی لغو شد. در حالی که کشورهای جدیدی وجود دارند که شروع به ارائه شهروندی از طریق برنامه های سرمایه گذاری کرده اند، سایرین دیگر وجود ندارند. به عنوان مثال، زمانی ایرلند در ازای سرمایه گذاری در این کشور تابعیت خود را ارائه کرد. در حالی که ایرلند اکنون به کسانی که در مشاغل ایرلندی یا اوراق قرضه دولتی سرمایه گذاری می کنند، اقامت و پتانسیل پذیرش در آینده را ارائه می دهد، آنها برنامه گذرنامه فوری ندارند. بلیز همچنین قبلاً برنامه ای داشت که دیگر وجود ندارد.

” پاسپورت های استتار ” . گذرنامه های استتار در ابتدا به آمریکایی هایی که در مکان های پرخطر کار می کردند ارائه می شد.

آنها پاسپورت کشورهایی هستند که دیگر وجود ندارند، مانند هندوراس بریتانیا یا رودزیا. با این حال، برخی از وب سایت های کلاهبرداری ادعا می کنند که شما می توانید شهروند کشوری شوید که سال ها پیش نام خود را تغییر داده است – و هرگز پاسپورت دوم را ارائه نکرده است.

پاسپورت های بازار خاکستری اینجا جایی است که شخصی به مردی در اداره مهاجرت رشوه می دهد تا چند پاسپورت بگیرد و نام مشتریانش را روی آن بگذارد.

مروجین به “دوست ویژه” خود در اداره مهاجرت مراجعه خواهند کرد. مطمئناً، خود پاسپورت «واقعی» است، به همان اندازه که یک عکس قاب شده از مونالیزا «واقعی» است.

گذرنامه‌های بازار خاکستری ممکن است وارد سیستم رسمی شوند یا نشوند، و در صورت معلوم شدن مقام دولتی رشوه‌گیر، یا اگر دولت آینده تصمیم به اقدام علیه «خارجی‌ها» بگیرد، ممکن است لغو شوند.

پاسپورت های بازار سیاه پاسپورت های بازار سیاه همیشه غیرقانونی هستند.

آنها دامنه کلاهبرداران هستند و به هیچ وجه مشروع نیستند. آنها می توانند به سرقت رفته یا تقلبی شوند. آنها همچنین می توانند به سادگی بریدن عکس و اطلاعات شخص دیگری و قرار دادن عکس شما باشند.

” گذرنامه های بانکی ” . برخی از مروجین “گذرنامه های بانکی” را ارائه می دهند که به شما توصیه می کنند با آن سفر نکنید. ایده این است که مقامات مهاجرت کلاهبرداری آنها را کشف کنند و شما – دارنده پاسپورت – را به زندان بیاندازند، در حالی که بانک این کار را نمی کند.

استفاده از پاسپورت غیرقانونی می تواند برای شما دنیایی دردسر ایجاد کند.

نه تنها تمدید این پاسپورت های کلاهبرداری دشوار یا غیرممکن است، بلکه احمقانه خواهید بود اگر فکر کنید می توانید برای همیشه از گذرنامه ای که به طور تقلبی صادر شده است خلاص شوید.

دولت‌ها از سیستم‌های مرتبط برای تعیین اینکه کدام گذرنامه‌ها مشروع هستند استفاده می‌کنند، و یک پاسپورت غیرقانونی ممکن است هر لحظه لغو شود و دفعه بعد که از مرز عبور کردید، شما را در آب داغ قرار می‌دهد.

توصیه من: برای اخذ تابعیت همیشه راه رسمی و قانونی را طی کنید. شما همه چیز را برای به دست آوردن و هیچ چیز برای از دست دادن تحمل می کنید.

اگر خیلی خوب به نظر می رسد که درست نباشد، احتمالاً همینطور است.

در صورت شک و تردید، در نظر داشته باشید که هنگام دریافت پاسپورت دوم فقط می توانید دو مورد از موارد زیر را داشته باشید: ارزان، آسان یا سریع.

اگر کسی هر سه مورد را ارائه می دهد، خیلی خوب است که درست باشد.

حال، کدام ترکیب ارزان، آسان یا سریع برای شما مناسب خواهد بود؟

تعداد کمی از جهان پر از کلاهبرداری کسب پاسپورت دوم را بدون هیچ کمکی با موفقیت پشت سر خواهند گذاشت.

انجام آن توسط خودتان در درازمدت نیز هزینه بیشتری خواهد داشت. شاید توقع نداشتید که یک توپ منحنی مالیاتی به شما ارائه شود؟

مشورت با فردی آگاه از قبل می تواند به جلوگیری از این اتفاق و سناریوهای بدتر کمک کند.

داره سخت تر میشه

در دهه گذشته در دومین جهان شهروندی دوم حرکت بسیار آرامی داشته است.

با این حال، در سال های اخیر همه چیز تغییر کرده است.

کشورها در حال طولانی تر کردن زمان بندی پاسپورت دوم خود هستند.

ما یک برنامه جلسه مشاوره با شما فاصله داریم و آماده کمک و مشاوره به شما هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Us