ویزای تحصیلی سوئد

ویزای دانشجویی سوئد

سوئد یکی از کم ارزش ترین مقاصد تحصیلی اروپایی در خارج از کشور است. با آموزش با کیفیت ، پس از مطالعات امکاناتی و فرصتی برای تحصیل و زندگی در یکی از شادترین کشورهای جهان چیزی غیر قابل قبول است. هشت دانشگاه از سوئد در بین برترین دانشگاه های جهان رتبه بندی شده اند. اگر مشتاق تحصیل در سوئد هستید ، برای اقامت در این کشور به مجوز اقامت نیاز خواهید داشت. در اینجا همه آنچه شما باید در مورد ویزای دانشجویی سوئد و اجازه اقامت بدانید وجود دارد.

ویزای تحصیلی سوئد
ویزای سوئد:
برنامه کمتر از 90 روز:

اگر برنامه ای که درخواست کرده اید کمتر از سه ماه باشد و شما دانشجوی غیر اتحادیه اروپا هستید ، مجوز تحصیل لازم است. هزینه این ویزای ورود 60 یورو خواهد بود. دانشجویان ملزم به پذیرش تمام وقت در دانشگاهی در سوئد هستند و باید بتوانند ثابت کنند که می توانند در طول مدت اقامت خود را تأمین کنند.
درخواست مجوز اقامت سوئد: (بیش از 90 روز)

اگر کسی در مقطع لیسانس یا فوق لیسانس در سوئد تحصیل می کند ، این دوره کاربردی خواهد بود. دانشجویانی که بیش از 90 روز دوره های تحصیلی را در سوئد دنبال می کنند ، برای تحصیل و زندگی در سوئد به مجوز اقامت نیاز دارند. در زیر شرایط و مراحل مرحله به مرحله برای تحصیل در ویزای دانشجویی سوئد آورده شده است:

1. برای واجد شرایط بودن برای اجازه اقامت در سوئد ، فرد باید با موفقیت در دانشگاه سوئد درخواست و پذیرفته شود و هزینه های لازم برای دوره را پرداخت کرده باشد.

2. مرحله بعدی تهیه اسناد حمایتی مورد نیاز در کنار برنامه است. در اینجا لیستی از اسناد پشتیبانی برای اجازه اقامت دانشجویی در سوئد آمده است:

گذرنامه معتبر
نامه پذیرش
اثبات وجوه پولی ، این که شخص می تواند برای مدت زمان برنامه خود را تأمین کند (8190 کرون در ماه ، برای یک سال. برای بیش از 12 ماه اقامت ، باید 10 ماه بودجه برای هر سال داشته باشید).
بیمه درمانی که در سوئد معتبر است

3. اگر مدارک به زبان دیگری هستند ، باید به انگلیسی یا سوئدی ترجمه شوند.

4. هنگامی که همه اسناد و مدارک را به طور کامل پر کردید ، درخواست را به درخواست اجازه اقامت سوئد ارسال کنید.

5. آخرین مرحله پرداخت هزینه های درخواست ویزای دانشجویی/اقامت در سوئد است. هزینه های درخواست اجازه اقامت در سوئد تقریباً 1000 کرون / 95 یورو / 106 دلار آمریکا است.
زمان پردازش ویزای سوئد:

زمان پردازش ویزا در سوئد حدود سه ماه است و به همین دلیل دانشجویان باید به محض پرداخت هزینه در دانشگاهی که در آن انتخاب شده اند ، برای ویزای سوئد اقدام کنند.
سوالات مصاحبه ویزای دانشجویی سوئد:

دانش آموزان ملزم به مصاحبه ویزا برای اجازه اقامت سوئد یا ویزای دانشجویی هستند. دانش آموزان ملزم به رزرو وقت سفارت سوئد برای مصاحبه و حضور در مصاحبه هستند. سوالات ویزا شامل سوالات عمومی مقدماتی ، س questionsالات مربوط به دوره و دانشگاهی است که دانشجو انتخاب کرده است.

ویزای تحصیلی سوئد

اخذ اقامت دائم سوئد پس از تحصیل

اخذ اقامت دائم سوئد پس از مدت معینی از اقامت در این کشور امکان پذیر است. الزام عمومی برای روابط عمومی در سوئد این است که به طور مداوم و بدون هیچ گونه وقفه ای در این کشور به مدت پنج سال متوالی در اجازه اقامت معتبر از مهاجرت سوئد بمانید. دانشجویان بین المللی می توانند پس از اتمام تحصیل ، اجازه اقامت خود را در سوئد تمدید کنند و به دنبال شغل ماهر دائمی در این کشور باشند. کل دوره تحصیل در سوئد در پنج سال محاسبه نمی شود ، زیرا این اجازه اقامت موقت است.
ویزای دانشجویی سوئد با همسر:

همسر و فرزندان مجرد زیر 18 سال می توانند تحت اجازه اقامت به سوئد ملحق شوند. اگر اجازه اقامت برای دارنده ویزای دانشجویی بیش از شش ماه باشد ، شخص وابسته/همسر مجاز به داشتن مجوز کار است. الزامات پولی برای همسر یا افراد وابسته 3500 کرون برای بزرگسالان و 2100 کرون برای کودکان است. مدرکی که ارتباط با دارنده ویزای دانشجویی را اثبات کند به همراه سایر مدارک کلی مورد نیاز است. آنها همچنین باید هزینه درخواست جداگانه برای ویزای دانشجویی سوئد را برای افراد وابسته/همسر بپردازند.
شرایط اخذ ویزای دانشجویی سوئد آیلتس:

برای ویزای دانشجویی در سوئد شرایط زبان جداگانه ای وجود ندارد. ممکن است دانشگاه های سوئد نمرات آزمون مانند IELTS و TOEFL را درخواست کنند. از سوی دیگر ، سفارت نیز فقط نامه پذیرش از دانشگاه را درخواست می کند. با این حال ، در طول مصاحبه ویزا ، اگر مقامات به مهارت زبان انگلیسی دانش آموز اکتفا نکنند ، ممکن است درخواست مجدد کنند.
ساعات کار ویزای تحصیلی سوئد

دانشجویان بین المللی مجاز به کار در سوئد برای مشاغل پاره وقت هستند در حالی که برنامه های آنها در دانشگاههای سوئد در حال انجام است. دانش آموزان همچنین می توانند پس از اتمام برنامه تا شش ماه عقب بمانند و کار پیدا کنند. در زمان استراحت ، دانش آموزان مجاز به کار تمام وقت هستند. برای کار در سوئد ، دانش آموزان ملزم به داشتن شماره شناسایی شخصی یا شماره هماهنگی هستند. دانشجویان می توانند آن را از اداره مالیات سوئد به نام Skatteverket دریافت کنند.

امروز با ما تماس بگیرید +989128598823 برای ارزیابی تا ببینید آیا واجد شرایط ویزای تحصیلی سوئد هستید

یا فرم ارزیابی آنلاین ما را پر کنید.

Share This Post!

Joing Over تماس بگیرید برای بهره مندی از مشاوره ما

2021-10-14T13:27:40+03:30

New Courses

Contact Info

ولیعصر، ایستگاه امانیه(روبه روی جام جم)خیابان ابراهیم مُهري،پلاك ٢٠،طبقه ٤، واحد ٨.

نوشته‌های تازه

Go to Top