پرش به محتوا

ویزای بازدید تجاری کانادا

ویزای بازدید تجاری کانادا

ویزای بازدید تجاری کانادا

ویزای تجاری کانادا  به کسانی که می خواهند با هدف تجارت با یک شرکت کانادایی به کانادا بروند اجازه می دهد وارد این کشور شوند.

در داخل ویزای اقامت موقت کانادا، ویزاهایی نیز وجود دارد که به نمایندگان یا هیئت‌های تجاری اجازه می‌دهد به منظور تجارت با شرکت‌ها در کانادا از کشور بازدید کنند. این ویزا ویزای تجاری و نمایندگی های تجاری نامیده می شود.

ویزای تجاری کانادا چیست؟

کانادا یک اقتصاد بسیار توسعه یافته است و بسیاری از مشاغل و افرادی را که می خواهند روابط تجاری خود را توسعه دهند، جذب می کند. گاهی اوقات این افراد ممکن است نیاز به بازدید از کانادا و ملاقات با شرکای تجاری بالقوه برای توسعه برنامه های خود یا امضای قراردادهای تجاری داشته باشند.

برای ورود به کانادا نیز ممکن است نیاز به ویزا داشته باشند. به همین دلیل است که دولت کانادا ویزای افراد تجاری و نمایندگی های تجاری را ایجاد کرد.

ویزای تجاری کانادا به کسانی که می خواهند با هدف تجارت با یک شرکت کانادایی به کانادا بروند این امکان را می دهد که وارد این کشور شده و به فعالیت های زیر بپردازند:

در جلسات شرکت کنید.

در کنفرانس ها یا کارگاه های آموزشی شرکت کنید.

امضای قراردادها و غیره

ویزای تجاری و نمایندگی های تجاری یک ویزای موقت است، به این معنی که شخصی که آن را دارد تنها می تواند برای مدت کوتاهی، معمولا کمتر از 6 ماه، در کانادا بماند. علاوه بر این، فرد دارای این ویزا مجاز به کار در هیچ شرکتی در کانادا نیست. آنها فقط مجاز به بحث در مورد تجارت و امضای هرگونه توافق بالقوه هستند.

اگر می خواهید برای کار موقت به کانادا بروید، پس به ویزای کار موقت کانادا نیاز دارید. با ویزای افراد تجاری، همچنین مجاز به بهره مندی از پوشش بهداشتی کانادا یا درخواست برای دریافت مدارک کانادایی نیستید.

معیارهای ویزای بازدید تجاری کانادا چیست؟

برای واجد شرایط بودن ویزای تجاری کانادا و  اشخاص تجاری و نمایندگی های تجاری، شرایط خاصی وجود دارد که متقاضی بالقوه باید آنها را رعایت کند. معیارهای واجد شرایط بودن برای ویزای تجاری کانادا بسیار گسترده تر از ویزای بازدید است زیرا دولت و سفارت می خواهند مطمئن شوند که شما تلاشی برای کار غیرقانونی در کانادا نخواهید داشت.

علاوه بر شرایط واجد شرایط بودن که برای همه ویزاهای اقامت موقت اعمال می شود، شرایطی که شما نیز باید داشته باشید به شرح زیر است:

شما باید کسب و کار خود را در کشوری غیر از کانادا داشته باشید یا کارمند یک کسب و کار ثبت شده در کشوری غیر از کانادا باشید.

شما باید از یک محل کار درآمد داشته باشید که در کشوری غیر از کانادا قرار دارد، بنابراین نمی توانید در کانادا کارمند باشید.

توصیه می شود سابقه احترام به سایر ویزاهای تجاری سایر کشورها را داشته باشید.

شما باید مدرکی داشته باشید که نشان دهد در حال ایجاد رابطه تجاری با یک شرکت در کانادا هستید یا اینکه برای یک جلسه، کنفرانس یا کارگاه دعوت شده اید.

اگر این شرایط را ندارید، ممکن است متقاعد کردن سفارت یا کنسولگری کانادا برای اعطای ویزای تجاری به شما دشوارتر باشد، یا ممکن است درخواست شما را رد کنند.

چگونه برای ویزای بازدید تجاری کانادا اقدام کنیم؟

اگر معیارهای واجد شرایط بودن توضیح داده شده در بالا را دارید، می توانید روند درخواست خود را برای دریافت ویزای بازدید تجاری کانادا آغاز کنید. چندین مرحله وجود دارد که باید طی کنید، به شرح زیر:

واجد شرایط بودن خود را برای ویزای بازدید تجاری کانادا تایید کنید.

فایل سند و فرم های درخواست ویزای تجاری کانادا را جمع آوری کنید.

درخواست ویزای تجاری کانادا را ارسال کنید.

منتظر پردازش باشید و به درخواست های اضافی برای اطلاعات پاسخ دهید.

پاسپورت خود را برای مهر بفرستید.

تکمیل پرونده مدارک برای ویزای تجاری کانادا

در صفحه درخواست، همچنین باید مدارک پشتیبان زیر را ارسال کنید:

مدارک مورد نیاز برای هر درخواست ویزای کانادا.

اگر قبلاً بلیط‌های خود را رزرو کرده‌اید، برنامه سفر را کامل کنید، یا فقط توضیحی از کاری که قصد دارید یک بار در کانادا انجام دهید.

یک دعوت نامه برای درخواست ویزای کانادا از طرف شرکتی که در حال بازدید از آن هستید از سازمان دهندگان کارگاه، کنفرانس یا نمایشگاه تجاری.

مدارک ثبت شرکتی که در آن کار می کنید.

نامه ای از کارفرمای شما که عنوان شغلی، حقوق و دلیل سفر شما به کانادا را بیان می کند.

مدارک ثبت نام از شرکت کانادایی که شما را به کانادا دعوت کرده است.

نامه ای از طرف شما به دولت کانادا که در آن توضیح می دهید چرا باید به شما ویزا بدهند.

دو عکس که مطابق با شرایط عکس کانادا هستند.

توجه: تمامی مدارک باید به زبان انگلیسی یا فرانسوی باشند و در صورت ترجمه، باید گواهی درستی ترجمه را ارائه دهید.

پس از ارسال تمام مدارک، می توانید پس از ارسال درخواست اقدام کنید. پس از آن باید هزینه درخواست ویزا را پرداخت کنید و درخواست شما تکمیل خواهد شد.

هزینه های ویزای تجاری کانادا چقدر است؟

هزینه درخواست برای ویزای تجاری کانادا 100 دلار کانادا با هزینه اضافی 85 دلار کانادا در صورتی که از شما خواسته شود اطلاعات بیومتریک خود را ارائه دهید، می باشد. بنابراین هزینه درخواست برای ویزای تجاری 185 دلار کانادا است.

اگر ویزای شما تایید شده باشد، باید هزینه پردازش پاسپورت را بپردازید که حدود 45 دلار کانادا هزینه دارد.

مدت زمان پردازش ویزای تجاری کانادا چقدر است؟

بسته به حجم کاری سفارت کانادا که در آن درخواست می دهید، باید بین 1 تا 6 هفته منتظر بمانید تا ویزای تجاری پردازش شود.

مدت اعتبار ویزای تجاری کانادا چقدر است؟

از آنجایی که ویزای تجاری کانادا یک ویزای اقامت موقت است، بیش از 6 ماه اعتبار ندارد. شما تشویق می‌شوید که فقط برای مدتی که در درخواست خود ذکر کرده‌اید، بمانید، حتی اگر کمتر از ۶ ماه باشد. سفارت می تواند به شما ویزا بدهد که برای مدت طولانی تری مانند 3، 5 یا حتی 10 سال اعتبار دارد، اما شما نباید بیش از 6 ماه در هر زمان بمانید.

آیا می توانم افراد تحت تکفل خود را با ویزای تجاری به کانادا بیاورم؟

از آنجایی که برای شرکت در یک جلسه تجاری یا دلیلی مشابه درخواست ویزا می دهید، نمی توانید افراد تحت تکفل خود را با ویزای تجاری به کانادا بیاورید. افراد تحت تکفل، در این مورد، همسر یا شریک زندگی مشترک شما و فرزندان خردسال شما هستند.

اگر بخواهند شما را در این سفر همراهی کنند، باید برای ویزای ویزیتور کانادا اقدام کنند

useful

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Us