,

ویزای انتقال درون شرکتی اسپانیا

ویزای انتقال درون شرکتی اسپانیا

ویزای انتقال درون شرکتی اسپانیا

انتقال درون شرکتی اسپانیا

هر سال تعداد زیادی از کارمندان خارجی که برای یک شرکت چند ملیتی کار می کنند به اسپانیا نقل مکان می کنند تا در دفتر مرکزی اسپانیا شروع به کار کنند. چه برای مدیریت و هدایت تیم ها، برای انجام وظایف آموزشی و یا ارائه دانش ارزشمند به بخش اسپانیایی، این نوع انتقال درون شرکتی اسپانیا به لطف ویزای اقامت انتقال درون شرکتی از نظر قانونی امکان پذیر است. در این پست لیست کامل الزاماتی را که هم کارمند و هم شرکت باید برای درخواست موفقیت آمیز داشته باشند، نحوه انجام مراحل مرحله به مرحله و سایر نکات قانونی که هنگام درخواست برای این نوع مجوز استخدام بسیار مفید خواهد بود، کشف خواهید کرد. ; از جمله ویزای ICT اروپا و مزایای آن.
نمایش محتوا

ویزای انتقال درون شرکتی اسپانیا چیست؟

ویزای انتقال درون شرکتی اسپانیا ویزای اقامت برای کارگران خارجی (غیر اتحادیه اروپا) است که در حال نقل مکان و انتقال به کار برای بخش اسپانیایی یک شرکت چند ملیتی هستند.

این مجوز انتقال درون شرکتی اسپانیا به آنها اجازه می دهد تا به مدت 2 سال (با امکان تمدید در آینده) به طور قانونی در کشور ، زندگی و کار کنند.

به طور عمده، این نوع خاص از اجازه اقامت که توسط قانون کارآفرین اسپانیایی 14/2013 تنظیم شده است، برای افرادی است که در اسپانیا آموزش می بینند (در حالی که هنوز حقوق خود را دریافت می کنند)، برای مدیرانی که یک تیم را هدایت می کنند، یا برای کارگرانی که این کار را انجام می دهند. وظایف خود را انجام می دهند اما اکنون در مقر اسپانیایی شرکت یا گروه.

ما قبلاً انواع دیگری از ویزاها را برای افراد دارای پیشنهاد شغلی به عنوان یک متخصص بسیار ماهر در اسپانیا دیده ایم.

در این صورت، اگر پیشنهاد شغلی در یک موقعیت حرفه ای یا مدیریتی داشتید و دارای مدرک کارشناسی ارشد یا دکترا بودید، می توانید مجوز اقامت خود را دریافت کنید.

اما مجوز اشتغال انتقال درون شرکتی اسپانیا متفاوت است. در مورد آخر، ما در مورد افرادی صحبت می کنیم که قبلاً در همان شرکتی که قرار است در آن کار کنند، موقعیت شغلی دارند، اما اکنون در اسپانیا. آنها فقط کشوری را که از آنجا کار می کنند تغییر خواهند داد.

و این یک ویژگی خاص را به همراه دارد.

کارگری که در اسپانیا ثبت نام می کند نخواهد بود. او قرارداد را با شرکت در کشور مبدأ مانند قبل حفظ خواهد کرد. این شرکت متولی انتقال حقوق، پرداخت مظنه تامین اجتماعی و حفظ تعهدات قانونی با کارگر خواهد بود.

در نظر داشته باشید که نقل و انتقالات بین شرکت های بخشی از همان گروه نیز در اینجا اعمال می شود و کاملاً معتبر است.

دو نوع گزینه مختلف برای انتقال گیرندگان انتقال درون شرکتی اسپانیا وجود دارد، همیشه برای اعضای کشورهای خارج از اتحادیه اروپا. انتخاب یک دسته یا دسته دیگر به نوع کارگری که شرکت قصد انتقال آن را دارد بستگی دارد:

ویزای ICT اروپا

تحت این گزینه اول، شرکت ها می توانند کارگر را برای مدت معینی برای مدیریت یک تیم در بخش اسپانیایی، متخصصانی که باید هر نوع فعالیت کاری را در کشور انجام دهند، یا کارمندان کارآموزی را برای شروع آموزش خود در اسپانیا برای ادغام کامل منتقل کنند. با عملیات شرکت

اما مزیت اصلی ویزای ICT اروپا این است که حق تحرک درون اتحادیه اروپا را ارائه می دهد.

به این معنا که کارگرانی که این مجوز اقامت را دارند، به شرط اینکه آن را به UGE (موسسه مسئول) اطلاع دهند، می توانند در یک یا چند کشور دیگر اتحادیه اروپا کار و زندگی کنند.

و برعکس نیز صادق است: کارگران در هر کشور اتحادیه اروپا با این مجوز اقامت می توانند به اسپانیا منتقل شوند.

اما یک محدودیت وجود دارد. با در نظر گرفتن مدت زمان تمدید، کارگران منتقل شده می توانند تحت این شرایط به طور قانونی در اسپانیا اقامت داشته باشند:

3 سال در مورد مدیران و کارگران عمومی. پس از اولین مجوز اقامت دو ساله، آنها می توانند برای تمدید یک ساله در صورتی که شرایط و الزامات اولیه هنوز برآورده شوند، درخواست دهند.
1 سال در مورد کارگرانی که آموزش خود را در داخل کشور انجام می دهند.

اما آیا به این معناست که پس از پایان این مدت، کارگر باید به کشور مبدا خود بازگردد؟ لازم نیست! نوع ویزای جابجایی زیر راه حل آن موارد خواهد بود.

مزایای اصلی اقامت انتقال درون شرکتی اسپانیا

با وجود اینکه هر مجوز اقامت مزایای خاص خود را دارد، اما این ویزای خاص مشوق های زیادی برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا دارد.

مزایای دقیق ویزای انتقال درون شرکتی اسپانیا چیست؟

اول از همه، سهولت فرآیند درخواست. کارگری که به دفتر مرکزی اسپانیا منتقل می‌شود می‌تواند در طول فرآیند درخواست بدون نیاز به داشتن مجوز اقامت واقعی در این کشور باشد. این همه مراحل را بسیار ساده تر می کند. چرا؟ زیرا کارگر می تواند در اسپانیا باشد تا بدون نیاز به نگرانی در مورد زمان صرف شده یا شرایط قانونی خود، در بوروکراسی مورد نیاز با شرکت کار کند.

– پردازش ساده فرآیند انتقال ویزا هم در کنسولگری واقع در کشور مبدا و هم در اداره مهاجرت در اسپانیا دارای وضعیت ترجیحی است. این به پردازش سریع برنامه تبدیل می شود. فقط 10 روز طول می کشد تا ویزا و 20 روز برای دریافت مجوز اقامت.

– وضعیت ملی بیکاری برای درخواست در نظر گرفته نمی شود، چیزی که توسط انواع دیگر مجوزهای مرتبط مورد نیاز است و نهایتاً لذت بردن از یک درخواست موفق را دشوارتر می کند.

-پس از دریافت انتقال درون شرکتی اسپانیا مجوز اقامت به عنوان کارگر منتقل شده، می توانید از رفت و آمد رایگان در تمام کشورهای شنگن لذت ببرید.

-همچنین می توانید خانواده خود را با خود به اسپانیا بیاورید. هنگامی که درخواست خود را انجام دادید، بستگان مستقیم شما (همسر یا زوج مجرد، والدین مسئول شما، و فرزندان) نیز می توانند شامل اقوام خود شوند. این به سادگی به این معنی است که آنها همچنین می توانند به طور قانونی در هر بخشی از قلمرو ملی کار و زندگی کنند. چگونه کار می کند؟ همسر و فرزندان شما باید طوری درخواست دهند که گویی اعضای خانواده یک سرمایه گذار هستند، از جمله همان مدارک مورد نیاز در آن مورد.

مدارک مورد نیاز ویزای ICT اروپا برای درخواست موفق انتقال درون شرکتی اسپانیا

چیزی که در درخواست هر نوع اجازه اقامت در اسپانیا بسیار مهم است، برآورده کردن تمام شرایط لازم و ارائه مدارک مورد نیاز است. برخی از الزامات کلی وجود دارد که برای همه ویزاها مشترک است (ما به سرعت آنها را بررسی خواهیم کرد)، و همچنین سایر شرایط خاص برای مجوز اقامت انتقال درون شرکتی اسپانیا برای کارگران.

مدارک و الزامات عمومی انتقال درون شرکتی اسپانیا

در طول فرآیند درخواست، کارگری که قرار است جابه‌جا شود نیازی به حضور در اسپانیا ندارد (زیرا این شرکت است که این روش را آغاز می‌کند). اما، اگر فرد در کشور باشد، بودن در وضعیت غیرقانونی برای درخواست موفقیت آمیز مجاز نیست.
متقاضی (کارگر) باید بالای 18 سال سن داشته باشد.
شما باید بررسی پیشینه خود را ارسال کنید. بنابراین داشتن سوابق کیفری روشن اساسی است. چگونه چک کیفری خود را درخواست کنیم؟ تمام اطلاعات اینجاست
شما باید بیمه درمانی خصوصی یا دولتی با پوشش کامل در اسپانیا داشته باشید.
اثبات اینکه بودجه کافی دارید نیز ضروری است.
ارسال فرم درخواست برای ویزای ملی که می توانید در اینجا بیابید.
همچنین باید هزینه پردازش مربوطه را بپردازید.

الزامات خاص برای کارگر جابجا شده در حال انتقال درون شرکتی اسپانیا

در نهایت، بخشی که باید با دقت بیشتری به آن نگاه کنید. اکنون به بررسی الزامات و شرایط اصلی می پردازیم که برای واجد شرایط بودن برای ویزای کاری انتقال درون شرکتی اسپانیا باید انجام دهید.

-همانطور که قبلاً اشاره کردیم، شرکتی که شما را به اسپانیا منتقل می کند، این روند را آغاز می کند. هنگامی که آنها درخواست را با واحد شرکت های بزرگ و بخش های اقتصادی استراتژیک انجام دادند، “مجوز اقامت انتقال درون شرکتی اسپانیا ” را از Dirección General de Migraciones دریافت می کنند. برای انجام درخواست خود به آن سند، تایید شده نیاز دارید.

-نشان دادن شواهدی مبنی بر اینکه فعالیت شرکتی که در اسپانیا کار خواهید کرد واقعا وجود دارد و کاملاً فعال است. که باید از طریق اعتبار بخشی به فعالیت تجاری انجام شود.

-همچنین باید تایید کنید که در طول 3 ماه گذشته قبل از درخواست با شرکت رابطه حرفه ای داشته اید.

-علاوه بر این، کارگر جابجا شده یا منتقل شده باید حداقل 3 سال سابقه کار داشته باشد. یا اگر نمی توانید آن تجربه را نشان دهید، تحصیلات عالی داشته باشید.

-در نهایت سندی که تاییدیه جابجایی را از شرکت چند ملیتی تایید کند. یعنی مدرکی مبنی بر اینکه شرکت واقعاً مایل است شما را به اسپانیا منتقل کند.

*باید در نظر داشته باشید که تمامی مدارک ارائه شده برای درخواست باید توسط آپوستیل لاهه قانونی و تایید شده باشد و از نظر قانونی به اسپانیایی ترجمه شده باشد.
نحوه تمدید این ویزا

برای تمدید این نوع اجازه اقامت، این روش انتقال درون شرکتی اسپانیا باید ظرف 60 روز تقویمی قبل از انقضای مجوز یا ظرف 90 روز پس از آن آغاز شود.

این تمدید با رعایت شرایط یکسان و با محدودیت مندرج در قراردادهای دسته جمعی دو کشور تا 2 سال ادامه خواهد داشت. یعنی بین کشور «انتقال‌دهنده» کارگر که در ابتدا در آنجا استخدام شده و اسپانیا.

با این حال، حداکثر مدت زمان انتقال برای دسته‌های خاصی وجود دارد که اعتبار مجوز یا امکان تمدید آن را مشروط می‌کند:

جابجایی مدیران و متخصصان حداکثر 3 سال خواهد بود.
انتقال کارگران کارآموز حداکثر به مدت 1 سال.

این امر به ویژه بر ویزای انتقال درون شرکتی اسپانیا تأثیر می گذارد، زیرا در صورت مجوز برای جابجایی ملی می تواند برای مدت زمان طولانی تری تمدید شود.

آیا در مورد این مجوز کار انتقال درون شرکتی اسپانیا شک دارید؟

حتی اگر این نوع ویزای کاری برای کارگران و مدیران واجد شرایط از پردازش ساده‌ای برخوردار است، اما اگر دقیقاً مراحل و نحوه پیمایش سریع آنها را ندانید، می‌تواند کمی خسته‌کننده باشد.

به همین دلیل مایلیم به شما کمک کنیم.

سپس، اگر مایلید گروهی از وکلای مهاجرت به شما کمک کنند و تمام مدارک مورد نیاز را آماده کرده و برای شما ارسال کنند. دریغ نکنید با ما تماس بگیرید، ما خوشحال خواهیم شد که به شما کمک کنیم!

انتقال درون شرکتی اسپانیا