, ,

مزایای ثبت شرکت هلدینگ در سوئیس

مزایای ثبت شرکت هلدینگ در سوئیس

مزایای ثبت شرکت هلدینگ در سوئیس

ثبت شرکت هلدینگ در سوئیس با هدف داشتن حق رای در شرکت های دیگر تشکیل شده اند. سرمایه‌گذارانی که می‌خواهند فرآیند تشکیل شرکت سوئیسی را تحت یک شرکت هلدینگ آغاز کنند، باید بدانند که در هنگام راه‌اندازی این ساختار در اینجا می‌توانند از مزایای متعددی بهره‌مند شوند، مربوط به رژیم مالیاتی قابل اعمال بر ساختارهای هلدینگ، هم در سطح فدرال و هم در سطح کانتونی. تیم ما از نمایندگان ثبت شرکت در سوئیس می تواند در مورد مزایای اصلی مالیاتی و همچنین سایر مزایای ایجاد شده برای این فرم تجاری مشاوره ارائه دهد.

اگر علاقه مند به راه اندازی یک شرکت هلدینگ سوئیسی هستید، نمایندگان ما در خدمت شما هستند.

ویژگی های اصلی شرکت های هلدینگ در سوئیس

شرکت هلدینگ سوئیسی یک شخصیت حقوقی است که به عنوان یک شرکت یا شرکت محدود تأسیس شده است و فعالیت اقتصادی اصلی آن خرید سهام شرکت های دیگر، خارجی یا داخلی است. چندین نوع هلدینگ می توان در سوئیس ایجاد کرد که در این میان شرکت های خالص و مالی هر کدام مزیت خاص خود را دارند.

هدف شرکت هلدینگ خالص، مدیریت بلندمدت دارایی های زیرمجموعه یا شرکت های تابعه خود است. به منظور واجد شرایط بودن، باید حداقل 2/3 از کل دارایی ها و درآمد حاصل از شرکت های تابعه خود را در اختیار داشته باشد. همچنین هلدینگ خالص نمی تواند در سوئیس فعالیت تجاری داشته باشد. سرمایه ای که وارد دسته درآمد مشارکت نمی شود با مالیات شرکتی 7.83 درصد مشمول مالیات می شود.

شرکت هلدینگ برای منافعی که سهامدارانش از آن کسب می کنند، به ویژه مشوق های مالیاتی ایجاد می شود. در این میان، این نوع از نهادها می توانند از معاهده های مالیات مضاعف سوئیس نیز استفاده کنند، با این حال، لازم است حداقل 10٪ از سهام را با حق رای ضمیمه حفظ کنند.

درآمدهایی مانند سود سهام، سود سرمایه و سود نقدی ممکن است در صورت احراز شرایط خاص از مالیات شرکت معاف شوند، مانند سود سهام به دست آمده از یک شرکت فرعی که در آن مالک حداقل 10 درصد از سرمایه اسمی سهام را در اختیار دارد یا ارزش بازار هلدینگ حداقل CHF 1 میلیون.

فعالیت‌های دیگری که یک شرکت هلدینگ سوئیسی می‌تواند وارد آن شود، بهره‌برداری از مالکیت معنوی، تأمین مالی بدهی یا کمک‌های بلاعوض است.

راه اندازی یک شرکت هلدینگ در سوئیس مورد توجه نمایندگان محلی ما قرار می گیرد که می توانند خدمات حسابداری مناسب را نیز به شما ارائه دهند.

مالیات شرکت های هلدینگ سوئیسی

اگرچه محیط تجاری سوئیس طیف گسترده ای از مزایای را برای شرکت های هلدینگ ثبت شده در اینجا فراهم می کند، یکی از مزیت های برتر به سیستم مالیاتی قابل اعمال بر این نهادها اشاره دارد. شرکت های هلدینگ می توانند از کاهش نرخ مالیات شرکت ها در سطح فدرال بهره مند شوند، تا زمانی که شرکت مربوطه مالک 20٪ از سرمایه سهام یک شخص حقوقی دیگر باشد.

در عین حال، شرکت هلدینگ سوئیسی می‌تواند واجد شرایط دریافت نرخ مالیات شرکتی پایین‌تر باشد، اگر حقوق سهامداری در یک شرکت سوئیسی با ارزش بازار تخمین زده شده 2،000،000 CFH باشد.

سرمایه‌گذاران علاقه‌مند به تشکیل شرکت در سوئیس می‌توانند از تخفیف‌های مالیاتی قابل اعمال در سطوح کانتونی بهره ببرند، در صورتی که اساسنامه شرکت به‌عنوان فعالیت اصلی سرمایه‌گذاری‌های سهام در بلندمدت ذکر شده باشد و تیم ما از نمایندگان ثبت شرکت‌ها بتوانند در مورد مفاد اصلی کمک حقوقی ارائه دهند. مربوط به اسناد قانونی فرم کسب و کار.

شرکت های هلدینگ از یک رژیم مالیاتی جذاب برخوردار هستند. به عنوان مثال، مالیات بر درآمد شرکتی بر سرمایه با نرخ 7.8٪ اعمال می شود، در حالی که مالیات افسران شرکتی با ارزشی بین 0.35٪ تا 0.075٪ از سرمایه شرکت اعمال می شود. اگر در مورد مالیات یک شرکت هلدینگ سوئیسی سوالی دارید، مشاوران محلی ما می توانند به شما کمک کنند.

در عین حال، شرکت های هلدینگ ذینفعان مستقیم معاهدات مالیات مضاعف امضا شده توسط مقامات سوئیس هستند که می تواند مزایای مالیاتی دیگری را در پی داشته باشد.

از طریق مفاد موافقتنامه مالیات مضاعف، نرخ مالیات استاندارد را می توان از نرخ 35% به مقدار بسیار کمتری بین 5-15% کاهش داد. علاوه بر این، معاهدات مالیات مضاعف امضا شده با اتحادیه اروپا می تواند معافیت های مالیاتی را برای سود سهام دریافتی توسط شرکت های تابعه شرکت های هلدینگ ایجاد کند، بنابراین بار مالیاتی مربوط به مالیات تکلیفی را حذف می کند.

ثبت شرکت در دیگر کشور ها