, ,

راهنمای کار در ایرلند با ویزای کار

راهنمای کار در ایرلند با ویزای کار

راهنمای کار در ایرلند با ویزای کار

 

ویزای کار ایرلند

اگر شما یک شهروند غیر اتحادیه اروپا/EEA هستید که می خواهید در ایرلند کار کنید ، باید مجوز کار را از مقامات مهاجرت ایرلند دریافت کنید. اخذ مجوز کار ایرلند علاوه بر این ، شهروندان چندین کشور نیز باید برای ویزای کار ایرلند اقدام کنند تا بتوانند در وهله اول اجازه ورود به ایرلند را داشته باشند.

مجوزهای کار ایرلند و ویزای کار توسط دو نهاد مختلف در ایرلند صادر می شود.

قبل از اینکه یک فرد خارجی دارای ویزا بتواند برای ویزای کار ایرلند اقدام کند ، ابتدا باید در ایرلند شغلی پیدا کند و سپس از وزارت تجارت ، شرکت و نوآوری (DBEI) برای مجوز کار ایرلند درخواست دهد.
آیا من مشمول ویزای کار ایرلند هستم؟

تنها در صورتی که از کشوری هستید که اتباع آن مشمول ویزای ایرلند هستند ، باید برای ویزای کار ایرلند اقدام کنید.

با این حال ، به خاطر داشته باشید که آیا نیاز به ویزای ایرلند دارید یا خیر ، اگر شما یک شهروند غیر اتحادیه اروپا/EEA هستید ، باز هم باید از طریق کنترل مرزی گذر کنید و برای ورود از افسران مهاجرت درخواست مجوز کنید.
انواع ویزای کار و مجوزهای ایرلند

حدود 9 نوع مختلف مجوز اشتغال در ایرلند وجود دارد ، اما دو مورد رایج ترین آنها مجوز اشتغال مهارت های بحرانی و مجوز اشتغال عمومی است.
مجوز اشتغال مهارت های بحرانی

مجوز استخدامی مهارتهای بحرانی ایرلند در اختیار کارگران بین المللی با مهارت بالا قرار دارد ، با هدف تشویق آنها برای آمدن به ایرلند و رفع کمبود مهارت در مشاغل واجد شرایط با مهارت بالا.

مشاغل واجد شرایط تحت مجوز اشتغال مهارت های بحرانی شامل متخصصان در زمینه های علوم طبیعی و اجتماعی ، مهندسی ، فناوری اطلاعات و ارتباطات ، بهداشت ، آموزش و آموزش ، معماری و غیره است.

دپارتمان تجارت ، کارآفرینی و نوآوری لیستی در وب سایت خود دارد که شامل تمام مشاغل واجد شرایط است.

کارفرمایان ایرلندی که کارگران بین المللی واجد شرایط مجوز مهارت های بحرانی را استخدام می کنند ، نیازی به شرکت در آزمون نیاز بازارهای کار ندارند.

اینجا درباره مجوز اشتغال مهارت های حیاتی بیشتر بدانید.
مجوز اشتغال عمومی

این مجوز اشتغال ایرلندی برای حرفه هایی صادر می شود که واجد شرایط مجوز مهارت های بحرانی نیستند. لیستی از مشاغل واجد شرایط تحت مجوز اشتغال عمومی وجود ندارد. شما می توانید تحت هر حرفه ای برای این نوع مجوز اشتغال ایرلند درخواست دهید ، مگر اینکه در لیست “دسته بندی های غیرقابل قبول استخدام برای مجوزهای اشتغال” گنجانده شود.

اینجا درباره مجوز اشتغال عمومی بیشتر بدانید.

مجوزهای اشتغال وابسته/شریک/همسر

این نوع مجوزها برای همسران ، شرکا یا سایر افراد وابسته به دارنده مجوز اشتغال به مهارت های بحرانی صادر می شود.

اگر مجوز اشتغال ایرلند را به عنوان وابسته ، همسر یا شریک صاحب مشاغل دارای مهارتهای بحرانی دریافت می کنید ، می توانید در هر حرفه ای کار کنید ، حتی در لیست مشاغل غیر مجاز ، به جز به عنوان یک کارمند داخلی. درخواست شما نیز رایگان خواهد بود.
مجوز استخدام انتقال درون شرکتی

اجازه کار استخدام درون شرکتی ایرلند برای کارگران خارجی صادر می شود که مایل به انتقال به شعبه ایرلندی شرکتی هستند که قبلاً در آن مشغول به کار بوده اند. این در اختیار مدیران ارشد ، پرسنل اصلی یا کارآموزان است.
مجوز استخدام کارآموزی

مجوز اشتغال کارآموزی ایرلند به دانشجویان خارجی تمام وقت که در موسسه آموزشی سطح سوم خارج از ایرلند ثبت نام کرده اند اجازه می دهد تا به ایرلند بیایند و تجربه کاری کسب کنند.

مجوز کارورزی فقط برای 12 ماه صادر می شود و قابل تمدید نیست.
قرارداد مجوز استخدام خدمات

مجوز استخدام قرارداد ایرلند برای کارگران خارجی صادر می شود که هنوز در یک شرکت خارجی مشغول به کار هستند ، اما برای کار از طرف کارفرمای خود که با یک تبعه ایرلندی قرارداد بسته است به ایرلند می آیند.
مجوز اشتغال ورزشی و فرهنگی

مجوز استخدام ورزشی و فرهنگی ایرلند برای اتباع خارجی صادر می شود که مدارک ، مهارت ها ، تجربه یا دانش آنها در زمینه ورزش و فرهنگ می تواند به توسعه این رشته ها در ایرلند کمک کند.
مجوز استخدام قرارداد مبادله

مجوز اشتغال توافق نامه مبادله ایرلند در اختیار کارگران خارجی است که برای کار بر اساس توافق نامه مبادله بین المللی به ایرلند می آیند ، که ایرلند بخشی از آن است ، مانند برنامه فولبرایت ، انجمن بین المللی تبادل دانش آموزان برای تجربه فنی (IAESTE ) ، یا AIESEC.
مجوز اشتغال مجدد

اجازه کار مجدد ایرلند در اختیار دارندگان مجوز اشتغال سابق است که حق کار خود را در ایرلند از دست داده اند ، اما نه به دلیل تقصیر خود. به عنوان مثال ، اگر به دلیل سوء استفاده یا سوء استفاده از محل کار باشد

راهنمای کار در ایرلند با ویزای کار

آیا برای مهاجرت به آلمان نیاز به ویزا دارید؟

درخواست مجوز کار ایرلند

از آنجا که ایرلند بخشی از اتحادیه اروپا است ، سایر اتباع اتحادیه اروپا/EEA/سوئیس می توانند بدون نیاز به مجوز قبلی آزادانه به ایرلند نقل مکان کرده و مشغول به کار شوند.

اگر شهروند یک کشور عضو اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی اروپا یا سوئیس نیستید ، به احتمال زیاد باید مجوز کار ایرلند را درخواست کنید. با این حال ، حتی در این مورد برخی از معافیت ها وجود دارد.

اگر تحت یکی از گروه های زیر قرار دارید ، از مجوز کار ایرلند معاف هستید (یعنی می توانید بدون مجوز اشتغال کار کنید):

شما دارنده ویزای دانشجویی ایرلند هستید.
دانشجویان بین المللی فقط می توانند در طول سال تحصیلی حداکثر 20 ساعت در هفته و در تعطیلات به صورت تمام وقت (40 ساعت) کار کنند.
شما همسر ، شریک مدنی یا والدین یک شهروند ایرلندی تبعه خارجی هستید.
شما در ایرلند وضعیت پناهندگی دریافت کرده اید.
شما اجازه اقامت به دلایل بشردوستانه را دریافت کرده اید.
شما در حال انجام تحقیقات علمی برای یک سازمان تحقیقاتی تأیید شده هستید.
شما دانشجوی کارشناسی ارشد هستید و اشتغال جزء ضروری دوره شما است.

الزامات مجوز کار ایرلند

شرایطی که برای واجد شرایط بودن برای مجوز کار ایرلند باید رعایت کنید عبارتند از:

شما باید یا قرارداد کار داشته باشید یا پیشنهاد کار از یک شرکت ایرلندی داشته باشید.
مگر اینکه شما برای مجوز اشتغال مهارت های بحرانی درخواست می کنید ، کارفرمای شما باید آزمون نیازهای بازارهای کار را پشت سر بگذارد ، که برای اطمینان از اینکه کارفرمای ایرلندی در عوض نمی تواند یک شهروند ایرلندی یا اتحادیه اروپا/EEA/سوئیس را پیدا کند که مناسب شرایط مناسب باشد کار.
اگر برای مجوز اشتغال مهارت های بحرانی درخواست می کنید ، حداقل دستمزد سالیانه شما بسته به شغل باید حداقل 30،000 یورو یا 80،000 یورو باشد.
اگر برای مجوز اشتغال عمومی درخواست می کنید ، حداقل حقوق سالانه شما باید حداقل 30،000 یورو باشد.
برای هر نوع مجوز کار ایرلند ، حداقل حقوق سالانه باید حداقل دستمزد ملی را برآورده کند.
حداقل 50 of از کارفرمایان در شرکت ایرلندی که شما را استخدام می کند ، باید شهروندان اتحادیه اروپا/EEA/سوئیس باشند.

چک لیست سند مجوز کار ایرلند

هنگام درخواست مجوز کار ایرلند نیز باید چندین سند به سیستم درخواست آنلاین ضمیمه کنید. مدارک بسته به مجوزی که درخواست می کنید تغییر می کند ، اما شامل موارد زیر است:

یک کپی از گذرنامه شما ، که تصویر ، امضا و مشخصات شخصی شما را نشان می دهد.
تصویر در اندازه گذرنامه مطابق با شرایط عکس ایرلند.
یک کپی از قرارداد کار که توسط شما و کارفرما امضا شده است.
اگر در زمان درخواست مقیم ایرلند هستید ، یک کپی از مهر مهاجرت فعلی خود.
مشخصات یک فرد تماس: نام ، موقعیت شغلی ، شماره تلفن و آدرس ایمیل.
ثبت مربوطه/شماره پین ​​یا مجوز شرکت صادر شده توسط نهادهای نظارتی ایرلندی مناسب یا وزیران دولتی.
کپی نامه پشتیبانی IDA/Enterprise Ireland ، در صورت وجود.
جزئیات کارفرمای شما ، مانند شماره ثبت شرکت ، آدرس ، نام و گواهینامه های مربوطه از مراجع مجاز.
جزئیات اشتغال شما ، مانند حقوق ، مسئولیت های کاری ، وظایف و مدت زمان.

چه کسی باید درخواست مجوز کار ایرلند را ارسال کند؟

درخواست مجوز کار ایرلندی می تواند توسط شما (کارمند خارجی) یا کارفرمای شما ارائه شود.

اگر از یک شرکت خارجی به شعبه ایرلندی آن شرکت منتقل می شوید (انتقال درون شرکتی) ، کارفرمای شما در کشور شما می تواند درخواست را از طرف شما نیز ارسال کند.
کجا می توانم درخواست را ارسال کنم؟

شما (یا کارفرمای خود) باید درخواست مجوز کار ایرلند را بصورت آنلاین از طریق EPOS ، سیستم آنلاین مجوزهای کار ، ارسال کنید.

هنگام شروع یک برنامه آنلاین ، شماره ای به نام MyWork-ID دریافت خواهید کرد که به شما امکان می دهد برنامه را موقتاً متوقف کرده و بعداً از همان جایی که کار را متوقف کرده اید ، از سر بگیرید. با این حال ، پس از شروع درخواست مجوز کار ایرلند ، باید آن را ظرف 28 روز تکمیل کنید ، زیرا پس از آن ، داده های شما از بین می رود.

فرایند درخواست

هنگامی که درخواست مجوز کار را شروع می کنید ، از شما خواسته می شود که برای کدام نوع مجوز کار درخواست می کنید (انواع مجوزهای کار ایرلندی را در زیر ببینید) ، بنابراین می توانید به فرم درخواست مناسب هدایت شوید. اگر کاربر با تجربه ای هستید ، می توانید به سادگی فرم را خودتان انتخاب کنید. اگر این اولین باری است که درخواست می کنید ، با این حال ، در صورت انتخاب گزینه “به من کمک کنید فرم درخواست اجازه کار را انتخاب کنید” را انتخاب کنید.

هنگامی که به فرم درخواست مناسب هدایت می شوید ، باید تمام اطلاعات مورد نیاز را وارد کنید. فرم به بخشهای زیر تقسیم می شود:

شما توضیح کوتاهی در مورد نوع مجوز کار ایرلندی که برای آن درخواست می کنید دریافت خواهید کرد و باید اطلاعات شخصی خود و همچنین اینکه آیا نماینده در تکمیل فرم به شما کمک می کند را وارد کنید.
جزئیات ثبت نام
مشخصات شهروندان خارجی
جزئیات افزونگی.
جزئیات استخدام.
جزئیات حقوق و دستمزد.
جزئیات نهایی

در طول فرایند درخواست ، می توانید هر قسمتی را که دوست دارید تکمیل کرده و پیشرفت خود را تا آنجا ذخیره کنید. همچنین می توانید به عقب برگردید و اطلاعات وارد شده را دوباره ویرایش کنید.
پیوست مدارک

شما باید مدارک مورد نیاز را به صورت الکترونیکی در فرم درخواست ضمیمه کنید (به چک لیست زیر مراجعه کنید). یک کادر کشویی وجود دارد که اسناد مورد نیاز را لیست می کند. شما باید سندی را که ضمیمه کرده اید انتخاب کرده و بارگذاری کنید. این بدان معناست که شما باید به اسکنر دسترسی داشته باشید.

اسناد الکترونیکی شما می تواند در قالب های زیر باشد: PDF ، PNG یا JPEG/JPG و حداکثر 10 مگابایت.

علاوه بر این ، پس از تکمیل بخش هایی از فرم درخواست ، باید آنها را چاپ و امضا کنید ، یا در صورت لزوم برای امضای آنها به مقام مربوطه ارسال کنید.

پس از امضای اسناد ، باید آنها را اسکن کرده و دوباره در سیستم آنلاین بارگذاری کنید.
پرداخت هزینه

قبل از تکمیل فرم درخواست ، باید هزینه پردازش مجوز کار ایرلند را بپردازید. شما باید آن را به صورت آنلاین ، از طریق کارت اعتباری یا بدهی پرداخت کنید.

هزینه ویزای ایرلند را اینجا ببینید.

زمان پردازش مجوز کار ایرلند حدود 13 هفته است.
درخواست ویزای کار ایرلند

در صورت دریافت مجوز کار در ایرلند (یعنی مجوز اشتغال ایرلند) ، می توانید برای ویزای کار ایرلند اقدام کنید. ویزای کار نوعی ویزای اقامت طولانی ایرلند (D) است که به دارنده اجازه می دهد با هدف اقامت بیشتر از سه ماه وارد ایرلند شود.

در مواردی که DBEI مجوزهای اشتغال ایرلند را صادر می کند ، این INIS (خدمات تابعیت و مهاجرت ایرلند) است که ویزای کار واقعی ایرلند را صادر می کند.

با این حال ، همه کشورهای غیر اتحادیه اروپا/EEA مجبور نیستند برای ویزای کار درخواست دهند.

لطفا توجه داشته باشید:

ویزای کار ایرلند تنها یک شرط پیش از ورود است. این بدان معناست که به دارنده اجازه می دهد تا به ایرلند سفر کند ، اما هنگامی که به بندر ورودی (فرودگاه/بندر) رسیدید ، باید از طریق کنترل مرزی عبور کنید.

افسر مهاجرت در Border Control اسناد شما را بررسی می کند و آنها تصمیم می گیرند که آیا واجد شرایط ورود به ایرلند هستید یا خیر. آنها می توانند شما را به شما بازگردانند حتی اگر در انتظار ویزای کار معتبر ایرلند هستید.

شرایط ویزای کار ایرلند

هنگامی که درخواست خود را برای ویزای کار ایرلند ارسال می کنید ، باید چندین سند پشتیبانی داشته باشید ، مانند:

فرم درخواست ویزای کار ایرلند
گذرنامه معتبر شما
عکسها مطابق با شرایط عکس ایرلند.
اثبات هزینه پرداخت شده ویزای کار.
اثبات اقامت قانونی در کشوری که از آن درخواست می کنید.
نامه ای که توضیح می دهد هدف شما از سفر ، اشتغالزایی است.
شواهدی مبنی بر داشتن اقامت در ایرلند. اگر کارفرمای شما به شما محل اقامت می دهد ، جزئیات محل اقامت را ذکر کنید.
جزئیات ویزای قبلی (در صورت وجود).
اثبات وجوه کافی ، در قالب صورتهای بانکی شش ماه گذشته.
صورتهای بانکی باید در سربرگ بانک ارائه شود.
آنها باید نام ، آدرس ، شماره حساب و نوع حساب شما را نشان دهند.
آنها باید تمام معاملات شش ماه گذشته را نشان دهند. در صورت انجام معاملات بزرگ یا غیر معمول ، توضیحی ارائه دهید.
اثبات اینکه شما به کشور خود باز خواهید گشت.
یک پاکت با آدرس خود و پیش پرداخت.
مجوز استخدام شما از بخش مشاغل ، شرکتها و نوآوری.
قرارداد کاری شما یا جزئیات پیشنهاد کار.
نامه ای از کارفرمای شما در ایرلند ، که:
تأیید می کند که آنها شما را به کار گرفته اند و جزئیات اشتغال شما و کاری که انجام خواهید داد را بیان می کند.
دستمزد دریافتی خود را بیان کنید.
اثبات مدارک تحصیلی (مانند مدارک تحصیلی یا سایر مدارک).
جزئیات سابقه کار قبلی.
اثبات بیمه درمانی. شما باید بیمه درمانی خصوصی در ایرلند با حداقل 25000 یورو برای موارد تصادف ، بیماری و بستری شدن در بیمارستان داشته باشید.

علاوه بر این ، مجموعه ای از الزامات استاندارد وجود دارد که همه هنگام ارائه درخواست ویزای ایرلند باید داشته باشند.

تمام اسنادی که ارائه می دهید باید اصل باشند ، مگر اینکه خلاف آن قید شده باشد.

همه آنها باید به زبان انگلیسی باشند – در غیر این صورت باید ترجمه و محضری شوند. شما باید هم ترجمه و هم اصل را در مقاله ارسال کنید.

شما باید از تمام اسنادی که ارسال می کنید کپی بگیرید. اصل ، مانند گذرنامه ، مجوز کار و سایر اسناد ضروری به شما بازگردانده می شود ، بنابراین باید آدرس بازگشت را درج کنید. اگر مدارک خاصی دارید که می خواهید به شما بازگردانده شود ، باید فهرستی از آنها را وارد کنید.
ارسال درخواست بصورت آنلاین

شما باید درخواست ویزای کار ایرلند را به صورت آنلاین ، از طریق AVATS ، تسهیلات درخواست ویزای آنلاین ایرلند ، ارسال کنید.

پس از دسترسی به AVATS ، باید فرم درخواست را پر کرده ، خلاصه تکمیل شده فرم درخواست را چاپ کرده و فرم را به همراه اسناد مورد نیاز به آدرسی که در خلاصه مشخص می شود ارسال کنید.

برای مشاهده جزئیات بیشتر مراحل درخواست ویزای ایرلند اینجا را کلیک کنید.

مدت زمان پردازش ویزای کار ایرلند هشت هفته است. با این حال ، اگر مدارک گم شده دارید یا اوج زمان سفر سال است ، زمان پردازش می تواند به تأخیر بیفتد. بنابراین ، قبل از زمان مورد نظر برای سفر ، اما نه زودتر از سه ماه ، درخواست دهید.

همچنین باید هزینه ویزای کار ایرلند را بپردازید.
مجوز اقامت ویزای کار ایرلند

اگر افسران مهاجرت در Border Control به شما اجازه ورود به ایرلند را بدهند ، مهری روی گذرنامه شما می گذارند که نشان می دهد روزهای مجاز به اقامت در این کشور چیست.

قبل از اینکه این روزها تمام شود ، باید با مهاجرت ثبت نام کرده و مجوز اقامت ایرلند خود را دریافت کنید. اگر می خواهند در ایرلند بیش از 90 روز اقامت داشته باشند ، همه افراد غیر اتحادیه اروپا/EEA/سوئیس باید با مهاجرت ثبت نام کنند.

اگر در دوبلین زندگی می کنید ، باید در دفتر ثبت دوبلین ثبت نام کنید. اگر خارج از دوبلین زندگی می کنید ، باید در نزدیکترین دفتر ثبت نام به ثبت نام کنید.

در دفتر ثبت نام ، یک مهر در گذرنامه خود دریافت خواهید کرد که نشان می دهد شما مجوز کار دارید ، مانند مهر 1 یا 1A.
مدت و تمدید ویزای کار ایرلند

ویزای کار ایرلند خود حداکثر تا 90 روز معتبر است. با این حال ، مدت مجوزهای اشتغال ایرلند بر اساس مجوز خاص متفاوت است.

اکثر مجوزهای کار در ابتدا برای 24 ماه صادر می شود و می تواند تا 5 سال تمدید شود ، یعنی زمانی که می توانید برای اقامت دائم ایرلند درخواست دهید.

می توانید مجوز کار ایرلندی را از طریق EPOS تمدید کنید.
آیا می توانید از ویزای کار ایرلند به اقامت دائم بروید؟

بله ، پس از اقامت در ایرلند با اجازه کار (ویزای کار) ، به مدت پنج سال متوالی ، می توانید برای مجوز اقامت دائم ایرلند اقدام کنید.

اگر از 9 سال “اقامت قابل حساب” در ایرلند پنج سال زندگی می کنید ، می توانید برای شهروندی ایرلند نیز درخواست کنید ، البته به شرط آنکه شرایط را رعایت کنید.

راهنمای کار در ایرلند با ویزای کار