, ,

راهنمای تحصیل در انگلستان

راهنمای تحصیل در انگلستان

راهنمای تحصیل در انگلستان

 

تحصیل در انگلستان عنوان  یک راهنمای جامع برای تحصیل در انگلستان میباشد

امیدوارم این مقاله راهنمای تحصیل در انگلستان پاسخگوی سوالات شما باشد و در صورت نیاز با ما تماس بگیرید

تحصیل در انگلستان

قبل از بررسی عمیق دلایل تحصیل در انگلستان، باید چیزهای کمی در مورد انگلستان بدانیم. بریتانیا یک کشور مستقل در اروپای غربی است. انتخاب تحصیل در خارج از کشور انگلستان احتمالا بهترین فرصت ممکنی است که به خودتان می دهید. دلایل زیادی برای پاسخ به اینکه چرا تحصیل در دانشگاه های انگلستان برای اخذ مدرک تحصیلات تکمیلی یا فوق لیسانس را می توان در اینجا در بحث زیر خلاصه کرد.

مهارت های زبانی تیز: صرف نظر از این که شما یک فرد بومی یا غیر بومی انگلیسی هستید، تحصیل دوره مورد نظر خود در اینجا در انگلستان قطعا مهارت های زبانی شما را در داخل افزایش می دهد.

تحصیل در انگلستان

زندگی در انگلستان

کاوش در کشور دارای پس‌زمینه باستانی غنی، تنوع پویا و معماری قوی در اوقات فراغت، بزرگترین مزیت تحصیل در اینجا است. بریتانیا یکی از محبوب ترین مقاصد برای مسافران در سراسر جهان بوده است. چندین مکان دیدنی تاریخی، پارک ها، کاخ های قلعه، موزه ها و بسیاری از نقاط جذاب دیگر که می توانید پس از یک هفته پرتلاطم در دانشگاه در آنها استراحت کنید. علاوه بر این، دسترسی آسانی به بقیه اروپا نیز خواهید داشت زیرا به معروف ترین شهرها مانند پاریس، رم، و بارسلونا و غیره بسیار نزدیک هستید.

سرمایه‌گذاری‌های تحقیقاتی تصفیه‌شده و بزرگ‌ترین اکتشافات:

دانشگاه‌های برتر بریتانیا برخی از بزرگترین پیشرفت‌ها و نوآوری‌های کلاس جهانی قرن را نشان داده‌اند، مانند اولین نوزاد لوله آزمایش، اولین اتم شکافته شده برای نام بردن تعدادی از با استعدادترین‌ها. محققان و دانشمندان این مکان برای چندین برنده جوایز نجیب در زمینه های مختلف بوده است. با پیروی از این نابغه، ماندن در این محیطی که چنین اکتشافاتی را در دانش بشری پرورش داده است، کافی است تا انگیزه زیادی در شما برای برتری در زمینه خود تأثیر بگذارد.

تحصیل در انگلستان برای دانشجویان بین المللی

انگلستان خانه برخی از قدیمی ترین و بهترین دانشگاه های جهان است.

رتبه بندی دانشگاه های انگلستان سالانه تعداد زیادی از دانشجویان بین المللی را جذب می کند. دانشگاه های بریتانیا در حال حاضر با عملکرد مداوم در رتبه بندی دانشگاه های برتر مانند رتبه بندی آموزش عالی تایمز و رتبه بندی جهانی QS شهرت جهانی کسب کرده اند. دانشگاه های انگلیسی به دلیل گرایش تحقیقاتی فشرده خود در سطح جهانی مشهور هستند. چند دانشگاه برتر انگلستان عبارتند از: دانشگاه کمبریج، دانشگاه آکسفورد، UCL (دانشگاه کالج لندن)، امپریال کالج لندن.

دوره ها و مدارک ارائه شده توسط دانشگاه های انگلیسی در سطح بین المللی تحسین شده است. تقاضای زیادی برای فارغ التحصیلان با کیفیت بالا در مشاغل خاصی مانند مهندسی یا رشته های مرتبط با رشته های مختلف علمی وجود دارد. این دوره ها بسیار مورد توجه کارفرمایان در سرتاسر جهان قرار می گیرند و این امر باعث می شود که مزیت شغلی شما تضمین شود.

شرایط تحصیل در انگلستان

برخی از شرایط اولیه برای تحصیل در انگلستان برای دانشجویان بین المللی وجود دارد. شرایط ورود برای پذیرش توسط خود دانشگاه ها تعیین می شود. بنابراین، برای دانشگاه های مختلف و حتی برای دوره های موجود در آنها، الزامات متفاوت خواهد بود. بهترین راه برای اطمینان این است که دانشگاه ها و دوره ها را در وب سایت های رسمی بررسی کنید. آزمون‌های مهارت زبان انگلیسی مانند آیلتس و تافل نیز بخش‌های ضروری برنامه هستند. دانشگاه هایی مانند آکسفورد و کمبریج نیز فرآیند مصاحبه برای دانشجویان دارند.

در اینجا اطلاعات بیشتری کسب کنید: شرایط تحصیل در انگلستان.

نحوه درخواست برای انگلستان

فرآیند درخواست از طریق وب سایت های دانشگاه برای دانشگاه های انگلستان انجام می شود. هنگامی که تصمیم گرفتید کدام رشته و دانشگاه را می خواهید در انگلستان دنبال کنید، با در نظر گرفتن مهلت های زمانی برای دانشگاه ها درخواست دهید. به محض دریافت تاییدیه از دانشگاه، نوبت به درخواست ویزای دانشجویی می رسد. روند درخواست دانشگاه، هزینه های تحصیل و مقررات ویزا برای دانشجویان اتحادیه اروپا و غیر اتحادیه اروپا متفاوت است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد فرآیند درخواست در انگلستان، روی: چگونه برای دانشگاه های انگلستان اقدام کنیم؟
دانشگاه های انگلستان برای دانشجویان بین المللی

آیا تصمیم به تحصیل در خارج از کشور در انگلستان گرفته اید؟ وقت آن است که شما دانشگاه انگلستان را برای خود انتخاب کنید. در انتخاب دانشگاه خود باید مراقب باشید زیرا بر شغل و بودجه شما تأثیر می گذارد. پس درست تحقیق کنید، انتخاب کنید و اعمال کنید. در اینجا 10 دانشگاه برتر انگلستان را با رتبه بندی جهانی آنها ذکر کرده ایم:

University in UKQS world university rankings 2021
University of Oxford5
University of Cambridge7
Imperial College London8
UCL10
The University of Edinburgh20
The University of Manchester27
King’s College London31
The London School of Economics and Political Science (LSE)49
University of Bristol58
The University of Warwick62

دانشگاه های انگلستان برای کارشناسی ارشد

به غیر از دانشگاه های ذکر شده در بالا، دانشجویان بین المللی می توانند از بین دانشگاه های برتر انگلستان زیر برای کارشناسی ارشد انتخاب کنند:

دانشگاه گلاسکو

دانشگاه دورهام

بیرمنگام

دانشگاه ساوتهمپتون

دانشگاه لیدز

دانشگاه شفیلد

سنت اندروز

دانشگاه ناتینگهام

دانشگاه کوئین مری لندن

لنکستر

دانشگاه های MBA در انگلستان

کارشناسی ارشد کسب و کار در انگلستان یکی از برنامه های مورد تقاضا در زمان اخیر است. در اینجا برخی از دانشگاه های MBA در انگلستان برای دانشجویان هندی و سایر دانشجویان بین المللی آورده شده است

1. دانشگاه سوانسی

2. دانشگاه رابرت گوردون

3. دانشگاه گرینویچ

4. دانشگاه هادرسفیلد

5. دانشگاه تیساید

6. دانشگاه کرانفیلد

7. دانشگاه برونل

8. دانشگاه بنگر

9. دانشگاه لینکلن

10. دانشگاه آنگلیا شرقی

MBA در لندن

لندن به طور گسترده توسط دانشجویان بین المللی برای پیگیری MBA خود انتخاب می شود. در اینجا لیست برخی از بهترین دانشگاه های لندن برای MBA وجود دارد

سیتی، دانشگاه لندن

مدرسه تجارت لندن

مدرسه بازرگانی وارویک،

مدرسه بازرگانی کالج امپریال

دانشگاه وست مینستر – مدرسه بازرگانی وست مینستر

دانشگاه کوئین مری لندن (QMUL) – دانشکده تجارت و مدیریت.

تحصیل در انگلستان بدون آیلتس

اکنون، از آنجایی که انگلستان یک کشور انگلیسی زبان است، دانشجویانی که از کشورهای غیرانگلیسی زبان به انگلستان می آیند، ملزم به اثبات مهارت مکالمه انگلیسی خود هستند. آیلتس و سایر آزمون های زبان انگلیسی رایج ترین راه ها برای رسیدن به آن هستند. با این حال، آنها تنها راه برای گرفتن پذیرش نیستند. برخی از دانشگاه ها به نمرات آیلتس نیاز ندارند و برخی جایگزین ها برای دانشجویان بین المللی وجود دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر، روی: تحصیل در انگلستان بدون آیلتس کلیک کنید
زندگی دانشجویی در انگلستان

زندگی دانشجویی در انگلستان بسیار الهام بخش و لذت بخش است. با تعداد فزاینده ای از دانشجویان بین المللی که هر سال ثبت نام می کنند، شما این فرصت را دارید که تنوع را کشف کنید، سوابق خود را به اشتراک بگذارید و یادگیری غنی نه تنها از برخی از بهترین دانشگاهیان و کارشناسان جهان، بلکه از یکدیگر نیز داشته باشید. پیشینه و فرهنگ متنوع به شما کمک می کند تا در بسیاری از منظرها دانش کسب کنید و باعث می شود سریعاً با یک محیط کاملاً جدید سازگار شوید.

دوره های ارائه شده در اینجا به طور کلی در مقایسه با سایر دانشگاه های خارج از کشور کوتاه مدت هستند. دوره های تحصیلات تکمیلی، به جز تعداد معدودی، معمولاً شهریه کمتر و هزینه های زندگی کمتری دارند. دوره های تحصیلی در دانشگاه های برتر انگلستان ارزان تر است، به ویژه در مقایسه با مدارک تحصیلی توسط دانشگاه های برتر ایالات متحده و استرالیا. انگلستان ارزان‌ترین مقصد تحصیلی بین‌المللی است. دوره های مهندسی نیز با تخصص های متعدد در دسترس دانشجویان بین المللی مقرون به صرفه است. بنابراین ارزش مطلق برای پول است.

اقامت انگلستان

راهنمای تحصیل در انگلستان

ایمنی عمومی در انگلستان

انگلستان برای دانشجویان بین المللی نسبتاً امن است. میزان جرم و جنایت پایین است و حضور پلیس هر کجا که بروید احساس می شود. دانشگاه های بریتانیا دارای یک دفتر بین المللی اختصاصی، مربیان و مراکز مشاوره برای دانشجویان بین المللی هستند که در آنجا تحصیل می کنند. میزهای کمک امنیتی در مدارس، کالج ها و دانشگاه ها نیز وجود دارد. با هر سوالی در مورد وسایل شخصی یا امنیت، دانش آموزان می توانند با آنها تماس بگیرند.

مراقبت های بهداشتی در انگلستان

به پزشکان عمومی GP (General Practitioners) گفته می شود. هزینه اضافی مراقبت های بهداشتی و بیمه ویزیت های پزشک عمومی، سایر بازدیدهای بیمارستانی و سایر مراقبت های پزشکی که ممکن است به آن نیاز داشته باشید را پوشش می دهد. درمان های دندانپزشکی و نوری در اکثر مواقع تحت پوشش بیمه خدمات درمانی قرار نمی گیرند.
برترین شهرها و دانشگاه های دانشجویی برای تحصیل در انگلستان

نه تنها در اروپا، دانشگاه‌های بریتانیا به دلیل میراث معتبر و تحصیلات مشهور خود در سراسر جهان شناخته می‌شوند. بدیهی ترین انتخابی که دانشجویان برای آن انتخاب می کنند لندن است. دانشگاه های زیادی در لندن برای کارشناسی ارشد برای دانشجویان بین المللی وجود دارد.

تحصیل در لندن

در اینجا لیستی از برخی از دانشگاه های خوب لندن برای دانشجویان بین المللی را ذکر کرده ایم. آن را مرور کنید و بهترین را برای خود پیدا کنید:

کالج بیرکبک

سیتی، دانشگاه لندن

دانشگاه شرق لندن

کالج گلداسمیت

دانشگاه گرینویچ

کالج امپراتوری علم، فناوری و پزشکی

کینگز کالج لندن

دانشگاه کینگستون
مدرسه تجارت لندن

به غیر از لندن، انگلستان، ولز، اسکاتلند و ایرلند شمالی خانه بسیاری از شهرها و دانشگاه هایی هستند که ارزش بازدید را دارند.
تحصیل در انگلستان و کار

ارائه تسهیلات به دانشجویان برای کار در حین تحصیل یکی از اهمیت های عمده سیستم دانشگاهی انگلستان است. از یک طرف به شما این فرصت را می دهد که بودجه مورد نیاز را برای حمایت از کار دوره خود جمع آوری کنید، از سوی دیگر، تجربه کاری شما را غنی می کند که بخش مهمی از زندگی حرفه ای شما خواهد بود.
مجوز کار پس از تحصیل در انگلستان

در اینجا اگر قبلا مدرک گرفته اید، از قبل مجوز مهاجرت دارید که تا 4 ماه پس از اتمام دوره شما تمدید می شود. پس از این مدت، می توانید برای مجوز مهاجرت در دسته بندی های ویزای کاری اقدام کنید و این روند چندان دشوار نیست.

بریتانیا یک کشور مستقل در اروپای غربی است. این کشور متشکل از بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی است و معمولاً به عنوان بریتانیا (بریتانیا) یا بریتانیا شناخته می شود.

نام بریتانیا از نام یک گروه قبیله ای سلتی به نام برایتون ها گرفته شده است. بریتانیا در ساحل شمال غربی سرزمین اصلی اروپا واقع شده است. جزیره بریتانیای کبیر، قسمت شمال شرقی ایرلند، و بسیاری از جزایر کوچک بریتانیا را تشکیل می دهند. انگلستان از هر طرف اقیانوس اطلس دارد. در عریض ترین حالت، عرض بریتانیا 300 مایل است. از شرق توسط دریای شمال و از جنوب با کانال مانش و در جنوب غربی دریای سلتیک احاطه شده است.

لندن، پایتخت بریتانیا، بر روی رودخانه جزر و مدی تیمز در جنوب شرقی انگلستان واقع شده است. لندن یکی از مراکز تجاری، دانشگاهی، مالی و فرهنگی پیشرو در جهان است. به غیر از این پایتخت، شهرهای بزرگ دیگر عبارتند از بیرمنگام، لیورپول، منچستر، بلفاست، ادینبورگ و گلاسکو.

پس از تحصیل در بریتانیا گزینه های اقامت و کار

هنگامی که فارغ التحصیلی خود را به پایان رساندید و به دلیل کیفیت زندگی که ارائه می دهد، مایل به ماندن در انگلستان هستید، می توانید شغل خود را در انگلستان با امکانات روشن پیش ببرید. در اینجا تمام اطلاعات در مورد انواع ویزا و گزینه های اقامت در بریتانیا آمده است: گزینه های اقامت و کار پس از تحصیل در انگلستان

هزینه تحصیل در انگلستان:

تحصیل در بریتانیا دقیقاً به دلیل مقرون به صرفه بودن شناخته نشده است، با این حال، در بسیاری از موارد ثابت می شود که مقرون به صرفه تر از ایالات متحده است. هزینه تحصیل می تواند تا 38000 پوند در سال بالا رود. هزینه زندگی در انگلستان برای دانشجویان بین المللی می تواند 1000 تا 1300 پوند در ماه باشد. هزینه تحصیل و زندگی در انگلستان بسته به مکانی که فرد تصمیم می گیرد در انگلستان بماند متفاوت است. کلانشهرهایی مانند لندن گرانتر از حومه شهر هستند. هزینه زندگی نیز با انتخاب سبک زندگی فرد تغییر می کند.
ارزان ترین دانشگاه انگلستان

شکی نیست که تحصیل در انگلستان از تحصیل در کشور خود پرهزینه تر است. اما همیشه برای هر مشکلی راه حلی وجود دارد. شما می توانید برای دانشگاه های ارزان انگلستان بدون به خطر انداختن کیفیت آموزش اقدام کنید. بله درست شنیدید در اینجا چند دانشگاه مقرون به صرفه در انگلستان آورده شده است.

دانشگاه کامبریا

دانشگاه کاونتری

استافوردشایر

دانشگاه بولتون

دانشگاه ترینیتی لیدز

ساندرلند

دانشگاه پلیموث

دانشگاه سافولک

تیساید

دانشگاه باکینگهامشایر نیو

تحصیل در بورسیه انگلستان:

چندین بورس تحصیلی در بریتانیا برای دانشجویان بین المللی و همچنین دانشجویان داخلی در دسترس است. نهادهای ارائه دهنده بورسیه تحصیلی در بریتانیا شامل خود دانشگاه ها، بورسیه های تحصیلی ارائه شده توسط دولت و سایر نهادهای خصوصی است که به دانشجویان بین المللی بورسیه ارائه می دهند. آنها می توانند به صورت معافیت از شهریه یا کمک مالی به دانشجو باشد. برخی نیز هزینه های زندگی روزمره و هزینه هایی مانند حمل و نقل و مراقبت های بهداشتی را پرداخت می کنند.
تحصیل در انگلستان از هند

انگلستان یکی از کشورهای برتری است که دانشجویان هندی برای تحصیل در خارج از کشور ترجیح می دهند. بیش از 16000 دانشجوی هندی انگلستان را به عنوان مقصد تحصیلی خود در خارج از کشور انتخاب کردند. ویزای کار پس از تحصیل برای دانشجویان بین المللی اخیراً به شش ماه از دوره قبلی چهار ماهه افزایش یافته است. علاوه بر این، سقف تعداد ویزای مهاجرتی ماهر برداشته شد که تعداد زیادی از دانشجویان و مهاجران از آن بهره مند می شوند. بیشتر بدانید:

تحصیل رایگان در انگلستان

تحصیل در انگلستان همراه با هزینه های اقامت و زندگی می تواند گران باشد. و به همین دلیل، بورسیه تحصیلی کاملاً پرداخت شده در خارج از کشور یک موهبت برای دانشجویان بین المللی است. با استفاده از این بورسیه ها، می توانید تحصیل خود را در انگلستان به طور موثر رایگان کنید. اینجا را بررسی کنید: تحصیل رایگان در انگلستان

لینک مفید راهنمای تحصیل در انگلستانشورای بریتانیا برای امور بین المللی دانشجویان

منابع مفید برای تحصیل در انگلستان

پیروز باشید