وبلاگ - آخرین اخبار
,

ثبت شعبه شرکت در اسپانیا

ثبت شعبه شرکت در اسپانیا

ثبت شعبه شرکت در اسپانیا

شعبه شرکت در اسپانیا حتی اگر یک مؤسسه دائمی در نظر گرفته شود و باید همان مالیات‌های یک سازمان محلی را بپردازد، شعبه‌ای که در اسپانیا تأسیس شده است یک شخص حقوقی محسوب نمی‌شود.

مسئولیت اقدامات آن برعهده شرکت مادر خارجی است که باید هر سال گزارش های زیان و سود و ترازنامه خود را به مقامات اسپانیا ارائه کند. شعبه افتتاح شده در اسپانیا باید دفاتر خود را نگه دارد و باید صورت های مالی را واریز کند و مالیات بر ارزش افزوده را مانند هر شرکت معمولی اسپانیایی بپردازد.

شعبه شرکت در اسپانیا را می توان بدون سرمایه سهام ثبت کرد، زیرا هیچ الزامی از این نظر وجود ندارد. واحد پولی که در هر تراکنش مالی استفاده می شود، یورو است. شعبه اسپانیا اختیارات محدودی دارد و نمی تواند تصمیمات خاصی را بدون تایید شرکت خارجی اتخاذ کند، به عنوان مثال نمی تواند سهام شرکت دیگری را به نمایندگی از شرکت خارجی بدون رضایت خود به دست آورد.

تیم متخصص ما در تشکیل ثبت شعبه شرکت در اسپانیا می تواند مشاوره عمیقی در مورد سایر جنبه های مربوط به شعبه اسپانیا ارائه دهد.

امروز با ما تماس بگیرید +989128598823

مزایای راه اندازی شعبه شرکت در اسپانیا

ویژگی های شعبه شرکت در اسپانیا چیست؟

به سرمایه‌گذارانی که می‌خواهند از طریق شعبه در بازار اسپانیا گسترش پیدا کنند، توصیه می‌شود ویژگی‌های اصلی این فرم تجاری را مطالعه کنند تا حقوق و تعهدات قانونی ناشی از انجام فعالیت‌های تجاری از طریق این ساختار را بهتر درک کنند. به عنوان یک قاعده کلی، علاوه بر عوامل ذکر شده در بالا، نیازی به ایجاد یک مرجع اداری رسمی برای شعبه نیست، زیرا یک نماینده قانونی که برای انجام عملیات خاص تعیین می شود، کافی است.

از نظر مالیاتی، شعبه شرکت در اسپانیا حق دارد از مفاد معاهدات مالیات مضاعف امضا شده توسط اسپانیا با سایر کشورهای شریک بهره مند شود و در شرایطی که معاهده مالیات مضاعف در دسترس نباشد، شعبه شرکت در اسپانیا به شرح زیر مشمول مالیات خواهد شد. مقررات مربوط به درآمد اشخاص غیر مقیم. سرمایه گذاران هنگام افتتاح شعبه در اسپانیا باید ویژگی های زیر را در نظر بگیرند:

شعبه شرکت در اسپانیا

• شعبه دارای شخصیت حقوقی نیست و وابسته به شرکت مادر است.

• دفتر شعبه شرکت در اسپانیا از سطح مشخصی از خودمختاری از نظر تصمیمات مدیریتی بهره می برد.

• شعبه می تواند یک فعالیت تجاری را که توسط شرکت مادر نیز انجام می شود راه اندازی کند.

• این ساختار دارای یک نهاد اداری رسمی نیست و فقط می تواند یک نماینده محلی تعیین کند.

• همچنین باید با مجموعه ای از الزامات حسابداری مطابقت داشته باشد.

• شعبه شرکت در اسپانیا باید اسناد حسابداری را برای فعالیت های توسعه یافته در قلمرو اسپانیا نگه دارد.

شرایط اصلی برای ثبت شعبه شرکت در اسپانیا چیست؟

ثبت شعبه شرکت در اسپانیا از طریق یک بیانیه عمومی امضا شده در مقابل دفتر اسناد رسمی انجام می شود و باید شامل مجموعه ای از جزئیات باشد. تمام شرکت هایی که می خواهند به عنوان شعبه اسپانیایی فعالیت کنند، موظفند اطلاعات زیر را طبق قوانین محلی ارائه دهند:

• نام شعبه (باید با نام شرکت خارجی با پایان “شعبه در اسپانیا” یکی باشد).

• دفتر ثبت شعبه، که صرف نظر از نوع شرکت انتخاب شده در اسپانیا، یک الزام اجباری است.

• فعالیت های شعبه اسپانیا (باید همان فعالیت های انجام شده توسط شرکت خارجی باشد).

• نمایندگان شعبه شرکت در اسپانیا و اختیارات محوله به آنها.

نماینده باید همراه با سند، مدارک موجودیت شرکت خارجی، اساسنامه جاری، فهرست مدیران، صورتجلسه ای که تصمیم تشکیل شرکت گرفته شده، وکالت نامه شعبه را ارائه کند. نمایندگان، سرمایه اختصاص یافته به شعبه (در صورت وجود).

ترجمه رسمی اسپانیایی باید به اسناد ذکر شده در بالا اضافه شود و همچنین باید با آپوستیل لاهه مهر شود. مدارک باید به اداره ثبت تجاری سپرده شود که حداکثر ظرف شش روز کاری به آنها رسیدگی می شود. شهرداری باید از طریق یک اطلاعیه (معروف به declaracien përgjegjës) در مورد شروع فعالیت تجاری مطلع شود و تیم مشاوران ما در ثبت شعبه شرکت در اسپانیا می توانند اطلاعات بیشتری در این مورد ارائه دهند.

اگر به انواع خدمات دیگر در این کشور مانند کمک در روند طلاق در اسپانیا نیاز دارید، وکلای ما می توانند به شما کمک کنند.

اگر شعبه شرکت در اسپانیا که در اسپانیا تأسیس شده است، کارمندانی را استخدام می کند، باید آنها را برای تأمین اجتماعی و در خزانه داری عمومی محلی تأمین اجتماعی ثبت کند. آخرین مرحله برای ثبت شعبه در این کشور، اعلام آغاز فعالیت Delegacion Provincial de la Consejeria de Trabajo e Industria است.

موسسات اصلی در شعبه شرکت در اسپانیا کدامند؟

هنگام افتتاح یک شرکت در اسپانیا از طریق شعبه شرکت در اسپانیا ، نمایندگان آن باید مجموعه ای از مراحل را با ارائه اسناد مختلف و ارائه فرم های رسمی به مؤسسات محلی به نتیجه برسانند.

یکی از نهادهایی که در این پرونده دخیل است، دفتر اسناد رسمی اسپانیا است که در آن سرمایه گذاران اسناد لازم را امضا و قانونی می کنند و سپس در مقامات محلی ثبت می شود.

در این مورد خاص، سرمایه گذاران باید توافق نامه شرکت مادر را که تصمیم به افتتاح شعبه شرکت در اسپانیا ، اسناد قانونی شرکت (آیین نامه شرکت اصلی) و سایر مدارک مورد نیاز شرکت را بیان می کند، قانونی کنند. یکی دیگر از مراحل ضروری دریافت شماره شناسایی مالیاتی است که از اداره مالیات اسپانیا درخواست می شود.

سرمایه گذاران همچنین باید سرمایه گذاری خارجی خود را با اداره کل تجارت و سرمایه گذاری، موسسه ای که زیر نظر وزارت اقتصاد و رقابت در اسپانیا فعالیت می کند، اعلام کنند. ثبت تجاری همچنین در روند ثبت شرکت در اسپانیا مشارکت دارد، موسسه ای که سرمایه گذاران باید سند تاسیس را ارائه دهند.

هنگامی که شرکت در اسپانیا عملیاتی می شود، هرگونه تغییری که در ساختار یا اسناد قانونی آن ایجاد شده است باید در ثبت تجاری فاش شود. چنین تغییراتی می تواند به تغییر نام تجاری شرکت، انتصاب مدیران جدید و غیره اشاره داشته باشد.

این الزامات همچنین در صورتی اعمال می شود که شعبه وارد مرحله تصفیه شود و هر موضوعی که مربوط به این موضوع باشد باید در این موسسه ثبت شود. متخصصان ما در تشکیل شرکت اسپانیایی می توانند یک ارائه عمیق در مورد قوانین مربوط به انحلال یک تجارت محلی ارائه دهند.

رژیم مالیاتی برای شعبه شرکت در اسپانیا در سال 2021 چگونه است؟

همانطور که در بالا ارائه کردیم، شعبه شرکت در اسپانیا می تواند از مفاد معاهدات مالیات مضاعف امضا شده توسط مقامات محلی بهره مند شود، تا زمانی که معاهده ای با کشوری که شرکت مادر در آن مقیم مالیاتی است امضا شده باشد. در شرایطی که با کشور خاصی موافقتنامه مالیاتی منعقد نشده باشد، مالیات شعبه طبق مقررات مربوط به مالیات بر درآمد اشخاص غیر مقیم انجام می شود.

این نهاد همچنین باید شرایط دریافت شماره مالیات بر ارزش افزوده اسپانیایی را تأیید کند.

در این صورت، شعبه بر اساس درآمد حاصل از فعالیت های تجاری در اسپانیا مشمول مالیات می شود و نرخ مالیات عمومی قابل اعمال در این مورد 25 درصد است. طبق قوانین اسپانیا، درآمد شعبه می تواند به موارد زیر اشاره داشته باشد:

درآمد حاصل از توسعه فعالیت های اقتصادی، درآمد حاصل از دارایی های شعبه، و همچنین سود سرمایه ناشی از این دارایی ها. تیم مشاوران ما در تشکیل شرکت در اسپانیا می توانند کمک بیشتری ارائه دهند.

همچنین اشاره می‌کنیم که پرداخت‌های شعبه به شرکت اصلی خود در مواردی مانند سود، حق‌الامتیاز، کمک‌های فنی و غیره از هیچ کسر کسر نمی‌شود. هنگام بازگرداندن درآمد شعبه به شرکت مادر، قانون اسپانیا تصریح می کند که مالیات تکلیفی 19 درصدی برای مبلغ مربوطه اعمال می شود.

لطفاً توجه داشته باشید که معاهدات ویژه مالیات مضاعف تصریح می‌کند که مالیات تکلیفی زمانی اعمال می‌شود که شعبه‌ای واقع در اسپانیا درآمد خود را به شرکت‌های مادر بازگرداند، اما نرخ‌ها می‌توانند کمتر از مالیات ذکر شده در بالا باشد، همانطور که طبق مفاد معاهده تعیین شده است (این عبارت است از مورد ایالات متحده آمریکا – معاهده مالیات مضاعف اسپانیا، که مالیات 10٪ را تعیین می کند.

با این حال، مالیات تکلیفی در مورد دفاتر شعبه ای در اسپانیا که درآمد خود را به دفتر مرکزی ثبت شده در کشوری که یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا (EU) است، بازمی گرداند، اعمال نمی شود. تیم متخصصان ما در ثبت شرکت در اسپانیا می توانند خدمات مشاوره ای در مورد سایر امور مالیاتی قابل اجرا در شعبه ها ارائه دهند.

در زمینه کووید-19، دولت اسپانیا تغییرات زیادی در نرخ مالیات بر ارزش افزوده قابل پرداخت توسط شرکت ها ایجاد کرده است. به عنوان مثال، افرادی که از طریق شعبه ای در اسپانیا فعالیت می کنند و درگیر فروش ماسک های صورت هستند، در سال 2021، نرخ مالیات بر ارزش افزوده تنها 4 درصد محاسبه می شود، در مقایسه با نرخ 21 درصدی که در سال 2020، قبل از آن، محاسبه می شد.

رای دادن به بودجه اسپانیا برای سال 2021. همچنین باید بدانید که کالاها و لوازم مورد استفاده برای موضوعات COVID-19 که در سطح جامعه اتحادیه اروپا معامله می شوند، تا 30 آوریل 2021 با مالیات بر ارزش افزوده 0 درصد دریافت می شوند.

روند ثبت شعبه در اسپانیا به میزان دقت اسناد و اطلاعات ارائه شده به مقامات بستگی دارد.

به عنوان یک قاعده کلی، معمولاً بیش از یک ماه طول نمی کشد تا یک شعبه در اسپانیا ثبت شود. برای جزئیات بیشتر در مورد این موضوع، سرمایه گذاران ممکن است با نمایندگان تشکیل شرکت ما در اسپانیا تماس بگیرند، که ممکن است با مشاوره بیشتر کمک کنند.

Call Us