پرش به محتوا

ثبت شعبه شرکت در آلمان

ثبت شعبه شرکت در آلمان

ثبت شعبه شرکت در آلمان

ثبت شعبه شرکت در آلمان

این شعبه اساساً گسترش یک شرکت خارجی در آلمان است. این وسیله ای برای تجارت است که اغلب توسط بانک ها و سایر موسسات مالی انتخاب می شود ، اما می تواند برای سایر شرکت های خارجی نیز مناسب باشد.

ثبت شعبه شرکت در آلمان برای کارآفرینانی است که مایل به داشتن نماینده در اینجا هستند ، اما بدون آزادی عمل آزاد. یک شعبه آلمانی یک شخص حقوقی در نظر گرفته نمی شود بنابراین مسئولیت اقدامات آن بر عهده شرکت خارجی است. نام باید همان نام شرکت خارجی باشد ، با این تفاوت که دارای عنوان “بخش آلمانی” است.

تاجران خارجی که می خواهند فعالیت های تجاری خود را در این کشور گسترش دهند ، باید بدانند که می توانند با ایجاد شعبه ای از شرکت اصلی خود در آلمان یک کسب و کار راه اندازی کنند. اگر می خواهید در اینجا شعبه ای ایجاد کنید می توانید به متخصصان ما در تشکیل شرکت اعتماد کنید.

فرم های تجاری قابل استفاده توسط شرکت های خارجی در آلمان

شرکتهای خارجی که در آلمان فعالیت می کنند می توانند بین اشخاص حقوقی زیر یکی را انتخاب کنند:

– شرکتهای فرعی که با آنها به عنوان شرکتهای داخلی رفتار می شود.

– دفاتر شعبه ای که به عنوان توسعه شرکت های مادر تلقی می شوند.

– نمایندگی ها یا دفاتر رابط که می توانند برای اهداف بازاریابی و اکتشاف به کار گرفته شوند.

از همه فرمهای تجاری موجود ، دفتر شعبه برای شرکتهای خارجی که به دنبال کنترل کامل فعالیتهای ماهواره ای خود در آلمان هستند مناسب است.

همه انواع موسسات دارای مزایا و معایب خاص خود هستند که توسط متخصصان تشکیل شرکت ما در آلمان قابل توضیح است.

ثبت شعبه شرکت در آلمان

شرکتهای خارجی در آلمان شعبه تاسیس می کنند

در بیشتر موارد ، دفتر شعبه برای فعالیتهایی در محدوده شرکت مادر استخدام می شود. به عبارت دیگر ، شعبه آلمان مجاز به انجام هرگونه فعالیت دیگری که شرکت مادر فعالیت می کند ، نخواهد بود.

دفتر شعبه به عنوان یک دفتر دائمی در آلمان در نظر گرفته می شود ، زیرا دارای دفتر ثبت شده در اینجا است. با این حال ، نمی تواند دارایی های خود را در آلمان داشته باشد.

در مورد دفاتر شعبه ، آلمان ساختار تجاری پیچیده تری دارد ، زیرا شرکت های خارجی می توانند دو نوع از این موسسات را ایجاد کنند: شعبه وابسته و مستقل. تفاوت بین این دو شکل جزئی است ، اما در فرایند تصمیم گیری در سطح داخلی بسیار مهم است.

شعبه وابسته بستگی کامل به شرکت مادر دارد و مدیریت تعیین شده در آلمان نمی تواند تصمیمات خود را بدون تأیید دفتر مرکزی اتخاذ کند. از سوی دیگر ، دفتر شعبه مستقل با توجه به فعالیت های محلی خود در آلمان دارای قدرت تصمیم گیری است. همچنین می تواند سرمایه اختصاصی و حساب بانکی خود را داشته باشد.

تفاوت دیگر بین دو نوع شعبه به حسابداری آنها مربوط می شود: شعبه وابسته سیستم خاص خود را ندارد ، در حالی که شعبه مستقل دارد. با این وجود ، شرکت مادر مسئول تعهدات هر دو نوع شعبه های آلمان خواهد بود.

در حالی که در اکثر کشورهای اروپایی دفتر شعبه عمدتاً توسط بانک ها و موسسات مالی مورد استفاده قرار می گیرد ، در آلمان نیز به لطف نوع مستقل شعبه ، می توان آنها را در مشاغل سایر صنایع استفاده کرد.

اگر می خواهید شرکتی را در آلمان افتتاح کنید و تصمیم بگیرید که تجارت خود را از طریق یک شعبه گسترش دهید ، می توانید برای اطلاع دقیق از نحوه انتخاب بین دو شکل این شخص حقوقی به افسران ما اعتماد کنید.
ویژگیهای ثبت شعبه شرکت در آلمان

جدول زیر ویژگی های شاخه و ویژگی های اصلی آن را خلاصه کرده است. سرمایه گذاران می توانند از این جدول برای تعیین مناسب بودن شعبه برای نیازهای تجاری خود استفاده کنند.

Characteristic
Details
Lighter incorporation formalities
The branch office has to meet only a moderate set of incorporation formalities, compared to the GmbH for example.
Minimum operational requirements
The branch also has simpler requirements for management and control. For example, it suffices to appoint one individual as head of the German branch.
Liability
The foreign company is liable for the activities of its German branch.
Taxation
The branch is subject to the local German tax laws for the profits derived from the country. Double tax agreements apply in case of branches.
ثبت شعبه شرکت در آلمان
انواع شعب – ارائه شده توسط متخصصان ما در تشکیل شرکت در آلمان

انواع ثبت شعبه شرکت در آلمان – ارائه شده توسط متخصصان ما در تشکیل شرکت در آلمان

شرکتهایی که مایل به ورود به بازار هستند می توانند بین دو نوع شعبه که برای ثبت نام در آلمان موجود است یکی را انتخاب کنند: دفتر شعبه مستقل یا محل کار. دومی اغلب دفتر شعبه وابسته نامیده می شود.

دفتر شعبه مستقل در اصل یک شرکت توسعه دهنده یا بخشی از شرکت خارجی است اما می تواند حسابهای خود را حفظ کند.

برای این نوع شعبه ، فعالیتهای آن باید مشابه فعالیتهای شرکت خارجی باشد. اگرچه فعالیتهای مشابه شرکت مادر را انجام می دهد ، اما فقط به مشاهده سفارشات محدود نمی شود و از نظر فعالیت در بازار آلمان تا حد زیادی مستقل است و کتابها و سایر امور حسابداری خود را نگهداری می کند. مجوزهای ویژه فقط در چند بخش از فعالیتها مانند بانکداری ، سرمایه گذاری ، بیمه ، رستوران ، حمل و نقل یا مخابرات ضروری است.

از نظر مسئولیت و شروع اقدامات قانونی ، شعبه آلمان ممکن است این کار را از طریق شرکت اصلی انجام دهد.

با این وجود ، در صورت لزوم اقدام معکوس ، طلبکاران محلی شعبه آلمان می توانند علیه شعبه در آلمان اقدام قانونی کنند. این نوع شعبه توسط مدیری اداره می شود که نمایندگی شرکت مادر به او سپرده شده و سفارشات را در صورت نیاز رعایت می کند. شرکت مادر بخشی از دارایی های شرکت را به شعبه اختصاص می دهد و همچنین نظارت می کند که شعبه آلمان به طور مناسب برای انجام فعالیت های مورد نیاز مجهز شده است.

شعبه وابسته مستقر در آلمان ، شعبه ای است که فقط از محل آن از دفتر مرکزی جدا شده است.

اقدامات آن با اقدامات شرکت خارجی یکپارچه است و نمی تواند هیچ فعالیتی را به طور مستقل انجام دهد. این یک فرم تجاری رسمی نیست که باید ثبت شود و فاکتورهای فعالیت در آلمان نیز توسط دفتر مرکزی اداره می شود (به نام آن صادر می شود). با این حال ، علیرغم نیازهای بسیار کم ، این شعبه وابسته باید گزارش هایی در مورد فعالیت خود با دفتر نظارت بر تجارت صادر کند.

دفتر نمایندگی جایگزین شعبه است ، اگرچه محدودتر است. نمی تواند به فعالیت های تجاری بپردازد.

با این حال ، می توان از آن برای اهداف بازاریابی یا جستجو استفاده کرد. وابسته به دفتر مرکزی است و معمولاً به منظور آزمایش بازار قبل از افتتاح شعبه ایجاد می شود. در طی این مرحله پیش از سربازی ، شرکت خارجی اولین تماس های خود را برقرار می کند ، تجزیه و تحلیل بازار و سایر فعالیت ها را انجام می دهد که به تسهیل ورود آن در بازار در یک زمینه تجاری خاص کمک می کند.

همانطور که در جدول ارائه شده در بالا ذکر شد ، شعبه مشمول مالیات به عنوان یک مرکز دائمی است ، در بیشتر موارد. یکی از متخصصان مالیاتی ما می تواند جزئیات بیشتری به سرمایه گذاران ، از جمله در مورد معاهدات مالیات مضاعف که ممکن است مورد توجه باشد ، ارائه دهد.

ثبت شعبه شرکت در آلمان

ایجاد ثبت شعبه شرکت در آلمان

یکی از نمایندگان ما که در زمینه ثبت شرکت در آلمان تخصص دارد می تواند اطلاعات بیشتری در مورد شعبه مستقل یا خودمختار و نوع وابسته به سرمایه گذاران ارائه دهد. علاوه بر این ، نمایندگان ما صرف نظر از نوع شعبه انتخاب شده ، خدمات ثبت کامل را ارائه می دهند.

مراحل ثبت شعبه شرکت در آلمان در سال 2021

درست مانند یک شرکت داخلی ، ثبت شعبه شرکت در آلمان مراحل مشابهی را در بر خواهد داشت. اینها هستند:

درخواست رزرو نام تجاری ؛

تهیه اسناد ادغام ؛

تشکیل پرونده ثبت شرکتها ؛

اخذ شماره شناسایی مالیاتی ؛

اخذ مجوزهای تجاری مورد نیاز برای فعالیت

برای راهنمایی در ثبت شعبه شرکت در آلمان در 2021 می توانید به نمایندگان تشکیلات شرکت آلمانی ما اعتماد کنید.

راه اندازی یک تجارت در آلمان به عنوان یک ثبت شعبه شرکت در آلمان

درست مانند هر نوع مشاغل ، لازم است قبل از انجام هرگونه فعالیت ، شعبه آلمان را در ثبت تجاری (Handelsregister) ثبت کنید. بنابراین ، شعبه شماره ثبت تجاری خود ، محل ثبت نام خود را دریافت می کند و به حوزه قضایی تعیین می شود.
مدارک لازم برای ثبت شعبه شرکت در آلمان به شرح زیر است:

– اساسنامه محضری از طرف شرکت خارجی ،

– اثبات ثبت نام در کشور خارجی ،

– نام شرکت و آدرس ثبت شده ،

– دلایل ادغام آن ،

– نام مدیران (و هیئت مدیره) ،

– جزئیات مربوط به سرمایه شرکت ،

– آدرس و اهداف شعبه ،

– مجموع سرمایه در گردش موجود در شعبه ،

– تاریخ اتخاذ تصمیم برای افتتاح شعبه ،

– مدت زمان در دسترس بودن شعبه ،

– نام و آدرس نمایندگان ،

– مجوز (فقط در موارد خاص).

درخواست ثبت شعبه شرکت در آلمان باید توسط نماینده شرکت خارجی در مقابل دفتر اسناد رسمی امضا شود و کلیه مدارک باید با ترجمه مجاز آلمانی همراه باشد.

در صورت افتتاح چندین شعبه ، متقاضی می تواند ثبت تجاری یک منطقه را انتخاب کرده و کلیه مدارک فوق را برای ثبت نام ارسال کند.

دفتر نظارت بر تجارت نیز باید موارد زیر را دریافت کند:

– اثبات هویت متقاضی ،

– مجوز دولتی درخواست شده ،

– اجازه اقامت (برای خارجیان) ،

– اثبات ثبت شرکت خارجی و ترجمه آن به آلمانی ،

– نام نماینده محلی و آدرس آن.

به طور کلی ، ثبت شعبه شرکت در آلمان ساده تر از مراحل معمول برای تشکیل شرکت در آلمان تلقی می شود. البته ، این می تواند به سرعت انتشار و آماده سازی اسناد توسط نماینده شرکت خارجی در مقایسه با سرعت تهیه اساسنامه برای مشاغل تازه تأسیس بستگی داشته باشد.

یکی از نمایندگان ما که در ثبت شعب تخصص دارد می تواند به شرکت های خارجی که مایل به ورود به بازار محلی هستند به این طریق کمک کند.

یک دفتر شعبه در آلمان دارای مدیر تعیین شده ای خواهد بود که فعالیت های روزمره را انجام می دهد و دستورالعمل های مربوط به انجام تجارت را که توسط دفتر مرکزی توضیح داده شده است ، دنبال می کند. با این حال ، فردی که نماینده شعبه منصوب شده است باید مجوز اقامت داشته باشد اگر مقیم آلمان نباشد و شهروند کشور اتحادیه اروپا نباشد.

این سند همچنین زمانی لازم است که مدیر شعبه مدت زمان بیشتری را در کشور بگذراند. اجازه اقامت زمانی اجباری نیست که فرد اقامت خود را در کشور دیگری حفظ کند و فقط برای مقاصد تجاری برای مدت کوتاهی به آلمان سفر کند. یکی از نمایندگان ما می تواند اطلاعات بیشتری در مورد شرایط ویژه مدیر شعبه در آلمان به شما ارائه دهد.

ملاحظات ویژه مربوط به ثبت شعبه شرکت در آلمان در سال 2021

هنگام ایجاد یک شعبه در آلمان در سطح 2021 ، چندین جنبه را باید در مقایسه با ایجاد یک شرکت تابعه یا هر مشاغل داخلی دیگر در نظر گرفت. اولین مورد به نام تجاری شعبه اشاره می کند که باید همان نام شرکت مادر باشد.

کلیه اسناد برای تأسیس باید توسط شرکت مادر تهیه شود که باید نماینده قانونی در آلمان برای تکمیل مراحل تعیین کند.

یکی دیگر از جنبه های مهم ایجاد شعبه در آلمان این است که در سطح محلی ثبت می شود ، به این معنی که در دفتر ثبت تجاری که در آن فعالیت می کند.

سرانجام ، وقتی نوبت به مجوز کسب و کار می رسد ، شرکت مادر باید از طرف دفتر شعبه وابسته برای مجوزهای لازم درخواست کند.

اخذ مالیات از شعب در آلمان

رفتار مالیاتی یک شعبه به معنای اخذ مالیات بر شرکتها و سایر مالیاتهایی است که بر کلیه شرکتهای آلمان وضع شده است ، با این حال ، شرکتهای اول فقط بر سودهای بدست آمده در آلمان مالیات می گیرند.

مهمترین مالیات بر سود شرکتها مالیات بر شرکتها است که با نرخ استاندارد 15 to اعمال می شود و برای آن 5.5 sur اضافه هزینه همبستگی اعمال می شود ، بنابراین نرخ نهایی 15.825٪ و مالیات تجاری است که بر اساس موارد زیر محاسبه می شود. فرمول:

– مالیات تجاری اعمال شده با نرخ 3.5؛ ؛

– مالیات شهرداری که بین 12.6 تا 20.3 درصد متغیر است.

مالیات تجاری بر اساس ترکیبی از هر دو عوارض محاسبه می شود.

مطابق معاهدات مالیات مضاعف آلمان ، دفاتر شعبه از مقررات مالیاتی ویژه (معافیت ها و کسورات) بهره مند می شوند.

ویدئوی زیر که توسط متخصصان ما در زمینه تشکیل شرکت در آلمان ایجاد شده است ، ویژگی های اصلی شعبه آلمان را ارائه می دهد:

اطلاعات کلی در مورد سرمایه گذاری در آلمان

همانطور که گفته شد ، شعبه یکی از دو راهی است که یک شرکت خارجی می تواند از طریق آن وارد بازار آلمان شود. روش جایگزین این است که یک شرکت فرعی را تأسیس کنید ، که به عنوان یک شخص حقوقی جدا از شرکت مادر تصور می شود و مانند هر شرکت ثبت شده محلی دیگر با آن رفتار می شود. سرمایه گذاران می توانند در مورد تفاوت بین شعبه و شرکت فرعی از تیم نمایندگان تشکیل شرکت ما اطلاعات بیشتری کسب کنند.

آلمان دارای اقتصاد بسیار توسعه یافته است و یکی از کشورهای جهان با بالاترین تولید ناخالص داخلی اسمی است. در زیر ، برخی از حقایق مهم را برجسته می کنیم:

– صادرات: آلمان با صادرات 1.21 تریلیون یورو کالا و خدمات در سال 2016 یکی از بزرگترین صادرکنندگان جهان است.

– خدمات: بخش خدمات یکی از پیشرفته ترین بخش ها است که تقریباً 70٪ از کل تولید ناخالص داخلی را شامل می شود. پس از آن صنعت با 29.1 درصد قرار دارد

– اقتصاد: طبق داده های صندوق بین المللی پول ، آلمان در سال 2017 28 درصد از اقتصاد منطقه یورو را به خود اختصاص داده است.

سرمایه گذاران خارجی می توانند فرصت های متعددی را در آلمان ، چه در بخش خدمات و چه در سایر زمینه های تجاری ، بیابند. تصمیم برای افتتاح شعبه در کشور ، برخلاف سایر اشکال کسب و کار ، می تواند به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد ، از جمله مشارکت شرکت خارجی در فعالیت های همتای آلمانی خود ، اما نه محدود به آن.

چرا یک شعبه در آلمان در سال 2021 افتتاح می شود؟

در سطح 2021 ، شعبه آلمان یکی از بهترین راه های توسعه تجارت به اروپای غربی است. این نوع نهاد به غیر از کنترل کامل بر عملیات خود ، برای شرکت هایی در زمینه های مختلف مناسب است.

اگر به دنبال وسایلی برای اداره شعبه در آلمان در سال 2021 هستید ، در مکان مناسب هستید ، زیرا نمایندگان تشکیل شرکت ما می توانند تمام مزایای این فرم کسب و کار را توضیح دهند.

گسترش یک شرکت در آلمان از طریق یک شعبه در سال 2021 آسان و سریع است ، به همین دلیل می توانید به متخصصان ما اعتماد کنید که می توانند شما را راهنمایی کنند.

برای هر گونه سوال دیگری که ممکن است در مورد ثبت شعبه شرکت در آلمان برای تجارت خود داشته باشید ، لطفاً با متخصصان تشکیل شرکت محلی ما تماس بگیرید. ما در ارائه مشاوره واجد شرایط برای سرمایه گذاران خارجی علاقه مند به تاسیس یک شرکت در آلمان تخصص داریم.

امروز با ما تماس بگیرید +989128598823 برای ارزیابی تا ببینید آیا واجد شرایط ثبت شعبه شرکت در آلمان هستید

یا فرم ارزیابی آنلاین ما را پر کنید.

انواع ویزای آلمان

ویزای تحصیلی آلمان

اجازه اقامت دائم آلمان

خرید کسب و کار در آلمان

تحصیل در آلمان

ویزای خوداشتغالی آلمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Us