وبلاگ - آخرین اخبار
,

ثبت شرکت SRL در ایتالیا

ثبت شرکت SRL در ایتالیا

ثبت شرکت SRL در ایتالیا

 

شرکت با مسئولیت محدود یا همان طور که معمولاً به آن SRL گفته می شود، نوع ترجیحی شرکت در ایتالیا است. سرمایه‌گذارانی که می‌خواهند SRL در ایتالیا ثبت کنند، باید مراحل اجباری را رعایت کرده و مراحل ثبت شرکت را دنبال کنند. این نوع شرکت بیشتر برای مشاغل کوچک و متوسط ​​مناسب است و به دلیل انعطاف پذیری، روش های ساده راه اندازی و اجرای آسان در بین سرمایه گذاران محبوبیت دارد.

این شرکت یک شخصیت حقوقی است، به این معنی که هویت آن از هویت موسسین آن جدا است و سهامداران فقط به میزان دارایی های سرمایه گذاری شده در سرمایه سهام مسئولیت دارند. ویژگی های اصلی SRL به شرح زیر است:

– مسئولیت محدود: مسئولیت سهامداران فقط محدود به مبلغی است که در شرکت سرمایه گذاری کرده اند.

– حداقل سرمایه سهام پایین: حداقل یک یورو برای ترکیب SRL و SRL ساده شده مورد نیاز است.

– اشکال مدیریت: این می تواند توسط یک مدیر عامل یا هیئت مدیره بیمه شود.

– حسابرسی: فقط در برخی موارد برای SRL زمانی که مجموع دارایی ها، فروش و درآمد خدمات یا میانگین تعداد کارکنان از مقادیر/محدودیت های معین برای یک دوره دو سال متوالی فراتر رود.

امروز با ما تماس بگیرید +989128598823 برای ارزیابی

انواع شرکت با مسئولیت محدود ایتالیایی

سه نوع شرکت با مسئولیت محدود وجود دارد که می توانند در سال 2021 در ایتالیا ثبت شوند:

– شرکت با مسئولیت محدود خصوصی (SRL)؛

– شرکت با مسئولیت محدود ساده شده (SRLS)

– شرکت با مسئولیت محدود عمومی (SPA).

SRL و SRL ساده شده دارای ویژگی های زیادی هستند، با این حال، چند تفاوت کلیدی وجود دارد که سرمایه گذاران باید از آن آگاه باشند: فرم ساده شده نمی تواند سرمایه سهامی بیش از 10000 یورو داشته باشد و نمی تواند توسط یک شخص حقوقی دیگر، فقط توسط یک فرد، گنجانده شود.

(برای SRL، سهامداران می توانند سایر شرکت ها یا افراد باشند). تا آنجا که به ویژگی های مشترک مربوط می شود، SRL و SRL ساده شده از جنبه های زیر یکسان هستند: هر دو فقط به یک سهامدار و یک مدیر نیاز دارند که می تواند همان فرد باشد و نیازی به ساکن بودن ندارد، آنها باید دارای یک سهامدار باشند. آدرس ثبت شده در ایتالیا و از طریق نیاز به ثبت در مقابل یک دفتر اسناد رسمی ثبت شده است.

این شرکت ساده شده در ایتالیا به منظور تشویق کارآفرینان معرفی شد، زیرا شرایط لازم برای سرمایه سهام کمتر است: می تواند حداقل یک یورو و حداکثر 9999 یورو سرمایه داشته باشد. وقتی ارزش سرمایه در این حد گنجانده شود، مشارکت فقط به صورت غیرنقدی قابل انجام است.

زمانی که سرمایه بیش از 10000 یورو باشد، حداقل 25 درصد از این مبلغ باید با امضای اساسنامه توسط مدیران پرداخت شود. تمام کمک های غیر نقدی باید به طور کامل پرداخت شود.

نمایندگان تشکیل شرکت ما در ایتالیا می توانند به سرمایه گذاران خارجی در راه اندازی هر نوع شرکت با مسئولیت محدود با رعایت مراحل سال 2021 کمک کنند.

اگر نیاز به افتتاح حساب بانکی شرکتی در ایتالیا دارید، می توانید با متخصصان محلی ما تماس بگیرید.

ویژگی های SRL در ایتالیا

کسانی که می خواهند یک SRL در ایتالیا باز کنند باید شرایط زیر را که توسط قانون شرکت تحمیل شده است را در نظر داشته باشند:

– شرکت حداقل توسط یک سهامدار و یک مدیر تشکیل شده باشد.

– نام شرکت باید حاوی علامت اختصاری SRL یا SRLS در مورد LLC ساده شده باشد.

– حداقل سرمایه سهام مورد نیاز برای افتتاح یک SRL 10000 یورو است. با این حال، امکان راه‌اندازی SRL بدون حداقل سرمایه سهام، مشروط بر رعایت سایر شرایط، وجود دارد.

– شرکت با مسئولیت محدود باید دفتر ثبت شده در ایتالیا داشته باشد.

در مورد SRLهای تک سهامدار، سرمایه سهام قبل از ثبت باید به طور کامل پرداخت شود. نمایندگان ثبت شرکت ما در ایتالیا می توانند جزئیات بیشتری در مورد تعهدات سرمایه به شما بدهند. مشاوران محلی ما می‌توانند شرایط لازم برای راه‌اندازی SRL را توضیح دهند و می‌توانند به شما در انجام تمام مراحل ثبت‌نام کمک کنند.

شرایط لازم برای ثبت شرکت SRL در ایتالیا در سال 2021

مشارکت به دو صورت نقدی و غیرنقدی قابل پرداخت است مگر اینکه در اساسنامه شرکت به نحو دیگری تصریح شده باشد. سرمایه باید شامل سهام صادر شده برای هر سهامدار باشد. نمایندگان ثبت شرکت ما در ایتالیا می توانند جزئیات بیشتری در مورد حقوق و تعهدات سهامداران به شما بدهند. در اینجا سایر الزامات SRL وجود دارد که باید در نظر بگیرید:

پس از تنظیم اسناد و مدارک قانونی شرکت با مسئولیت محدود، سهامداران 20 روز فرصت دارند تا اسناد را در اداره ثبت شرکتها ثبت کنند. شرکت ها همچنین باید در آژانس درآمد محلی ثبت شوند و بسته به دامنه کسب و کار، باید برای مالیات بر ارزش افزوده ثبت نام کنند.

صاحبان مشاغلی که در بخش‌های خاصی فعالیت می‌کنند باید مجوزها و مجوزهای خاصی را برای راه اندازی مشاغل خود دریافت کنند. نمایندگان ما می توانند به شما کمک کنند تا برای این مجوزها درخواست دهید و سایر شرایط لازم را برای انجام عملیات تجاری خاص در ایتالیا انجام دهید.
ثبت تجاری ایتالیا که همه شرکت ها ملزم به ثبت نام در آن هستند، تحت مدیریت اتاق بازرگانی است. سرمایه گذاران می توانند با جستجو در پورتال آنلاین و دسترسی به اطلاعات عمومی در یک SRL یک بررسی تجاری انجام دهند.

مزایای اصلی افتتاح LLC در ایتالیا.

مدیریت SRL در ایتالیا

مدیر شرکت کسی است که وظیفه دارد شرکت را بر اساس آن مدیریت کند، تمام معاملات تجاری لازم را انجام دهد و اطمینان حاصل کند که شرکت به اهداف تجاری خود می رسد.

انتصاب یا ابطال مدیران شرکت در جریان مجمع سهامداران صورت می گیرد. سایر تصمیمات مهم در مورد شرکت (از قبیل اصلاح اساسنامه یا افزایش و کاهش سرمایه) صرفاً توسط سهامداران شرکت در جریان مجامع اتخاذ می شود. سهامداران بر اساس سهام خود در شرکت دارای حقوق اداری و اقتصادی هستند. اما در اساسنامه می توان حقوق ویژه ای برای مدیریت و تقسیم سود برای سهامداران قائل شد.

مالیات SRL در ایتالیا

مالیات بر درآمد شرکت ها، مالیات بر ارزش افزوده و مالیات منطقه ای بر فعالیت های تولیدی انواع اصلی مالیات های اعمال شده در ایتالیا هستند. مالیات شرکتی یا IRES دارای ارزش 24 درصد است که مالیات منطقه ای بر فعالیت های تولیدی، IRAP، بر آن اعمال می شود. به طور کلی، این مالیات دارای ارزش 3.9٪ است و توسط منطقه ایتالیایی که شرکت در آن فعالیت های تجاری انجام می دهد، دریافت می شود. IRAP برای شرکت هایی اعمال می شود که کالا یا خدمات ارائه می دهند، چه در مورد شرکت های تجاری مقیم و چه غیر مقیم.

اما در مورد شرکت‌های غیر مقیم، IRAP تنها در صورتی اعمال می‌شود که مقر دائمی حداقل سه ماه در منطقه خاصی فعالیت تجاری داشته باشد.

مالیات بر ارزش افزوده برای ارائه خدمات و خدمات اعمال می شود و برخی از عملیات ها از مالیات معاف هستند.

نرخ استاندارد مالیات بر ارزش افزوده 22% با نرخ های کاهش یافته 10%، 5%، 4% و 0% (برای صادرات کالا، ارائه خدمات بین المللی مرتبط با تجارت بین المللی، انتقال کالا به سایر کشورهای اتحادیه اروپا و … ارائه خدمات خاص مربوط به انتقال کالا در اتحادیه اروپا). نرخ مالیات بر ارزش افزوده فعلی می تواند مشمول اصلاحاتی باشد که در قانون بودجه سال 2018 گنجانده شده است. یکی از نمایندگان ما که در زمینه تشکیل شرکت در ایتالیا تخصص دارد، می تواند اطلاعات به روز شده ای را در مورد تغییر نرخ های مالیات بر ارزش افزوده عادی و کاهش یافته به شما ارائه دهد.

جدا از مالیات های اصلی ذکر شده در بالا، ایتالیا مجموعه ای از مالیات های شهری را نیز اعمال می کند:

– مالیات بر دارایی: در سطح شهرداری برای مالکیت ساختمان ها، مناطق قابل ساخت و همچنین زمین های کشاورزی اعمال می شود.
– حق تمبر: از انواع خاصی از معاملات قانونی و بانکی با نرخ های متفاوت اخذ می شود.
– تامین اجتماعی: برای کارفرما اجباری است، ارزش آن با توجه به نوع شغل متفاوت است.

سرمایه گذارانی که می خواهند در سال 2021 شرکتی در ایتالیا افتتاح کنند و به اطلاعات به روز در مورد مالیات های قابل اعمال و همچنین شرایط ثبت نیاز دارند، می توانند با یکی از نمایندگان ما تماس بگیرند. ما می توانیم جزئیات کاملی در مورد الزامات تعیین شده توسط وزارت دارایی ارائه دهیم.

برای خدمات حسابداری در ایتالیا می توانیم شما را با کارشناسان محلی خود در تماس باشیم.

از شما دعوت می کنیم ویدئوی کوتاهی در مورد افتتاح یک شرکت با مسئولیت محدود در ایتالیا مشاهده کنید:

حسابداری شرکت ها در ایتالیا

یک SRL در ایتالیا نیاز به رعایت اصول حسابداری در ایتالیا و رعایت الزامات تهیه و ارائه سوابق حسابداری و مالی سالانه دارد. دفتر کل، دفتر موجودی و سایر اسناد، دفاتر حسابداری هستند که باید توسط یک شرکت ایتالیایی نگهداری شود.

صورت های مالی سالانه مورد نیاز توسط قانون برای یک شرکت ایتالیایی شامل ترازنامه، حساب سود و زیان و یادداشت های صورت های مالی است. دارایی‌ها و بدهی‌های شرکت باید در این اسناد لحاظ شود و باید وضعیت مالی واقعی شرکت را منعکس کند. گزارش‌های مدیران نیز ممکن است مورد نیاز باشد، اگرچه SRLها در ایتالیا مجاز به تهیه صورت‌های مالی مختصر هستند.

در برخی موارد، یک شرکت با مسئولیت محدود در ایتالیا نیاز به تعیین هیئت بازرسان قانونی دارد.

یک شرکت در ایتالیا باید اظهارنامه مالیات بر درآمد شرکتی سالانه را ظرف 9 ماه پس از پایان سال مالی ارائه کند. این کار به صورت الکترونیکی نیز قابل انجام است. مالیات بر درآمد شرکتی در ایتالیا در دو قسط پرداخت می شود و قوانین متفاوتی برای شرکت هایی اعمال می شود که سال مالی آنها با سال تقویم مطابقت ندارد.

به طور کلی، قسط اول شامل 40٪ از کل مبلغ مالیات بر درآمد شرکت ها برای سال قبل است و قسط دوم 60٪ باقی مانده را پرداخت می کند. سررسید قسمت اول تا پایان ماه ششم سال بعد و قسمت دوم تا پایان ماه یازدهم سال بعد می باشد.

ممیزی در مورد SRL مورد نیاز است، زمانی که از دو آستانه زیر برای 2 سال متوالی فراتر رفته است:

– کل دارایی 4,400,000 یورو؛

– درآمد حاصل از فروش و خدمات 8،800،000 یورو؛

– تعداد متوسط ​​سالانه کارکنان: 50

– SRL مورد بحث شرکت دیگری را که مشمول حسابرسی قانونی است کنترل می کند.

توصیه می شود سرمایه گذاران برای جلوگیری از هرگونه جریمه ناخواسته، همکاری با تیمی از کارشناسان مالیاتی و حسابداری را انتخاب کنند. شرکت هایی که اظهارنامه مالیاتی سالانه را پرداخت نکنند یا ندهند مشمول جریمه می شوند.

تیم ما می تواند به شما در خدمات حسابداری شرکت شما کمک کند. همچنین اگر مایل به تجارت در کشور دیگری مانند امارات هستید، می توانیم شما را با شرکای خارجی خود در تماس باشیم.

مزایای SRL در ایتالیا

از مزایای SRL می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

سهامداران و مدیران نباید شهروند یا مقیم ایتالیا باشند.

سهامدار می تواند سمت مدیر شرکت را اشغال کند.
SRL از دارایی های شخصی سهامداران محافظت می کند.

سهام شرکت بدون هیچ محدودیتی بین سهامداران قابل انتقال است.

اگر مایل به ثبت SRL در ایتالیا در سال 2021 هستید، لطفاً برای جزئیات کامل و پشتیبانی با نمایندگان ایتالیایی ما تماس بگیرید.

Call Us