پرش به محتوا

ثبت شرکت GmbH در المان

ثبت شرکت GmbH در المان

ثبت شرکت GmbH در المان

ثبت شرکت GmbH در المان و راه اندازی شرکت و ایجاد حضور در بازار آلمان نیازمند ساختار قانونی است. شرکت‌های خارجی در حال گسترش عموماً یک شرکت تابعه محلی تأسیس یا یک شعبه محلی ثبت می‌کنند.

شرکت فرعی یک شرکت مستقل است که تأسیس شده و عمدتاً توسط شرکت دیگری (شرکت مادر) اداره می شود. شرکت های خارجی اغلب گزینه شرکت با مسئولیت محدود خصوصی (Gesellschaft mit beschränkter Haftung – GmbH) را برای تشکیل شرکت های تابعه محلی انتخاب می کنند.

دلیل اصلی محبوبیت یک شرکت فرعی در قالب GmbH در المان مسئولیت محدود جداگانه است که این فرم شرکت ارائه می دهد.

یک شعبه بخشی از سازمان شرکت دفتر مرکزی خارجی است. دو نوع شعبه وجود دارد: شعبه مستقل و وابسته. اینها در درجه اول به دلیل میزان استقلال از شرکت دفتر مرکزی متفاوت است.

شرکت آلمانی با مسئولیت محدود خصوصی (GmbH در المان) پرکاربردترین شکل حقوقی برای شرکت های بزرگ است. این انعطاف پذیری بالا را با تعهدات نسبتا کمی ترکیب می کند.

فرآیند تشکیل ثبت شرکت GmbH در المان پنج مرحله

اساسنامه

سرمایه سهام یک GmbH

ثبت شرکت GmbH در المان جدید

شرکت هایی مانند GmbH در المان مستقر در آلمان یا دارای هیئت اجرایی در آلمان، مشمول مالیات شرکتی بر درآمد تولید شده در سطح جهانی هستند. راه اندازی GmbH آسان و بدون پیچیدگی است و تنها در چند مرحله قابل انجام است.

فرآیند تشکیل ثبت شرکت GmbH در المان پنج مرحله

برای ایجاد یک GmbH در آلمان، حداقل یک سهامدار (شخصیت خصوصی یا حقوقی) مورد نیاز است. ملیت و محل اقامت سهامدار(ها) و مدیر عامل(های) یک GmbH بی ربط است. با این حال، GmbH باید یک آدرس تجاری آلمانی و یک نماینده محلی داشته باشد.

مشارکت یک دفتر اسناد رسمی آلمانی برای ثبت شرکت GmbH در المان الزامی است.

مدارک خاصی برای ثبت شرکت GmbH در المان مورد نیاز است. به طور معمول، سردفتر اسنادی را درخواست می کند که وجود هر شرکت مادر را تأیید کند و همچنین قدرت نمایندگی برای افرادی که از طرف آن فعالیت می کنند. به طور کلی گزیده ثبت تجارت خارجی و همچنین اساسنامه شرکت مادر خارجی الزامی است.

لطفاً توجه داشته باشید که بسته به شکل قانونی و مبدأ شرکت خارجی، الزامات خاصی در مورد احراز هویت و ترجمه اعمال می‌شود. توصیه می شود برای مشاوره فردی در مراحل اولیه با یک دفتر اسناد رسمی آلمان مشورت کنید.

اساسنامه

اساسنامه هویت و اساسنامه شرکت را شکل می دهد. به لطف دامنه وسیع طراحی قراردادی، GmbH در المان یک فرم شرکتی بسیار انعطاف پذیر است. محتوای اجباری شامل سرمایه سهام، سهامداران و سهام مربوطه، نام تجاری، دفتر ثبت شده و هدف شرکت است.

برای تشکیل استاندارد یک مدل GmbH در المان اساسنامه (برای تأسیسات با اشتراک نقدی با حداکثر سه سهامدار و یک مدیر عامل) ارائه شده است. این مقالات همچنان باید محضری شوند، اما با هزینه کمتر. علاوه بر این، نمونه اسناد نیز توسط اتاق های صنعت و بازرگانی (Industrie-und Handelskammer, IHK) ارائه می شود.
سرمایه سهام یک ثبت شرکت GmbH در المان

ثبت شرکت GmbH در المان به حداقل سرمایه سهام 25000 یورو نیاز دارد. در زمان ثبت نام، حداقل نیمی از حداقل سرمایه (یعنی 12500 یورو) باید در یک حساب بانکی به صورت واقعی و قابل تأیید باشد. سرمایه سپرده نیست و تا حدی می تواند برای عملیات تجاری شرکت استفاده شود.

سرمایه سهام همچنین می تواند به صورت غیر نقدی (به عنوان مثال املاک و مستغلات یا حق ثبت اختراع) ارائه شود. باید در اساسنامه بر سر سهمیه غیرنقدی توافق شود، گزارش ارزیابی لازم است و دارایی باید به طور کامل مشارکت داشته باشد.

ثبت شرکت GmbH در المان

ثبت شرکت GmbH در المان جدید

ثبت نام در دفتر ثبت تجاری آلمان (Handelsregister) از طریق دفتر اسناد رسمی آلمان الزامی است. پس از ثبت در ثبت تجاری، GmbH در المان به یک شخصیت حقوقی تبدیل می شود و مسئولیت محدود وجود دارد.

قبل از شروع عملیات تجاری، اداره تجارت محلی ذیصلاح (Gewerbe-/Ordnungsamt) باید در مورد فعالیت برنامه ریزی شده مطلع شود. برای ثبت کسب و کار در اکثر موارد مجوز یا مجوز کسب و کار لازم نیست. در برخی از بخش ها، ممکن است مجوز یا مجوز لازم باشد.

شما می توانید این قطعه را در زمینه های زیر پیدا کنید:

Mini-GmbH (شرکت کارآفرینی با مسئولیت محدود)

شرکت کارآفرینی با مسئولیت محدود “Unternehmergesellschaft (haftungsbeschränkt)” نسخه راه اندازی GmbH با سرمایه سهام کمتر از 25000 یورو است. اغلب به عنوان “Mini-GmbH” نامیده می شود.

Mini-GmbH یک شرکت با مسئولیت محدود خصوصی با حداقل سرمایه کمتر از 25000 یورو است. به منظور جبران فقدان اولیه سرمایه، شرکت باید یک چهارم سود سالانه خود را تا زمانی که حداقل سرمایه سهامداران یک GmbH معمولی (یعنی 25000 یورو) را جمع آوری کند، حفظ کند. سپس سرمایه انباشته شده را می توان به سرمایه سهام تبدیل کرد و Mini-GmbH را به GmbH استاندارد تغییر داد.

ثبت شرکت GmbH در المان

تشکیل Mini-GmbH

Mini-GmbH عموماً مشمول وظایف و حقوقی مشابه با استاندارد GmbH است (به استثنای مقررات خاص فوق الذکر). روش تشکیل نیز مانند یک GmbH استاندارد است. با این حال، سرمایه سهام باید به طور کامل پرداخت شود و در هنگام تأسیس Mini-GmbH، مشارکت غیرمجاز امکان پذیر نیست.

برای شکل‌گیری استاندارد شده بدون عارضه یک Mini-GmbH، مقالات مدل ارائه شده‌اند. این مقالات همچنان باید محضری شوند، اما با هزینه کمتر.

مدیریت

یک GmbH در المان باید یک یا چند مدیر (Geschaeftsfuehrer) داشته باشد، به موجب آن فقط اشخاص حقیقی با ظرفیت قانونی نامحدود می توانند به عنوان مدیران منصوب شوند. مدیر ممکن است در آلمان یا در کشور دیگری مستقر باشد.
مسئولیت

برای تعهداتی که قبل از تصدیق قرارداد شرکت بوجود می آیند، موسسین شخصاً به عنوان بدهکار تضامنی مسئول خواهند بود.

پس از ورود به ثبت شرکت ها، مسئولیت خارج از تعهدات اساساً به دارایی های شرکت GmbH محدود می شود.
مالیات

درآمد یک GmbH در المان مشمول مالیات شرکت، هزینه اضافی همبستگی و مالیات کسب و کار محلی است.

مالیات بر گردش مالی (VAT) در آلمان اساساً مستقل از شکل شرکت انجام می شود و در یک صفحه جداگانه با جزئیات بیشتر توضیح داده شده است.

انواع ویزای آلمان

خرید کسب و کار در آلمان

ویزای خوداشتغالی آلمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Us