, ,

ثبت شرکت در یونان

ثبت شرکت در یونان

ثبت شرکت در یونان

شرکت در یونان

همانطور که گفته می شود: “همه چیز در یونان وجود دارد!”.

این حقیقت واقعی است ، زیرا این کشور با زیبایی شگفت انگیز در قسمت جنوبی شبه جزیره بالکان واقع شده است و توسط سه دریا شسته شده است:

مدیترانه ، اژه و ایون ، و جزیره کرت توسط دریای لیبی در قلمرو شستشو شده است. سمت جنوب.

مرزهای این کشور باستانی در نزدیکی ترکیه ، آلبانی ، مقدونیه و بلغارستان قرار دارد و فرصت نامحدودی را برای کسانی که مایل به شروع یک تجارت در زمینه تجارت و گردشگری هستند فراهم می کند.

یونان یک دولت واحد است که به 13 منطقه اداری تقسیم شده است.

مسائل مربوط به اهمیت محلی توسط شوراهایی که از طریق انتخابات مستقیم انتخاب می شوند ، تعیین می شود. شکل حکومت پارلمانی است.

رئیس دولت نخست وزیر است که توسط پارلمان انتخاب می شود. تمام قوه مقننه کشور متعلق به اتاق نمایندگان است.

میراث فرهنگی یونانیان بسیار متنوع است. این جنبه ، گردشگران را به قلمرو یونان جذب می کند ، درآمدهایی که سهم عمده ای از بودجه دولت را تشکیل می دهد.

بنابراین ، اگر قصد شما ثبت شرکت در یونان است که در زمینه فرهنگ (سوغات ، نقاشی ، صنایع دستی) فعالیت می کند ، در اشتباه نیستید.

اما اگر تصمیم به ایجاد کسب و کار در این زمینه دارید و پیشنهادات جالب و حتی دانش فنی دارید ، در نظر بگیرید که به هدف رسیدید.

لازم به ذکر است که ثبت شرکت در یونان یا شغل ، همیشه نیاز به رعایت فرهنگ شرکت های این کشور دارد.

این جنبه بسیار مهم باید به یک قاعده تبدیل شود.

باید به موانع زبانی توجه ویژه ای شود و اگر حداقل انگلیسی می دانید ، نصف راه موفقیت هستید.

عوامل مهم دیگر لباس ، سازماندهی زمان کار ، محل کار و انسجام کار جمعی است.

امروز با ما تماس بگیرید +989128598823 برای ارزیابی تا ببینید آیا واجد شرایط ثبت شرکت در یونان هستید

ثبت شرکت در یونان یونانی Anonymos Eteria (AE)

رایج ترین شکل نهاد برای مشاغل بزرگ در یونان، شرکت سهامی عام یا AE است. حداقل دو نهاد یا شخص شرکتی باید این شکل از کسب و کار را با حداقل سرمایه سهام 25000 یورو ایجاد کنند. سرمایه این نوع شرکت به سهام تقسیم می شود که حداقل ارزش اسمی آن 0.30 یورو و حداکثر 100 یورو می باشد.

قبل از شروع یک کسب و کار در یونان، باید بدانید که مدیریت AE یونان توسط مجمع عمومی سهامداران انجام می شود که بدن مسئول تصمیمات مدیریت روزانه، یعنی هیئت مدیره را تعیین می کند.

باید بدانید که AE یونان می تواند سرمایه ای داشته باشد که در لحظات مختلف قابل افزایش است و سهام شرکت را می توان در بورس اوراق بهادار محلی منتقل یا معامله کرد.

مسئولیت اعضای آن با مشارکت در سرمایه محدود می شود. اگر می‌خواهید یک کسب‌وکار در یونان به عنوان AE افتتاح کنید، تیم متخصصان شرکت ما می‌توانند به شما کمک کنند.

ثبت شرکت در یونان

ثبت شرکت در یونان و ترکیب یونانی

Eteria Periorismenis Efthynis (EPE)

کسانی که می خواهند یک شرکت در یونان به عنوان یک شرکت کوچک یا متوسط ​​افتتاح کنند، می توانند شرکت با مسئولیت محدود خصوصی – EPE یونانی را ثبت کنند. این نوع شرکت هیچ گونه نیاز سرمایه ای ندارد و می تواند توسط حداقل یک سرمایه گذار (معروف به سهامدار) که می تواند شخص حقیقی یا سایر شرکت ها باشد راه اندازی شود.

در موردی که EPE یونان تنها توسط یک سهامدار راه اندازی شده باشد، نام شرکت باید این واقعیت را منعکس کند. در این مورد خاص، شرکت باید “شرکت با مسئولیت محدود یک نفره” نامیده شود، نامی که باید در انتهای نام شرکت انتخاب شده ظاهر شود.

مدیریت EPE یونان توسط مجمع عمومی تضمین می شود مانند مورد شرکت با مسئولیت محدود عمومی که یک مدیر را برای تصمیم گیری های روزانه تعیین می کند. مسئولیت اعضا نیز با مشارکت در سرمایه محدود می شود.

هنگام افتتاح یک شرکت یونانی به عنوان EPE، باید بدانید که مدیر شرکت نیازی به رعایت شرایط اقامت ندارد، زیرا می تواند توسط قوانین ملی سایر کشورها تحمیل شود.

همچنین لازم است بدانید که EPE تقریباً برای تمام بخش های تجاری قابل استفاده است، اما محدودیت های خاصی برای بخش های خاص وجود دارد و این بدان معنی است که اگر سرمایه گذاران بخواهند وارد بخش های بازار مانند بانکداری شوند، نمی توانند EPE ثبت کنند. ، بیمه، بورس، لیزینگ و غیره. اگر علاقه مند به راه اندازی کسب و کار در یونان به عنوان EPE هستید، تیم ما می تواند به شما کمک کند.

ثبت شرکت در یونان بصورت شراکت یونانی

راه دیگر برای افتتاح شرکت در یونان، ثبت شرکت تضامنی یونانی است، نوعی شرکت که حداقل به دو عضو نیاز دارد. هیچ نیاز سرمایه ای وجود ندارد و مشارکت می تواند بر اساس توافق نامه ای که توسط بنیانگذاران آن امضا شده است ایجاد شود.

لازم به ذکر است که مؤسسان (یا اعضای آن) مسئولیت کامل بدهی های شرکت خود را دارند. آنها همچنین حق دارند به همان میزان سود شرکت را دریافت کنند. اگر می خواهید یک شرکت در یونان به صورت مشارکتی باز کنید، متخصصان شرکت ما می توانند به شما کمک کنند.

تاجرانی که مایل به راه‌اندازی کسب‌وکار در یونان هستند باید بدانند که قانون شرکت در این کشور نوع دیگری از مشارکت را تجویز می‌کند، شرکت تضامنی که توسط یک شریک ضامن که مسئولیت نامحدودی در قبال بدهی‌های شرکت دارد و یک شریک بی‌صدا ایجاد می‌شود. (یا بیشتر) که مسئول هرگونه بدهی فقط در قبال تمدید مشارکت سرمایه شخص مذکور است.

فقط اعضای عمومی می توانند در مورد مشارکت تصمیم بگیرند و می توانند ادعای سود کنند، در حالی که شرکای خاموش در این فعالیت ها محدود هستند. در صورت انحلال شرکت تضامنی، شریک تضامنی می تواند بیشتر در معرض دید قرار گیرد، زیرا با دارائی شخصی خود می تواند بدهی ها را بپردازد، به دلیل اینکه عضو دارای مسئولیت نامحدود است.

سرمایه گذاران خارجی علاوه بر انواع شرکت های ارائه شده در بالا، امکان ثبت شعبه، شرکت های تابعه و نمایندگی نیز دارند.

از میان سه مورد، دفاتر نمایندگی یونان نمی توانند هیچ گونه فعالیت تجاری انجام دهند، در حالی که بقیه آنها می توانند، اما فقط طبق قوانین خاصی (دفتر شعبه کاملاً به شرکت مادر وابسته است، در حالی که شرکت تابعه دارای سطح استقلال خاص خود است. ).

ثبت شرکت در یونان

روند ثبت شرکت در یونان

در ابتدای فرآیند ثبت شرکت در یونان، کارآفرینان باید بدانند که تمام نهادهای ثبت شده در یونان باید یک نام منحصر به فرد داشته باشند، بنابراین توصیه می شود نام مورد نظر را در اتاق بازرگانی و صنعت که مدرکی از نام صادر می کند بررسی کنند. منحصر به فرد بودن

پس از اینکه سرمایه گذاران این سند را به دست آوردند، باید اسناد را نزد مقامات محلی دخیل در تأسیس شرکت ثبت کنند. پس از این مرحله، اساسنامه شرکت در مقابل دفتر اسناد رسمی یونان امضا می شود. هنگام واریز حداقل سرمایه سهام شرکت، سپرده اولیه باید به یک حساب بانکی شرکتی منتقل شود که می تواند در هر بانک تجاری محلی افتتاح شود.

کلیه مدارک فوق باید به دبیرخانه دادگاه بدوی تحویل داده شود که شماره ثبت را به همراه خواهد داشت. اساسنامه شرکت به دفتر چاپ ملی ارسال می شود و سپس در روزنامه ملی یونان منتشر می شود (نسخه خلاصه سند مورد نیاز است). ضمناً درخواست ثبت نام در اتاق بازرگانی و صنایع نیز باید تحویل داده شود.

هنگام ثبت شرکت، اساسنامه محضری، گواهی تایید نام شرکت (که از طرف اتاق بازرگانی صادر می شود) و رونوشت روزنامه رسمی ارائه خلاصه اساسنامه الزامی است. ارسال شده.

بدین ترتیب شرکت تازه تاسیس بابت مالیات معین و حق بیمه تامین اجتماعی ثبت می شود.

پس از انجام این مراحل برای تشکیل شرکت در یونان، باید مهر شرکت را دریافت کرد که برای پلمپ اسناد و مدارک مختلف شرکت استفاده می شود. برای اسنادی مانند صورتحساب شرکت و دفاتر حساب، شرکت باید مهر شرکت ویژه را از سازمان امور مالیاتی دریافت کند. اگر به فکر راه اندازی یک تجارت در یونان هستید، متخصصان ما می توانند به شما کمک کنند.

آخرین مرحله برای ثبت شرکت در یونان عبارت است از اعلام سازمان استخدام نیروی انسانی، تعهدی که باید ظرف 8 روز از زمان استخدام اولین کارمند انجام شود.

مرحله را می توان از طریق ایمیل یا تلفن تکمیل کرد. اگر برای ثبت شرکت در یونان به کمک نیاز دارید، تیم مشاوران ما در اختیار شما هستند.

ثبت شرکت در یونان

ویزا و اجازه اقامت یونان

نکات برجسته اقتصاد یونان

اگر قصد دارید یک شرکت در یونان راه اندازی کنید، به احتمال زیاد می خواهید اطلاعات اولیه در مورد اقتصاد محلی، توسعه یافته ترین بخش های تجاری، داده های مربوط به اشتغال، سطح مالیات و سایر موارد مشابه را بیابید.

در زیر، متخصصان ما در ثبت شرکت در یونان فهرست کوتاهی را با چندین جنبه تهیه کرده اند که می تواند برای بازرگانان جالب باشد:

• در یک تحلیل مقایسه ای انجام شده توسط سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (OECD)، مشاهده شد که مالیات بر درآمد شخصی در یونان در ارزش 16، کمتر از میانگین OECD، 24 (برای سال 2018) قرار دارد. ;

• میانگین OECD برای مالیات شرکت ها 10 است، در حالی که در یونان، 6 است.

• با توجه به مهمترین کارفرما، باید بدانید که بخش عمده فروشی و خرده فروشی پیشتاز بازار است که طبق آمار ثبت کسب و کار ثبت شده توسط اداره آمار یونان، 696,823 کارمند در سال 2017، در 234,733 شرکت مشغول به کار هستند.

• صنایع اسکان و خدمات غذایی دومین کارفرمای مهم را تشکیل می دهند که 531718 کارمند در 111780 شرکت کار می کنند.

• سرمایه گذارانی که می خواهند ثبت شرکت در یونان و  کسب و کار باز کنند باید بدانند که یکی دیگر از صنایع مهم که مسئولیت 516082 کارمند را بر عهده دارد، بخش های کشاورزی، جنگلداری و ماهیگیری است.

امروز با ما تماس بگیرید برای ثبت شرکت در یونان

اولین قدم برای ثبت شرکت در یونان ، ارزیابی وضعیت خاص خود شما است.

امروز با ما تماس بگیرید +989128598823 برای ارزیابی تا ببینید آیا واجد شرایط ثبت شرکت در یونان هستید

لینک مفید

ویزای طلایی یونان

ثبت شرکت در دانمارک