, ,

ثبت شرکت در کانادا

ثبت شرکت در کانادا

ثبت شرکت در کانادا

ثبت شرکت در کانادا و نحوه راه اندازی شرکت در کانادا

رقابت‌پذیری و اقتصاد بسیار توسعه‌یافته کانادا گواه بازاری دوستانه و باز است که در آن کارآفرینان از سراسر جهان می‌توانند در فعالیت های مختلف کسب‌وکار، با در نظر گرفتن مزایای متعددی که با نیازهای بازار سازگار است، فعال شوند.

با ورودی سرمایه گذاری مستقیم خارجی در حدود 49 میلیارد دلار در سال 2016 و تولید ناخالص داخلی اسمی حدود 1.52 تریلیون دلار، کانادا یک نیروی اقتصادی (مقام دهم در میان کشورهای جهان) و شهرهایی مانند اتاوا (پایتخت کانادا)، ونکوور، مونترال، کبک یا تورنتو بهترین مکان ها برای اهداف تجاری است.

سرمایه گذاران خارج از کشور می توانند چندین فرم تجاری مانند شرکت ها، مشارکت ها، تعاونی ها یا شرکت های انفرادی ایجاد کنند.

برای هر نوع نهاد ثبتی، شرایط و الزامات مختلفی مطابق با قوانین تجاری و مدنی در کانادا اعمال می شود.

الزامات ثبت شرکت در کانادا و راه اندازی یک کسب و کار در کانادا را می توان توسط تیم متخصصان ثبت شرکت در کانادا ما توضیح داد که همچنین می توانند هنگام تهیه پیش نویس اسناد با مقامات مسئول به شما کمک کنند.

شما می توانید برای دریافت مشاوره از کارشناسان متخصص ما که تجربه ای 18 ساله در این زمینه دارند استفاده نموده و برای دانستن جزئیات بیشتر در مورد مراحل ثبت شرکت در کانادا با ما تماس بگیرید.

دریافت اقامت کانادا از طریق ثبت شرکت در کانادا امروز با ما تماس بگیرید +989128598823

انواع ثبت شرکت در کانادا

قبل از شروع در نپر داشته باشید که ثبت شرکت در کانادا یا هر کشور دیگر برای یک خارجی متفاوت است نسبت به شخص مقیم یا تبعه ان کشور و علت اصلی و گرانی ان متوجه اجاره افیس و استخدام حسابدار یا وکیل متخصص ثبت شرکت میباشد.

انواع نهادهای زیر برای راه اندازی کسب و کار و ثبت شرکت در کانادا عبارتند از:

مالکیت انحصاری – به یک عضو واحد نیاز دارد که تجارت را به نام او انجام دهد.

مشارکتی که می تواند عمومی یا محدود باشد و حداقل به دو عضو موسس نیاز دارد.

شرکت هایی که حداقل به یک سهامدار و یک مدیر نیاز دارند.

تعاونی هایی که می توانند به دلایل انتفاعی یا غیرانتفاعی تأسیس شوند و تعداد سهامداران زیادی داشته باشند.

شرکت‌های خارجی می‌توانند شعبه، دفاتر نمایندگی و شرکت‌های تابعه را در این کشور ثبت کنند و متخصصان ما در ثبت شرکت در کانادا می‌توانند در روندهای محلی کمک کنند.

ثبت شرکت در کانادا از نوع مشارکت

دو یا چند نفر می توانند یک شراکت در کانادا ایجاد کنند که یک تجارت غیرشرکتی در نظر گرفته می شود که در آن منابع مالی ترکیب شده و در شرکت یا تجارت سرمایه گذاری می شود. بر این اساس، سود شرکت طبق قراردادی که در زمان تسویه شراکت امضا شده است، به اشتراک گذاشته می شود.

در شرکت های تضامنی در کانادا، شرکا مشمول پرداخت بدهی های قانونی هستند، در مقایسه با مشارکت های محدود که در آن یک فرد می تواند بدون اینکه بخشی از اقدامات آن شرکت باشد، تعهدنامه ای را برای یک تجارت انجام دهد.

مزایای اصلی ایجاد یک شراکت به عنوان بخشی از ثبت شرکت در کانادا، هزینه های کم، مزایای مالیاتی و سهم مساوی از سود در یک نقطه خاص است.

شرکت ها و ثبت شرکت در کانادا

ثبت شرکت در کانادا نیز با توجه به جنبه های قانونی و الزامات موجود در این زمینه، گزینه تجاری مناسبی در کانادا است. به عنوان مثال، سهامدار چنین نهادی مسئولیتی در قبال بدهی های شرکت یا هر نوع تعهدی ندارد. همچنین راه اندازی یک شرکت در کانادا در قالب یک شرکت مشمول سیستم مالیاتی خاصی خواهد بود و صاحب کسب و کار می تواند مزایای متعددی داشته باشد.

باید بدانید که مالکیت یک شرکت در کانادا قابل انتقال است و تشکیل شرکت در سطح فدرال یا سرزمینی انجام می شود.

برای هر نوع ثبت شرکت در کانادا، یادآوری می کنیم که نمایندگان تشکیل شرکت ما در کانادا با اطلاعات جامع در مورد فرآیند ثبت نام و مراحلی که باید هنگام تنظیم اسناد با مقامات مسئول ثبت کسب و کار در نظر بگیرید، در اختیار شما هستند.

ثبت شرکت در کانادا

ثبت شرکت در کانادا از نوع تعاونی ها در کانادا

توزیع سود، مسئولیت محدود و کنترل کامل فعالیت ها از جمله ویژگی های یک تعاونی در کانادا است. انجمن اعضای یک تعاونی بر فعالیت های آن نظارت دارد و چنین واحد تجاری می تواند به عنوان یک نهاد انتفاعی یا غیرانتفاعی ایجاد شود. حتی اگر انتخاب اصلی در هنگام ثبت شرکت در کانادا نباشد، سرمایه گذاران می توانند در صورت نیاز به جمع آوری منابع و دسترسی به نیازهای متقابل مطابق با پروژه اولیه، این نوع نهاد را انتخاب کنند.

لطفاً در نظر داشته باشید که در هر زمان، اگر برنامه ها اصلاح شده باشند یا بهبودها چنین تحولی را ایجاب کنند، یک فرد می تواند ساختار کسب و کار را تغییر دهد و ساختار جدیدی را اتخاذ کند. برای جزئیات بیشتر در مورد این و مراحل ثبت شرکت در کانادا، می توانید با متخصصان ما تماس بگیرید.

ثبت شرکت در کانادا بصورت یک شرکت تابعه در کانادا

شرکت‌های خارجی توسط صنایع توسعه‌یافته کانادایی مانند تولید، انرژی و داروسازی جذب می‌شوند و به همین دلیل است که علاقه‌مند به حضور خود در بازار محلی هستند. یک شرکت تابعه می تواند ایده خوبی برای یک شرکت بین المللی که علاقه مند به ثبت شرکت در کانادا است باشد.

شرکت فرعی باید از قوانین مشابهی پیروی کند که شرکت های محلی در نظر دارند که به عنوان یک شرکت در کانادا ثبت می شوند. شرکت مادر باید همان مجموعه اسنادی را که هنگام ثبت یک کسب و کار محلی تهیه می کند، آماده کند. علاوه بر این، شرکت تابعه کانادایی را می توان در سطح فدرال یا منطقه ای ثبت کرد.

مدارک زیر برای ثبت شرکت در کانادا در قالب یک شرکت تابعه باید تهیه شود:

اساسنامه و انجمن شرکت کانادایی و اساسنامه آن باید تهیه شود.

اساسنامه و گواهی تاسیس شرکت مادر نیز ضروری است.

اطلاعات مربوط به مدیران و مدیران شرکت فرعی (این الزامات از استانی به استان دیگر متفاوت است)؛

قرارداد اجاره که آدرس قانونی شرکت تابعه کانادا را نشان می دهد.

لازم به ذکر است که هر استان مقررات خاص خود را در رابطه با ایجاد شرکت های تابعه دارد. یکی دیگر از واقعیت های جالب در مورد کانادا این است که انواع مختلفی از شرکت های تابعه وجود دارد که می توانند در اینجا تأسیس شوند.

برنامه انتقال درون شرکتی کانادا

ثبت شرکت در کانادا از طریق ثبت شعبه کانادا

شرکت های خارجی که به دنبال کنترل نهاد کانادایی هستند می توانند دفاتر شعبه خود را ایجاد کنند. این فرم کسب و کار از همان شرایط ثبت نام شرکت فرعی پیروی می کند و همچنین می تواند در سطح فدرال یا استانی ایجاد شود. شرکت های خارجی که در کانادا شعبه ثبت می کنند از این نهادها برای پروژه های خاص که معمولاً مدت زمان محدودی دارند استفاده می کنند.

با توجه به مدارک مورد نیاز برای افتتاح شعبه در کانادا، این مدارک مانند یک شرکت تابعه است، اما شرکت مادر باید یک منشی نیز تعیین کند.

ما همچنین طرحی ایجاد کرده ایم که روند افتتاح یک شرکت در کانادا را نشان می دهد:

ثبت شرکت در کانادا

مدارک برای ثبت شرکت در کانادا

در صورتی که مدارک زیر در طول فرآیند راه اندازی کسب و کار ثبت شرکت در کانادا به مؤسسات محلی ارائه شود، می توان شرکت ها را ثبت کرد:

اساسنامه از طریق شرکت فدرال یا استانی در کانادا؛

شماره تجاری که توسط آژانس درآمد کانادا برای مقاصد مالیاتی صادر می شود.

اطلاعات دقیق در مورد سهامداران شرکت جدید (نام، آدرس، ملیت)؛

جزئیات مربوط به آدرس تجاری شرکتی که باید ثبت شود؛

اطلاعات مربوط به حساب بانکی شرکت که سرمایه سهام در آن واریز می شود.

هنگامی که فرآیند ثبت شرکت در کانادا با موفقیت به پایان رسید، صاحب کسب و کار یا نماینده او باید برای شروع فعالیت برای مجوزها و مجوزهای ویژه درخواست دهند. علاوه بر پشتیبانی قانونی برای شرکت آینده شما، راهنمایی های مناسب در هنگام ثبت کسب و کار در کانادا توسط متخصصان کانادایی ما در زمینه ثبت شرکت ارائه می شود.

ثبت شرکت در سطوح فدرال و استانی در کانادا

سرمایه گذاران خارجی که مایل به تاسیس شرکت در کانادا هستند می توانند آنها را در سطح فدرال یا استانی ثبت کنند. تفاوت اصلی بین دو نوع رویه ثبت نام در امکان ارائه خدمات و فروش کالا در خاک کانادا است: شرکت های ثبت شده در سطح فدرال می توانند در سراسر کشور فعالیت کنند، در حالی که شرکت های ثبت شده در سطح منطقه ای محدود به فعالیت خواهند بود. در استانی که کسب و کار در آن ثبت شده است.

نمایندگان تشکیل شرکت کانادایی ما خدمات ثبت نام را در سطح فدرال و منطقه ای ارائه می دهند.

ویزای استارت اپ کانادا

مالیات شرکت ها در کانادا

در کانادا، مالیات شرکت در سطوح فدرال و محلی اعمال می شود. در سطح فدرال، حداکثر نرخ مالیات شرکتی 38٪ است، با این حال، مقامات چندین کسر مالیات را اعطا می کنند و بنابراین نرخ شرکت را می توان در مورد شرکت های خصوصی تا 10٪ کاهش داد.

در سطح استانی، نرخ های زیر برای سرمایه گذارانی که علاقه مند به راه اندازی کسب و کار در کانادا هستند اعمال می شود:

TerritoryLowest RateHighest Rate
 British Colombia 2% 12%
 Manitoba 0% 12%
 Northwest Territories 4% 11.5%
 Nunavut 4% 12%
 Ontario 3.5% 11.5%
Newfoundland and Labrador 3% 15%
 Prince Edward Island 4.5% 16%
 Nova Scotia 3% 16%
 Saskatchewan 2% 12%
 New Brunswick 3% 14%
 Yukon 2% 12%

اقامتگاه مالیاتی یک LLC در کانادا

همانطور که در ابتدای مقاله ذکر شد، اقامتگاه مالیاتی می تواند تأثیر بسیار مهمی بر مالیات یک LLC در کانادا داشته باشد. در اینجا جنبه های کلی برای در نظر گرفتن مالیات شرکت های ثبت شده در کانادا آمده است:

مالیات شرکتی که بر یک شرکت تحمیل می شود بستگی به ثبت آن در سطح فدرال یا استانی دارد.

مالیات یک LLC همچنین می تواند تحت تأثیر ساکن بودن یا غیر مقیم بودن سهامدار/سهامداران قرار گیرد.

مالیات یک شرکت همچنین می تواند تحت تأثیر این باشد که آیا کسب و کار واجد شرایط برای کسر مشاغل کوچک است یا خیر.

شرکت های خصوصی کانادایی از نظر مالیاتی سودمندترین نوع شرکت ها هستند.

راه‌های مختلفی برای کاهش مالیات شرکت‌های شرکت‌های ثبت‌شده در کانادا وجود دارد.

ما خدمات حسابداری مناسبی را ارائه می دهیم که می تواند کمک بزرگی در کاهش مالیات های پرداخت شده توسط LLC در کانادا باشد. نمایندگان ثبت شرکت ما همچنین می توانند به شما کمک کنند تا کسب و کاری را به عنوان یک غیر مقیم در کانادا ثبت کنید.

نرخ های مالیات شرکتی اعمال شده در شرکت های LLC کانادایی

مالیات شرکتی در کانادا بر اساس معیارهای مختلفی اخذ می شود و مهمترین آنها محل اقامت مالیاتی LLC است. یک شرکت می تواند در سطح فدرال ثبت شود، در صورتی که مالیات اعمال شده در این سطح را بپردازد یا در سطح استانی یا منطقه ای اعمال شود. این بدان معناست که LLC باید در استان کانادا یا منطقه ای که در آن ثبت شده است، مالیات بگیرد.

مالیات استاندارد شرکتی اعمال شده برای شرکت های LLC که در سطح فدرال در کانادا ثبت شده اند 38٪ است، اما با کاهش مالیات، این نرخ به 28٪ کاهش می یابد. با توجه به نرخ‌های مالیاتی شرکت‌های استانی و منطقه‌ای، این نرخ‌ها در سطوح محلی اعمال می‌شوند و به صورت سالانه تغییر می‌کنند. به همین دلیل است که بهتر است نرخ های سالانه را در وب سایت آژانس درآمد کانادا بررسی کنید.

اگر برای راه اندازی کسب و کار در کانادا در سطح فدرال یا استانی به کمک نیاز دارید، می توانید به مشاوران ما اعتماد کنید.

ما همچنین می توانیم به شما در انتخاب نوع شرکتی که می توانید تحت آن فعالیت کنید کمک کنیم.

ثبت شرکت در کانادا

کسر مشاغل کوچک در کانادا

یکی از مهمترین بخش های مالیات LLC در کانادا به پرداخت کسر مشاغل کوچک (SDB) اشاره دارد که برای شرکت های خصوصی ثبت شده در سطوح فدرال و استانی اعمال می شود. در سطح 2019، نرخ کسر مشاغل کوچک 19 درصد در سطح فدرال بود. همراه با کاهش مالیات اعطا شده توسط CRA، این نرخ به 9٪ کاهش می یابد.

SDB بر اساس تعداد روزهایی که یک شرکت در یک سال تقویمی فعالیت می کند محاسبه می شود. حداکثر مقدار پولی که یک LLC کانادایی می تواند تحت این مشوق کسر کند 500000 دلار کانادا است.
حسابداران ما می توانند به شما کمک کنند برای SDB برای LLC خود در کانادا درخواست دهید.

الزامات حسابداری تحمیل شده بر شرکت های LLC در کانادا

برای پرداخت مالیات شرکتی، یک LLC در کانادا ملزم به رعایت الزامات حسابداری و گزارشگری CRA است.

یک LLC باید اسناد حسابداری زیر را ارسال کند:

اظهارنامه مالیاتی شرکت T2 که به صورت سالانه و حداکثر 6 ماه پس از پایان سال مالی ارائه می شود.

صورت مالی شرکت که باید همراه با برنامه زمانبندی برگشت باشد نیز باید ثبت شود.

شرکت های LLC همچنین باید کالاها و خدمات یا اظهارنامه مالیات فروش هماهنگ را مطابق با تقویم گزارش خود ارسال کنند.

سایر اسناد می تواند توسط دفاتر استانی و منطقه ای آژانس درآمد کانادا مورد نیاز باشد.

مهم است که بدانید یک LLC باید اظهارنامه مالیاتی خود را در استان یا منطقه ای که ثبت شده است ارائه دهد. از آنجا، مقامات محلی طبق مقررات محلی مالیات را کسر می کنند و مقدار پول را به دولت فدرال ارسال می کنند.

کانادا در طول این سال ها چه رتبه هایی دریافت کرده است؟

هیچ دستورالعملی برای رتبه بندی کشورها در دوره های زمانی خاص وجود ندارد، اما با توجه به ثبات اقتصادی که کانادا به آن متکی است، حداقل یک بار در سال توسط آژانس های رتبه بندی اعتباری ذکر شده در بالا رتبه بندی می شود. آخرین رتبه های اعتباری دریافت شده توسط کانادا عبارتند از:

– Aaa با چشم انداز پایدار از مودیز در پایان اکتبر 2017؛

– AAA با چشم انداز پایدار Fitch در پایان اکتبر 2017؛

– AAA از استاندارد اند پورز با چشم انداز پایدار، با این حال، این رتبه چند سال پیش صادر شد.

آژانس دیگری که به کانادا رتبه بندی کرد DBRS بود که رتبه اعتباری AAA را نیز صادر کرد و کانادا را به یکی از معدود کشورهای جهان تبدیل کرد که بالاترین رتبه ها را دریافت می کند.

سوالات متداول

مراحل ثبت شرکت در کانادا چگونه است؟

ثبت شرکت در کانادا کاملاً یک فرآیند آنلاین است. البته متقاضی می تواند حالت آفلاین را نیز برای ثبت درخواست انتخاب کند. بسته به شرایط متقاضی می تواند ثبت شرکت را ثبت کند.
انواع ساختارهای تجاری تحت ثبت شرکت در کانادا چیست؟

انواع ساختارهای تجاری تحت ثبت شرکت در کانادا به شرح زیر است:

مالکیت یگانه

شراکت

شرکت

تعاونی.

خودحمایتی اتریش

استارت آپ اتریش

اخذ ویزای اتریش

چرا باید برای ثبت نام کسب و کار در کانادا اقدام کنم؟

کانادا یکی از رقابتی ترین کشورهای G7 در جهان است که فرصت های سرمایه گذاری پر رونقی را ارائه می دهد. جدای از این، دولت حمایت و مشوق هایی را برای اشکال مختلف کسب و کار فراهم می کند. این کشور یکی از مولدترین نیروی کار دنیا را دارد که سرمایه گذار می تواند از آن استفاده کند. طبق داده های بانک جهانی، کانادا سومین مکان آسان برای انجام تجارت است.

مرجع اصلی نظارتی برای ثبت شرکت در کانادا چیست؟

دو نوع شرکت وجود دارد که می توان تحت ثبت شرکت در کانادا انجام داد:

شرکت فدرال

الحاق منطقه ای استانی.

این شرکت ها توسط قوانین فدرال اداره می شوند و اگر شرکت در استان یا منطقه ای تشکیل شده باشد، قوانین سرزمینی متفاوتی وجود دارد که برای آنها قابل اجرا است. بنابراین اگر شرکت در آلبرتا تشکیل شود، قوانین و قوانین قابل اجرا در آلبرتا برای شرکت قابل اجرا خواهد بود. جدای از این مرجع اصلی که بر روند ثبت شرکت در کانادا نظارت می کند، شرکت های کانادا هستند.

منبع مفید ثبت شرکت کانادا  سایت دولت کانادا

ثبت شرکت در دانمارک