وبلاگ - آخرین اخبار
,

ثبت شرکت در لتونی

ثبت شرکت در لتونی

ثبت شرکت در لتونی

ثبت شرکت در لتونی

لتونی یکی از کشورهای بالتیک است که به سرعت در حال رشد است و تعدادی فرصت برای سرمایه گذاری ارائه می دهد.

این کشور دارای اقتصاد پایدار و زیرساخت های مالی خوبی است.

کارآفرینان محلی مالیات نسبتاً کمی می پردازند و می توانند به راحتی یک شرکت را اداره کنند. اگر در مورد این حوزه قضایی به عنوان حوزه قضایی هدف خود فکر می کنید، این بررسی اجمالی ممکن است انتخاب شما را تسهیل کند.

بیشتر بخش‌های این کشور به خوبی یا بسیار توسعه یافته‌اند و سرمایه‌گذاران به‌دلیل فرآیند تشکیل شرکت آسان، مالیات‌های پایین و دسترسی به نیروی کار مقرون‌به‌صرفه و واجد شرایط، به دنبال فرصت‌های ارائه‌شده توسط دولت محصور در خشکی هستند.

امروز با ما تماس بگیرید +989128598823 برای ارزیابی تا ببینید آیا واجد شرایط  هستید

اشکال حضور حقوقی و تجاری ثبت شرکت در لتونی

اگر قصد دارید حضور خود را در لتونی تثبیت کنید، به راحتی می توانید آن را به یکی از این اشکال انجام دهید:

شرکت با مسئولیت محدود – وسیله نقلیه ای که مسئولیت بنیانگذاران (سهامداران) به ارزش سرمایه گذاری های انجام شده محدود می شود. سرمایه قانونی این نهاد باید حداقل 2800 یورو باشد و 50 درصد آن باید در زمان تاسیس پرداخت شود.

شرکت سهامی – وسیله نقلیه پیشرفته تری که عمدتاً برای تأمین مالی و ورود به بازارهای سهام طراحی شده است. سهم این نهاد می تواند آزادانه منتقل شود. حداقل سرمایه قانونی این وسیله نقلیه 35000 یورو می باشد.

 

شرکت تضامنی – تشکیلاتی که یک نهاد نیست و می تواند توسط حداقل دو نفر تشکیل شود که مسئولیت کل و تضامنی کلیه تعهدات شرکت را بر عهده دارند.

 

شرکت تضامنی – مانند تشکیل قبلی، این نوع از مشارکت یک شخص حقوقی نیست و می تواند توسط (1) حداقل یک شریک تشکیل شود که مسئولیت نامحدود نتایج فعالیت تجاری مشترک را بر عهده دارد و (2) حداقل.

یک شریک که مسئولیت او محدود به مبلغ سهم است.

شعبه – این تشکیلات تجاری یک شرکت خارجی همان نوع فعالیت ها را انجام می دهد. ثبت نام در این مورد الزامی است.

 

دفتر نمایندگی – این تشکیلات شخصیت حقوقی جداگانه ای ندارد و قادر به انجام تجارت در لتونی نیست. این عمدتا برای کشف فرصت های تجاری محلی و ترویج یک نهاد غیر مقیم در لتونی تعیین شده است.

شرایط و مراحل ثبت شرکت در لتونی

برای ثبت شرکت در لتونی باید مراحل زیر را طی کنید:

 • پیش نویس طرح کسب و کار خود را با اهداف تجاری معینی که باید در این کشور و/یا در سرتاسر جهان انجام دهید.
 • جمع آوری داده ها در مورد بنیانگذاران، ذینفعان، مالکان و مدیریت آینده یک وسیله نقلیه احتمالی.
 • تنظیم دفتر ثبت شده برای شخص حقوقی آینده.
 • واریز مبلغ سرمایه قانونی.
 • تهیه پیش نویس تفاهم نامه و اساسنامه.
 • ثبت بسته مدارک مورد نیاز به ثبت شرکتها.
 • ثبت نام برای اهداف مالیاتی و تامین اجتماعی.
 • افتتاح حساب بانکی شرکت.
 • اخذ مجوزها و مجوزها (اختیاری).

 

ثبت شرکت در لتونی

 

چارچوب قانونی و نظارتی ثبت شرکت در لتونی

سیستم حقوقی ثبت شرکت در لتونی به طور کامل با رویکردهای اتحادیه اروپا که روند نسبتاً سریع تشکیل و عملیات شرکت را تضمین می کند، سخت تر شده است.

مقامات محلی محلی اصلی که باید در هنگام ثبت شرکت و عملیات با آنها برخورد شود عبارتند از:

ثبت شرکت ها، خدمات درآمد دولتی، کمیسیون بازار مالی و سرمایه، آژانس سرمایه گذاری و توسعه لتونی.

اگر مجوزهای خاصی برای شروع یک کسب و کار ضروری باشد، ممکن است مقامات محلی دیگر درگیر شوند.

مزایای ثبت شرکت در لتونی

ادغام تجاری در لتونی با توجه به مزایای بالقوه زیر ممکن است امیدوار کننده باشد:

 • بخش های مالی به خوبی توسعه یافته، فناوری اطلاعات، حمل و نقل، گردشگری، بخش های املاک و مستغلات
 • مشوق های زیادی از جمله مالیات
 • حفاظت خوب از حقوق مالکیت معنوی
 • کارمندان محلی واجد شرایط

 

ثبت شرکت در لتونی

شرکت ها در لتونی

شرکت در لتونی یک شکل تجاری است که دارای ظرفیت و هویت قانونی جدا از بنیانگذاران آن است. سهامداران فقط به میزان سرمایه گذاری خود مسئول هستند و همچنین می توانند ساکن غیر لتونی باشند.

انواع شرکت ها در لتونی به شرح زیر است:

– شرکت با مسئولیت محدود (LLC/SIA)؛

– شرکت سهامی (JCS/AS)؛

– شرکت اروپایی (SE).

الزامات برای ادغام این اشکال تجاری از نظر حداقل سرمایه سهام و ساختار مدیریت متفاوت است. هر دو LLC و JCS ممکن است توسط یک یا چند سرمایه گذار، اشخاص حقیقی یا حقوقی، مقیم یا غیر مقیم تشکیل شوند.

تیم ما از نمایندگان تشکیل شرکت در لتونی می تواند جزئیات کاملی در مورد فرآیند ثبت شرکت و قوانین حاکم بر اشخاص حقوقی در این کشور به شما ارائه دهد.

اگر تصمیم به افتتاح شرکت در لتونی دارید و نیاز به کمک دارید، می توانید به تیم حرفه ای ما در این کشور اعتماد کنید.

مشارکت در لتونی

شراکت یک ساختار تجاری است که ممکن است برای دو یا چند سرمایه‌گذار مناسب باشد که اهداف تجاری مشابهی دارند و مایل به تقسیم سود و وظایف برای تجارت هستند. به همان شکلی که یک شرکت در نظر گرفته می شود، یک شخص حقوقی نیست، با این حال، هنوز ممکن است دارایی و دارایی را به نام خود و نه به نام مؤسسین آن داشته باشد.

دو نوع مشارکت در لتونی وجود دارد، مشارکت تضامنی (PS) و مشارکت محدود (KS). در شرکت تضامنی، همه اعضا به طور کامل در قبال تجارت مسئولیت دارند، در حالی که در شرکت محدود، حداقل یک عضو کاملاً مسئول است در حالی که سایرین فقط تا اندازه سرمایه گذاری خود مسئول هستند. ما می توانیم در طول مراحل ثبت شرکت در لتونی به شما کمک کنیم.

افراد خوداشتغال در لتونی

کارآفرینان همچنین می توانند به عنوان اشخاص حقیقی با مسئولیت در قبال کسب و کار خود در لتونی تجارت کنند. اینها تاجر انفرادی و فرد خوداشتغال هستند. این فرم‌های تجاری از سبک‌ترین الزامات گزارشگری بهره می‌برند و نیازی به ثبت ندارند مگر اینکه گردش مالی سالانه آنها از مقدار معینی بیشتر شود.

شرکت های خارجی می توانند از طریق نمایندگی یا از طریق شعبه حضور خود را در لتونی ایجاد کنند.

تشکیل شرکت آسان در لتونی

ثبت شرکت در لتونی تابع مجموعه ای از مراحل است. مراحل تشکیل شرکت به طور خلاصه در زیر توضیح داده شده است و یکی از کارشناسان ما می تواند در هر یک از این مراحل به شما کمک کند:

– انتخاب نوع مناسب شرکت: چهار نوع اصلی از نهادهای تجاری در لتونی وجود دارد:

تاجر انحصاری، شرکت با مسئولیت محدود (SIA)، شرکت سهامی (SA)، شعبه و دفتر نمایندگی. همه این اشکال کسب و کار ویژگی های خاص خود را دارند و با توجه به اندازه آنها برای مشاغل خاص مناسب هستند. کارشناسان تشکیل شرکت ما می توانند به شما در انتخاب نوع شخصیت حقوقی متناسب با نیاز شما کمک کنند.

– تنظیم اساسنامه: از نظر اسناد تشکیل دهنده، یک شرکت در لتونی به یادداشت انجمن (تصمیم برای تأسیس شرکت) و اساسنامه نیاز دارد – این موارد حاوی تمام جزئیات شرکت است.

– واریز سرمایه سهام: این مرحله همچنین شامل افتتاح حساب بانکی در لتونی است که این حداقل سرمایه سهام (با توجه به نوع شرکت) واریز می شود.

– ثبت شرکت در اداره ثبت شرکتها: مرحله آخر شامل ارسال کلیه مدارک مورد نیاز (اسناد تشکیل دهنده شرکت، مدارک شناسایی موسس، فرمها و غیره) به ثبت شرکتها می باشد.

نمایندگان ما می توانند به شما کمک کنند تا یک شرکت باز کنید حتی اگر نمی توانید همیشه در کشور حضور داشته باشید. ما می توانیم بخشی از مراحل را از طریق یک وکالتنامه خاص انجام دهیم.

پس از ثبت نام، شرکت‌ها می‌توانند فعالیت‌های تجاری خود را آغاز کنند و هر گونه فعالیت بعدی مانند استخدام کارمندان را انجام دهند – مرحله‌ای که طی آن نمایندگان ما همچنین می‌توانند با اطلاعات مرتبط به شما کمک کنند. بسته به زمینه کسب و کار انتخاب شده، ممکن است به برخی از مجوزها و مجوزهای خاص بخش مورد نیاز باشد. ما می توانیم به شما کمک کنیم برای این موارد درخواست دهید.

الزامات مدیریت شرکت، و همچنین الزامات حسابداری و حسابرسی، با توجه به نوع شرکت انتخاب شده متفاوت خواهد بود، با انواع ساده‌تر کسب و کار مانند تاجر انحصاری که الزامات کمتری دارند و شرکت سهامی مشمول الزامات دست و پا گیرتر است.

ثبت شرکت در لتونی پیچیده نیست، با این حال، برای یک روند ثبت سریع، می توانید روی ما حساب کنید.

سیستم مالیاتی ثبت شرکت در لتونی

 

اگر می خواهید یک شرکت در لتونی راه اندازی کنید، ممکن است لازم باشد از نکات برجسته مالیاتی بعدی که حوزه قضایی دارد آگاه باشید:

 • نرخ مالیات بر درآمد شرکتی (CIT) – 20٪ (فقط در صورت توزیع سود پرداخت می شود)
 • نرخ مالیات بر درآمد شخصی – 31٪
 • نرخ مالیات بر ارزش افزوده – 21٪
 • نرخ های مالیات تکلیفی – (1) عمومی برای افراد غیر مقیم: (1) سود سهام – 0٪، (2) بهره – 0٪، (2) حق امتیاز – 0٪، (2) برای افراد غیر مقیم در بهشت های مالیاتی: (i) ) سود سهام – 20٪، (ii) بهره – 20٪، (ii)
 • حق امتیاز – 20٪،
 • نرخ مالیات بر عایدی سرمایه – (i) شرکتی – برابر با نرخ استاندارد CIT، (ii) فردی – 20٪ است.

 

اگر قصد دارید یک شرکت در لتونی ایجاد کنید، متخصصان ما ممکن است شما را در این فرآیند راهنمایی کنند و متعاقباً از شرکت لتونی شما در طول فعالیت آن پشتیبانی کنند.

برای پیشنهادات و بحث های دقیق تر در این مورد با ما تماس بگیرید.

مجموعه اسناد ثبت شرکت در لتونی

سرمایه گذاری خارجی در لتونی

برترین سرمایه گذاری های مستقیم خارجی در لتونی در بخش های زیر است: خدمات و بخش مالی، خرده فروشی و عمده فروشی، املاک و مستغلات، تولید، کشاورزی، ساخت و ساز، حمل و نقل و همچنین خدمات حرفه ای و مشاوره و سایر فعالیت ها.

سرمایه‌گذاری در لتونی برای کارآفرینان خارجی آسان است، نه تنها به این دلیل که بازار و موقعیت مکانی آن‌ها دارای مزیت مهمی هستند، بلکه به این دلیل که این کشور قوانین خود را با قوانین اتحادیه اروپا هماهنگ کرده است.

یکی از نمایندگان ما می تواند اطلاعات دقیقی در مورد رژیم مشوق مالیاتی به شما ارائه دهد که درجه کاهش مناسبی را برای مالیات شرکت ها و مناطق آزاد ویژه در لتونی از جمله ریگا ارائه می دهد.

سرمایه‌گذاری‌های خارجی سهم مهمی از تولید ناخالص داخلی کشور را تشکیل می‌دهند، زیرا تعداد کارآفرینان خارج از کشور که در اینجا فعالیت می‌کنند توسط قوانین لتونی که به نفع آنهاست جذب می‌شوند.

طبق آمار اخیر:

– جریان سرمایه گذاری مستقیم خارجی (FDI) به 16.7 میلیارد دلار در سال 2020 افزایش یافت.

– تولید صنعتی بود که بیشترین سرمایه‌گذاری خارجی را بین سال‌های 2010 تا 2020 جذب کرد که به 1.9 میلیارد یورو رسید.

– بیشترین سرمایه گذاری ها از سوئد انجام شده است که در مجموع 16.4 درصد از سرمایه گذاری مستقیم خارجی را در سال 2020 به خود اختصاص داده است.

– در سال 2020 خدمات مالی و بیمه ای اکثر این سرمایه گذاری ها را با سهمیه 24 درصدی جذب کردند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه افتتاح یک کسب و کار در این کشور و قوانین اصلی مطابق با بخش تجاری انتخابی خود، با نمایندگان تشکیل شرکت ما در لتونی تماس بگیرید.

 

امروز با ما تماس بگیرید برای ثبت شرکت در لتونی

اولین قدم برای ثبت شرکت در لتونی ، ارزیابی وضعیت خاص خود شما است.

امروز با ما تماس بگیرید +989128598823 برای ارزیابی تا ببینید آیا واجد شرایط  هستید

منبع مفید

Call Us