, ,

ثبت شرکت در ایرلند

ثبت شرکت در ایرلند

ثبت شرکت در ایرلند

ثبت شرکت در ایرلند یک فرآیند کاملاً ساده و بدون درز است. یک خارجی می تواند یک شرکت محلی ایرلندی یا یک شرکت تابعه خارجی در ایرلند ایجاد کند. برای متقاضی بسیار مهم است که از روش های مناسب برای ثبت شرکت در ایرلند پیروی کند.
اجزای بسته:

مراحل ثبت شرکت در ایرلند

قابلیت اعمال در مالکیت خارجی در ایرلند

مدارک برای ثبت شرکت در ایرلند

ارتباط با مرجع نظارتی برای ثبت شرکت ایرلند.

ثبت شرکت در ایرلند – یک مرور کلی

ایرلند از سال 1973 بخشی از اتحادیه اروپا بوده است. این زمانی بود که بریتانیا معاهده حقوق اتحادیه اروپا را برای تبدیل شدن به بخشی از اتحادیه اروپا امضا کرد. این کشور از زمان عضویت در اتحادیه اروپا، قراردادهای دوجانبه مختلفی را با اتحادیه اروپا منعقد کرده است.

روند ثبت شرکت در ایرلند مشابه انگلستان است. چندین معاهدات برای فرآیند ثبت شرکت در ایرلند با بریتانیا منعقد شده است. از آنجایی که ایرلند بخشی از اتحادیه اروپا است، آزادی های متعددی وجود دارد که بر ساکنان ایرلند تأثیر می گذارد.

این آزادی ها عبارتند از: آزادی رفت و آمد افراد، آزادی جابجایی کالاها، آزادی جابجایی سرمایه و جابجایی خدمات. از این رو با توجه به این آزادی ها، تشکیل یک شرکت در ایرلند برای افراد در اتحادیه اروپا یک کار یکپارچه و در عین حال ساده است.

مرجع اصلی تنظیم مقررات برای ثبت شرکت در ایرلند چیست؟

مرجع اصلی نظارتی برای ثبت شرکت در ایرلند CRO (اداره ثبت شرکت ها) است. طبق CRO، انواع مختلفی از نهادها وجود دارد که تجارت را در ایرلند انجام می دهند. هر متقاضی باید مجوز مناسب را از CRO برای شروع فعالیت در ایرلند دریافت کند.

قانونی که ثبت شرکت در ایرلند را تنظیم می کند، قانون شرکت ها، 2014 است. تمام ویژگی های یک شرکت مانند مسئولیت محدود و نهاد مستقلی که یک شرکت از آن برخوردار است، تحت مقررات قانون فوق قرار دارد.
انواع نهادهای تحت ثبت شرکت در ایرلند چیست؟

قبل از هر چیز، متقاضی باید یک ساختار تجاری مناسب را برای ثبت شرکت در ایرلند انتخاب و انتخاب کند. اشکال مختلفی از شرکت ها وجود دارد که می توانند در ایرلند ثبت شوند. از این رو متقاضی ابتدا باید شکل مناسب ساختار تجاری را انتخاب کند.

انواع نهادهای موجود در ایرلند به شرح زیر است:

انواع نهادهای تحت ثبت شرکت در ایرلند چیست؟

شرکت محدود

هر شکلی از نهاد که با مقدار محدود سهام تشکیل شود، شرکت با مسئولیت محدود شناخته می شود. در صورتی که شرکت دارای مسئولیت محدود باشد، سهامداران شرکت شخصاً در قبال بدهی های شرکت مسئولیتی ندارند. از این رو این مسئولیت فقط نسبت به مقدار مشخصی از سهام پرداخت نشده است که در اختیار سهامداران شرکت است. انواع شرکت های محدود موجود در ایرلند به شرح زیر است:

شرکت سهامی خاص (شرکت با مسئولیت محدود)

در اینجا چنین شکلی از شرکت حداکثر تعداد اعضا را دارد. حداکثر تعداد اعضا یا سهامداران برای تشکیل این شرکت 149 نفر می باشد. مسئولیت اعضای این شرکت فقط محدود به مقدار معینی از سرمایه پرداخت

نشده سهامداران شرکت می باشد. یک شرکت با مسئولیت محدود در صورت تمایل به فعالیت می تواند تنها یک مدیر داشته باشد. اهداف چنین شرکتی باید در تفاهم نامه انجمن (MOA) موجود باشد. بخش 14 قانون شرکت ها، 2014 در مورد این شکل از شرکت صحبت می کند.

شرکت فعالیت تعیین شده (DAC) محدود شده توسط سهام – چنین فعالیت های شرکت باید انجام شود و در بند اشیاء که تحت MOA است ذکر شود. بخش 16 قانون شرکت ها، 2014 به DAC اشاره دارد.

مسئولیت DAC فقط به مقدار خاصی از سرمایه پرداخت نشده محدود می شود.
DAC محدود با ضمانت – تعهدات اعضا نسبت به سهامی که دارند پرداخت نشده است و ثانیاً مبلغی که تعهد کرده اند در صورت انحلال در دارایی های شرکت مشارکت کنند. چنین شرکتی برای انجام وظایف

شرکت باید حداقل دو مدیر داشته باشد.
CLG (شرکت محدود شده توسط گارانتی) – در چنین شرکتی مسئولیت اعضا به میزان سهم مورد نیاز برای شرکت است.

شرکت سهامی عام – چنین شرکتی مجاز است سهام خود را در هر بورس اوراق بهادار شناخته شده عرضه کند. حداقل سرمایه لازم برای تشکیل شرکت سهامی عام 25000 یورو می باشد.

شرکت تک عضوی- چنین شرکتی تنها توسط یک عضو تحت قانون شرکت ها، 2014 تشکیل می شود.

شرکت نامحدود

برای یک شرکت نامحدود، مسئولیت سهامداران یا اعضا نامحدود است.

ثبت شرکت در ایرلند

مزایای ثبت شرکت در ایرلند

مزایای زیر وجود دارد برای

سهولت در ثبت نام

هر متقاضی که برای فرآیند ثبت شرکت در ایرلند اقدام می کند، می تواند از مزایای مختلفی که توسط CRO ارائه می شود، استفاده کند. فرآیند تأسیس یا تشکیل یک شرکت در ایرلند یکپارچه و ساده است.
عضو اتحادیه اروپا

ایرلند بخشی از اتحادیه اروپا است. این امر انجام تجارت در کشور را آسان می کند. شهروندان اتحادیه اروپا می توانند مقدار مشخصی از مزایای انجام تجارت در ایرلند را تضمین کنند.

محیط کسب و کار معتبر و پویا

دوبلین پایتخت مالی و فناوری ایرلند است. فرصت های زیادی برای رشد و شکوفایی شرکت ها در دوبلین وجود دارد.

جدای از این، شهرهای دیگری نیز وجود دارد که متقاضی می تواند در آنها سرمایه گذاری کند. از جمله شهرهایی می توان به کورک اشاره کرد که یک مرکز تجاری برجسته در ایرلند است. منطقه ایرلند شمالی متعلق به انگلستان است. جمهوری ایرلند متعلق به ایرلند است. از این رو فرآیند انجام معاملات بین این دو آسان است

معیارهای واجد شرایط بودن برای ثبت شرکت در ایرلند

معیار زیر برای هر شرکتی که در ایرلند ثبت شده است کافی است:

معیارهای واجد شرایط بودن برای ثبت شرکت در ایرلند

نام شرکت- فرآیند و روشی آنلاین برای رزرو نام شرکت وجود دارد. اول از همه، متقاضی باید اطمینان حاصل کند که نام شرکت مطابق با الزامات قانون شرکت‌ها، 2014 محفوظ است. برای این کار، شرکت باید به فهرست جستجو برای در دسترس بودن نام نگاه کند.

مالکیت سودمند – طبق قانون اتحادیه اروپا، ماده 30 (1) در مورد دستورالعمل مبارزه با پولشویی صحبت می کند تا اطمینان حاصل شود که همه کشورهای اتحادیه اروپا از الزامات این دستورالعمل پیروی می کنند. با

توجه به بخشنامه‌ها، کلیه شرکت‌هایی که مالک ذی‌نفع دارند، قرار است آن را در اداره ثبت مالکیت منفعت شرکت‌ها و انجمن‌های صنعتی و تأمین‌کننده ثبت کنند. این انجمن یا مؤسسه ای که در ایرلند تشکیل شده است، ثبت کننده مالکیت سودمند است.

محل ثبت شده کسب و کار – برای کلیه اشکال مکاتبات، شرکت باید یک محل فیزیکی تجاری داشته باشد. این شرکت همچنین می تواند یک دفتر ثبت شده تحت مراقبت یک نماینده مجاز داشته باشد. طبق بخش 51 قانون شرکت ها، 2014، تمام اسنادی که توسط CRO به دفتر ثبت شده ارسال می شوند باید به عنوان ارسال به دفتر تلقی شوند.

فعالیت در ایالت- شرکتی که در ایرلند تشکیل شده است باید هر شکلی از فعالیت را که توسط دولت تنظیم می شود انجام دهد.

مسئولین شرکت: شرکت باید برای رعایت الزامات قانون شرکتها، 1393، ثبت نام افسران داشته باشد. هر شرکت باید حداقل یک منشی شرکت و دو مدیر داشته باشد. مدیر باید بالای 18 سال سن داشته باشد و

ساکن یکی از اعضای منطقه اقتصادی اروپا باشد.

مراحل ثبت شرکت در ایرلند

ثبت: سه نوع ثبت وجود دارد که متقاضی می تواند برای فرآیند ثبت شرکت در ایرلند از آنها استفاده کند. طرح‌های مربوط به ثبت شرکت در ایرلند به شرح زیر است:

ثبت نام معمولی – معمولاً زمان ثبت نام عادی حدود 15 روز کاری است. با این حال تضمین خط زمانی مشخص نیست.
ثبت نام Fé Phráinn- این نوع ثبت نام ظرف 10 روز پس از ارسال درخواست انجام می شود.
ثبت نام آنلاین A1- این نوع ثبت نام به سیستم سریع مربوط به ثبت نام معروف است و معمولاً 5 روز کاری یا روز کاری طول می کشد.

ابتدا متقاضی باید نحوه و روش ثبت نام را انتخاب کند.

رزرو نام شرکت- چنین خدماتی به متقاضی این امکان را می دهد که نام شرکت را رزرو کند. چنین فرآیندی در وب سایت زیر وجود دارد .

هنگامی که متقاضی می خواهد در سیستم هسته ثبت نام کند، این ثبت نام رایگان است. یک درخواست برای رزرو نام شرکت 25.00 یورو می باشد.

با این حال چنین نامی را می توان برای مدت 28 روز رزرو کرد. هزینه درخواست برای رزرو نام برای ثبت شرکت در ایرلند می تواند از طریق سیستم از طریق اعتبار یا از طریق حساب آنلاین انجام شود.

مدارک شرکت را ارسال کنید- متقاضی باید از ارسال مدارک شرکت به CRO به همراه هزینه درخواست اطمینان حاصل کند. فرم A1 به همراه اساسنامه شرکت باید ارائه شود. یک شرکت سهامی خاص با سهام (شرکت با مسئولیت محدود) تنها یک سند دارد که MOA است.

اساسنامه حاوی اطلاعات مربوط به اساسنامه شرکت خواهد بود. در فرم A1، شرکت باید اسناد مربوط به شرکت را ارائه کند که شامل نام شرکت و سایر اطلاعات مربوط به فعالیت هایی است که توسط تجارت شرکت انجام می شود. با این کار باید اظهارنامه نیز توسط شرکت ارائه شود.

الزامات پس از ثبت نام – اگر شرکت هر یک از مشاغل خود را تغییر داده است، باید به CRO اطلاع داده شود.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در ایرلند

فرم A1

اساسنامه و اساسنامه

اساسنامه شرکت

نشانی محل سکونت مدارک مدیران شرکت

نامه یا وضعیت شرکت

مدرک شناسایی مدیر.

فرم را پر کنید

پاسخ تماس بگیرید

ارسال سند

پیگیری پیشرفت

کالاهای تحویلی را دریافت کنید

ثبت شرکت در ایرلند

سوالات متداول

تفاوت در رویه های ثبت شرکت در انگلستان و ایرلند چیست؟

برخی از اشکال تفاوت بین شرکت های ثبت شده در بریتانیا و ایرلند وجود دارد. انواع مختلف شرکت های ثبت شده در مقایسه با شرکت های بریتانیا در ایرلند بیشتر است.

قوانین حاکم بر نام کسب و کار برای ثبت شرکت در ایرلند چیست؟

نام کسب و کار باید مطابق با الزامات شرکت هایی باشد که در ایرلند ثبت شده اند. نام باید منحصر به فرد باشد و ناقض قوانین علامت تجاری نباشد. تحت نام تجاری یک شرکت، تجارت می تواند انجام شود. شعب

مختلف می توانند تحت نام تجاری شرکت فعالیت کنند.

مراحل ثبت شرکت چگونه است؟

یک روش رسمی برای ثبت شرکت وجود دارد. چنین رویه ای باید مطابق با الزامات قانون شرکت باشد. فرم A1 باید به مرجع نظارتی تعیین شده ارسال شود.

اگر نام شرکت را رزرو کنم آیا تحت قوانین قانون علائم تجاری محافظت می شود؟

بدون رزرو یک شرکت از آن تحت قوانین مربوط به قانون علامت تجاری محافظت نمی کند. رزرو نام شرکت فقط برای مدت 28 روز نامی را در نظر می گیرد که توسط شرکت انتخاب شود.

مدت زمان تاسیس یک شرکت چقدر است؟

معمولاً دوره زمانی برای ثبت یک شرکت در ایرلند به نوع خدمات مورد استفاده برای ثبت شرکت در ایرلند بستگی دارد.

ثبت شرکت در دانمارک