, ,

ثبت شرکت در المان

ثبت شرکت در المان

ثبت شرکت در المان

ثبت شرکت در المان که یکی از جذاب ترین کشورهای اروپایی برای سرمایه گذاری خارجی است. موقعیت مرکزی، دسترسی آسان به سایر بازارهای اتحادیه اروپا و زیرساخت خوب و نیروی کار بسیار ماهر آن را برای سرمایه گذاری در چندین زمینه تجاری توصیه می کند. یکی از بخش‌هایی که به‌ویژه برجسته است، تحقیق و توسعه است، اما فرصت‌های سرمایه‌گذاری فراوان است، به‌ویژه در شهرهایی مانند برلین.

ثبت شرکت در المان به عنوان قطب تجاری در اتحادیه اروپا در نظر گرفته می شود.

این کشور از سال 1958 با امضای توافقنامه الحاق بخشی از اتحادیه اروپا (EU) است. این کشور به عنوان قطب اصلی و نیروگاه در اتحادیه اروپا در نظر گرفته می شود. ثبت شرکت در المان در صنایع مختلفی وجود دارد که فعالیت های مربوط به تولید و تولید منابع را انجام می دهند. همه این مزایا باعث جذب سرمایه گذاران برای انجام ثبت شرکت در آلمان می شود.

مراحل ثبت شرکت در آلمان

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در آلمان

ارتباط با مقامات نظارتی مربوطه برای تشکیل شرکت در آلمان

امروز با ما تماس بگیرید +989128598823 برای ارزیابی اقامت المان از طریق ثبت شرکت

ثبت شرکت در آلمان – مروری

آلمان به عنوان بزرگترین قدرت اقتصادی در اتحادیه اروپا در نظر گرفته می شود. به دلیل حمایت و ابتکارات دولت برای شرکت های کوچک و متوسط ​​(SMEs)، پیشرفت های قابل توجهی در سرزمین اصلی آلمان رخ داده است. SMEها همچنین با نام دیگری به نام “Mittlestand” شناخته می شوند. دولت مزایا و مشوق های مختلفی را برای این شرکت ها ارائه می دهد تا به درستی فعالیت کنند.

دولت در آلمان از ارائه آموزش برای همه مشاغل برای انجام انواع مختلف فعالیت ها حمایت می کند. SMEها در آلمان به عنوان ستون فقرات اقتصاد در نظر گرفته می شوند. ثبت شرکت در آلمان برای کارآفرینان و سرمایه گذاران امکان پذیر است زیرا اقتصاد ارائه شده برای تجارت مناسب است. پاسپورت آلمانی یکی از قوی ترین پاسپورت های دنیاست. از این رو سرمایه گذاران می خواهند روند ثبت شرکت در آلمان را در نظر بگیرند.

ثبت شرکت در المان

انواع ساختارهای تجاری برای ثبت شرکت در آلمان

قبل از ثبت شرکت در آلمان، بسیار مهم است که ابتدا نوع ساختار تجاری مورد استفاده برای ثبت شرکت را در نظر بگیرید. انواع ساختارهای تجاری موجود در آلمان به شرح زیر است:
انواع ساختارهای تجاری برای ثبت شرکت در آلمان

شراکت

رایج ترین نوع شراکت در آلمان عبارتند از GbR (Gesellschaft bürgerlichen Rechts)، oHG (Offene Handelsgesellschaft)، KG (Kommanditgesellschaft) و GmbH & Co. KG. هیچ شکلی از سرمایه سهام که برای این شکل از نهاد مورد نیاز است وجود ندارد. مسئولیت یک شریک در این شکل از نهاد نامحدود است.

شرکت ها

شرکت ها شرکت های ثبت شده ای هستند که پسوند GmbH (Gesellschaft mit beschränkter Haftung) دارند. در این شکل ثبت شرکت در المان حداقل سرمایه 25000 یورو می باشد.

برای این شکل از ثبت شرکت در المان موجودیت باید بیش از یک شریک وجود داشته باشد. شرکای شرکت دارای مسئولیت محدود می باشند. یک فرد این نوع نهاد را برای ثبت شرکت در آلمان انتخاب می کند زیرا این رایج ترین نوع ساختار مورد استفاده است.

Unternehmergesellschaft haftungsbeschränkt- شرکت کارآفرینی با مسئولیت محدود

حداقل سرمایه پرداخت شده برای این شکل از نهاد 1 یورو است. برای بنیانگذاران این نوع سازمان وضعیت با مسئولیت محدود وجود دارد.
Aktiengesellschaft- Stock Corporation

این شکل از نهاد با یک شرکت سهامی عام بزرگ قابل مقایسه است. حداقل سرمایه مورد نیاز 50000 یورو است. چنین سهامی را می توان در بازار سهام معامله کرد.
Kommanditgesellschaft auf Aktien- مشارکت با سهام محدود

برای راه اندازی این شکل از سازمان باید دو یا چند شریک وجود داشته باشد. یکی از تعهدات شریک محدود است و یکی از شرکا به عنوان شریک عام عمل می کند. مسئولیت شریک ضامن نامحدود است. حداقل سرمایه مورد نیاز 50000 یورو است.

مزایای ثبت شرکت در آلمان

مزایای ثبت شرکت در آلمان به شرح زیر است:

شفافیت ثبت شرکت در المان

آلمان شفاف ترین کشورهای جهان در زمینه تجارت است. سرمایه گذارانی که برای ثبت شرکت در آلمان اقدام می کنند، ثبت شرکت را کاملاً ساده می دانند. بعلاوه، حمایت های دولتی زیادی از شرکت های مختلف در آلمان ارائه می شود.

زیر ساخت ثبت شرکت در المان

امکانات زیرساختی کلاس جهانی در آلمان ارائه می شود. یک سیستم مخابراتی پیشرفته در آلمان وجود دارد. جدای از این، امکانات حمل و نقل پرسرعت به شکل راه آهن و سایر اشکال زیرساختی در آلمان وجود دارد.

فساد کمتر

آلمان به عنوان یکی از کمترین فساد در جهان شناخته می شود. بر اساس شاخص شفافیت سال 2018، آلمان از نظر میزان کمتر فساد در رده بیست کشور برتر جهان قرار دارد.

عدم کنترل ارز برای سرمایه گذاری خارجی

هیچ گونه کنترل مبادله ای برای فرصت های سرمایه گذاری خارجی وجود ندارد. به همین دلیل شرکت ها و سازمان های خارجی مجاز به سرمایه گذاری در آلمان هستند.

معیارهای واجد شرایط بودن برای ثبت شرکت در آلمان

برای ثبت شرکت در آلمان باید معیار زیر کافی باشد:

معیارهای واجد شرایط بودن برای ثبت شرکت در آلمان

حداقل سرمایه ثبت شرکت در المان

برای فرآیند ثبت شرکت در آلمان، نوع ساختار به سرمایه مورد نیاز بستگی دارد. معمولا یک متقاضی باید ساختار را بر اساس حداقل سرمایه مورد نیاز انتخاب کند. حداقل سرمایه مورد نیاز 25000 یورو می باشد. با این حال، برخی از مشاغل وجود دارند که حداقل سرمایه آنها 1 یورو است.
ساختار تجارت

متقاضی باید ساختار تجاری مربوطه را برای ثبت شرکت در آلمان انتخاب کند. برای این کار متقاضی باید الزامات کسب و کار فوق را تجزیه و تحلیل کند و آن را با سایر مشاغل مقایسه کند.

برای ثبت شرکت در آلمان باید مراحل زیر در نظر گرفته شود:

ساختار ثبت شرکت در المان را انتخاب کنید

ساختارهای تجاری مختلفی در آلمان وجود دارد. ساختار کسب و کار مناسب باید ابتدا توسط متقاضی انتخاب شود. معمولاً متقاضیانی که برای نهاد GmbH می روند باید 25000 یورو داشته باشند. با این حال، ساختارهای تجاری دیگری در آلمان وجود دارد که به سرمایه کمتری نیاز دارند.

ثبت شرکت در المان و انتخاب اسم

در مرحله بعد متقاضی باید نام مناسبی را برای شرکت انتخاب کند. متقاضی باید در ثبت تجاری (Handelsregister) بررسی کند که آیا نام شرکت قبلاً گرفته شده است یا خیر.
اشیاء کسب و کار (Unternehmensgegenstand)

در مرحله بعد، متقاضی باید در ثبت تجاری برای اشیاء تجارت جستجو کند. چنین اشیایی باید به طور خاص در برنامه ذکر شوند.

درخواست ثبت شرکت در المان به اتاق بازرگانی (IHK)

پس از ثبت اشیاء کسب و کار، متقاضی باید برای ثبت نام و اشیاء به اتاق بازرگانی آلمان مراجعه کند. برای انجام این مرحله هیچ هزینه ای نیاز نیست. همچنین در این مرحله متقاضی باید برای ثبت شرکت به دفتر اسناد رسمی مراجعه کند.

تهیه پیش نویس اساسنامه ثبت شرکت در المان

در مرحله بعد، متقاضی اساسنامه شرکت را تنظیم می کرد. برای این کار متقاضی می تواند از نسخه قالب معمولی یا نسخه سفارشی استفاده کند. پس از انجام این کار، متقاضی باید مدارک مورد نیاز برای دفتر اسناد رسمی را نیز دریافت کند.

به دفتر اسناد رسمی بروید

همه افراد ذینفع باید به دفتر اسناد رسمی مراجعه کنند. با این حال، سردفتر باید صلاحیت اعطایی را برای انجام الزامات ثبت شرکت داشته باشد. دفاتر اسناد رسمی مختلفی در آلمان حضور دارند. بنابراین سردفتر مربوط باید وجود شرکت را تأیید کند. مدیران شرکت مانند سهامداران و مدیران عامل باید اطلاعات ارائه دهند. اگر فرد مدیر عامل است، مطمئن شوید که فرد دارای گذرنامه و ویزاهای مورد نیاز است. اجازه اقامت یا ویزا برای فرد مورد نیاز است زیرا این فرآیند مستلزم ورود چندگانه به آلمان است.

ثبت شرکت در المان

حساب بانکی شرکت

دفتر اسناد رسمی در آلمان دارای انواع مختلفی از حوزه های قضایی است. برخی از دفاتر اسناد رسمی در مورد بانک بسیار خاص هستند. از این رو یافتن بانکی که در لیست بانک های پذیرفته شده وجود داشته باشد بسیار مهم است. برای فرآیند ثبت شرکت در آلمان، متقاضی باید یک بانک مناسب را جستجو کند.
سپرده گذاری سرمایه در حساب بانکی (Stammkapital)

پس از افتتاح حساب بانکی، متقاضی باید میزان سرمایه مورد نیاز برای فرآیند تشکیل شرکت را واریز کند. متقاضی می تواند شماره Stammkapital را برای مرجع قرار دهد. پس از تکمیل، متقاضی ثبت شرکت در آلمان از ارائه فیش واریزی به دفتر اسناد رسمی اطمینان حاصل می کند.
پرداخت به دفتر اسناد رسمی

متقاضی ثبت شرکت در المان باید مبلغ را به دفتر اسناد رسمی پرداخت کند. همچنین باید فاکتور Handelsregister را پرداخت کنید. این امر باید توسط متقاضی انجام شود. اما اگر سردفتر قبلاً مرحله را انجام داده باشد، این مرحله الزامی نیست.
پس از ثبت شرکت، دفتر اسناد رسمی به متقاضی اطلاع خواهد داد

پس از ثبت شرکت در المان ، سردفتر اخطاریه ارائه می کند. شرکت های ثبت شده را نیز می توان در www.unternehmensregister.de مشاهده کرد.

پیامدهای مالیاتی ثبت شرکت در المان

اگر یک شرکت خارجی هستید، باید مالیات داخلی در آلمان بپردازید. همراه با این، مالیات بین المللی ممکن است برای معاملات خاص قابل پرداخت باشد. برای جلوگیری از دردسر، می توانید با یک متخصص مالیات مشورت کنید. مشاور مالیاتی ابتدا با پر کردن پرسشنامه Fragebogen zur steuerlichen Erfassung به شما در تعیین نوع مالیات مورد نیاز برای پرداخت کمک می کند. ثبت نام در سازمان مالیاتی مربوطه الزامی است.

ارائه ثبت نام تجاری ثبت شرکت در المان

در مرحله بعد، متقاضی باید ثبت تجارت را به اداره تجارت ارائه کند. ثبت تجارت به عنوان Gewerbeanmeldung نیز نامیده می شود. اگر کسب و کار در مراکزی مانند برلین راه اندازی شود، می توان از زبان انگلیسی به عنوان زبان استفاده کرد.

شماره شناسنامه مالیاتی ثبت شرکت در المان

پس از ارسال درخواست، متقاضی شناسه مالیاتی از اداره مالیات (Finanzamt) دریافت می کند. چنین الزامی باید مطابق با الزامات فاکتورها انجام شود.
بیمه مطمئن

اگر فرد غیر مقیم باشد، تضمین بیمه برای کسب و کار و همچنین کارکنان بسیار مهم است.

شرایط لازم برای ثبت شرکت در آلمان

راه اندازی یک کسب و کار فقط به ثبت شرکت ختم نمی شود. انطباق های مداوم مختلفی وجود دارد که متقاضی باید آنها را دنبال کند تا شرکت را به طور یکپارچه اداره کند.

برای ثبت شرکت در آلمان رعایت موارد زیر الزامی است:

حساب‌های سالانه – جلسات سهامداران باید حداقل یک بار در سال برای تصمیم‌گیری درباره حساب‌های سالانه شرکت برگزار شود.

جلسات هیئت مدیره – در صورتی که در اساسنامه شرکت قید شده باشد بستگی دارد.

اظهارنامه مالیاتی – اظهارنامه مالیاتی باید حداقل سالی یک بار نزد مقامات مالیاتی ذیصلاح تسلیم شود.

مالیات بر درآمد شرکتی – همه شرکت ها در آلمان مشمول مالیات بر شرکت (Körperschaftsteuer) و مالیات تجارت (Gewerbesteuer) هستند که توسط شهرداری های محلی از شرکت اخذ می شود. مالیات

شرکتی با نرخ 15.825٪ محاسبه می شود.

مالیات بر ارزش افزوده قابل اعمال 19٪ است.

طبق قانون تجارت آلمان، شرکت باید حساب های سالانه خود را با روزنامه فدرال آلمان (Bundesanzeiger) تشکیل دهد. صورتهای مالی سالانه باید حسابرسی شود.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در آلمان

مدارک زیر برای ثبت شرکت در آلمان مورد نیاز است:

درخواست ثبت نام

اساسنامه محضری (AOA)

سندی که ساختار هیئت مدیره را نشان می دهد

گواهی دال بر واریز سرمایه

ویزای مدیران در مورد مقیم خارجی

آدرس دفتر ثبت شده کسب و کار

اطلاعات مربوط به سهامداران و مدیران

هر گونه اطلاعات دیگری که توسط سردفتر درخواست شود.

فرم را پر کنید

پاسخ تماس بگیرید

ارسال سند

پیگیری پیشرفت

کالاهای تحویلی را دریافت کنید

سوالات متداول

ثبت شرکت در المان

آیا یک شهروند خارجی می تواند در یک شرکت آلمانی مدیر شود؟

بله، یک شهروند خارجی می تواند مدیر یک شرکت آلمانی باشد. برای جلوگیری از هرگونه تاخیر، شهروند خارجی باید ویزای مناسب را تضمین کند.

حداقل سرمایه مورد نیاز برای ثبت شرکت در المان یک GmbH چقدر است؟

حداقل سرمایه مورد نیاز برای GmbH 25000 یورو است.

هزینه تقریبی برای ثبت شرکت در المان چقدر است؟

هزینه تشکیل شرکت بستکی به نوع ان دارد متغیر است.
آیا هزینه های مربوط به ثبت نام وجود دارد؟

بله، برخی از انواع هزینه های ثبت و همچنین هزینه های اسناد رسمی برای شرکت اعمال می شود. این تقریباً 500 یورو هزینه دارد.

قانون ثبت شرکت در آلمان چیست؟

قانون ثبت شرکت در آلمان قانون تجارت آلمان است.

آیا من نیاز به داشتن یک آدرس فیزیکی ثبت شده در آلمان دارم؟

بله، متقاضیانی که برای ثبت شرکت در آلمان اقدام می‌کنند، باید آدرس فیزیکی و مکانی برای انجام امور تجاری داشته باشند.

آیا می توانم نام شرکت خود را رزرو کنم؟

بله، قبل از هر چیز متقاضی باید نام شرکت را تحت ثبت تجارت آلمان ثبت کند. این فرآیند برای اطلاع از عدم وجود تضاد در رابطه با نام شرکت انجام می شود.

چه مدت طول می کشد تا یک شرکت در آلمان ثبت شود؟

روند ثبت شرکت در آلمان معمولاً حدود دو تا سه هفته طول می کشد.

ثبت شرکت در المان شامل چندین مرحله اساسی است که به تهیه مدارک شرکت و ثبت مؤثر آن نزد مقامات آلمانی اشاره دارد.

از جمله اقدامات اولیه برای راه اندازی شرکت در آلمان می توان به تنظیم اساسنامه و کلیه مدارک مورد نیاز دیگر از قبیل نمونه امضاها، مجموعه ای از کپی پاسپورت و فرم های مخصوص اداره ثبت شرکت اشاره کرد.

سرمایه گذاران باید به طور رسمی بخشی از اسناد را در مقابل دفتر اسناد رسمی در آلمان امضا کنند.

ثبت شرکت در المان همچنین به یافتن دفتر ثبت شده، افتتاح حساب بانکی و استخدام حسابدار محلی برای شرکت اشاره دارد.

برای کار به عنوان فریلنسر یا ثبت شرکت در المان بعنوان تاجر انفرادی در آلمان ، ممکن است نیاز به اجازه اقامت داشته باشید.

 

ثبت شرکت در المان

 

برای کسب اطلاعات بیشتر ، درباره ثبت شرکت در المان و راهنمای ما در مورد ویزای آلمان و گرفتن اجازه کار آلمان را بخوانید.

چگونه می توان اطلاعات مربوط به یک شرکت را تغییر داد؟

هنگامی که کارآفرینان نیاز به ایجاد تغییر در تجارت یا فعالیت های تجاری دارند، می توانند این کار را از طریق یک نقطه تماس انجام دهند. هنگامی که کسب و کار عملیات خود را تغییر می دهد یا محل شعبه در آلمان را تغییر می دهد، تغییرات باید ثبت شوند.

صاحبان شرکت ها همچنین باید از هرگونه تغییری که شامل گسترش فعالیت های تجاری (علاوه بر تغییر فعالیت های اولیه)، تغییر در نام شرکت ها، تغییراتی که در سلسله مراتب مدیریتی یک شرکت ثبت شده در ثبت تجاری رخ می دهد، اطلاع دهند.

و همچنین تغییرات در اطلاعات عمومی در مورد مدیران شرکت. هزینه ای برای تغییرات ثبت شده جدید اعمال می شود. در صورت تمایل به لغو ثبت شرکت یا توقف فعالیت یک شخص حقوقی، یکی از نمایندگان ما می تواند به شما کمک کند.

سرمایه گذاری خارجی در آلمان

آلمان کشوری است که از سرمایه گذاران خارجی استقبال می کند و دولت از طرح هایی که مشاغل جدید ایجاد می کنند مورد حمایت قرار میدهد.

قانون تجارت خارجی شرایط اصلی ورود کارآفرینان خارجی به بازار را مشخص می کند. محدودیت های کمی وجود دارد، به عنوان مثال در زمینه هایی مانند دفاع و حفظ نظم عمومی الزاماتی وجود دارد.

سرمایه گذاران خارجی در آلمان از حقوق یکسانی برای افتتاح شرکت، درخواست مجوزها و مجوزهای خاص، درخواست مجوزهای ساختمانی و همچنین دریافت مشوق های سرمایه گذاری برخوردارند. تشکیل شرکت در آلمان یک فرآیند ساده است، با این حال، برخی از سرمایه گذاران ممکن است متوجه شوند که این زبان یک مانع است.