پرش به محتوا

ثبت شرکت در ابوظبی

ثبت شرکت در ابوظبی

ثبت شرکت در ابوظبی

ثبت شرکت در ابوظبی

ابوظبی یکی از پیشرفته ترین شهرهای خاورمیانه است. از نظر وسعت جغرافیایی، این شهر پس از دبی دومین شهر بزرگ است. با توجه به وجود مناطق آزاد تجاری و فرصت های سرمایه گذاری در این شهر، شرکت های بیشتری در حال راه اندازی کسب و کار خود هستند.

از این رو سرمایه گذاران می خواهند برای ثبت شرکت در ابوظبی اقدام کنند. انجام تجارت در ابوظبی کاملاً ساده است. اما رعایت قوانین محلی برای انجام امور تجاری در این شهر الزامی است.

اجزای بسته:

مراحل ثبت شرکت در ابوظبی

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در ابوظبی

ارتباط با مرجع نظارتی مربوطه برای ثبت شرکت

پشتیبانی سرتاسری

امروز با ما تماس بگیرید +989128598823 برای ارزیابی

ثبت شرکت در ابوظبی – مروری

ابوظبی بعد از دبی دومین شهر بزرگ خاورمیانه است. رقابت دائمی بین شهرهای فوق وجود دارد. از این رو فرصت های بسیار زیادی برای یک کسب و کار وجود دارد تا خود را ایجاد کند. بسیاری از شرکت ها ترجیح می دهند برای فرآیند تشکیل شرکت در ابوظبی بروند. این به دلیل مزایای مالیاتی است که یک تجارت می تواند تضمین کند.

بسیاری از سرمایه گذاران خارجی به دلیل اشکال مختلف مزایای مربوط به سرمایه گذاری و ساختار، برای ثبت شرکت در ابوظبی اقدام می کنند.

وقتی یک شرکت در ابوظبی تشکیل می شود، نمی تواند 100٪ مالکیت خارجی داشته باشد. الزامی برای انتصاب یک تبعه ابوظبی برای داشتن 51 درصد مالکیت در شرکت وجود دارد. این ملیت می تواند یک شهروند محلی امارات متحده عربی نیز باشد که در امارات اقامت دارد. اشکال مختلفی از مناطق آزاد تجاری در کشور وجود دارد که به سرمایه گذاران اجازه می دهد تا اشکال مختلفی از فرصت ها را در نظر بگیرند.

در تمام بخش‌ها، شرکت‌ها می‌توانند به طور کامل تحت مالکیت یک نهاد خارجی باشند. با این حال، هنگامی که صحبت از میزان مشخصی از سهام و کنترل می شود، باید یک تبعه ابوظبی برای انجام فعالیت های تجاری تعیین شود.

بیش از 8 منطقه آزاد تجاری در ابوظبی وجود دارد. بنابراین یک سرمایه گذار خارجی حداکثر سود را از روند ثبت شرکت در ابوظبی خواهد داشت.

جدای از این، اشکال مختلفی از مشوق های مالیاتی وجود دارد که حداکثر مزایا را برای متقاضیان ثبت شرکت در ابوظبی فراهم می کند.

مزایای ثبت شرکت در ابوظبی

مزایای تشکیل شرکت در ابوظبی به شرح زیر است:

انواع مختلف ساختارهای تجاری ثبت شرکت در ابوظبی

اشکال مختلفی از ساختارهای تجاری وجود دارد که می توانند در ابوظبی برای فرآیند ثبت شرکت مورد استفاده قرار گیرند. از این رو یک خارجی گزینه های مختلفی برای فرآیند ثبت شرکت دارد.
مناطق آزاد

بیش از 8 منطقه آزاد در ابوظبی برای تجارت وجود دارد. از این رو سرمایه گذار می تواند یکی از این مناطق آزاد را برای انجام تجارت در ابوظبی انتخاب کند. یک شرکت منطقه آزاد جداگانه نیز می تواند در ابوظبی ایجاد شود.

سیستم یکپارچه حقوقی

سیستم حقوقی ابوظبی به دلیل مداخله متوالی دولت تغییر کرده است. جدای از این، عوامل دیگری نیز وجود دارد که به توسعه نظام حقوقی کمک می کند. این افزایش تعداد شرکت های حقوقی بریتانیا و آمریکا است که در ابوظبی تجارت می کنند. دولت ابوظبی به چنین شرکت هایی پاسخ مثبت داده و قانون را تغییر داده تا آن را به یک سیستم واحد تبدیل کند.

توسعه بخش گردشگری

در خاورمیانه، ابوظبی یکی از بزرگترین درآمدها را فقط از طریق گردشگری دارد. ابوظبی به عنوان یک مرکز جهانی و یک مرکز مالی بین المللی برای فعالیت شرکت های مختلف عمل می کند.

مقاصد زیادی در اینجا وجود دارد که گردشگری را به خود جذب می کند. در سال 2022، ابوظبی فیفا را برگزار می کند که شرکت های بیشتری را برای سرمایه گذاری در ابوظبی جذب می کند. با توجه به تمام دلایل فوق، شرکت ها می خواهند به دنبال تنوع بخشیدن به تجارت خود باشند.

مزایای مالیاتی ثبت شرکت در ابوظبی

ابوظبی یک مکان عالی برای شرکت ها برای کاهش مالیات در سراسر جهان است، زیرا امارات متحده عربی هیچ گونه مالیاتی را اعمال نمی کند. این مالیات شامل مالیات جهانی، مالیات شخصی، مالیات تکلیفی، مالیات شرکتی و هر نوع مالیات بر ارزش افزوده خواهد بود.

تنها شرکت هایی که ملزم به پرداخت مالیات در ابوظبی هستند، شرکت های نفت و گاز خواهند بود. ابوظبی از انواع قراردادهای مالیات مضاعف با سایر کشورها برخوردار است.

ساختارهای تجاری واجد شرایط برای ثبت شرکت در ابوظبی

ساختارهای تجاری برای تشکیل شرکت در ابوظبی به شرح زیر است:

شرکت با مسئولیت محدود (LLC)

یک شرکت با مسئولیت محدود یا LLC یکی از برجسته ترین اشکال نهاد تجاری در ابوظبی است. مسئولیت سهامداران این شکل از شرکت محدود به میزان سهام است. برای تشکیل این نوع شرکت حداقل 2 سهامدار مورد نیاز است. حداکثر 50 سهامدار برای این نوع شرکت مورد نیاز است. برای راه اندازی یک LLC در ابوظبی حداقل سرمایه بیش از 40000 دلار آمریکا مورد نیاز است. متقاضیانی که برای ثبت شرکت در ابوظبی اقدام می کنند، می توانند شکل تجارت فوق را انتخاب کنند.
شرکت منطقه آزاد

بیش از 8 منطقه آزاد در ابوظبی وجود دارد. برای یک شرکت منطقه آزاد، در مورد مالکیت خارجی شرکت، استقلال وجود دارد. هیچ گونه محدودیتی برای جذب نیروی کار در شرکت وجود ندارد. هر منطقه آزاد که در ابوظبی ایجاد می شود قوانین و مقررات جداگانه ای دارد. شرکتی که در این مناطق آزاد به ثبت رسیده است باید الزامات قوانین محلی را رعایت کند.

ثبت شرکت در ابوظبی

دفتر شعبه

یک شعبه می تواند توسط یک شرکت خارجی راه اندازی شود. مفاد قانون شرکت های تجاری شماره 8 1984 و تصمیم وزیر شماره 69 از 198 در مورد ایجاد دفاتر شعبه در ابوظبی صحبت می کند. برای راه اندازی شعبه در امارات متحده عربی به یک نماینده محلی نیاز است. دفتر شعبه فعالیت هایی را که توسط شرکت مادر انجام می شود انجام خواهد داد.

یک شعبه می تواند عملیات معمول مربوط به بازاریابی محصولات را در کشور انجام دهد.

دفتر نمایندگی

یک دفتر نمایندگی توسط یک شرکت خارجی راه اندازی می شود تا عملیات انجام ندهد، اما اشکال دیگری از فعالیت ها مانند تحقیقات بازار می تواند توسط این شکل از دفتر انجام شود. بر اساس ماده (313) قانون شرکت ها، ایجاد نمایندگی توسط شرکت خارجی مجاز است.

شرایط واجد شرایط بودن برای تشکیل شرکت در ابوظبی

متقاضیانی که برای فرآیند تشکیل شرکت در ابوظبی می روند باید شرایط زیر را داشته باشند:

شرایط واجد شرایط بودن برای تشکیل شرکت در ابوظبی

حداقل سرمایه ثبت شرکت در ابوظبی

اول و مهمتر از همه، متقاضی باید حداقل سرمایه مورد نیاز برای ثبت شرکت در ابوظبی را داشته باشد. حداقل سرمایه مورد نیاز برای تشکیل شرکت با مسئولیت محدود 41000 دلار است. سرمایه مورد نیاز برای شرکت های مناطق آزاد به صورت موردی تعیین می شود.

ثبت نام مربوط به مالکیت سودمند

هنگامی که یک نهاد خارجی در ابوظبی راه اندازی می شود، شرایط لازم برای مالکیت ذی نفع باید کافی باشد. معمولاً واحد خارجی برای مطابقت با نیازهای سهامداران، قرارداد سهامداران را منعقد می کند.

توافقنامه سهامداران الزامات مالکیت ذینفع را بیان می کند. همه شرکت‌ها نیازی به داشتن 51 درصد مالکیت یک شهروند اماراتی ندارند. به عنوان مثال یک شرکت منطقه آزاد تجاری برای اداره عملیات شرکت به یک شهروند اماراتی نیاز ندارد.

آژانس مناسب

متقاضیانی که برای ثبت شرکت در ابوظبی اقدام می کنند، باید یک آژانس مناسب برای انجام تشریفات مربوط به تشکیل شرکت در ابوظبی بیابند. این اجباری نیست؛ با این حال، انتصاب یک نماینده کار را ساده می کند.

مراحل ثبت شرکت در ابوظبی

شرکت با مسئولیت محدود (LLC)

ابتدا و مهمتر از همه، متقاضی باید نوع ساختار تجاری مربوطه را انتخاب کند. از آنجایی که شرکت های LLC پر استفاده ترین ساختار تجاری در ابوظبی هستند، موارد زیر در مورد ثبت شرکت LLC صحبت می کنند.

در مرحله بعدی، شرکت باید تمام مراحل را برای یافتن سهامدار محلی انجام دهد. این سهامدار محلی باید بیش از 51 درصد از سهام کنترلی شرکت را داشته باشد.

49 درصد از سهام توسط شرکتی که در ابوظبی تأسیس شده است، کنترل می شود.

متقاضی باید نام تجاری مربوطه را برای شرکت انتخاب کند. حداقل سه نام تجاری برای این منظور انتخاب می شود. درخواست برای نام تجاری باید به وزارت توسعه اقتصادی (DED) ارسال شود. متقاضی باید برای

جستجوی نام تجاری () مراجعه کرده و نام تجاری مربوطه را برای شرکت رزرو کند.

با این کار، متقاضی باید فعالیت های تجاری اولیه انجام شده توسط متقاضی را که توسط مرجع مورد نیاز است، بیان کند. پس از انجام موارد فوق، متقاضی نام کسب و کار را برای شروع فعالیت دریافت می کند.

پس از تثبیت نام، متقاضی باید اساسنامه و سایر اسناد شرکت را که به صورت محضری تایید شده است ارائه دهد. این باید به شهرداری مربوطه ابوظبی ارائه شود.

در مرحله بعد، متقاضی باید یک حساب بانکی شرکتی در ابوظبی افتتاح کند و سرمایه اولیه مورد نیاز برای تشکیل شرکت را واریز کند.

کلیه مدارک مربوط به جواز کسب باید به همراه مدارک به DED ارائه شود. اگر یک شرکت خارجی این اسناد را ارائه دهد، باید به عربی ترجمه شوند. پس از ترجمه این اسناد باید توسط وزارت دادگستری تأیید شود.

پس از تایید مجوز، شرکت می تواند در اتاق بازرگانی ابوظبی ثبت شود.

انطباقات مورد نیاز برای ثبت شرکت در ابوظبی

برای ثبت شرکت در ابوظبی رعایت موارد زیر مورد نیاز است:

شرکت ها نیازی به پرداخت هیچ گونه مالیات شرکتی در ابوظبی ندارند. فقط شرکت های نفت و گاز ملزم به پرداخت 55 درصد مالیات شرکتی هستند. بانک های خارجی نیز ملزم به پرداخت 20 درصد مالیات شرکت ها هستند.

عوارض گمرکی 5 درصدی بر کشورهای غیر شورای همکاری خلیج فارس اعمال می شود.

کمک های تامین اجتماعی باید مطابق با قانون کار محلی انجام شود. کارفرمایان 12 درصد و کارمندان باید 5 درصد مشارکت داشته باشند.

صورتهای مالی سالانه باید به وزارت اقتصاد ابوظبی ارائه شود. همراه با این، صورت های مالی باید به DED ارائه شود.

قبل از راه اندازی شرکت، متقاضی باید حداقل سرمایه سهام را برای تشکیل شرکت در ابوظبی داشته باشد. این مطابق با الزامات قانون فدرال شرکت های تجاری شماره (8) 1984 خواهد بود.

یک واحد تجاری باید مدیری را برای انجام امور شرکت تعیین کند. این انتصاب باید در تفاهم نامه انجمن قید شود.

گزارش بازده سالانه باید طبق الزامات DED انجام شود.

مدارک برای ثبت شرکت در ابوظبی

مدارک زیر برای ثبت شرکت در ابوظبی مورد نیاز است:

تفاهم نامه انجمن

اساسنامه

توافق سهامداران

انتصاب مدیران

کپی تصمیم هیئت مدیره (برای یک شرکت خارجی که مایل به افتتاح شعبه یا دفتر نمایندگی است)

اسناد محضری

کپی اسناد مربوط به سرمایه (گواهی سرمایه سهام پرداخت شده)

فیش سپرده – سرمایه واریز شده به حساب بانک ابوظبی

گواهی تایید نام

قرارداد اجاره محل.

سوالات متداول ثبت شرکت در ابوظبی

چرا برای ثبت شرکت در ابوظبی مفید است؟

هیچ شکلی از مالیات شرکت، مالیات بر سود سهام، مالیات بر درآمد شخصی یا هر شکلی از مالیات تکلیفی وجود ندارد. همه ملاحظات فوق باعث می شود که برای سرمایه گذاری در ابوظبی بروید.
آیا برای ثبت شرکت در ابوظبی منشی شرکت مورد نیاز است؟

بله، شرکت باید یک منشی شرکت تعیین کند.

آیا برای ثبت شرکت ابوظبی حداقل سرمایه مورد نیاز است؟

LLC برای سرمایه گذاری در ابوظبی باید حداقل 41000 دلار سرمایه داشته باشد. حداقل سرمایه مورد نیاز برای سایر انواع واحدها بر اساس الزامات شرکت تعیین می شود.

چه مدت طول می کشد تا یک شرکت در ابوظبی ثبت شود؟

معمولاً حدود چهار ماه طول می کشد تا یک شرکت در ابوظبی ایجاد شود.

مرجع اصلی نظارتی برای ثبت شرکت ابوظبی چیست؟

اتاق بازرگانی ابوظبی مرجع اصلی نظارتی برای رویه های ادغام در ابوظبی است.

ثبت شرکت در امارات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Us