پرش به محتوا

ثبت برند در فرانسه

ثبت برند در فرانسه

ثبت برند در فرانسه

 

ثبت علائم تجاری در فرانسه

چگونه برند خود را در فرانسه ثبت کنیم

شما یک کارآفرین هستید و مایل به ثبت علائم تجاری در فرانسه هستید، اما سؤالات باقی مانده است؟
“برند” چیست؟

ماده L. 711-1 قانون مالکیت معنوی فرانسه “علامت تجاری یا علامت خدماتی نشانه ای است که می تواند به صورت گرافیکی نشان داده شود تا کالاها یا خدمات یک شخص حقیقی یا حقوقی را متمایز کند”.
علامت تجاری علامت خاصی است که به منظور فردی کردن محصولات یا خدمات یک شرکت در رابطه با محصولات رقبای خود است. نام تجاری یک عامل افزایش دهنده برای مشتریان است، به آنها اجازه می دهد محصول را تشخیص دهند.

چرا ثبت علائم تجاری در فرانسه ؟

ماده L. 713-1 قانون مالکیت فکری « ثبت علامت تجاری در فرانسه به صاحب آن حق مالکیت بر علامت تجاری برای کالاها و خدماتی که تعیین کرده است می‌دهد».
ثبت علامت تجاری به شما این امکان را می دهد که از محصول خود در برابر خطر اشتباه گرفتن با محصول مشابه دیگر از جانب رقبا محافظت کنید. هنگامی که علامت تجاری ثبت می شود، حمایت از تاریخ ثبت به مدت 10 سال معتبر است و به طور نامحدود قابل تمدید است.

سپس صاحب ثبت علامت تجاری در فرانسه دارای حق انحصاری برای محصول فروخته شده است، او حق دارد با استفاده از علامت توسط دیگران مخالفت کند، به خصوص اگر خطر سردرگمی در ذهن عموم وجود داشته باشد. رویه قضایی استفاده از علامت تجاری را برای کالاهای مشابه ممنوع می کند و در مواردی که احتمال اشتباه وجود دارد، ممنوعیت را به محصولات مشابه گسترش می دهد.

مفهوم “کالاها و خدمات تعیین شده” که در ماده L.713-1 ذکر شده است، به این واقعیت اشاره دارد که مالک علامت تجاری باید دقیقاً کالاها و خدماتی را که علامت برای آنها استفاده می شود تعیین کند.

در واقع، هنگامی که ثبت علائم تجاری در فرانسه خود را انجام دهید، فقط برای یک سرویس خاص محافظت می شود، که مانع از آن نمی شود که شرکت دیگری از ثبت علائم تجاری در فرانسه مشابه شما برای نوع دیگری از محصول یا خدمات استفاده کند.

مثال:

شرکت X خودکار را با نام تجاری “ELO” به فروش می رساند. یک شرکت Y ظروف آشپزخانه را با همان نام تجاری “ELO” به فروش می رساند. شرکت X نمی تواند با حق خود در استفاده از علامت مخالفت کند زیرا هنگام ثبت علائم تجاری در فرانسه ، محصول تعیین شده با شرکت Y یکی نیست، بنابراین خطر سردرگمی در اذهان عمومی وجود ندارد.

چگونه ثبت برند در فرانسه و علامت تجاری در فرانسه را  ثبت کنیم؟

برای ثبت علائم تجاری در فرانسه خود باید شرایط خاصی رعایت شود:

برند باید در دسترس باشد

در واقع، ابتدا باید بررسی کنید که علامت تجاری شما قبلاً استفاده نشده باشد. در این صورت، مالک ممکن است در هر زمانی با حق انحصاری خود مخالفت کند و ممکن است از شما به دلیل جعل یا رقابت

ناعادلانه شکایت کند.

برای اطمینان از در دسترس بودن نام تجاری شما، وب سایت INPI یک سرویس رایگان ارائه می دهد که از طریق آن می توانید جستجو کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که به بخش “در دسترس بودن

یک برند یا لوگو” بروید و بررسی کنید که نامی مشابه با نامی که در زمینه فعالیت یکسان یا مشابه انتخاب کرده اید و همچنین برای محصولات مشابه یا مشابه وجود ندارد. خدمات.

شخصیت متمایز

اولین ماهیت یک برند این است که بتوانید از سایر رقبا متمایز شوید و توسط مشتریان برای محصولات خود قابل تشخیص باشید. سپس لازم است اطمینان حاصل شود که برند شما از نظر دیداری و شنیداری شبیه

برند دیگری نیست. غیر متمایز بودن علامت، دلیل مطلق بطلان آن است، هرکسی می تواند به این بطلان استناد کرده و علامت را باطل کند.

ثبت علائم تجاری در فرانسه باید قانونی باشد

این به نظم و اخلاق عمومی اشاره دارد. علامت نباید ماهیت توهین آمیز یا نژادپرستانه داشته باشد.

بنابراین، شما نمی توانید برای علامت تجاری خود، از نشان یک ایالت (پرچم، علائم مشخص) یا هر علامت رسمی دیگر ایالت ها استفاده کنید.

علاوه بر این، علامت نباید گمراه کننده یا فریبنده باشد. به عنوان مثال: محصولاتی به نام “مانند خانه” برای محصولات صنعتی.

مراحلی که برای ثبت علامت تجاری باید رعایت شود:

هر کسی می تواند یک علامت تجاری ثبت کند. این می تواند یک شخص حقیقی، یک شخص حقوقی، یک شهروند فرانسوی یا یک شخص خارجی باشد.

برای ثبت یک علامت تجاری با شهرت ملی، باید با موسسه ملی فکری مالکیت (INPI) که دفتر مرکزی آن در پاریس است تماس بگیرید. این روش ها همچنین در وب سایت  موجود است.

برای ثبت علائم تجاری در فرانسه در سراسر اتحادیه اروپا، باید با EUIPO (دفتر اتحادیه اروپا برای مالکیت فکری)  تماس بگیرید.

اگر می خواهید یک علامت تجاری بین المللی ثبت کنید، باید با سازمان جهانی مالکیت معنوی (WIPO) تماس بگیرید، که اقدامات لازم را در کشورهای مختلف مربوط به درخواست شما انجام خواهد داد.

اگر نام شرکت دارای همان علامت تجاری باشد، آیا شرکت من ملزم به ثبت علامت تجاری خود است؟

ثبت علامت تجاری ضروری است زیرا محصول را شناسایی می کند. از طرفی نام تجاری نشان دهنده شرکت است و از حمایت خاصی بهره مند نیست.

مثال :

دو رستوران، یکی در پاریس و دیگری در لیون، ممکن است نام تجاری مشابهی داشته باشند. از طرف دیگر، اگر هر دو محصولات یکسان با تخصص یکسان بفروشند، نمی توانند یک برند داشته باشند. این امر باعث ایجاد سردرگمی در اذهان عمومی می شود.

برای اطلاعات بیشتر به وب سایت مراجعه کنید

خرید شرکت اماده در سوئیس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Us