پرش به محتوا

ثبت برند در آلمان

ثبت برند در آلمان

ثبت برند در آلمان

 

ثبت برند تجاری در آلمان

بر کسی پوشیده نیست که آلمان خانه برخی از با ارزش ترین برندهای جهان است.

در واقع، مرسدس بنز، بی‌ام‌و و SAP (فقط به نام چند مورد) همگی در 20 فهرست برتر فهرست بهترین برندهای جهانی 2019 اینتربرندز قرار دارند.

آلمان همچنین بازار مهمی برای صاحبان برند در سراسر جهان است.

رژیم اجرای ثبت علامت تجاری در آلمان IP آلمان یکی از قوی ترین رژیم های اروپا است. وقتی صحبت از اجرای علامت تجاری به‌ویژه به میان می‌آید، این کشور به دلیل رسیدگی سریع، هزینه‌های پایین‌تر نسبت به بسیاری از کشورها، و فرآیند صدور حکم اولیه بسیار کارآمد شناخته شده است.

برای به حداکثر رساندن مزایای ارائه شده بر اساس قانون علامت تجاری در آلمان ، در اینجا پنج نکته وجود دارد که باید در مورد حمایت از علامت تجاری در آلمان بدانید:

علائم ثبت نشده

به غیر از ثبت نام های علامت تجاری در آلمان ، اتحادیه اروپا و بین المللی، قانون علائم تجاری آلمان از حقوق ثبت نشده حمایت می کند.

این علائم شامل علائم ثبت نشده ای است که در جریان تجارت، به عنوان علائم تجاری معانی ثانویه پیدا کرده اند (از جمله “علامت های معروف” همانطور که در ماده 6 ب کنوانسیون پاریس آمده است).

برای مشاوره تماس بگیرید: ☎ +989128598823: پشتیبانی مشتری 24/7.

+982126293418

نام شرکت و عناوین کاری ثبت برند در آلمان

حتی مهمتر از آن در عمل، نام شرکت ها و عناوین کاری تحت قانون علائم تجاری آلمان به روشی مشابه علائم تجاری از حمایت برخوردار هستند.

نام شرکت ها علائم ثبت نشده (متمایز) هستند که با استفاده در جریان تجارت به وجود می آیند و تا زمانی که در آلمان استفاده می شوند باقی می مانند.

نام های دامنه، در صورت استفاده برای عرضه تجاری کالاها و خدمات، می توانند تحت رژیم نام شرکت ها نیز حفاظت ایجاد کنند.

“عناوین کاری” – عناوین نشریات چاپی، آثار سینمایی، آثار موسیقی، آثار نمایشی یا سایر آثار مشابه – همچنین می توانند تحت قانون علائم تجاری آلمان حمایت شوند، مشروط بر اینکه متمایز باشند.

مشابه نام‌های شرکت، زمانی که برای کار مربوطه استفاده می‌شوند، به وجود می‌آیند و تا زمانی که مورد استفاده قرار می‌گیرند، باقی می‌مانند. به منظور حفاظت از عنوان یک اثر پیش رو، می توان به اصطلاح اعلام عنوان را در نشریات مربوطه آلمانی ایجاد کرد.

در جستجوی ترخیص برای آلمان، بسیار توصیه می شود، بنابراین، نام شرکت ها و عناوین کاری ثبت نشده و همچنین وجود حقوق ثبت شده را جستجو کنید.

ثبت علامت تجاری

اجرای ثبت برند در آلمان

اجرای علامت تجاری در آلمان IP آلمان به مؤثر و کارآمد بودن مشهور است.

دادگاه های کشور دارای قضات بسیار تخصصی هستند. تصمیمات در مقایسه با سایر کشورها نسبتاً سریع صادر می شوند و در بسیاری از موارد می توان دستور مقدماتی را سریعتر و آسانتر دریافت کرد.

به همین دلیل است که بسیاری از شرکت‌هایی که ردپای قوی در آلمان دارند، دادخواهی در آلمان را ترجیح می‌دهند.

دستورات مقدماتی ثبت برند در آلمان

احکام مقدماتی یک ابزار قدرتمند در آلمان است.

با ارائه یک راه حل موقت برای موضوعات حساس به زمان، آنها می توانند توسط شاکیان برای تضمین حقوق علامت تجاری در آلمان در حالی که منتظر قضاوت نهایی هستند استفاده کنند.

اگرچه آنها مانند یک حکم نهایی موفق بالقوه تسکین نمی دهند، در بسیاری از موارد، طرفین پس از صدور دستور مقدماتی با صرفه جویی در زمان و هزینه رسیدگی به محاکمه، به توافق می رسند.

از آنجایی که نقض IP به طور معمول در سراسر آلمان اتفاق می افتد، در بسیاری از موارد شاکی می تواند – بر اساس محل وقوع جرم – به انجمن مراجعه کند و انتخاب کند که در دادگاه هایی که بیشتر به عنوان مالکان طرفدار حقوق شناخته می شوند، پرونده تشکیل دهد.

در موارد واضح و به ویژه فوریت، دادگاه می‌تواند یک دستور موقت صادر کند که به شاکیان اجازه می‌دهد ظرف 24 تا 48 ساعت دستور مقدماتی را بدون استماع شفاهی دریافت کنند.

این دستور بلافاصله قابل اجرا است و محصولات متخلف را می توان به سرعت از بازار منع کرد. در حالی که متهم می تواند نسبت به تصمیم اعتراض کند، چنین تجدیدنظرهایی می تواند زمان بر باشد و فی نفسه اثر تعلیقی نداشته باشد.

دست نوشته های محافظ ثبت علامت تجاری در آلمان

اگر متهمان بالقوه نگران قرار گرفتن در معرض یک دستور قبلی هستند

– به عنوان مثال. در جایی که آنها نامه اخطاری دریافت کرده اند یا در مواردی که حق قبلی بالقوه متناقض در جستجوی ترخیص کالا به دست آمده است – آنها می توانند یک برگه حفاظتی ارائه کنند که دفاع آنها را مشخص می کند.

آلمان یک ثبت الکترونیکی مرکزی را فراهم می کند که در آن می توان اوراق حمایتی را بایگانی کرد و دادگاه ها باید در صورت دریافت درخواستی برای دستور مقدماتی با آن مشورت کنند.

مهمترین اثر یک برگه حمایتی افزایش احتمال این است که دادگاه یا اصلاً دستور مقدماتی صادر نکند یا حداقل دستور دادرسی شفاهی بدهد.

نامه های حفاظتی پس از شش ماه از ثبت حذف می شوند. آنها را می توان مجدداً بایگانی کرد، که در زمینه های خاص منطقی است، به عنوان مثال.

در مواردی که اعلام یک محصول آینده

– که ممکن است باعث به اصطلاح “خطر اولین تخلف” شود و در نتیجه منجر به دستور مقدماتی شود

– توسط یک برگه حفاظتی تضمین شده است، و جایی که عرضه محصول در آن زمان قریب الوقوع است.

از راه اندازی واقعی هر زمان که خطر بالقوه نقض حقوق IP اشخاص ثالث وجود داشته باشد یا

– حتی اگر خطر قانونی محدود باشد

– در مواردی که مدعی بالقوه به‌شدت دعوای حقوقی شناخته شده باشد، باید به تشکیل یک برگه حمایتی توجه کرد.

درخواست برای برند تجاری

2.1 چه چیزی را می توان به عنوان علامت تجاری ثبت کرد؟

تمام علائم، به ویژه کلماتی از جمله نام های شخصی، طرح ها، حروف، اعداد، علائم صوتی، طرح های سه بعدی، شکل کالا یا بسته بندی آنها و همچنین سایر بسته بندی ها، از جمله رنگ ها و ترکیبات رنگی، ممکن است به عنوان علائم تجاری محافظت شوند.

می توانند کالاها یا خدمات یک شرکت را از سایر شرکت ها متمایز کنند (بخش 1 (1)) قانون علائم تجاری.

این علائم عبارتند از علائم موقعیت، علائم الگو، علائم ردیاب، علائم حرکت، علائم چند رسانه ای، علائم هولوگرام و سایر علائم.

2.2 چه چیزی را نمی توان به عنوان علامت تجاری ثبت کرد؟

علائمی که منحصراً از شکل یا ویژگی دیگری تشکیل شده است که از ماهیت خود کالا ناشی می شود. شکل یا ویژگی دیگری از کالاهایی که برای به دست آوردن نتیجه فنی لازم است.

یا شکل یا ویژگی دیگری که به کالا ارزش اساسی می دهد نباید به عنوان علامت تجاری محافظت شود (بخش 3 (2) قانون علائم تجاری). علاوه بر این، علائمی که با دلایل مطلق امتناع مانند عدم تمایز روبرو هستند، نمی توانند ثبت شوند (بخش 8 قانون علائم تجاری).

2.3 چه اطلاعاتی برای ثبت علامت تجاری مورد نیاز است؟

متقاضی باید نام و نشانی خود، و در صورت لزوم، نام و نشانی نماینده خود، نمایندگی علامت تجاری (به ویژه در مواردی که علامت تجسمی، علامت تجاری سه بعدی، علامت رنگی، علامت صوتی، یا هر علامت دیگری مانند علائم تجاری موقعیت و غیره) و مشخصات کالاها و خدماتی که علامت از آنها حمایت می کند.

اگر متقاضی ادعای اولویت یک علامت تجاری خارجی را دارد، این باید ذکر شود.

بسته به اینکه متقاضی ثبت علائم تجاری جمعی یا گواهینامه را درخواست کند، اطلاعات بیشتری مانند مقررات مربوط به استفاده از علامت گواهینامه و همچنین جزئیات متقاضی مورد نیاز است.

2.4 رویه کلی ثبت علامت تجاری چگونه است؟

متقاضی باید در صورت امکان با استفاده از یکی از فرم های رسمی که GPTO در وب سایت خود ارائه می دهد، درخواست ثبت علامت تجاری را ثبت کند.

پس از پرداخت هزینه درخواست، GPTO درخواست علامت تجاری را بررسی می کند که آیا با تمام الزامات رسمی و اساسی مطابقت دارد، به ویژه اینکه آیا هیچ دلیل مطلقی برای امتناع وجود ندارد یا خیر.

اگر بازرس به این نتیجه برسد که دلیلی برای امتناع وجود ندارد، علامت تجاری ثبت می شود.

2.5 چگونه یک علامت تجاری به اندازه کافی نشان داده می شود؟

نمایندگی کافی به علامت تجاری در حال ثبت بستگی دارد. اگر علامت فقط از کلمات، طرح‌ها، حروف، اعداد تشکیل شده یا شامل باشد، ممکن است فقط ارائه یک نمایش از علامت یا نام علامت کافی باشد.

در صورت درخواست ثبت علامت رنگ یا ترکیب رنگ، ارائه تعداد رنگ ها مطابق با یک سیستم طبقه بندی رسمی و در صورت ترکیب رنگ، نسبت دقیق ترکیب رنگ ضروری است.

در مواردی که علامت های صوتی برای آنها اعمال می شود، دفتر به یادداشت ها یا یک حامل داده همراه با صدا نیاز دارد.

2.6 کالاها و خدمات چگونه توصیف می شوند؟

کالاها و خدمات مطابق با طبقه بندی کالاها و خدمات Nizza توصیف می شوند. بازگشت به پایگاه داده طبقه بندی یکسان موجود در وب سایت GPTO یا دفتر مالکیت معنوی اتحادیه اروپا (EUIPO) مفید است.

مقاله اصلی را در GowlingWLG بخوانید

ثبت برند در ایتالیا

انواع ویزای آلمان

ویزای تحصیلی آلمان

اجازه اقامت دائم آلمان

خرید کسب و کار در آلمان

تحصیل در آلمان

ویزای خوداشتغالی آلمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Us