,

تحصیل در هلند

تحصیل در هلند

تحصیل در هلند

تحصیل در هلند

آیا به تحصیل در هلند فکر کرده اید؟ برای بیش از 112000 دانشجوی بین المللی، هلند یک انتخاب عالی در سال تحصیلی 17-2016 بوده است.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در هلند یکی از گزینه های پرسود برای دانشجویان بین المللی است.

با افزایش این تعداد و تعداد بیشتر و بیشتر دانشجویان که در خارج از کشور تحصیل می کنند، هلند قابل تامل است. سوال اصلی این است که چرا نباید در هلند تحصیل کرد؟

این یکی از بهترین مقاصد تحصیلی در خارج از کشور برای تحصیل در اروپا است.

تحصیل در هلند

تحصیل در هلند به زبان انگلیسی

یکی از اولین سوالاتی که ممکن است داشته باشید این است که آیا مشکلی در زبان وجود دارد؟

در حالی که یادگیری چند عبارت در زبان محلی همیشه چیز خوبی است، انگلیسی در میان سه زبان گفتاری برتر در هلند است.

حداقل 95 درصد از مردم هلند انگلیسی صحبت می کنند. علاوه بر این، این کشور یکی از اولین کشورهای غیرانگلیسی زبانی بود که دوره های آموزشی به زبان انگلیسی را طراحی و ارائه کرد.

بیش از 2100 دوره به زبان انگلیسی ارائه می‌شود که بیشتر زمینه‌های آموزشی را که می‌توان فکر کرد را پوشش می‌دهد، به این معنی که پیدا کردن یک برنامه کارشناسی یا کارشناسی ارشد متناسب با نیازهای شما آسان است.

سیستم آموزشی در هلند

اگر مشتاقانه منتظر تحصیل در هلند هستید و در مورد ساختار آموزشی در هلند مطمئن نیستید، ما شما را تحت پوشش قرار داده ایم.

برای دانشجویان بین المللی که مایل به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد در هلند هستند، این یک سیستم ساده است، با این حال، دبیرستان و دبیرستان یک سیستم کمی پیچیده است، در اینجا نحوه عملکرد سیستم آموزش عالی هلند آمده است:

آموزش عالی در هلند:

دو نوع سیستم آموزش عالی در هلند وجود دارد:

سیستم دودویی:

دانشجویان می توانند یکی از دو نوع آموزش را برای تحصیلات عالی خود انتخاب کنند:

  • دانشگاه تحقیقاتی – برنامه های پژوهشی
  • دانشگاه علمی کاربردی – آموزش عالی حرفه ای

سیستم آموزش عالی سه دوره:

در سال 2002 توسط هلند یک آموزش عالی سه دوره ای قابل تشخیص تر معرفی شد.

چرخه اول شامل مدرک لیسانس جهانی است که در سراسر جهان پذیرفته شده است.

دوره دوم شامل مدرک کارشناسی ارشد است که بعد از اولین دوره انجام می شود.

دوره سوم شامل دوره های دکتری و PDeng می باشد که پس از دوره دوم قابل پیگیری است.

موسسات از سیستم های باینری و سیستم سه دوره ای، هر دو می توانند مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد را به دانشجویان اعطا کنند.

تحصیل در هلند

شرایط تحصیل در هلند

برای پذیرش در یک دانشگاه هلندی، دانشجویان بین المللی باید مهارت زبان را برای رسانه آموزشی اثبات کنند.

برای اثبات توانایی های زبان انگلیسی خود در دانشگاه های انگلیسی در هلند، از شما خواسته می شود که آزمون های زبان انگلیسی مانند آیلتس، تافل و غیره را ارائه دهید. شرایط نمره با توجه به دانشگاه ها تغییر می کند.

در اینجا دانشگاه های برتر هلند و الزامات زبان انگلیسی آنها آمده است: الزامات زبان انگلیسی برای تحصیل در هلند

معیارهای واجد شرایط بودن

تحصیل در هلند فرصتی است که نمی توانید از دست بدهید. با این حال، قبل از شروع درخواست برای دانشگاه های هلند، باید سوالاتی در ذهن شما وجود داشته باشد. از الزامات زبان گرفته تا ریز نمرات و ویزای دانشجویی، هر مرحله از فرآیند برای تحصیل در خارج از کشور تعیین کننده است.

معیارهای واجد شرایط بودن برای تحصیل در هلند و نحوه درخواست را بررسی کنید: فرآیند درخواست برای دوره های UG و PG در هلند

تحصیل در هلند به صورت رایگان

هیچ دانشگاه رایگان در هلند برای دانشجویان بین المللی وجود ندارد.

با این حال، بورسیه های تحصیلی در هلند برای کمک به دانشجویان بین المللی وجود دارد، بورسیه های تحصیلی کاملاً پرداخت شده می تواند تحصیل در هلند را به طور موثر رایگان کند. بورسیه ها یا با بودجه دولتی هستند یا از دانشگاه های خود هلند هستند و برخی از دوره ها را در هلند رایگان می کند.

در اینجا اطلاعات بیشتری در مورد بورسیه های تحصیلی کامل در هلند برای دانشجویان بین المللی آورده شده است: تحصیل رایگان در هلند

زندگی دانشجویی تحصیل در هلند

از آنجایی که چنین محیط چندفرهنگی بزرگی وجود دارد، برای دانشجویان بین المللی تنظیم آسان است. پیدا کردن غذایی که شما را به یاد خانه می اندازد کار بزرگی نیست. هلند همچنین به دلیل مناظر مسطح، مزارع لاله، آب و هوای معتدل، غذاهای فوق العاده و مسیرهای زیبای دوچرخه سواری شناخته شده است.

ون گوگ، پیکاسو، ورمیر و رامبراند تنها برخی از هنرمندان مشهور جهان هستند که ممکن است در موزه های هنری با آنها برخورد کنید. مکان های شگفت انگیز زیادی در اطراف هلند برای بازدید وجود دارد، بلژیک و آلمان مرز مشترک دارند و یک سفر فرهنگی سریع همیشه در گوشه و کنار است.

با در نظر گرفتن همه اینها، یک زندگی متعادل مطالعه و اکتشاف فرهنگی بیش از هر زندگی دانشجویی را غنی می کند.

کار در حین تحصیل گزینه ای است که بسیاری از دانش آموزان برای کمک به هزینه ها یا فقط کمی پول جیبی انتخاب می کنند. فرصت های زیادی برای کار در حین تحصیل وجود دارد تا کار را راحت تر در جیب خود داشته باشید.

ایمنی در هلند:تحصیل در هلند

در مقایسه با کشورهای اروپای جنوبی، میزان جرم و جنایت در هلند کمتر بوده است.

این کشور دارای رتبه شانزدهم در امن ترین کشورهای جهان است. حضور پلیس در این کشور در طول سال ها افزایش یافته است و می توان آن را در زمانی که آنها در هلند هستند احساس کرد.

این قانون ممکن است ماهیت لیبرالی داشته باشد، اما به شدت اجرا می شود. خود دانش‌آموزان باید از محیط و وسایل خود آگاه باشند. به طور کلی هلند یکی از امن ترین کشورها برای زندگی است.

بیمه دانشجویی هلند

طبق قانون، هر ساکن هلند ملزم به داشتن بیمه اولیه هلندی است. با این حال، اگر دانشجوی بین المللی هستید، واجد شرایط بیمه درمانی پایه هلند نیستید. بنابراین اگر فقط برای اهداف تحصیلی در هلند هستید، ممکن است بخواهید توسط یک ارائه دهنده در کشور خود یا یک ارائه دهنده خصوصی در هلند بیمه شوید.

در صورت تمایل به کار در حین تحصیل، حتی کار پاره وقت، شما ملزم به داشتن بیمه پزشکی هلند هستید.

اگر بخواهید بعد از اتمام تحصیلات خود کار کنید نیز همینطور است. بیمه اولیه پزشکی هلند هزینه های بیمارستان شما را برای شما پوشش می دهد. در برخی موارد، شما واجد شرایط تخفیف دانشجویی خواهید بود.

برای داشتن بیمه درمانی، دانشجو ابتدا باید در شورای محلی ثبت نام کند.

شما می توانید برای بیمه درمانی توسط هر ارائه دهنده ای در هلند درخواست دهید و پس از دریافت “polisblad” (بیمه نامه) ثبت نام کامل می شود. اگر قصد خروج از هلند را دارید، باید بیمه را فسخ کنید تا از هزینه های ناخواسته جلوگیری کنید.

کار و زندگی در حین تحصیل در هلند

زندگی و تحصیل در هلند تقریباً به اندازه زندگی و تحصیل در کشورهایی مانند انگلستان، ایالات متحده آمریکا یا استرالیا گران نیست. علاوه بر این، این تفاوت بر کیفیت تحصیل یا هزینه زندگی در هلند تأثیری نخواهد داشت. کیفیت بالای آموزش به طور گسترده در سراسر جهان تایید شده است.

سبک تدریس هلندی به خاطر خلاقیت، دانش آموز محوری و تعاملی بودن، و تمام اجزای با کیفیت در یک آموزش موفق که دانش آموزانی برتر از دیگران تولید می کند، شناخته شده است. برای کسانی که به آن نیاز دارند، فرصت های بورس تحصیلی زیادی نیز وجود دارد.

جامعه بین المللی تحصیل در هلند

دانش آموزان از سراسر جهان برای تحصیلات عالی از مدارس بین المللی هلند می آیند.

آلمانی، چینی، بریتانیایی و فرانسوی تنها برخی از 160 فرهنگی هستند که در بین دانشجویان بین المللی نشان داده شده اند. برای دانشجویان بین المللی این یک محیط فوق العاده برای یادگیری و عضویت در یک جامعه واقعا بین المللی است.

بهترین شهرهای هلند

در حالی که ممکن است درباره آمستردام شنیده باشید، پایتخت تنها گزینه برای تحصیل در هلند نیست.

جواهرات پنهان دیگری در شهرهای دانشجویی وجود دارد که برخی از دانشگاه های برتر هلند برای دانشجویان بین المللی دارند. شهرهای برتر دانشجویی در هلند را در اینجا بررسی کنید: شهرهای دانشجویی و دانشگاه های برتر برای تحصیل در هلند

تحصیل در هلند

بعد از فارغ التحصیلی به کار ادامه دهید

آیا می دانستید که هلند به عنوان ششمین کشور شاد دنیا در فهرست فهرست شده است؟

این بیشتر به لطف ماهیت مترقی و لیبرال کشور است.

همچنین بر اساس گزارش صندوق بین المللی پول (IMF)، هلند در سال 2016 جزو 20 کشور برتر از نظر درآمد سرانه بود.

این کشور دارای یک دولت رفاهی بسیار سخاوتمندانه است که به ساکنان خود مراقبت های بهداشتی همگانی، آموزش عمومی فوق العاده، زیرساخت های خوب و تعداد زیادی از مزایای اجتماعی را ارائه می دهد.

این در ترکیب با سیستم بازتوزیع مالیات آن به این معنی است که هلند یکی از برابرترین کشورهای جهان است.

تعداد نسبتاً زیادی از جمعیت مهاجر هندی وجود دارد و بسیاری از هندی‌ها دارای موقعیت‌های قابل توجهی در دولت و فرهنگ هستند. شکی نیست که هلند می تواند برای زندگی پس از مدرک شما مناسب باشد.

دولت هلند می خواهد دانش و استعداد را از سراسر جهان جذب کند، به علاوه برخی از بزرگترین شرکت های چند ملیتی جهان (فیلیپس، کی ال ام، شل، یونیلور و غیره)، هلندی هستند، فرصت های زیادی در زمینه های مدیریت آب، هنر و طراحی، تدارکات و انرژی پایدار فقط به نام چند مورد.

از هر راهی که به آن نگاه کنید، شکی نیست که هلند پس از فارغ التحصیلی مکانی فوق العاده برای زندگی و کار است.

هلند که با نام هلند نیز شناخته می شود، کشوری در اروپای غربی است. هلند پس از ایالات متحده دومین صادرکننده غذا است.

این به دلیل آب و هوای عالی، خاک خوب و تمرکز زیاد آنها بر کشاورزی فشرده و فناوری است.

هلند یکی از بردبارترین کشورهای جهان با سطح فوق العاده بالایی از آزادی فردی و اجتماعی است. به همین دلیل است که هر ساله هزاران دانشجوی بین المللی برای تحصیل در خارج از کشور به آنجا می روند.

اقامت و اجازه کار برای دانشجویان بین المللی در هلند

هنگامی که تحصیلات شما در هلند به پایان رسید و می خواهید در این کشور بمانید، عوامل متعددی در مورد مدت اقامت و نوع مجوزی که باید برای آن درخواست کنید، تعیین می کند. قوانین همچنین برای دانشجویان اتحادیه اروپا و غیر اتحادیه اروپا تغییر خواهد کرد.

گزینه های اقامت در هلند و نحوه درخواست مجوز کار را در اینجا بیابید: گزینه های مجوز کار و اقامت پس از تحصیل در هلند

این شهر با بیش از 412 نفر در هر کیلومتر مربع زندگی می کند، یکی از بالاترین تراکم جمعیت در جهان را دارد.

یکی از معروف ترین شهرهای آنها لاهه است. دادگاه دائمی داوری، دیوان بین‌المللی دادگستری، دادگاه کیفری بین‌المللی یوگسلاوی سابق، دادگاه کیفری بین‌المللی در لاهه قرار دارند. به همین دلیل لاهه نام پایتخت قانونی جهان را به خود اختصاص داده است.

برنامه های آموزش زبان انگلیسی ارائه شده در دانشگاه های هلند یکی از دلایلی است که اکثر دانشجویان هلند را انتخاب می کنند.

هزینه های تحصیل نیز در مقایسه با کشورهای انگلیسی زبان مقرون به صرفه است و فرصت های پس از تحصیل نیز برای دانشجویان که به دنبال تحصیل در خارج از کشور هستند جذاب است.

منابع مفید