پرش به محتوا

تحصیل در آمریکا

تحصیل در آمریکا

تحصیل در آمریکا

 

 

تحصیل در ایالات متحده مسلماً مورد علاقه ترین مقصد تحصیلی دانشجویان بین المللی است یک واقعیت کاملاً ثابت شده است.

محبوبیت کشور و عجله برای رفتن به آنجا آنقدر زیاد است که برای دانشجویان  «رفتن به خارج از کشور» مترادف با رفتن برای تحصیل در آمریکا شده است.

زندگی در آنجا آرزوی میلیون ها دانش آموز در سراسر جهان است. کار بعد از فارغ التحصیلی برای آنها رویایی است که به حقیقت پیوسته است.

تحصیل در آمریکا

اگر قصد تحصیل در آمریکا را دارید، باید از وضعیت سیستم آموزشی مطلع باشید.

هیچ ساختار آموزشی واحدی در سراسر ایالات متحده آمریکا وجود ندارد. ایالات متحده از هیچ سیستم آموزشی ملی پیروی نمی کند. دولت فدرال فقط در امور وجوهی که ارائه می دهد دخالت می کند.

برخلاف بسیاری از کشورها، هیچ هیئت آموزشی برای این کشور وجود ندارد. با این حال، هر ایالت سیستم آموزشی و امتحانات فارغ التحصیلی خود را دارد.

یکی از فاکتورهای مهم رتبه بندی در سراسر کشور معدل (میانگین نمره) است و در کنار تعدادی از عوامل دیگر، زمانی که پذیرش کالج یا دانشگاه در نظر گرفته می شود، مهم است.

برای فارغ التحصیلی و پس از فارغ التحصیلی در ایالات متحده، سه نوع موسسه وجود دارد، دانشگاه ها در ایالات متحده، کالج های اجتماعی در ایالات متحده، کالج هنرهای لیبرال در ایالات متحده.

هر 3 نوع موسسه به تفصیل در زیر مورد بحث قرار گرفته است:

1. دانشگاه های آمریکا:

دو نوع دانشگاه در ایالات متحده وجود دارد: دولتی و خصوصی.

دانشگاه های دولتی توسط دولت های ایالتی ایالات متحده تأمین مالی می شوند و در مقایسه با دانشگاه های خصوصی، دانشگاه های بسیار مقرون به صرفه ای در ایالات متحده هستند.

در حالی که دانشگاه های خصوصی متعلق به هیچ ارگان دولتی نیستند و با شهریه کار می کنند.

اکثر دانشگاه ها برنامه های تحصیلات تکمیلی، کارشناسی ارشد و دکترا را ارائه می دهند. دانشگاه ها بزرگتر از کالج ها هستند و فرصت های بیشتری نسبت به کالج ها ارائه می دهند.

برای مشاوره تماس بگیرید: ☎ +989128598823: پشتیبانی مشتری 24/7.

+982126293418

کالج های اجتماعی تحصیل در آمریکا:

اینها برنامه های حرفه ای یا گواهی برای دانش آموزان هستند. کالج های اجتماعی کوچکتر از دانشگاه ها هستند.

اکثر برنامه های ارائه شده توسط این کالج محلی دو ساله هستند.

کالج های اجتماعی می توانند به عنوان پلی برای دانش آموزان برای رسیدن به سطوح بالاتر دانشگاهی در آینده کار کنند.

کالج هنرهای لیبرال در آمریکا:

این برنامه ها عمدتاً در مقطع کارشناسی در ایالات متحده آمریکا هستند و برای دانشجویان رشته های علوم و هنرهای آزاد است.

این دوره ها عمدتاً چهار ساله هستند. کالج هنرهای لیبرال از نظر ماهیت بودجه می تواند هم دولتی یا خصوصی باشد.

دلایل اصلی تحصیل در آمریکا

لذت زندگی در آمریکا

یک دلیل بزرگ برای دانشجویان در سراسر جهان برای اینکه بخواهند تحصیلات عالی را دنبال کنند، لذت زندگی در این کشور است.

یک سرمایه گذاری تحقیقاتی تصفیه شده

ایالات متحده آمریکا به سادگی دارای بهترین امکانات تحقیق و توسعه است. به همین دلیل است که این کشور تقریباً در تمام جنبه های وجودی علمی در جهان پیشتاز است. از تحقیقات مربوط به انرژی هسته ای گرفته تا سفرهای فضایی، آمریکا همیشه در رتبه اول قرار دارد.

قد علمي تحصیل در آمریکا

این سیستمی است که دانش‌آموزان با نیازهای آموزشی متفاوت را تشویق می‌کند تا بر اساس نیازهای خود درس بخوانند و سرآمد شوند.

به دلیل استاندارد بالای آکادمیک، مدرک تحصیلی از هر دانشگاه آمریکایی نه تنها در سراسر جهان به رسمیت شناخته شده بلکه مورد احترام است.

تطبیق پذیری:

تطبیق پذیری در آموزش وجود دارد. آنها نه تنها در زمینه خودتان و همچنین در زمینه های مختلف به شما آموزش می دهند.

همانطور که برای مثال در مقطع کارشناسی کسب و کار باید برخی از سخنرانی های علوم ضروری را انجام دهد، کارشناسی مهندسی برخی از سخنرانی های تجاری ضروری را انجام می دهد.

پشتیبانی مالی: تحصیل در آمریکا

اکثر دانشگاه ها بورسیه تحصیلی، کمک هزینه تحصیلی، وام برای تحصیلات عالی به دانشجویان می دهند تا بتوانند مدرک خود را به پایان برسانند.

آنها حمایت مالی را بر اساس شایستگی و نه بر اساس نیاز مالی ارائه می کنند. در محوطه دانشگاه نیز امکانات شغلی برای دانشجویان در دسترس است تا بتوانند برای بقای خود کار کنند و درآمد کسب کنند.

فرصت های شغلی: تحصیل در آمریکا

مدرک تحصیلی از دانشگاه های معتبر دامنه مشاغل را گسترش می دهد.

با توجه به بینش متنوع در زمینه های مختلف تحصیل در آمریکا که توسط دانشگاه های ایالات متحده ارائه می شود، دامنه مسیرهای شغلی را که دانشجو انتخاب می کند گسترش می دهد و مشخص است که شرکت های بین المللی به دنبال نامزدهایی هستند که با دیدگاه یا دیدگاه متفاوتی نسبت به محصولات خود به آنها پیشنهاد دهند.

شرایط تحصیل در آمریکا

برخی از الزامات اساسی کالج ها در دانشگاه ها وجود دارد که باید آنها را رعایت کنید تا جایگاه خود را در دانشگاه های برتر ایالات متحده تضمین کنید.

یک پاسپورت معتبر

برای ادامه تحصیل در ایالات متحده آمریکا به پاسپورت معتبر نیاز دارید.

مدارک تحصیلی تحصیل در آمریکا

کپی تایید شده از برگه های نمره کلاس X، XII و مدرک لیسانس (در صورت درخواست برای دوره پس از فارغ التحصیلی). شما باید نمرات خوبی در تحصیلات آکادمیک قبلی یا دیپلم دبیرستان یا مدرک کارشناسی معادل حداقل نمره داشته باشید. میانگین (GPA) برای ورود به کالج انتخابی شما.

مهارت در زبان انگلیسی تحصیل در آمریکا

دانشگاه های آمریکا دانشگاه هایی انگلیسی زبان هستند.

بنابراین، برای دانشجویان بین المللی که از یک کشور غیر انگلیسی زبان می آیند مهم است که مهارت خود را در خواندن، نوشتن، شنیدن و صحبت کردن به زبان انگلیسی اثبات کنند.

اکثر دانشگاه های سراسر ایالات متحده قبل از پذیرش، نمرات آیلتس یا تافل را درخواست می کنند.

آزمون ورودی تحصیل در آمریکا

آزمون های ورودی مانند GRE، GMAT، SAT و غیره برای دوره های ویژه مورد نیاز است. آزمونی که باید گرفته شود به انتخاب رشته و دانشگاه بستگی دارد.

GRE برای پذیرش عمومی گرفته می شود، در حالی که GMAT یک آزمون تخصصی برای دانشجویان مدیریت است که می خواهند برای MBA برنامه های مدیریت درخواست دهند.

SAT برای نمرات کارشناسی درخواست می شود.

آزمون های تخصصی:

SpecialisationRequired Tests
Undergraduate StudiesSAT
Graduate StudiesGRE (General or Subject)
Graduate Studies (Management)GMAT
Fine ArtsTOEFL with portfolio
MedicineMCAT
PharmacyPCAT
DentalDAT
VeterinaryVCAT
LawLSAT
Public AccountantCPA (Certified Public Account Accountant Examination)
Medical LicensingUSMLE (United States Medical Licensing Examination)
Foreign Nursing SchoolCGFNS (Council for Graduate of Foreign Nursing Schools)

تحصیل در آمریکا

توصیه نامه (LOR)

افرادی که به صورت حرفه ای با شما در تماس بوده اند برای شما توصیه نامه می نویسند. این توسط اساتید آخرین مؤسسه دانشگاهی شما، یا سرپرستان فوری شما از جایی که کار می کرده اید، نوشته شده است. معلمان یک LOR برای متقاضیان مدرک لیسانس می نویسند.

اگر در حال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یا کارشناسی ارشد هستید، توسط اساتید کالج/دانشگاه شما نوشته خواهد شد.

برنامه های یک ساله کارشناسی ارشد تحصیل در آمریکا

بیانیه هدف / مقاله کاربردی

کالج/دانشگاهی که درخواست داده اید می تواند یکی از این دو را بپرسد. هر دوی آنها یک هدف را دنبال می کنند:

معرفی خود و دلایلی که چرا برای تحصیل در آن موسسه خاص درخواست داده اید. بیانیه هدف حاوی اطلاعاتی در مورد خودتان، اهداف بلند مدت و کوتاه مدت و اشتیاق شماست.

صندوق های پولی

حتی پس از اینکه دانشگاه و کالجی که برای آن درخواست داده اید، شما را پذیرفتند، روندی ترسناک وجود خواهد داشت تا به دانشگاه و مقامات ویزا ثابت کنید که بودجه کافی برای ادامه تحصیل در آمریکا و سایر هزینه های خود برای یک سال بدون هیچ کمک مالی دیگری دارید. .

نحوه درخواست برای تحصیل در آمریکا در دانشگاه های آمریکا

مهمترین چیزی که در هنگام درخواست مجوز تحصیل در ایالات متحده باید در نظر بگیرید زمان بندی است.

حداقل یک سال قبل از برنامه ریزی برای رفتن، با آمادگی خود شروع کنید. برنامه با فهرست کوتاه و انتخاب یک برنامه و دانشگاهی که مناسب شماست شروع می شود.

به وب سایت آنها بروید و معیارهای پذیرش آنها را به طور کامل بررسی کنید.

نکته بعدی این است که برای امتحان ورودی یا موضوعی که باید در دانشگاه یا دانشکده ای که انتخاب کرده اید شرکت کنید، آماده شوید.

ممکن است آزمون های مهارت زبان انگلیسی مانند آیلتس، تافل، PTE یا آزمون های تخصصی مانند GRE و GMAT باشد.

پس از اینکه نمرات خود را در لیست کوتاه قرار دادید و ریز نمرات مورد نیاز برای تمام امتحانات را دریافت کردید، شروع به درخواست برای کالج های مورد نظر خود کنید.

این زمانی است که ممکن است بخواهید فرآیند مستندسازی را نیز شروع کنید. شروع به کار بر روی نامه های مرجع و بیانیه هدف خود کنید، در صورت نیاز شروع به نوشتن مقاله درخواست کنید.

پس از انجام این کار، باید وجوه مورد نیاز خود را ردیف کنید. از شما خواسته می شود که بودجه کافی را با درخواست ویزا ثابت کنید. فرآیند درخواست خود را با کالج تکمیل کنید.

شما باید 3 ماه قبل از خروج، کار روی ویزای دانشجویی برای فرآیند تحصیل در آمریکا را شروع کنید.

 

 

تحصیل در آمریکا

بهترین دوره های تحصیل در آمریکا :

بیشترین دوره های آموزشی در ایالات متحده آمریکا باید دوره های کسب و کار و مدیریت باشد. دومین دوره پرطرفدار مهندسی در ایالات متحده آمریکا است که دانشجویان از سراسر جهان مشتاقانه منتظر تحصیل در دانشگاه هایی مانند استنفورد، کلتک و MIT هستند.

سایر رشته های تحصیل در آمریکا شامل علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات است.

با مکان هایی مانند دره سیلیکون، ایالات متحده یکی از امیدوار کننده ترین مقاصد برای CS/IT است.

علوم طبیعی و علوم اجتماعی پس از آن به وجود می آیند، با دانشگاه هایی که به خوبی مجهز به بهترین امکانات تحقیقاتی هستند که از بسیاری جهات در جهان پیشرو و پیشرو هستند.

تحصیل در آمریکا بعد از دوازدهم

تحصیل در آمریکا تنها به دنبال ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا نیست.

بسیاری از دانش‌آموزان از سرتاسر جهان نیز دوست دارند زودتر شروع کنند، درست پس از پایان تحصیلاتشان. درست مانند کارشناسی ارشد در ایالات متحده، تعداد زیادی برنامه لیسانس در ایالات متحده برای دانشجویان بین المللی وجود دارد.

این که آیا کسی سابقه ای از علم (PCM یا PCB)، تجارت یا هنر دارد. اگر به دنبال تحصیل در ایالات متحده پس از پایان تحصیلات خود هستید، اینجا را کلیک کنید: تحصیل در ایالات متحده پس از دوازدهم.

تحصیل در مقطع لیسانس در آمریکا

دانشجویان بین المللی که در مقطع لیسانس در ایالات متحده تحصیل می کنند، تحصیلات با کیفیت بالا را در امکانات عالی و مدرن تجربه خواهند کرد.

دانشجویان بین المللی گزینه های مختلفی برای مطالعات عمده دارند، مانند مهندسی، فلسفه، تجارت، معماری، هنرهای زیبا، علوم کامپیوتر، زیست شناسی، طراحی، اقتصاد، جامعه شناسی و روانشناسی و چندین مورد دیگر.
مدرک لیسانس در ایالات متحده به طور کلی برای تکمیل به 4 سال طول می کشد، با این حال، گزینه هایی برای تحصیل پاره وقت و آنلاین برای دانشجویانی که نیاز به انعطاف در برنامه ریزی دارند نیز وجود دارد.

تحصیل در آمریکا در مقطع کارشناسی ارشد

در میان دانشجویان بین‌المللی، دانشجویان زیادی وجود دارند که مایلند کارشناسی ارشد خود را از ایالات متحده آمریکا دنبال کنند.

برای دریافت پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در ایالات متحده، نیاز اساسی شما یک مدرک کارشناسی خوب یا مدرک اول در یک زمینه موضوعی مرتبط است.

معمولاً اکثر دوره های کارشناسی ارشد در ایالات متحده زمانی که یک دوره تمام وقت را دنبال می کنند 2 سال طول می کشد.

دانشگاه های ایالات متحده در بسیاری از زمینه های موضوعی، به ویژه در زمینه های فنی و مهندسی پیشرو هستند.

MBA در ایالات متحده آمریکا، دوره های علوم کامپیوتر در ایالات متحده نیز شناخته شده هستند.

اگرچه اکثر مدارک کارشناسی ارشد در دسته کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی، کارشناسی ارشد هنر یا کارشناسی ارشد علوم قرار می گیرند، اما مدارک تخصصی بسیاری نیز وجود دارد.

بسیاری از دانشجویان بین المللی بر روی مدیریت بازرگانی و حرفه های پزشکی تمرکز می کنند.

زندگی دانشجویی تحصیل در آمریکا

زندگی دانشجویی در ایالات متحده به سادگی شگفت انگیز است! زندگی فراتر از تحصیلات آکادمیک است و کیفیت بسیار بالایی دارد.

تنوع فرهنگی زیادی در پردیس‌های آمریکا وجود دارد و مکان‌های زیادی در آمریکا می‌تواند کشف شود.

ایمنی دانش آموزان در ایالات متحده آمریکا

ایمنی همیشه یک دغدغه برای دانشجویانی است که مشتاق تحصیل در خارج از کشور هستند. خوشبختانه، کالج‌ها و دانشگاه‌های ایالات متحده در مورد ایمنی دانشجویان در محوطه دانشگاه بسیار محتاط هستند.

حتی در شهرهای دورافتاده و مناطق حومه شهر، مؤسسه دارای کادر امنیتی خواهد بود و دانشگاه امن ترین مکان برای دانشجویان خواهد بود.

بسیاری از دانشگاه های بزرگتر نیز واحد امنیتی خود را در محوطه دانشگاه دارند.

خود دانش آموزان باید از وسایل و محیط اطراف خود در هنگام برخورد با مکان جدید آگاه باشند.

از اقدامات امنیتی و تماس های اضطراری آگاه باشید.

تحصیل در آمریکا به زبان انگلیسی

خوب، مطمئناً نباید برای کسی که این مقاله را می‌خواند تعجب کند.

آمریکا با زبان انگلیسی شناخته می شود، شاید بیشتر از انگلستان. هالیوود نقش مهمی در مترادف کردن زبان انگلیسی با کشور ایفا کرده است.

انگلیسی زبان کاری جهان است و بهترین دانشگاه های ایالات متحده از روند تحصیل در این زبان حمایت می کنند.

تمام دوره‌ها در همه رشته‌ها، در همه کالج‌ها و دانشگاه‌ها به زبان انگلیسی برگزار می‌شود و به دانشجویان برتری مبتدی در تمام صنایعی که حضور جهانی دارند، می‌دهد.

تحصیل در آمریکا بدون آیلتس

اگرچه دانشگاه های آمریکا دوره ها را به زبان انگلیسی تدریس می کنند، اما در برخی موارد اثبات مهارت زبان انگلیسی با شرکت در آزمون آیلتس اجباری نیست.

این برای بسیاری خبر خوبی است، زیرا برخی از دانشگاه های خاص در ایالات متحده وجود دارد که بدون آیلتس پذیرش خواهید گرفت.

روش های مختلفی برای ارزیابی توانایی های زبان انگلیسی شما به غیر از آیلتس وجود دارد. برای دانستن این روش، اینجا را

هزینه تحصیل در آمریکا:

دانشگاه های ایالات متحده دقیقاً به دلیل مقرون به صرفه بودن شناخته شده نیستند.

در واقع، ایالات متحده آمریکا به عنوان یکی از گران ترین مکان ها برای دانشجویان بین المللی شناخته می شود.

با این حال، در مقایسه با کیفیت آموزش و فرصت هایی که با تحصیل در ایالات متحده به دست می آید، سرمایه گذاری به ارزش هر دلار است.

دانشگاه‌های خصوصی، مانند همه جای دنیا، گران‌تر از دانشگاه‌های دولتی آمریکا هستند.

طبق گفته وزارت آموزش و پرورش ایالات متحده، تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه های دولتی حدود 17000 دلار برای دانشجویان هزینه دارد، در حالی که دانشگاه های خصوصی حدود 43000 دلار در سال هزینه دارند، می توانید اطلاعات بیشتری را در اینجا بیابید:

هزینه تحصیل در آمریکا

در اینجا نحوه کاهش هزینه تحصیل در ایالات متحده به 3 روش ساده آورده شده است

1. آزمون های استخدامی پیشرفته و انتقال اعتبار:

برای اکثر رشته‌هایی که در سال اول و دوم تحصیل خواهید کرد، می‌توانید زمانی که در کشور خود هستید، برای امتحانات AP اقدام کنید، به احتمال زیاد زمانی که در 2+ خود هستید.

نه تنها این، اعتبارات آن امتحانات AP را می توان به دوره شما در ایالات متحده آمریکا منتقل کرد.

این باعث صرفه جویی در وقت و هزینه شما می شود، زیرا مجبور نخواهید بود برای همان موضوعات و امتحانات پیش رو حاضر شوید.

با این حال، بسیار مهم است که از دانشگاهی که برای آن درخواست می دهید بپرسید که آیا اصلاً اعتبارات قابل انتقال هستند یا خیر.

دانش آموزان می توانند با شرکت در امتحانات AP تا 4000 دلار برای یک دوره صرفه جویی کنند.

2. تحصیل در آمریکا با بورسیه:

همانطور که قبلا ذکر کردیم، تعدادی بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی که به دنبال تحصیل در آمریکا هستند وجود دارد.

در حالی که برخی از آنها از دانشگاه ها، برخی از آنها از دولت و برخی از نهادهای ارائه دهنده بورسیه هستند.

آنها می توانند مبتنی بر شایستگی یا نیاز محور باشند.

هر ساله، هزاران دانشجو با موفقیت برای این بورسیه ها درخواست می کنند که نه تنها در مورد شهریه، بلکه هزینه های زندگی روزانه آنها نیز بسته به بورس تحصیلی به آنها کمک می کند. شما می توانید

راه های دیگر برای کمک به خود در هزینه تحصیل در آمریکا

الف) کمک در دانشگاه ها:

بهترین راه برای کسب درآمد در دانشگاه، دستیار آموزشی یا پژوهشی است. این قسمت ها می توانند تا 4000 دلار در هر دوره برای شما درآمد داشته باشند.

شما می توانید برای 2 تا 3 دوره دستیار آموزشی باشید و یکی از موضوعات مورد علاقه خود را برای کمک به تحقیق انتخاب کنید.

ب) کار در حین تحصیل:

پس از یک سال تحصیل در آمریکا، دانشجویان اجازه دارند 20 ساعت در هفته در رشته تحصیلی کار کنند. کار در حین تحصیل یکی از بهترین راه ها برای حمایت از خود است.

این به شما در پرداخت شهریه کمک می کند و می تواند در هزینه های روزانه به شما کمک کند.

ج) ببینید کجا می توانید کاهش دهید:

کتاب‌ها را از کتابخانه‌ها کرایه کنید، به جای غذا خوردن در بیرون، غذای خود را بپزید و سبک زندگی کمی پایین‌تر داشته باشید.

نحوه درخواست ویزای تحصیل در آمریکا

وقتی دانشگاه یا کالج قبول شدید، فرم I-20 را برای شما ارسال می کنند تا پر کنید و برای ویزای دانشجویی اقدام کنید.

کار در حین تحصیل در آمریکا

کار در حین تحصیل دلیل بزرگی برای هجوم دانشجویان بین المللی به آمریکا برای تحصیل است.

کار پس از فارغ التحصیلی تحصیل در آمریکا

برای بسیاری از دانشجویان بین المللی، این شادترین بخش تحصیل در آمریکا است.

این کشور به دانشجویان خود این امکان را می دهد که حتی پس از اتمام دوره هایشان، برای مدت زمان مشخصی، پس از دریافت مجوزهای لازم از سازمان های مربوطه، کار کنند.

منبع مفید تحصیل در امریکا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Us