, ,

انواع ثبت شرکت ها در ایتالیا

انواع ثبت شرکت ها در ایتالیا

انواع ثبت شرکت ها در ایتالیا

ثبت شرکت در ایتالیا

سرمایه گذارانی که می خواهند یک کسب و کار راه اندازی کنند، انواع مختلفی از شرکت ها در ایتالیا دارند که می توانند از بین آنها انتخاب کنند. این کشور یکی از نمادین ترین و غنی ترین سرزمین های اروپایی را دارد و امکانات زیادی برای سرمایه گذاری ارائه می دهد. شرکت های کوچک و بزرگ به طور یکسان فعالیت های اقتصادی خود را از اینجا آغاز کرده اند، در کشوری که برخی از نمادین ترین برندهای جهان را مطرح کرده است.

هنگامی که سرمایه گذاران خارجی برای افتتاح شرکت در ایتالیا انتخاب می کنند، باید از اصول اولیه انجام تجارت و مدیریت یک شرکت در این کشور مطلع شوند. نمایندگان ثبت شرکت ما در ایتالیا با سرمایه گذاران خارجی متعددی کار کرده اند و آماده اند تا در طول مراحل تشکیل شرکت به شما کمک کنند.

چه کسی می تواند در ایتالیا شرکت باز کند؟

ایتالیا یکی از بازترین کشورها برای سرمایه گذاری مستقیم خارجی در اروپا است. به غیر از کارآفرینان محلی، دسته‌های دیگر سرمایه‌گذارانی که می‌توانند شرکت‌هایی را در ایتالیا افتتاح کنند عبارتند از:

1. افراد خارجی که در هر کشوری در اتحادیه اروپا اقامت دارند.
2. شهروندان خارجی با اقامت در منطقه اقتصادی اروپا (EEA)، مانند نروژ، لیختن اشتاین، ایسلند.
3. اتباع خارجی کشورهایی که ایتالیا با آنها انواع معاهدات امضا کرده است (ایتالیا قراردادهای تجاری و سرمایه گذاری زیادی امضا کرده است).
4. شرکت های خارجی از اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی اروپا و همچنین شرکت های ثبت شده خارج از این مناطق.

آنها می توانند هر یک از انواع شرکت های ایتالیایی که در زیر توضیح داده شده است را باز کنند. اگر نیاز به افتتاح حساب بانکی شرکتی در ایتالیا دارید، می توانید با متخصصان محلی ما تماس بگیرید.

انواع اصلی اشخاص حقوقی ثبت شرکت در ایتالیا کدامند؟

انواع شرکت هایی که برای ثبت شرکت در ایتالیا در دسترس هستند به شرح زیر است:

– شرکت با مسئولیت محدود: که محبوب ترین شکل تجاری است که توسط شرکت های محلی استفاده می شود.
– شرکت سهامی: که توسط کسانی که می خواهند وارد عملیات بزرگ شوند به کار گرفته می شود.
– شرکت تضامنی با سهام: مشارکتی که از نظر تعهدات شرکت کنندگان شبیه شرکت با مسئولیت محدود است.
– مشارکت تضامنی: ارتباط بین حداقل دو عضو که در سود و بدهی های تجاری سهیم هستند.
– شرکت تضامنی: حداقل توسط دو عضو تشکیل می شود: یک شریک با مسئولیت محدود و یک عضو با مسئولیت محدود.
– تعاونی: نوعی سازه ایتالیایی که بیشتر توسط افراد در صنعت کشاورزی به کار گرفته می شود.
– مالکیت انحصاری: ساده ترین نوع ساختار موجود برای صاحبان مشاغل مجرد.
– شعبه و نمایندگی: دو فرم تجاری مورد استفاده شرکت های خارجی با فعالیت در ایتالیا.

شرکت با مسئولیت محدود خصوصی یکی از محبوب ترین انواع تجارت در ایتالیا به ویژه برای شرکت های کوچک و متوسط ​​است. مسئولیت اعضای آن محدود به مبلغ سرمایه گذاری شده در شرکت است: مشارکت هایی که می تواند به صورت نقدی یا غیر نقدی در صورت توافق سهامداران انجام شود. این نوع شرکت به حداقل سرمایه سهام 10000 یورو نیاز دارد.

سرمایه گذاران خارجی باید بدانند که طبق قانون شرکت ایتالیایی دو نوع شرکت با مسئولیت محدود خصوصی وجود دارد:

– شرکت با مسئولیت محدود استاندارد (società a responsabilità limitata,S.r.l.)؛
– شرکت با مسئولیت محدود ساده شده (società a responsabilità limitata semplificata، S.r.l.s.).

ساده شده S.r.l. در مقایسه با S.r.l سنتی مشمول محدودیت های زیر است:

– سهامداران S.r.l ساده شده. فقط افراد می توانند باشند.
– حداقل سرمایه سهام برای S.r.l ساده شده باید 1 یورو و حداکثر 9999.99 یورو باشد.

ساده شده S.r.l. ملزم به استفاده از فرم استاندارد برای اساسنامه است و برای این نمونه اساسنامه یا آیین نامه امکان اصلاح وجود ندارد.

هیچ الزام ملیت مربوط به سهامدار یا مدیر یک شرکت با مسئولیت محدود ایتالیایی وجود ندارد. سرمایه گذاران خارجی نیز ممکن است این نوع شرکت را بدون شریک ایتالیایی راه اندازی کنند. هر شرکت خارجی یا شخص حقیقی خارجی می تواند در یک شرکت ایتالیایی سهام داشته باشد. مدیریت سنتی S.r.l. می تواند از طریق یک مدیر عامل یا هیئت مدیره انجام شود. اختیارات، اعم از جداگانه یا مشترک، در اسناد تشکیل دهنده شرکت توضیح داده شده است.

شرکت سهامی یا S.p.A بیشتر برای شرکت های بزرگ مناسب است. سهامداران فقط به میزان سهمی که انجام داده اند، تا حداقل 50000 یورو مسئولیت دارند. سرمایه به سهام قابل انتقال تقسیم می شود. این تنها شکل تجاری است که می تواند در بورس اوراق بهادار درج شود، بنابراین با نیازهای شرکت هایی که تعداد سهامداران زیادی دارند، مناسب است. این شرکت به دلیل ماهیت خود یعنی پذیرفته شدن در بورس اوراق بهادار باید الزامات سخت گیرانه تری را برای حسابداری و گزارشگری رعایت کند. S.p.A از طریق سیستمی که شامل هیئت مدیره و مجمع سهامداران است یا از طریق یک سیستم یک لایه که شامل هیئت مدیره و کمیته کنترل مدیریت است اداره می شود. یک سیستم دو لایه نیز امکان پذیر است که در آن یک هیئت مدیره و یک هیئت نظارت با هم وجود داشته باشند.

شراکت یک شکل شرکت شناخته شده در ایتالیا است، با این حال، در مقایسه با شرکت های ذکر شده در بالا، تمایز مهمی وجود دارد: شراکت دارای شخصیت حقوقی نیست، به این معنی که هویت موسس از هویت مشارکت جدا نیست، مانند موارد زیر. در مورد شرکت سهامی یا با مسئولیت محدود. تعهد شرکا، اهداف مشترک آنها و تجربه یکپارچه آنها به موفقیت همکاری و تجارت کمک می کند.

انواع مختلفی از شراکت وجود دارد که می توان در ایتالیا ثبت کرد و تفاوت آنها در میزان مسئولیت شرکا است. شرکت تضامنی با سهام دارای دو نوع سهامدار با مسئولیت محدود و سهامداران با مسئولیت نامحدود است. شرکت تضامنی نیز دو نوع شریک دارد: شرکای عام که مسئولیت تضامنی دارند و مسئولیت مدیریت دارند و شرکای با مسئولیت محدود که هیچ تصمیم مدیریتی نمی گیرند و دارای رژیم متفاوت با مسئولیت محدود هستند. شرکت تضامنی در ایتالیا شخصیت حقوقی ندارد و تمامی شرکای آن به صورت تضامنی مسئول هستند. در صورت مشارکت هیچ الزامی به داشتن حداقل سرمایه سهام وجود ندارد. یکی از نمایندگان ما که در زمینه تشکیل شرکت در ایتالیا تخصص دارد می تواند اطلاعات بیشتری در مورد ماهیت مشارکت و تعهدات موسس به سرمایه گذاران ارائه دهد.

شرکت انحصاری یا تاجر انحصاری یک شخص حقوقی نیست، یک تجارت تک نفره و ساده ترین شکل تجارت است. تمام مسئولیت کسب و کار به عهده فردی است که کسب و کار را اداره می کند.

شعبه پسوند شرکت مادر بوده و به عنوان نمایندگی از شخص حقوقی خارجی جدا نیست. این بدان معنی است که شرکت مادر خارجی در صورت انتخاب شعبه ایتالیایی خود مسئول بدهی های شعبه ایتالیایی خود است. تفاوت بین شعبه و نمایندگی در توانایی انجام فعالیت های اقتصادی است: دفتر نمایندگی فقط می تواند برای اهداف بازاریابی یا تبلیغاتی استفاده شود و نمی تواند در فعالیت های اقتصادی شرکت کند در حالی که شعبه می تواند همان فعالیت های اقتصادی شرکت خارجی را انجام دهد. . شعبه باید در ثبت تجاری ایتالیا نیز ثبت شود، اما در این مورد، ثبت نام می تواند سریعتر از S.r.l باشد. یا S.p.A.

نمایندگی های ثبت شرکت ما در ایتالیا می توانند اطلاعات دقیقی در مورد انواع شرکت ها در ایتالیا اعم از شعب و شرکت های تابعه به شما ارائه دهند.
همچنین از شما دعوت می کنیم ویدیوی ما را در مورد انواع شرکت ها در ایتالیا تماشا کنید:

شرایط ثبت شرکت در ایتالیا چیست؟

شرکت های ایتالیایی باید در دفتر ثبت کسب و کار ثبت شوند. این امر برای انجام قانونی فعالیت های اقتصادی در قلمرو ایتالیا الزامی است و فرآیندی است که با تهیه اسناد تشکیل دهنده شرکت، برای شرکت های جدید یا اسناد تشکیل دهنده شرکت خارجی برای شعبه شروع می شود. سند تأسیس در مقابل دفتر اسناد رسمی در ایتالیا تنظیم می شود و اساسنامه شامل اطلاعاتی در مورد تجارت است: دامنه و نوع آن، مدت آن، در صورت لزوم، نام اعضا و مدیران، اطلاعات مربوط به سرمایه و انواع سهام (و قابلیت انتقال آنها در صورت لزوم). یکی از نمایندگان ما که در زمینه تشکیل شرکت در ایتالیا تخصص دارد، می تواند اطلاعات بیشتری در مورد فرم این اساسنامه در اختیار سرمایه گذاران قرار دهد. به طور کلی، هیچ فرم استاندارد شده ای وجود ندارد، با این حال، هر شرکت باید بندهای استاندارد را همانطور که در مورد خود و برای نوع آن اعمال می شود، تنظیم کند.

پس از ثبت نام، شرکت ها باید برای شماره VAT درخواست دهند. کارشناسان ما می توانند به شما در تهیه و تنظیم مدارک لازم برای ثبت شرکت کمک کنند و همچنین می توانیم در مرحله ثبت مالیات کمک کنند. مالیات های اصلی برای شرکت ها شامل مالیات بر درآمد شرکت، مالیات منطقه ای بر فعالیت های تولیدی (برای شرکت هایی که در فعالیت های تولیدی مشغول هستند)، مالیات بر ارزش افزوده و سایر مالیات های محلی است. به طور کلی، سال مالیاتی با سال تقویمی در ایتالیا با یک دوره دوازده ماهه یکسان است.

سرمایه گذاران داخلی و خارجی می توانند خدمات تخصصی ادغام شرکت را که توسط تیم نمایندگان ما در ایتالیا ارائه می شود، درخواست کنند. ما راه حل های مناسب ارائه می دهیم و می توانیم از همان مراحل اولیه ثبت شرکت در ایتالیا به سرمایه گذاران کمک کنیم، با انتخاب نوع مناسب شرکت و انتخاب نام شرکت.

اگر می خواهید یک شرکت یا شعبه در کشور دیگری مانند امارات – دبی افتتاح کنید، می توانیم شما را با شرکای محلی خود در تماس باشیم.

خدمات ثبت شرکت در ایتالیا ما در ایتالیا شامل موارد زیر است:

– ثبت نام مدیر یا سهامداران شرکت در سازمان امور مالیاتی؛
– تنظیم کلیه اسناد و مدارک مربوط از قبیل تفاهم نامه و اساسنامه و وکالتنامه و غیره.
– جمع آوری کلیه مدارک و اطلاعات لازم از مشتری و تهیه اسنادی که باید در اختیار مقامات قرار گیرد.
– دریافت یک آدرس ایمیل تایید شده و یک شماره VAT؛
– کمک به مشتری در افتتاح حساب بانکی که بیش از یک روز طول نمی کشد.

ایتالیا برای انتخاب مناسب ترین فرم حقوقی برای کسب و کار جدید، گزینه های مختلفی را ارائه می دهد. طیف گسترده ای از اشکال شرکت، و این واقعیت که رایج ترین آنها، S.r.l. همچنین دارای شکل ساده ای است که نشان دهنده علاقه مقامات ایتالیایی به انعطاف پذیری و قابل دسترس کردن سرمایه گذاری برای همه دسته های سرمایه گذاران اعم از با تجربه و کسانی است که به دنبال راه اندازی استارتاپ هستند.

برای خدمات حسابداری در ایتالیا می توانیم شما را با کارشناسان محلی خود در تماس باشیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قوانین سرمایه گذاری خارجی، لطفاً با نمایندگان ثبت شرکت در ایتالیا تماس بگیرید.