اقامت فنلاند2021-08-29T10:18:33+04:30

اقامت فنلاند

اقامت فنلاند و مهاجرت به فنلاند راهنمای جامع مهاجرت به فنلاند

این که آیا برای کار جدید به فنلاند مهاجرت می کنید یا فرصتی برای ارتباط مجدد با طبیعت یا شاید برخی ریشه های فنلاندی دارید ،

تجربه ای ارزشمند در انتظار شماست!! راهنما به سوالات شما در مورد مهاجرت به فنلاند از طنز فنلاندی تا مقاصد محبوب مهاجران پاسخ می دهد.

نیاز به اقامت فنلاند و مهاجرت به خارج از کشور دارید؟

سازماندهی یک جابجایی بین المللی کاری نیست که شما باید به تنهایی انجام دهید.

ما به عنوان مهاجران ، نیازهای شما را درک می کنیم و خدمات ضروری را ارائه می دهیم که به شما کمک می کند به راحتی در خارج از کشور حرکت کرده و زندگی کنید.

همین امروز با ما تماس بگیرید تا حرکت خود را آغاز کرده و با چک لیست جابجایی رایگان آماده سازی را آغاز کنید.

در این صفحه:

مهاجرت به فنلاند و اقامت فنلاند
فنلاند: مقاصد مهاجرت
فنلاند: ویزا و اقامت فنلاند ثبت نام

مهاجرت به فنلاند و اقامت فنلاند

مردم فنلاند به دلیل توجه زیاد به طبیعت و فعالیت های بیرون شهرت دارند.
پایتخت هلسینکی محبوب ترین مقصد برای مهاجران است ، زیرا فرصت های زیادی را برای کار و اوقات فراغت ارائه می دهد.
شهروندان غیر اتحادیه اروپا – مگر اینکه از ایسلند ، لیختن اشتاین ، سوئیس یا نروژ باشند – برای کار در فنلاند باید برای اجازه اقامت درخواست کنند.

فنلاند ، Suomi به زبان فنلاندی ، پل شرق و غرب. اگرچه بخشی از اروپای غربی است ، 1313 کیلومتر مرز آن با روسیه و آب و هوای قطب شمال آن را کاملاً متمایز کرده است.

مهاجرت به فنلاند یک انتخاب هیجان انگیز و امیدوار کننده برای مهاجران است.

برای مدت طولانی ، فنلاند عرصه ای برای سوئد و روسیه بود تا عضلات خود را تقویت کنند. هر دو همسایه در بیشتر تاریخ فنلاند حکومت کردند و فنلاند تنها در سال 1917 مستقل شد.

قبل از آن 108 سال بخشی از هر دو امپراتوری روسیه بود. و سوئد به مدت 600 سال فنلاند از زمان استقلال خود به وضوح به جهان نشان داده است که شمال اروپا بسیار بیشتر از اسکاندیناوی است.

اگر قصد مهاجرت به فنلاند را دارید ، مطمئناً این کشور نوردیک نا امید نخواهد شد.

به ویژه هلسینکی ، یک مکان مطلوب مهاجران است. این شهر فرصت های شغلی رقابتی ، فضای سبز فراوان و دسترسی آسان به سرزمین عجایب وحشی را که بیشتر فنلاند است ، ارائه می دهد.

اقامت فنلاند

آبی و سفید: آب و هوای فنلاند

رنگهای آبی و سفید پرچم فنلاند را تزئین می کند. آنها همچنین بصری چشم انداز کشور را توصیف می کنند.

رنگ سفید برفی را نشان می دهد که سهم قابل توجهی از کشور را در فصل زمستان پوشانده است ، در حالی که آبی نشان دهنده دریاچه های فنلاند است ، همه 187888 از آنها.

تضاد بین آبی تیره و سفید ملایم نیز کنتراست فصل ها را خلاصه می کند.

فنلاند درام کامل چهار فصل را تجربه می کند. 1160 کیلومتری که شمال را از جنوب جدا می کند به این معنی است که شدت هر فصل در سراسر کشور بسیار متفاوت است.

با این وجود ، تنها چند کشور دیگر وجود دارد که مردم واقعاً می دانند زمستان چقدر می تواند تاریک باشد و وقتی غروب نمی کند چه حسی دارد.

لاپلند تقریباً در نیمی از سال پوشیده از برف است. با این حال ، اکثر مهاجران که به فنلاند نقل مکان می کنند در جنوب بیشتری مستقر می شوند و فصل برف بسیار کوتاهتر است.

میانگین درجه حرارت در زمستان بین 0 تا 35 درجه سانتی گراد متغیر است.

تابستان این دمای سرد را با متوسط ​​15 تا 25 درجه سانتی گراد جبران می کند. به سختی تنظیم می شود گرگ و میش به خورشید کمی استراحت می کند تا اواخر شب ، اما در تابستان می توانید حتی در ساعت 22:00 در هلسینکی انتظار آفتاب داشته باشید!

حقوق همه “

فنلاند تا دهه 1960 شهرنشینی نکرد. این یکی از دلایلی است که فنلاندی ها همچنان به شدت با طبیعت در ارتباط هستند.

مهاجرت به فنلاند به احتمال زیاد زمان شما را در طبیعت بیشتر می کند.

مفهوم “حقوق همه” (و همچنین حقوق هر زن) خلاصه نگرش فرهنگی فنلاندی به طبیعت است.

این یک کد نانوشته است که نشان دهنده جمعیت پراکنده ساکن در سرزمین وسیع جنگلی است. اساساً این بدان معناست که همه در فنلاند از استفاده از زمین استقبال می کنند.

تا زمانی که در ملک خصوصی کسی نیستید ، توت های وحشی انتخاب شما هستند و جنگل ها زمین بازی شما برای کمپینگ و قایقرانی هستند.

جوک و غذا در فنلاند: طعم اکتسابی؟

در یک نظرسنجی که توسط سازمان ملل متحد انجام شد ، فنلاند در پنجمین رتبه برتر جهان در گزارش شادی 2016 قرار گرفت و بر استانداردهای بالای زندگی و حمایت اجتماعی که فنلاندی ها دریافت می کنند ، تاکید کرد.

کسانی که به فنلاند نقل مکان می کنند هم فرهنگ آشپزی پویا و هم شوخ طبعی عالی را کشف خواهند کرد.

هنگامی که سیلویو برلوسکونی نخست وزیر ایتالیا بود ، در مورد غذاهای فنلاندی چند اظهار نظر غیرحرفه ای کرد. به طور خاص ، او چشم به گوزن های شمالی در فنلاند چرخاند.

با این حال ، این غذای خاص در لاپلند نروژی و حتی آلاسکا معمولی است ، اما در فنلاند چنین نیست.

فنلاندی ها فراموش نکردند.

بنابراین وقتی Kotipizza ، زنجیره ای پیتزای فنلاندی ، در سال 2008 در مسابقه پیتزا بشقاب آمریکا (و ایتالیا در رتبه دوم قرار گرفت) برنده شد ، Kotipizza پیتزای برنده خود را به نام نخست وزیر ایتالیا نامگذاری کرد. پیتزا برلوسکونی دارای پوسته چاودار و غذای کامل است و روی آن قارچ ، پیاز قرمز و – به شدت ناراحت کننده برلوسکونی – گوزن شمالی دودی است.

پس از مهاجرت به فنلاند ، آن را در منوها جستجو کنید!

غذای فنلاندی بسیار بیشتر از گوشت گوزن شمالی است. بسیار فصلی است و داستان بین اسکاندیناوی و روسیه را روایت می کند.

نان شیرین در غرب و چاودار در شرق مشخص می کند که همسایگان فنلاند کجا هستند.

دریا منبع ارزشمندی برای جنوب فنلاند و جنگل ها و دریاچه ها برای شمال بوده است. مهاجرت به فنلاند ممکن است غذاهای جدیدی مانند توت های وحشی قطبی ، گوشت گوزن ، و شیرینی هایی مانند mämmi (پودینگ عید پاک) و tippaleivät (سرخ کرده های روز اول ماه مه) را به شما معرفی کند.

فعالیتهای فضای باز در طول سال

به دلیل فراوانی در طبیعت ، هیچ کمبودی برای فعالیت های تفریحی در فنلاند ، بدون توجه به فصل وجود ندارد.

زمستان فنلاندی ممکن است سردتر از آن چیزی باشد که به آن عادت کرده اید ، اما انتظار نداشته باشید که در تمام طول زمستان در آغوش گرفته و منتظر هوای گرمتر باشید.

مهاجرت به فنلاند شما را مجبور می کند تا چرخه فصل ها را از نزدیک دنبال کنید.

اگر قصد مهاجرت به فنلاند را دارید ، به یاد داشته باشید که لباس گرم خارجی را بسته بندی کنید!

ورزش های زمستانی راهی عالی برای زنده ماندن در سردترین فصل است. فعالیتهای محبوب زمستانی که شما را گرم نگه می دارد شامل اسکیت ، اسکی ، کفش برفی و سورتمه سواری است.

شجاع ترین فنلاندی ها حتی در دریاچه های یخ زده شنا می کنند! این ممکن است بسیار شدید به نظر برسد ، اما به یاد داشته باشید که فنلاند سرزمین سونا است.

قبل از زمستان های سخت ، سرزمین فنلاند سخاوتمندانه ساکنان خود را با انواع توت ها و قارچ های وحشی خراب می کند.

معمول است که جشن پاییز با غارت جنگل های زغال اخته و زغال اخته آنها برگزار شود.

بهار روزهای طولانی تر و آفتاب بیشتری را با خود به همراه دارد. اگرچه هنوز می توان در بهار در اسکی در لاپلند رفت ، اما در سایر مناطق فنلاند ، مردم لایه های زمستانی خود را رها کرده و برای تکمیل ویتامین D خود در طبیعت گردی قدم می زنند.

تابستان به طور رسمی فصل کلبه در فنلاند است. مهاجران مهاجرت کننده به فنلاند به راحتی وارد این سنت تابستانی می شوند.

تنها در منطقه لیکلند ، نزدیک به نیم میلیون کلبه وجود دارد! این خانه های ییلاقی مکان هایی برای استراحت ، جمع شدن با دوستان و جشن گرفتن روزهای طولانی تابستان با شنا در زیر نور آفتاب نیمه شب است.

Lakeland یک محیط ایده آل برای قایق رانی ، کباب کردن و ماهیگیری نیز فراهم می کند.

فنلاند:  از مقاصد مهاجرت

در ابتدای سال 2016 ، اتباع خارجی حدود 12 درصد از جمعیت هلسینکی را تشکیل می دادند ، که پایتخت فنلاند را برای مهاجران بسیار محبوب کرده است.

کار ، تحصیل و خانواده انگیزه های اصلی مهاجران به فنلاند است. به غیر از منطقه بزرگ هلسینکی ، مقاصد محبوب مهاجران عبارتند از تامپره و اولو.

بیش از پایتخت: هلسینکی

پایتخت فنلاند ، هلسینکی ، همچنین بزرگترین شهر آن است و تا سال 2015 ، جمعیتی در حدود 620،000 نفر دارد.

آب همسایه آن ، دریای بالتیک ، شخصیت زیادی به شهر می بخشد. هلسینکی در سرزمین اصلی قرار دارد ، اما مقدار مساوی از شهر به جزایر سرازیر می شود و آن را به یک شهر ساحلی تبدیل می کند.

هلسینکی (در سوئدی Helsingfors) در سال 1550 توسط پادشاه سوئد گوستاو واسا تأسیس شد ، همیشه به اندازه امروز اهمیت نداشت.

تورکو تا سال 1812 پایتخت فنلاند بود که این عنوان به هلسینکی واگذار شد.

هلسینکی دارای مدارس عالی ، صحنه فرهنگی پویا و اقتصاد سالم است که همگی آن را به انتخابی جذاب برای مهاجران تبدیل کرده است.

این به اندازه کافی بزرگ است که گزینه های سرگرمی بی شماری را ارائه می دهد و به اندازه کافی کوچک است که به شما امکان می دهد به سرعت به دریا دسترسی پیدا کنید و فراموش کنید که در بزرگترین شهر فنلاند هستید.

جای تعجب نیست که هلسینکی اغلب در فهرست شهرهای قابل سکونت که توسط مجله Monocle و Economist Intelligence Unit تولید می شود ، خوب عمل می کند.

در سال 2012 ، هلسینکی پایتخت طراحی جهانی بود ، موقعیتی معتبر که توسط شورای بین المللی انجمن های طراحی صنعتی تفویض شد و تنها سومین شهری بود که از این هیئت پذیرایی کرد. این تصادفی نبود زیرا هلسینکی بسیار شهر طراحی است.

Marimekko ، شرکت معروف طراحی فنلاندی مستقر در هلسینکی ، حتی لیوان های کاغذی و دستمال سفره های Finnair را در سال 2013 تغییراتی داد. این نشان می دهد که چگونه هلسینکی طراحی را جدی می گیرد.

هلسینکی علاوه بر طراحی و هنر ، شهری بسیار فعال است. دوچرخه سواری یک راه ایده آل برای رفت و آمد است.

Transportwebsite منطقه هلسینکی حتی یک برنامه ریز مسیر برای دوچرخه سواری در پایتخت فنلاند دارد.

ورزش های داخلی و خارجی نیز محبوب هستند. بازیهای المپیک پانزدهم در هلسینکی در سال 1952 برگزار شد و این شهر همچنان علاقه زیادی به ورزش دارد و فوتبال و هاکی از محبوب ترین آنها هستند.

مقصد مهاجرت به فنلاند شماره یک: منطقه بزرگتر هلسینکی

دومین شهر بزرگ فنلاند ، اسپو ، بخشی از منطقه بزرگ هلسینکی است. جمعیت آن کمی بیش از 260،000 نفر است و به دلیل هم مرز بودن با هلسینکی ، امکان زندگی در یک شهر و کار در شهر دیگر وجود دارد. حمل و نقل عمومی به طور موثر منطقه بزرگ هلسینکی را متصل می کند.

بسیاری از افرادی که در اسپو زندگی می کنند در واقع در هلسینکی کار می کنند. چندین شرکت فناوری در Espoo مستقر هستند و بنابراین برخی از آنها برعکس رفت و آمد می کنند.

Vantaa و Kauniainen نیز بخشی از منطقه بزرگ هلسینکی هستند.

منطقه بزرگ هلسینکی زندگی شهری را با طبیعت وحشی ترکیب می کند ، بنابراین به ساکنان آن بهترین هردو جهان را می دهد.

هسته شهری پایتخت با شهرهای بوکولیک تشکیل شده و منطقه را تشکیل می دهد.

جمعیت منطقه بزرگ هلسینکی حدود 1.4 میلیون نفر است ، بدین معنی که تقریباً از هر پنج فنلاندی یک نفر در پایتخت یا در کنار آن زندگی می کنند.

اگر به فنلاند مهاجرت می کنید ، به احتمال زیاد در این منطقه زندگی می کنید.

کمی بیشتر یا بیشتر به شمال بروید: تامپره و اولو

با این حال ، به عنوان یک مهاجرت ، هلسینکی تنها انتخاب شما نیست. علاوه بر منطقه بزرگ هلسینکی ، تامپره و اولو از بزرگترین شهرهای فنلاند هستند.

این دو شهر هر دو 200 هزار نفر جمعیت دارند.

تامپره ، در اصل سومین شهر بزرگ فنلاند ، در شمال غربی هلسینکی حدود دو ساعت با ماشین قرار دارد.

این دریاچه دو دریاچه عظیم را در بر می گیرد ، که باعث می شود احساس کنید در ساحل است. گذشته صنعتی آن نام مستعار آن را به دست آورده است:

منچستر فنلاند. صنعت هنوز در تامپره مهم است و شرکت های بزرگی مانند جان دیر فارستری ، نوکیا و متسو همگی در منطقه تامپره فعالیت می کنند.

دو دانشگاه و دو پلی تکنیک در تامپره وجود دارد که همگی با شرکت های منطقه همکاری می کنند.

اگر متخصص فناوری هستید که به فنلاند نقل مکان می کنید ، ممکن است تامپره مقصد خوبی برای شما باشد.

تامپره همچنین دارای صحنه فرهنگی و رستوران پر جنب و جوش و جمعیت دانشجویی زیادی است.

اولو بزرگترین و مهمترین شهر در شمال فنلاند است. این دانشگاه دارای یک دانشگاه پلی تکنیک است و در سراسر جهان به عنوان پایتخت فناوری مشهور است.

دو پارک علمی در این منطقه وجود دارد. این امر همچنین آن را به مقصدی محبوب با مهاجران خارج از کشور که در بخش فناوری اطلاعات کار می کنند تبدیل کرده است.

اولو درست در جنوب دایره قطب شمال است و به شما طعم زندگی در قطب شمال را با انواع توت های وحشی در تابستان و تاریکی شدید در زمستان می دهد. اولو همچنین دارای مقداری راک اند رول است تا وضعیت خود را به عنوان یک مرکز مهم فناوری اطلاعات متعادل کند. هر سال تابستان میزبان مسابقات جهانی گیتار هوایی است.
فنلاند: ویزا و ثبت نام
به شرایط مختلف برای ویزا و مجوزها توجه کنید

برنامه ای برای یک دیدار کوتاه حداکثر تا سه ماه دارید؟

شهروندان اتحادیه اروپا ، سوئیس ، نروژ ، ایسلند و لیختن اشتاین به دلیل تحرک مدرن اروپایی نیازی به ویزا برای بازدید از فنلاند ندارند و حتی می توانند تا سه ماه بدون کار کاغذی در آنجا اقامت و کار کنند.

به طور مشابه ، اگر شهروند یک کشور بدون ویزا هستید ، برای بازدید نیازی به ویزا نیست. در وب سایت وزارت امور خارجه ، می توانید لیستی پیدا کنید که نشان می دهد کدام کشورها بدون ویزا هستند و شهروندان کدام کشورها هنگام ورود به فنلاند باید ویزا ارائه دهند.

اگر برای اقامت کوتاه مدت خود نیاز به ویزا دارید ، باید برای آن در نزدیکترین ماموریت فنلاندی یا مرکز ویزا اقدام کنید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد روند درخواست ، هزینه ویزا و غیره ، لطفاً به خلاصه ویزای بازدیدکنندگان وزارت امور خارجه مراجعه کنید.

یا آیا اقامت فنلاند طولانی تری خواهد داشت؟

اگر شهروند یکی از کشورهای اروپایی ذکر شده در بالا هستید و قصد اقامت فنلاند طولانی مدت در فنلاند را دارید ،

باید در سه ماه اول اقامت فنلاند خود حق اقامت خود را در پلیس محلی خود ثبت کنید (به زیر مراجعه کنید) .

اگر شهروند یک کشور دیگر هستید و قصد دارید بیش از سه ماه در فنلاند بمانید و احتمالاً حتی در آنجا کار کنید ، پس باید برای اجازه اقامت فنلاند اقدام کنید.

چندین مجوز مختلف برای اقامت وجود دارد و بستگی به دلیل مهاجرت شما به فنلاند دارد.

انواع مجوز اقامت فنلاند زیر موجود است:

شخص آزاد کار
اقامت فنلاندبرای متخصص
اقامت فنلاند برای محققین
au pair
تعطیلات کار
اقامت فنلاند برای دانشجویان
انواع دیگر کارهایی که نیاز به اجازه اقامت فنلاند دارند
اقامت فنلاند پناهجویان

رابطه صمیمی پایدار

هنگام ارسال درخواست خود باید هزینه ای پرداخت کنید و این هزینه های پردازش نسبتاً زیاد است.

اگر برای مجوز اقامت فنلاند برای افراد شاغل یا مشاغل آزاد درخواست می کنید ، هزینه 500 یورو برای یک برنامه کاغذی و 450 یورو برای یک درخواست الکترونیکی (از سال 2016) است.

برای دریافت هزینه سایر مجوزهای اقامت ، وب سایت خدمات مهاجرت فنلاند را بررسی کنید.

اگر مشاغل آزاد دارید ، می توانید پیش بروید و درخواست مجوز اقامت کنید.

با این حال ، اگر مهاجرت شما به فنلاند بر اساس اشتغال است ، قبل از اینکه بتوانید برای اجازه اقامت فنلاند اقدام کنید ، باید یک شغل داشته باشید.

به طور کلی ، خارجی ها باید برای اجازه اقامت در سفارت فنلاند در کشور خود درخواست کنند.

با این حال ، اگر هنگام بازدید از فنلاند با ویزای توریستی شغلی پیدا کردید ، می توانید درخواست خود را مستقیماً در فنلاند در یک نقطه خدمات پلیس محلی ارسال کنید.

سپس اداره مهاجرت فنلاند آن را پردازش می کند.

همه فرم های درخواست را می توانید در وب سایت خدمات مهاجرت فنلاند پیدا کنید.

در صورت ارسال یک درخواست الکترونیکی ، می توانید وضعیت برنامه خود را در وب سایت آنها بررسی کنید.

مجوز A در مقابل مجوز B

فنلاند مجوز اقامت فنلاند مستمر (مجوز A) و مجوز اقامت فنلاند موقت (مجوز B) را صادر می کند. تمدید مجوز اقامت فنلاند موقت معمولاً فقط یک سال در هر زمان امکان پذیر است.

در حالی که می توان اجازه اقامت مداوم را تا چهار سال در یک زمان تمدید کرد.

ماهیت اقامت فرد تعیین می کند که کدام اجازه را به هیئت مهاجرت می دهد.

ثبت نام در فنلاند

در فنلاند ، همه دارای یک کد شناسایی شخصی هستند.

برای دریافت این کد ، باید در دفتر ثبت محلی خود ثبت نام کنید. در فنلاندی henkilötunnus و در سوئدی personbeteckning نامیده می شود.

اگر برای زندگی در فنلاند به مجوز نیاز داشتید ، درخواست کد شناسایی شخصی شما می تواند همراه با درخواست مجوز اقامت شما انجام شود.

اگر به طور موقت در فنلاند اقامت فنلاند دارید اما در آنجا کار می کنید ، باید برای این کد شناسایی شخصی نیز ثبت نام کنید.

اگر قصد دارید اقامت فنلاند به طور دائم در فنلاند زندگی کنید ، باید به عنوان ساکن فنلاند ثبت نام کنید.

اگر با کودکان به فنلاند نقل مکان می کنید ، حتماً شناسنامه آنها را همراه داشته باشید. همچنین اگر متاهل هستید ، هنگام ثبت نام باید گواهی ازدواج خود را همراه داشته باشید.

اگر به خانه ، شهر یا حتی کشور جدیدی نقل مکان می کنید ، باید دفتر ثبت را مطلع کنید.

همچنین باید از اداره مالیات محلی خود درخواست کارت مالیات کنید. به یاد داشته باشید که گذرنامه و اجازه اقامت خود را به همراه داشته باشید.

این که آیا برای اولین بار به خارج مهاجرت می کنید یا چندین بار قبلاً نقل مکان کرده اید ، این روند س manyالات زیادی را ایجاد می کند.

راهنمای کامل ما برای جابجایی شک و تردید شما را در طول مسیر کاهش می دهد ،

از آمادگی های اولیه گرفته تا نحوه مذاکره در مورد بسته جابجایی ، ما به شما کمک می کنیم بروید!

تهیه شده با پاسخ های کلیدی

Share This Post!

Joing Over تماس بگیرید برای بهره مندی از مشاوره ما

New Courses

Contact Info

ولیعصر، ایستگاه امانیه(روبه روی جام جم)خیابان ابراهیم مُهري،پلاك ٢٠،طبقه ٤، واحد ٨.

نوشته‌های تازه

Go to Top