پرش به محتوا

افزایش امتیاز اکسپرس اینتری کانادا

افزایش امتیاز اکسپرس اینتری کانادا

افزایش امتیاز اکسپرس اینتری کانادا

 

بهبود نمره اکسپرس اینتری

برنامه اکسپرس انتری در طول سال ها منجر به هجوم زیادی از مهاجران شده است. مهاجرت از طریق سیستم اکسپرس اینتری شامل مرحله ای است که نامزدها بر اساس سیستم امتیاز CRS رتبه بندی می شوند. و کسانی که به اندازه کافی بالا می‌آیند دعوت می‌شوند به شمال سفید بزرگ مهاجرت کنند.

مطالب نشان می دهد

چرا مهم است که امتیاز CRS خود را بهبود بخشید؟

سیستم اکسپرس اینتری که در ژانویه 2015 راه اندازی شد، برای ارائه مسیری برای اقامت دائم برای کارگران ماهر ساکن در کانادا یا خارج از کشور و همچنین برای مدیریت برنامه های کاربردی در سه برنامه اصلی مهاجرت اقتصادی طراحی شده است:

کلاس تجربه کانادایی (CEC) – اگر حداقل یک سال سابقه کار کانادایی تمام وقت در 3 سال گذشته داشته باشید.

برنامه تجارت ماهر فدرال (FSTC) – اگر در یک تجارت ذکر شده در NOC ماهر هستید و حداقل 2 سال تجربه اخیر کانادایی تمام وقت در 5 سال گذشته داشته باشید.

برنامه نامزد استانی (PNP) – اگر می خواهید در استان یا شهر خاصی مستقر شوید.

برنامه کارگران ماهر فدرال (FSW) – اگر هیچ یک از موارد فوق با پرونده شما مطابقت نداشته باشد.

مهم نیست که کدام برنامه را انتخاب کنید، درخواست تحت سیستم اکسپرس اینتری پردازش می شود. این بدان معنی است که شما به سختی می توانید از ارزیابی شدن بر اساس امتیاز CRS اجتناب کنید.

و اینجا می‌رویم: برای مهاجرت موفق باید تا جایی که می‌توانید امتیاز کسب کنید.

آیا می خواهید در مورد نحوه کار مهاجرت از طریق اکسپرس اینتری بیشتر بدانید؟

فرآیند ارسال درخواست از طریق سیستم اکسپرس اینتری ساده است:

کاندیدای علاقه مند به سادگی باید یک نمایه آنلاین ایجاد کرده و آن را ارسال کند.
سپس آنها وارد استخر می شوند.

همه نامزدهای موجود در آن مجموعه بر اساس سیستم امتیاز CRS رتبه بندی می شوند.

کسانی که به اندازه کافی رتبه بالایی داشته باشند برای مهاجرت دعوت خواهند شد.

در اینجا جزئیات بیشتری در مورد نحوه عملکرد Express Entry ارائه می دهیم.

در مورد سیستم امتیاز CRS چه چیزی باید بدانید؟

در اینجا برخی از حقایق اصلی در مورد سیستم CRS آورده شده است:

سیستم CRS بر اساس عوامل متعددی مانند سن متقاضی، سطح تحصیلات، مهارت زبان، تجربه کاری، و هرگونه پیشنهاد شغلی بالقوه یا تایید شده از سوی یک کارفرما در کانادا است.
برای انتخاب در قرعه کشی، نامزد باید حداقل امتیاز CRS را کسب کند.

حداقل امتیاز لازم برای مهاجرت از قرعه کشی به قرعه کشی تغییر می کند.

با یادگیری بیشتر در مورد سیستم CRS و انجام مراحل خاصی که در این پست به آنها می پردازیم، می توان امتیاز CRS را بهبود بخشید.

قبل از گرفتن امتیاز CRS باید وارد استخر اکسپرس اینتری شوید. و برای ورود به استخر، باید واجد شرایط آن باشید. شما می توانید واجد شرایط بودن خود را با ماشین حساب ویژه طراحی شده ما با کلیک بر روی بنر زیر بررسی کنید.

خوشبختانه، از آنجایی که بیشتر این عوامل متغیر هستند، اگر احساس می کنید که امتیاز شما خیلی کم است یا به اندازه کافی خوب نیست، راه های زیادی برای افزایش امتیاز اکسپرس اینتری کانادا وجود دارد. به خواندن این پست ادامه دهید تا یاد بگیرید چگونه به بالای استخر اکسپرس اینتری برسید!

ما همچنین جزئیات بیشتری در مورد سیستم رتبه بندی جامع در اینجا ارائه می دهیم.

افزایش امتیاز اکسپرس اینتری کانادا

درک CRS: چرا امکان بهبود آن وجود دارد؟

مگر اینکه امتیاز CRS فوق‌العاده بالایی داشته باشید (حداکثر امتیاز قابل دستیابی 1200 است) باید همیشه سعی کنید به طور فعال آن را بهبود ببخشید تا شانس خود را برای انتخاب شدن در طول قرعه‌کشی به حداکثر برسانید.

این کاملاً ممکن است که شما تمام تلاش خود را برای کسب بالاترین امتیاز ممکن انجام داده باشید، اما اگر اینطور نیست، باید فعال باشید. به سادگی نمایه خود را در استخر ارسال نکنید و منتظر بمانید تا در قرعه کشی انتخاب شوید. شرایط لازم برای تساوی تغییر می کند و دائماً متفاوت است و خود امتیاز CRS “قفل” نیست.

اگر مهارت های شما بهبود یابد، امتیاز شما نیز افزایش می یابد. تغییرات ممکن است جزئی به نظر برسند، اما با این وجود می توانند بر امتیاز کلی شما تأثیر بگذارند و همه تفاوت را در واجد شرایط بودن شما برای قرعه کشی آینده ایجاد کنند.

تغییرات و بهبودهای دیگر، به عنوان مثال، اگر از یک استان خاص یک پیشنهاد شغلی دریافت کنید و نامزد استانی شوید، می تواند منجر به دریافت 600 امتیاز اضافی به امتیاز CRS شما شود!

بنابراین باید عادت کنید که به صورت دوره ای نمایه خود را مرور کنید و ببینید چه پیشرفت هایی می تواند انجام شود.

چگونه امتیاز CRS خود را بهبود بخشید: 6 مرحله ساده

در نهایت، بیایید به مراحلی که ممکن است برای بهبود نمره اکسپرس اینتری بردارید نگاه کنیم!

توجه: ترتیب زمانی نیست – ما فقط اقدامات مختلفی را شماره گذاری می کنیم که می تواند امتیاز شما را بهبود بخشد.

مرحله 1: از یک مشاور کمک بگیرید (اختیاری)

 

مشاورین متخصص با تجربه و آگاه هستند و بهترین راه را برای بهینه سازی مهارت ها، صلاحیت ها و تجربیات شما می دانند و بهترین برنامه مهاجرت را برای شما ترسیم می کنند تا بتوانید حداکثر امتیاز CRS ممکن را در مورد خود کسب کنید.

اگر به مهاجرت فکر می کنید، بدیهی است که می خواهید این کار به طور موثر و در سریع ترین زمان ممکن انجام شود تا بتوانید زندگی خود را در کانادا آغاز کنید. بهترین راه برای پیمایش همه اینها، دریافت کمک حرفه ای از مشاور  است.

مرحله 2: روی زبان ها تمرکز کنید

یادگیری زبان رسمی دوم و شرکت در آزمون های زبان تایید شده راهی عالی برای به دست آوردن حداکثر امتیاز زبان ممکن است و یکی از زمینه هایی است که در آن دستاوردهای افزایشی می تواند تفاوت زیادی ایجاد کند.

یکی از بهترین چیزها در مورد الزامات آزمون زبان برای مهاجرت این است که می توانید برای افزایش امتیاز اکسپرس اینتری کانادا خود مجدداً آنها را امتحان کنید.

اگر در اولین تلاش خود نمره خوبی کسب نکردید، می توانید در چند کلاس زبان شرکت کنید و دوباره امتحان کنید تا امتیاز CRS خود را بهبود بخشید.

حتی مهارت های اولیه زبان می تواند به شما کمک کند تا امتیازهای اضافی را دریافت کنید و شانس خود را برای انتخاب شدن افزایش دهید!

اگر زبان نقطه قوت شما نیست، یک معلم انگلیسی یا یک معلم فرانسوی استخدام کنید تا شما را راهنمایی کند و به شما کمک کند تا برای آزمون های خود آماده شوید.

مرحله 3: روی خانواده خود تمرکز کنید

این مرحله در مورد این است که فکر کنید آیا کسی قبلاً در کانادا رفته است یا خیر. فراموش نکنید که آنها را ذکر کنید زیرا ممکن است امتیاز CRS را بهبود بخشد. همچنین اگر همراه با همسرتان مهاجرت کنید، ممکن است امتیاز بیشتری برای شرایط او کسب کنید.

یک خواهر و برادر در کانادا دارید؟ 15 امتیاز بگیرید

آیا می دانستید که داشتن یک خویشاوند خونی، یک خواهر و برادر خوانده، یک همسر یا یک شریک زندگی مشترک در کانادا که مقیم دائم یا شهروند باشد می تواند تا 15 امتیاز اضافی به شما بدهد؟

برای دریافت امتیاز باید مدارکی مبنی بر تابعیت یا اقامت دائم با ارائه کپی کارت PR یا پاسپورت خود ارائه دهند. آنها همچنین باید مدارکی دال بر رابطه خود با متقاضی نشان دهند.

با شریک زندگی خود مهاجرت می کنید؟ تا 40 امتیاز بگیرید!

هنگامی که یک زوج (همسر یا قانون مشترک) با هم اعمال می شود، امتیاز CRS اعطا شده بالاتر است. به عنوان مثال، همسر / شریک زندگی:

توانایی زبان 20 امتیاز است.

سطح تحصیلات و تجربه کاری کانادایی هر کدام ده امتیاز کامل دارد.

فقط این سه عامل به شما 40 امتیاز اضافی در امتیاز CRS می دهد.

بنابراین اگر متاهل هستید یا در یک رابطه معمولی هستید، مطمئن شوید که تمام آن امتیازات اضافی را به دست آورده اید.

مرحله افزایش امتیاز اکسپرس اینتری کانادا 4: تمرکز بر آموزش

تمام دستاوردهای آموزشی خود را جمع آوری کنید و دستاوردهای جدید را در نظر بگیرید! ممکن است یک برنامه آموزشی دیگر را تکمیل کنید و برای آن امتیاز بگیرید.

به راحتی می توان تجربه کاری گذشته یا دوره هایی را که ممکن است گذرانده اید تخفیف داد. مهم است که همه و همه تحصیلات خود را به خاطر بسپارید و در آن بگنجانید، زیرا همه چیزهای کوچک می توانند به شما کمک کنند. حتی یک مدرک دیپلم بی ربط به زمینه کاری فعلی شما مهم است و یکی از ساده ترین راه ها برای بهبود امتیاز CRS شما است.

سپس ممکن است به فکر تکمیل یک دوره دیگر باشید!

ممکن است به نظر دور از دسترس باشد که سال‌های بیشتری روی تحصیل خود سرمایه‌گذاری کنید، اما در صدر فهرست نحوه افزایش امتیاز CRS قرار دارد.

چرا یک برنامه آموزشی جدید ارزش وقت گذاشتن را دارد؟

خوب، ممکن است 50-100 امتیاز اضافی به شما بدهد. و زیاد است.

تحصیلات نقش مهمی در عوامل انتقال مهارت ایفا می کند، جایی که می توانید حداکثر 100 امتیاز CRS کسب کنید. سطح مهارت خاصی که از طریق آموزش عالی به دست می آید نیز می تواند شانس شما را برای واجد شرایط بودن برای یک برنامه نامزد استانی افزایش دهد.

در مورد تحصیل صحبت می کنیم، آیا آن را در کانادا دریافت می کنم؟

کاملا! و ممکن است مسیرهای مهاجرت بیشتری را برای شما باز کند.

مدارک تحصیلی و سطح تحصیلی شما همچنین می تواند شما را واجد شرایط یکی دیگر از برنامه های مهاجرتی کانادا به نام Student Permit کند. با درخواست برای مجوز تحصیل، شما این فرصت را دارید که تحصیلات و تجربه کاری در کانادا داشته باشید و در نهایت از طریق راه های مختلف دیگر واجد شرایط اقامت دائم شوید.

مرحله 5: روی تجربه کاری برای بهبود نمره اکسپرس اینتری تمرکز کنید

تمام تجربیات کاری، مهارت های خود را گرد هم بیاورید و در نظر بگیرید که مقداری بیشتر به دست آورید! می توانید با کسب تجربه بیشتر در کشور خود یا در کانادا امتیاز CRS خود را بهبود بخشید.

یکی از ساده‌ترین و ساده‌ترین راه‌ها برای افزایش امتیاز CRS، ادامه کار در زمینه مورد علاقه‌تان است، زیرا تجربه کاری بیشتر به معنای امتیاز CRS بیشتر است که به معنای رزومه قوی‌تر برای جذب کارفرمایان کانادایی است.

البته توجه داشته باشید که تجربه کاری کانادا امتیاز بیشتری نسبت به تجربه در کشور خود به شما می دهد.

هر دو تجربه کار تمام وقت و پاره وقت به حساب می آیند، زیرا در عوامل انتقال مهارت ها پیش می رود.

در اینجا ما در مورد چگونگی کار در کانادا بیشتر توضیح می دهیم.

در اینجا ما در مورد چگونگی کار در کانادا بیشتر توضیح می دهیم.

بهبود نمره اکسپرس اینتری

100 امتیاز اضافه کنید

تکمیل حداقل دو یا سه سال تجربه کاری فوق‌العاده ماهر در خارج از کانادا می‌تواند 100 امتیاز اضافی دریافت کند. این می تواند در ترکیب با سایر عوامل قابلیت انتقال مهارت ها مانند تجربه کاری کانادایی و/یا توانایی زبان باشد.

تا 180 امتیاز بهبود نمره اکسپرس اینتری اضافه کنید

از طرف دیگر، تجربه کاری مستقیم کانادایی منجر به افزایش امتیاز شما با گذشت هر سال می شود و به راحتی می توانید تا 180 امتیاز اضافه کنید.

50 امتیاز برای بهبود نمره اکسپرس اینتری اضافه کنید

اگر از یک کارفرمای کانادایی پیشنهاد شغلی دارید، می توانید 50 امتیاز اضافی در امتیاز CRS خود دریافت کنید. ممکن است کار سختی به نظر برسد، اما راه های زیادی برای افزایش شانس انتخاب شدن توسط یک کارفرمای کانادایی وجود دارد.

مرحله 6 بهبود نمره اکسپرس اینتری : مسیر PNP را در نظر بگیرید

ممکن است برای یک برنامه PNP انتخاب شده و 600 امتیاز برای آن کسب کنید. تقریباً یک مهاجرت موفق را تضمین می کند.

هر استان خواسته ها و الزامات خاص خود را برای متقاضیان علاقه مند دارد. معیار واجد شرایط بودن بیشتر به صنایع اصلی استان و نیاز آنها به پر کردن خلاءها و کمبودهای نیروی کار در بخش‌های خاص بستگی دارد.

در اینجا می‌توانید درباره PNP اطلاعات بیشتری کسب کنید.

600 امتیاز اضافه کنید

کانادا دارای 10 استان و 3 قلمرو است که همه آنها دارای برنامه نامزد استانی (PNP) خود هستند. انتخاب شدن برای یک برنامه PNP یک راه مطمئن برای ورود به کانادا به عنوان یک مهاجر موفق است، زیرا به متقاضیان 600 امتیاز اضافی در امتیاز CRS خود می دهد، که یک تقویت فوق العاده است. نامزدی استانی همچنین تضمینی است که شما را در استان یا قلمرو مورد نظر و مورد علاقه خود مورد استقبال قرار خواهد داد.
خارج از جعبه فکر کنید

روند مهاجرت همیشه سیاه و سفید نیست و گاهی اوقات باید در نحوه برخورد با این فرآیند استراتژیک باشید.

به عنوان مثال، فرض کنید یک مرد 35 ساله  به نام z داریم که در یک بانک کار می کند و او با A 29 ساله که پزشک است ازدواج کرده است. آنها بچه ندارند و علاقه مند به مهاجرت به کانادا هستند. Z در حالی که A تازه کار خود را با اتمام دوره کارآموزی خود شروع کرده است، پول زیادی در خط کار خود به دست می آورد. هر دوی آنها به زبان انگلیسی مسلط هستند و از زبان فرانسه اطلاع کمی دارند.

آنها در تلاشند تصمیم بگیرند که چه کسی باید متقاضی اصلی باشد. در نگاه اول ممکن است تصور کنیم که این Z است زیرا او پول بیشتری به دست می آورد، با این حال، این A خواهد بود زیرا او امتیاز کاملی را برای سن خود و امتیاز بهتری به دلیل انتخاب شغلش کسب می کند.

پس بهتر است در شرایط آنها A با همسر Z متقاضی اصلی باشد.

اگر A تایید شود، Z نیز به طور خودکار تایید می شود و می تواند با ویزای کاری وارد کانادا شود. سپس او می تواند در جهت افزایش امتیازات خود نیز کار کند و در پایان هر دو Z و A اقامت کانادا  خود را دریافت خواهند کرد.

در مثال بالا، روشی که آنها به کار بردند یک حرکت استراتژیک بود و این یکی از چیزهای عالی در مورد امتیاز CRS است، عوامل بسیار و راه های زیادی برای بهبود امتیاز وجود دارد، ده ها ترکیب وجود دارد که می توان آنها را امتحان کرد. نتیجه مطلوب را بدست آورید

خلاصه

همانطور که می بینید راه های زیادی برای بالا بردن امتیاز شما وجود دارد، بنابراین یک امتیاز اولیه CRS نباید شما را پایین بیاورد یا باعث شود امید به مهاجرت به کانادا را از دست بدهید.

مهم‌ترین کاری که می‌توانید انجام دهید این است که همه عواملی که امتیاز شما را تشکیل می‌دهند مرور کنید و ببینید در چه زمینه‌هایی می‌توان پیشرفت کرد و برای افزایش امتیاز چه کارهایی می‌توانید انجام دهید.

به طور خلاصه، نمره پایین CRS نباید یک عامل بازدارنده باشد و در عوض باید به عنوان راهی برای بهبود خود در نظر گرفته شود تا بتوانید بهترین و موفق ترین خود در کانادا باشید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Us