, ,

افتتاح حساب بانکی سوئیس

افتتاح حساب بانکی سوئیس

افتتاح حساب بانکی سوئیس

حساب بانکی در سوئیس

شهروندان خارجی که مهاجرت به سوئیس می کنند می توانند با انجام تشریفات مختلف از جمله افتتاح حساب های بانکی در موسسات مالی محلی، زندگی خود را راحت تر کنند. افتتاح حساب شرکتی یکی از الزامات اجباری برای شروع یک تجارت در سوئیس است.

در زیر وکلای ما در سوئیس مراحل اصلی نحوه افتتاح حساب بانکی در سوئیس به عنوان شخص حقیقی و شرکتی را ارائه می دهند. همچنین می توانید برای کمک به ثبت شرکت در سوئیس به ما اعتماد کنید.

بانک ها در سوئیس

صنعت مالی یکی از مهم‌ترین کمک‌کنندگان به اقتصاد سوئیس است و یکی از توسعه‌یافته‌ترین شاخه‌های آن بانکداری است. بانک‌های زیادی در اینجا فعالیت می‌کنند که اکثریت قریب به اتفاق آن را مؤسسات مالی محلی تشکیل می‌دهند. با این حال، بسیاری از بانک های خارجی، از جمله از کشورهای غربی، خدمات خود را به مشتریان داخلی و خارجی ارائه می دهند. اینها معمولاً از طریق دفاتر شعبه در سوئیس کار می کنند.

در مورد بانک های محلی، بانک ملی و همچنین بانک های کانتونی وجود دارد که اشخاص حقیقی و شرکت ها می توانند با آنها حساب باز کنند. این غیرمعمول نیست که مردم ترجیح می دهند با بانک های کانتون های سوئیس که در آن زندگی می کنند کار کنند.

کسانی که می خواهند در سوئیس حساب بانکی باز کنند می توانند از بین موسسات مالی کوچک و بزرگ یکی را انتخاب کنند، به همین دلیل است که این کشور مورد علاقه بسیاری از کارآفرینان و همچنین افراد خصوصی است که می خواهند دارایی های خود را در یکی از معروف ترین مقاصد مالی جهان نگه دارند. .

اگر در رابطه با نحوه انتخاب بانک برای افتتاح حساب سؤالی دارید، وکلای سوئیسی ما با اطلاعات و نکاتی در مورد نحوه تصمیم گیری در خدمت شما هستند.

حساب های بانکی سوئیس

سوئیس دارای شبکه گسترده ای از بانک ها از بانک های کوچک منطقه ای تا بانک های بزرگ است که در سراسر جهان پراکنده شده اند و هر یک از آنها برای باز کردن حساب بانکی نیازهای خاص خود را دارند. بانک های سوئیسی به خاطر حفظ حریم خصوصی و ثبات خود مشهور هستند و تحت مقررات کمیسیون بانکداری فدرال قرار می گیرند. وکلای ما می توانند به شما در افتتاح حساب بانکی در سوئیس کمک کنند.

قبل از افتتاح حساب بانکی سوئیس باید بدانید که در سوئیس 26 کانتون وجود دارد که 24 کانتون از وجود بانک های کانتونی بهره می برند. فعالیت این بانک ها توسط قوانین کانتونی تنظیم می شود. بر اساس نظرسنجی انجام شده در سال 2011 توسط SwissBanking در سوئیس، 312 بانک فعال با بیش از 3000 شعبه وجود دارد. سوئیس همچنین دارای 13 بانک خصوصی است که از قدیمی‌ترین بانک‌های این کشور هستند و عموماً دارایی‌های مشتریان خصوصی را مدیریت می‌کنند.

می توانید اطلاعات بیشتر در مورد روند افتتاح حساب بانکی سوئیس را از وکلای ما دریافت کنید.

چه کسی می تواند در سوئیس حساب بانکی باز کند؟

سوئیس از نظر بانکداری کشور بسیار خاصی است، زیرا این بخش یکی از پربارترین صنعت آن است. رویه افتتاح حساب بانکی سوئیس برای اشخاص حقیقی و شرکت هایی که ملیت خود را نادیده می گیرند در دسترس است. همچنین، هیچ الزام اجباری برای یک شخص یا شرکت برای داشتن آدرس محل سکونت، به ترتیب محل اقامت قانونی در سوئیس وجود ندارد تا بتواند حساب بانکی خود را راه اندازی کند.

افراد و شرکت های خارجی نیز می توانند حساب های بانکی سوئیس را از راه دور باز کنند، زیرا این یکی از معدود کشورهای اروپایی است که اجازه می دهد این روش به صورت آنلاین انجام شود. با این حال، بانک هایی که اجازه ایجاد چنین حساب هایی را می دهند، در مقایسه با بانک های سنتی تر، به سپرده بزرگ تری نیاز دارند.

اما در صورت نیاز به افتتاح حساب بانکی برای یک شرکت، وکلای ما می توانند مدارک لازم را در بانک منتخب تهیه و تشکیل دهند. ما به وکالت نامه نیاز داریم تا به عنوان نماینده شرکت عمل کنیم.

هر گونه جزئیات مربوط به افتتاح حساب بانکی سوئیس را می توان با یکی از وکلای ما در میان گذاشت.

انواع حساب های بانکی در سوئیس

بانک‌ها انواع مختلفی از حساب‌های بانکی سوئیس را بسته به اینکه مشتری شخص حقیقی یا حقوقی باشد و یا اینکه مشتری مقیم یا غیر مقیم باشد، ارائه می‌کنند. ساکنان می‌توانند حساب‌های جاری را انتخاب کنند که برای تراکنش‌های روزانه مانند خرید یا پرداخت صورت‌حساب، حساب‌های حقوق و دستمزد و حساب‌های پس‌انداز استفاده می‌شوند که معمولاً سود بیشتری نسبت به دو نوع حساب بانکی دیگر ارائه می‌دهند.

مشتریانی که می خواهند در سال 2021 یک حساب بانکی در سوئیس افتتاح کنند، می توانند از انواع حساب های زیر انتخاب کنند:

حساب شخصی: حساب های شخصی استاندارد برای واریز حقوق، پرداخت ها و تراکنش های امنیتی استفاده می شود.
حساب سرمایه گذاری.
حساب پس انداز: برای پس انداز پول و کسب سود استفاده می شود.

انواع دیگر حساب‌هایی که معمولاً توسط افراد غیر مقیم استفاده می‌شوند و می‌خواهند دارایی‌هایشان محافظت شود، حساب‌های شماره‌دار معروف و حساب‌های غیرفعال هستند:

حساب شماره دار نوعی حساب بانکی سوئیس است که به جای نام مالک دارای شماره یا کد مرتبط با آن است. با این حال، بخشی از پرسنل بانک می دانند که صاحب حساب کیست.
حساب غیرفعال نوعی حساب مخفی است که وقتی مالک حساب فوت می‌کند و هیچ کس دیگری نمی‌داند که نمی‌تواند محتوای آن را مطالبه کند، «خفته» می‌شود. اگر بعد از 10 سال هیچ کس حساب را مطالبه نکند، بانک حساب را به بازپرس بانکی گزارش می دهد تا بررسی کند که این حساب ممکن است متعلق به چه کسی باشد.

این حساب را می توان تقریباً به هر ارزی باز کرد، که محبوب ترین آنها فرانک سوئیس، دلار آمریکا، یورو یا استرلینگ است. تاجرانی که می خواهند در سال 2021 در سوئیس حساب بانکی باز کنند باید بدانند که هیچ الزامی در مورد حداقل موجودی وجود ندارد، اما هنگامی که مالک شروع به واریز وجه نقد می کند، حداقل موجودی را باید حفظ کند و بسته به بانک و نوع آن متفاوت است. حساب.

اگر به اطلاعاتی در مورد استفاده از حساب های بانکی ارائه شده در بالا نیاز دارید، وکلای سوئیسی ما می توانند آن را در اختیار شما قرار دهند.

نحوه افتتاح حساب بانکی در سوئیس

حساب های بانکی سوئیس را فقط می توان با مراجعه شخصی به بانک انتخاب شده یا از طریق خدمات پستی یا ایمیل باز کرد زیرا مدارک خاصی مورد نیاز است و بنابراین درخواست آنلاین غیرممکن می شود. دانستن این نکته مهم است که هر بانک در سوئیس رویه‌های خاص خود را دارد، اما اینها برخی از اسناد و سوالات معمول مشتریان هستند:

کپی های محضری پس از پاسپورت مشتری؛
اثبات پولی که باید به حساب بانکی سوئیس واریز شود، مانند اسناد شرکت، قرارداد پس از فروش ملک یا تجارت یا هر سند مالی دیگری که بتواند منشأ پول را طبق مقررات مبارزه با پولشویی ثابت کند.
قبض آب و برق اخیر به عنوان مدرکی دال بر اقامت مشتری؛
اطلاعات تماس؛
همچنین می توان از مشتری پرسید که می خواهد با این پول چه کار کند.

یکی دیگر از جنبه های مهم این است که هر بانک سوئیسی به حداقل مقدار پول برای واریز به حساب نیاز دارد.

آیا برای مهاجرت به آلمان نیاز به ویزا دارید؟

نحوه افتتاح حساب بانکی شرکتی در سوئیس

بازرگانان خارجی که شرکت‌هایی را در سوئیس تأسیس می‌کنند، باید حساب‌های بانکی محلی را به عملیات مالی خود در اینجا مرتبط کنند. در واقع، فرآیند افتتاح حساب بانکی سوئیس در سال 2021 باید قبل از ثبت شرکت در ثبت تجارت تکمیل شود، زیرا یک صورت حساب بانکی که نشان می دهد سپرده سرمایه سهام باید در کنار اسناد قانونی شرکت ثبت شود.

دانستن این نکته مفید است که می توان برای شرکت های خشکی و فراساحلی حساب های بانکی ایجاد کرد، مشروط بر اینکه آنها مدارک لازم را در بانک منتخب سوئیس ثبت کنند. مدارکی که برای افتتاح حساب بانکی شرکتی در این کشور باید ثبت شود عبارتند از:

مشخصات کلیه سهامداران شرکت به صورت کپی گذرنامه یا شناسنامه معتبر؛
اطلاعات شرکت تجاری و افراد تماس نیز مورد نیاز است.
اطلاعات مربوط به فعالیت های شرکت نیز می تواند توسط بانک درخواست شود.
اطلاعاتی در مورد نوع حساب، خدمات و اهداف استفاده از آن.

همچنین این امکان برای بانک وجود دارد که برای تعیین وضعیت مالی شرکت، طرح های تجاری و سایر اطلاعات مربوط به هر گونه برنامه توسعه یا رشد را درخواست کند.

درک این نکته مهم است که هر بانک مقررات و الزامات اسنادی خاص خود را دارد که بر اساس آن صاحبان شرکت می توانند انتخاب کنند.

در مورد حساب‌های بانکی خارج از کشور، رونوشت محضری از افتتاح کننده حساب و مدارک قانونی شرکت جهت افتتاح الزامی است.

شرکت حقوقی ما با خدمات بازگشایی حساب بانکی سوئیس، بدون توجه به اینکه شهروند یا شرکت مقیم یا غیر مقیم هستید، در اختیار شماست.

افتتاح حساب بانکی سوئیس به عنوان غیر مقیم

شهروندان خارجی به دلیل حریم خصوصی که مؤسسات اینجا ارائه می دهند، سوئیس را برای افتتاح حساب های بانکی ترجیح می دهند. اما باید بدانند که کشور مقررات مختلفی را اجرا کرده و به استانداردها و توصیه‌های مهم بین‌المللی که حفاظت بیشتر از حساب‌های بانکی را ارائه می‌کند، پایبند بوده است. اینها همچنین با تعهد مقامات بانکی در سوئیس برای گزارش فعالیت های مشکوک همراه است.

کسانی که قصد مهاجرت به سوئیس را دارند یا به سادگی می خواهند در اینجا حساب بانکی داشته باشند، امکان راه اندازی حساب های غیر مقیم را دارند. در این مورد باید شرایط خاصی رعایت شود و یکی از مهمترین آنها این است که فقط افراد با سن قانونی 18 سال مجاز به افتتاح حساب بانکی سوئیس هستند.

با توجه به سیستم بانکداری پیشرفته سوئیس، این امکان وجود دارد که روند افتتاح حساب بانکی به عنوان غیر مقیم به صورت آنلاین آغاز شود. برای کسانی که راه‌های دیگری را ترجیح می‌دهند، می‌توانند شخص ثالثی مانند وکیل یا حسابدار را تعیین کنند تا از طرف آن‌ها این رویه را شروع کند. وکلای سوئیسی ما می توانند این کار را بر اساس وکالتنامه انجام دهند.

برخی از بانک ها از مشتری می خواهند که شخصاً بیاید و روند افتتاح حساب بانکی را نهایی کند. این معمولاً هنگام امضای اسناد نهایی مورد نیاز است.

درست مانند مورد ساکنان سوئیس، مدارک شناسایی (گذرنامه)، مدارکی که منبع درآمد و اطلاعات مربوط به آدرس را ذکر می کنند، توسط بانک منتخب مورد نیاز است. در مورد اتباع خارجی نیز ممکن است مدارک دیگری مورد نیاز باشد.

هنگامی که در مورد نوع حساب بانکی سوئیس تصمیم گرفتید، وکلای ما می توانند اطلاعات بیشتری در مورد نحوه تنظیم آن ارائه دهند.

راه اندازی حساب های تجاری برای شرکت های آنلاین در سوئیس

یک نوع حساب بانکی که امروزه اغلب مورد استفاده قرار می گیرد، حساب تجاری است. این توسط شرکت‌های آنلاین، معمولاً مشاغل تجارت الکترونیک، با هدف توانمندسازی مشتریان برای تکمیل پرداخت‌های آنلاین ایجاد می‌شود.

حساب‌های تجاری با بانک‌های سوئیسی ایجاد نمی‌شوند، بلکه با ارائه‌دهندگان خدمات اختصاصی ایجاد می‌شوند، با این حال، می‌توان آنها را به حساب‌های بانکی شرکت‌ها مرتبط کرد، به این معنی که یک تجارت الکترونیک باید هر دو نوع حساب را داشته باشد.

در اغلب موارد، هنگام راه‌اندازی حساب تجاری، همان اسناد مربوط به ایجاد حساب شرکتی مورد نیاز است.

شرکت حقوقی سوئیس ما بسته‌های کاملی را برای تشکیل شرکت ارائه می‌دهد که به سرمایه‌گذارانی که به دنبال راه‌اندازی تجارت الکترونیک هستند نیز اختصاص داده شده است، بنابراین در مورد خدمات افتتاح حساب بانکی دریغ نکنید.

وکلای ما می توانند اطلاعاتی در مورد hpw برای افتتاح حساب بانکی در سوئیس در سطح 2021 ارائه دهند.

مزایای افتتاح حساب بانکی سوئیس

تاجرانی که مایل به افتتاح حساب بانکی در سوئیس هستند باید بدانند که این کشور حتی با وجود مقررات جدید در مورد اسرار بانکی همچنان یکی از مقاصد بانکی مورد علاقه در جهان است. بانک های سوئیس حرفه ای و امن هستند. سوئیس همچنین قرارداد حمایت از سپرده گذاران را فعال کرده است که به این معنی است که در صورت ورشکستگی یک بانک از انواع سپرده های پولی از جمله اوراق بهادار محافظت می شود. بانک های سوئیسی نیز طبق قانون موظف به داشتن سرمایه کافی هستند.

علاوه بر این، بانکداری سوئیس همگام با فناوری جدید و سازگاری با آنها بوده است. امروزه بانک های سوئیس خدمات انتقال الکترونیکی وجوه، خدمات امنیتی رمزگذاری و خدمات امضای الکترونیکی را برای مشتریان خود ارائه می دهند. سوئیس قوانین بسیار سختگیرانه ای در مورد فعالیت های بانکی دارد که آن را به یکی از امن ترین کشورها برای کسانی که می خواهند دارایی های خود را ایمن نگه دارند تبدیل می کند.
رازداری بانکی

سوئیس به دلیل رازداری بانکی خود مشهور است و بنابراین بسیاری از سرمایه گذاران ترجیح می دهند اشیای با ارزش خود را در اینجا ذخیره کنند. قبل از افتتاح حساب بانکی سوئیس، باید بدانید که بانک های سوئیس حریم خصوصی نامحدودی را ارائه نمی دهند و در صورت مشکوک بودن به فعالیت های غیرقانونی، مقامات به تمام اطلاعات حساب دسترسی خواهند داشت. همچنین، با توجه به معاهده‌های جدید مالیات مضاعف که توسط سوئیس امضا شد، این کشور موافقت کرد که اطلاعات خاصی را با کشورهای شریک مبادله کند.

حساب ها نمی توانند ناشناس باشند. بانک ها باید هویت مالک و ذینفع حساب را بدانند. بانک‌های سوئیسی به مشتریان خود فرصت ایجاد حساب‌های شماره‌دار را می‌دهند که به مشتریان مقدار بیشتری از حریم خصوصی برای اطلاعات شخصی آنها می‌دهد. به جای استفاده از داده های شخصی مالک، همه تراکنش ها با یک کد انجام می شوند. با این حال، چندین جنبه منفی وجود دارد: این نوع حساب ها معمولاً به سپرده اولیه حداقل 100000 دلار، هزینه حدود 300 دلار برای نگهداری و حضور فیزیکی مالک هنگام ثبت آن نیاز دارند. در صورتی که می خواهید یک حساب بانکی در سوئیس باز کنید، خواه یک حساب شماره گذاری شده یا یک حساب معمولی باشد، وکلای سوئیسی ما می توانند به شما کمک کنند.

شما می توانید اطلاعات دقیق در مورد اسرار بانکی معروف سوئیس را از وکلای ما دریافت کنید.

هزینه های مربوط به افتتاح حساب بانکی سوئیس

هزینه های مربوط به ایجاد حساب بانکی در سوئیس برای اشخاص حقیقی یا شرکت ها در مقایسه با سایر کشورها بیشتر نیست، با این حال، هر بانک سیاست های خاص خود را دارد. در حالی که برخی هزینه‌های راه‌اندازی کمتر یا بدون هزینه دارند، می‌توانند خدمات نگهداری یا سپرده اولیه بالاتری را تحمیل کنند، با این حال، خدمات ارائه شده توسط هر بانک منحصربه‌فرد است و یافتن خدماتی که متناسب با نیازهای هر مشتری باشد غیرممکن است.

هزینه های اصلی مرتبط با حساب بانکی سوئیس معمولاً به نوع حساب انتخابی، اندازه موسسه مالی و خدمات پیوست شده به حساب بستگی دارد. همانطور که در بالا ذکر شد، یکی دیگر از جنبه های مهم که باید در نظر گرفته شود، سپرده اولیه است، به خصوص در مورد حساب های بانکی شخصی. در مورد افراد غیر مقیم، مبلغی که باید واریز شود می تواند کمی بیشتر از مورد ساکنان سوئیس باشد.

افتتاح حساب بانکی در سوئیس در سال 2021 مشمول هزینه های مختلفی است که توسط هر بانک ایجاد می شود.

قانون بانکداری در سوئیس

فعالیت های بانکی در سوئیس توسط قانون فدرال در مورد بانک ها و بانک های پس انداز تنظیم می شود که به اختصار به عنوان قانون بانکداری سال 1934 شناخته می شود. بانک های سوئیس به دلیل رژیم خود در عدم افشای اطلاعات مشتریان خود شناخته شده بودند، اما در سال 2009 قانون بانکداری اصلاح شد و سوئیس اصلاح شد. شروع به انعقاد معاهدات مالیاتی با سایر کشورها کرد که به بانک ها اجازه می داد اطلاعات مربوط به صاحبان حساب را افشا کنند.

برای شرکت در فعالیت های بانکی، طبق قانون بانکداری سوئیس باید برخی از الزامات انجام شود. این الزامات عبارتند از:

اساسنامه بانک باید به طور واضح حوزه فعالیت را بیان کند.
مدیریت بانک باید جدا از اختیارات هدایت، کنترل و نظارت بانک باشد.
حداقل سرمایه تزریق شده در بانک باید کاملاً افشا شود.
مدیر یا مقام اداری بانک سوئیس باید شهرت بی عیب و نقصی داشته باشد.
سهامدارانی که حداقل 10 درصد سرمایه خود را داشته باشند یا در بانک حق رای داشته باشند، مشروط بر اینکه صلاحیت آنها عواقب منفی بر فعالیت کسب و کار نداشته باشد، صلاحیت شرکت در تصمیم گیری را دارند.
مدیر بانک باید در محلی اقامت داشته باشد که بر فعالیت وی تأثیری نداشته باشد.

برای خدمات افتتاح حساب بانکی سوئیس می توانید به شرکت حقوقی ما اعتماد کنید.

جانشینی حساب بانکی در سوئیس

قبل از افتتاح حساب بانکی سوئیس، باید برخی از جزئیات اساسی در مورد جانشینی حساب های بانکی در این کشور را بدانید. ساده ترین راه برای آسان کردن جانشینی حساب های بانکی برای وراث استفاده از راه حل های برنامه ریزی املاک است. شهروندان خارجی و سوئیسی هر دو امکان استفاده از چندین نوع ساختار را در صورت جانشینی حساب بانکی دارند. اینها هستند:

اعتمادها
پایه ها

ایجاد تراست در سوئیس یک روش معمول نیست، با این حال دادگاه ها وجود تراست های خارجی را تایید می کنند. از سوی دیگر، بنیادها از رایج ترین ابزارهای برنامه ریزی املاک در سوئیس هستند.

وراثت حساب های بانکی در سوئیس

قانون سوئیس در مورد ارث دو نوع مالکیت مشترک را تصدیق می کند:

مالکیت مشترک؛
اجاره مشترک

در حالی که مالکیت مشترک مربوط به دارایی های به دست آمده در طول ازدواج است، اجاره مشترک معمولاً به دارایی هایی اطلاق می شود که توسط چندین ورثه نگهداری می شود.

وصیت نامه معمولاً شامل مقرراتی در مورد جانشینی همه دارایی ها از جمله حساب های بانکی است. بانک های سوئیس همواره به دستورالعمل های ارائه شده توسط صاحب حساب در رابطه با وارثان حساب مذکور احترام می گذارند. در صورت فوت غیر وصیتی (بدون ترک وصیت) جانشینی حساب بانکی طبق نظام ارث جاری انجام می شود.

اقدامات ایمنی برای دارندگان حساب بانکی سوئیس

سوئیس نه تنها به دلیل رازداری بانکی خود مشهور است، بلکه اقدامات ایمنی برخی بانک ها برای تضمین برخی حساب ها را نیز انجام می دهند. اینها بانک های کانتونی هستند که دارای ضمانت دولتی برای تمام حساب های بانکی با سپرده حداکثر 100000 فرانک فرانک هستند. این بدان معناست که در صورت بروز اتفاقی برای بانک، دولت سوئیس این مبالغ را تضمین می کند.

با توجه به صنعت بانکداری، فدراسیون بانکداری اروپا (EBF) گزارش می دهد که:

بخش بانکداری سوئیس 10 درصد از اقتصاد این کشور را تشکیل می دهد.
در پایان سال 2018، 248 بانک با بیش از 2600 شعبه در کشور وجود داشت.
بزرگترین بانک های سوئیس نیز بیش از 200 شعبه در خارج از کشور دارند.
سوئیس همچنین بزرگترین مرکز مدیریت ثروت در جهان با سهم بازار 27 درصد است.

روند مهم دیگری که در سوئیس در حال توسعه است، ظهور تعداد قابل توجهی از شرکت های فین تک است که در پایان سال 2018 به 330 رسید.

اگر می خواهید یک شرکت در سوئیس افتتاح کنید و نیاز به یک حساب بانکی دارید، می توانید برای کسب اطلاعات با وکلای سوئیسی ما تماس بگیرید. آنها تمام اطلاعات مربوط به افتتاح حساب بانکی سوئیس را به شما می دهند و تمام مراحل را انجام می دهند.